Jump to content

Recommended Posts

Според 12-та серия убиецът е:

Off Topic

очилаткото. Той всъщност е Юн Дже, който се представя за номер 12. Излъга лелята, която търси изчезналия си син, че това е той. Убил е Ю На, която се е опитала да изпише неговото име в предсмъртните си мигове, а не това на главната. Брата на готвача е номер 24, но каква връзка има това с Юн Дже, че е готов да поеме отговорността за намушкването на съдията и защо изобщо неговия нож е използвал Юн Дже, засега е неясно. На сцената се появи и номер 45, който не е ясно как точно е свързан с петорката, но помогна за развръзката в тази серия. В спойлера за 13-а се вижда как Юн Дже ги е събрал почти  всички замесени и останали живи, затворени на едно място. Ако приемем, че убиецът най-после е идентифициран и ще има известна заложническа драма в 13-а и 14-а, тогава какво ще ни разказват още 2 серии до края?

 

@desini,

Off Topic

сестрата е мъртва категорично (доколкото нещо в този филм може да е категорично). Ще видиш повече за това в 12-а серия.

 

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледана 12 серия. Какво да кажа, освен, че печеля отварачка B):D

 

Off Topic

Бях първата, която каза, че очиларкото е убиеца. А и през цялото време твърдях, че убиеца е Юн Дже. И ето имаме си 2 в 1. Юн Дже е очилатия и е убиеца. Наистина е странно какво ще дават последните 2 серии, може да измислят още нещо и да изникне някой съучастник. Но така или иначе очилатия си е убиец. Ако има съучастник продължавам да смятам, че е сестра му. Откриха тяло, но няма никакво ДНК доказателство, че е тя. Наистина е възможно патоложката със скалпел да убива заедно с брат си. Готвача прикри очиларкото, защото и той иска отмъщение за брат си. Дали е разбрал, че е той или просто е видял подхвърления нож и е решил да мълчи докато отмъщението не бъде завършено и всички виновни не бъдат наказани предстои да разберем.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, desini said:

Изгледана 12 серия. Какво да кажа, освен, че печеля отварачка B):D

Пише 16 серии и ако 12-та не е последна, изобщо не бързай да получаваш награди. Ориент експрес още не е пристигнал на крайната гара и Еркюл Поаро не е казал последната си дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, bond написа:

Пише 16 серии и ако 12-та не е последна, изобщо не бързай да получаваш награди. Ориент експрес още не е пристигнал на крайната гара и Еркюл Поаро не е казал последната си дума.

 

Само ще се радвам ако ме изненадат с още тайни и обрати и задържат мистерията и интереса ми докрая на сериала. Защото обикновено не успяват, винаги разконспирирам убиеца почти в началото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не издържах да излезе целият и това е, като ви гледах спойлерите и активността. Няма да гадая, щото съм назад с материала, но tvN  пусна скритата част на постера на сериала, чия е ръката всъщност.

Off Topic

цък

 

Какво си мисля аз след три епизода. Не може убиецът да е един, трябва да са в комбина.И понеже нямам натрупвания като вас от 12 епизода, мисля елементарно Съдията, дялкащ същите фигурки, като на "изложбата" е номер 13 от приюта, подреден и организиран. Той , като висеше на въжето в приюта, чу разговора на оня за бременната му жена и също , че се смята за закрилян.

Понеже видях постера,  малкият от приюта, е може би тоя от постера с ръката, очилатият заседател, той им каза в спалнята, че ще видят какво ще направи и ще им хареса, би трябвало да е в комбината. Като изгледам поне осем епизода, ще имам сигурно някакво мнение и ще започна да ви чета спойлерите

А, тоя пък куцащия заседател, агресивния, го навряха на показ

Та мисля, че отмъщението е групово, но все пак, един е извратенякът и ги манипулира всички.

 

 

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ще се разочаровам, ако толкова рано се разкрие убиеца! Колкото и да обясняват какво се е случило в приюта и да наказват виновните, все пак 4 серии са много за това.

Off Topic

За мен има няколко неясни момента. Ако очилаткото е убиеца, то как успя да вкара в един списък за заседатели всички хора, които му трябваха? Освен ако не работи в съда, на мястото от където изпращат призовките. Макар че още не е ясно какво точно работи/или аз съм пропуснала тоя момент/. А и ако е живял в чужбина и скоро се е върнал, как е открил всички, след като дори полицията и съдията, който беше от приюта, се затрудниха. Ако той е убиеца, как носеше труп на убит с неговото крехко телосложение? Значи би трябвало да има съучастник. Което ще е малко нечестно, защото така всеки може да е убиец - дори главната героиня.

Ако приемем постера като истина за разкриването на убиеца, то тогава какво означава разкриването на очите на полицая от главната? Какво крие тя от него и после му го показва? Да не би двамата с очилаткото да са комбина и да наказват майката на полицая чрез него? Да не забравяме и заглавието на сериала. Кой е сляп?

И защо изобщо очилаткото излъга лелята с ресторанта, че й е син? Защо му е нужно това? Той и без това познава вече всички.

Другото, което се сещам, дали бащата на главната героиня не е някой от приюта, където е работела майката. Щом са изнасилвали момичета от прията, то какво пречи да направят нещо и с някоя служителка. А и не е случайно, че майката с такава неприязън, говори за баща й.

Вече не правя предположения, защото май нищо не разбирам от детективска работа :)

 

 

 

Между другото, само мен ли ме дразни тоя полицай с очилата, който целия сериал изкара с присвити очи? Защо го прави!? Ако накрая той или някой абсолютно страничен се окаже убиецът, ще си купя билет за Корея, да се разправям със сценаристите! Те ако четат коментарите и предположенията на хората, със сигурност ще съберат идеи за поне 3 други сериала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@anirtimid,

Off Topic

helyg вече ти е отговорила на единия въпрос. Едва ли може със сигурност да се отговори на всичко, което питаш. Но ще опитам:

- в приюта не е имало момичета. Децата са им трябвали за тежка физическа работа. Със сестрата на номер 13 просто са се изгаврили и са я убили. Защо обаче са взели и нея от предишния им приют засега можем само да гадаем. 

- лелята от ресторанта би трябвало да е майката на номер 12. Иначе не виждам откъде Юн Дже ще знае толкова подробности за детето й, че чак и какъв сладолед обичал.

- главната според мен е чиста. Ако бяха комбина, то тогава той не би убил Ю На, на която тя държеше повеч от родната й майка. 

- с майката и бащата на главната има нещо, което е свързано с приюта, но може и да не е изнасилване. А на мен ми изглежда, че майката говори по този начин за баща й по-скоро от страх, защото мисълта, че някой може да я свърже с историята на онова място я ужасява. И тя има май грехове да изкупува.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече веднъж споменах тая теория, но за мен

Off Topic

баща на Ън Ги е Пек Мун Ганг. Майката говори с такава омраза за баща й, както когато говори на самия него.
А пък Ю На беше направо като дъщеря на Ън Ги, което ако се смята Ън Ги за виновна по някакъв критерий, обяснява убийството на Ю На - нали убива дъщерите на виновните.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@helyg, то тука не знаеш за кое да се хванеш, преди сценария да реши да ти го изясни, но

 

Off Topic

Юн Дже нали прати смс на съдията (в конкретния случай само той получи послание със смс), че Ю На ще умре заради него. Той има зъб и на съдията, а засега изглежда, че момичето просто попадна на неправилния човек в неподходящ момент. Не съм категоричен, но така мисля.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, anirtimid написа:

 

  Скрий съдържанието

За мен има няколко неясни момента. Ако очилаткото е убиеца, то как успя да вкара в един списък за заседатели всички хора, които му трябваха? Освен ако не работи в съда, на мястото от където изпращат призовките. Макар че още не е ясно какво точно работи/или аз съм пропуснала тоя момент/. 

Ако приемем постера като истина за разкриването на убиеца, то тогава какво означава разкриването на очите на полицая от главната? Какво крие тя от него и после му го показва? Да не би двамата с очилаткото да са комбина и да наказват майката на полицая чрез него? Да не забравяме и заглавието на сериала. Кой е сляп?

И защо изобщо очилаткото излъга лелята с ресторанта, че й е син? Защо му е нужно това? Той и без това познава вече всички.

Другото, което се сещам, дали бащата на главната героиня не е някой от приюта, където е работела майката. Щом са изнасилвали момичета от прията, то какво пречи да направят нещо и с някоя служителка. А и не е случайно, че майката с такава неприязън, говори за баща й.

Вече не правя предположения, защото май нищо не разбирам от детективска работа :)

 

 

 

 

Aми

Off Topic

1. Тук вече ти отговориха преди мен - очилатия е айти и е хакнал сървъра на съда.

 

2. Постера - ами ако това все още не е целия постер, ако до мацката от другата страна има още някой, който е поставил ръка пред лицето на детектива. Ако това е сестрата на Юн Дже, която смятам за жива и за негова съучастница, може би патоложката...

 

3. Излъга лелката с ресторанта, че й е син по 2 причини - първо, за да спечели доверието й и да я отвлече по-лесно и второ за да е отмъщението към нея, затова, че е изоставила по този начин сина си, по пълно  - издига я до най-голямото щастие от намирането на сина й и я смачква напълно, когато разбира жестокостта на лъжата му.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, 42°10'24°30' написа:

@helyg, то тука не знаеш за кое да се хванеш, преди сценария да реши да ти го изясни, но

 

  Скрий съдържанието

Юн Дже нали прати смс на съдията (в конкретния случай само той получи послание със смс), че Ю На ще умре заради него. Той има зъб и на съдията, а засега изглежда, че момичето просто попадна на неправилния човек в неподходящ момент. Не съм категоричен, но така мисля.

 

 

Ю На

Off Topic

беше убита заради съдията, защото той попречи на плановете на убиеца да убие в тази вечер социалната работничка и на практика я отмъкна под носа му. За да го накаже за това, че е спасил потенциалната му жертва си намери друга и то такава, която е близка със съдията.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, desini написа:
Off Topic

беше убита заради съдията, защото той попречи на плановете на убиеца да убие в тази вечер социалната работничка и на практика я отмъкна под носа му. За да го накаже за това, че е спасил потенциалната му жертва си намери друга и то такава, която е близка със съдията.

 

 

Не съм със същото впечетление:

Off Topic

Ако е искал социалната, щеше да я сгащи преди някой още да се е усетил. Според мен, вечерта, когато съдията "спаси" главната, Юн Дже беше дошъл за Ю На. Двамата, (съдията и Юн Дже) изобщо не видях да се засичат, тъй че последния може дори да не е разбрал, че съдията е бил там същата вечер. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очилаткото се представя за 

Spoiler

син на лелката и е неин син. Но мрази майка си, защото е съвсем наясно, че го е изоставила. 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, bond написа:

Очилаткото се представя за 

  Покажи скритото съдържание

син на лелката и е неин син. Но мрази майка си, защото е съвсем наясно, че го е изоставила. 

 

 

 

 

Очилаткото

 

Off Topic

е номер 13 - Юн Дже. Само се представяше за номер 12, сина на лелката.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, 42°10'24°30' написа:

 

Не съм със същото впечетление:

  Скрий съдържанието

Ако е искал социалната, щеше да я сгащи преди някой още да се е усетил. Според мен, вечерта, когато съдията "спаси" главната, Юн Дже беше дошъл за Ю На. Двамата, (съдията и Юн Дже) изобщо не видях да се засичат, тъй че последния може дори да не е разбрал, че съдията е бил там същата вечер. 

 

 

Съжалявам, че не виждаш и разбираш, то по очевидно от това, което обясних няма как да бъде.

Off Topic

Какво значи да я сгащи преди някой да се усети. Той откъде може да знае ще се усети ли някой и кога точно. Освен това си е имал някакъв предварително изграден план в какъв ред да убива и просто в този ден е дошъл нейния ред. Съдията от своя страна беше наредил снимките на съдебните заседатели и умуваше кой може да е следващата жертва. Явно хвана логигата на последователност на убийствата, защото извади нейната снимка и хукна да я спасява. Юн Дже изобщо не беше дошъл за Ю На. Тя изобщо не трябваше тогава да е в центъра и никой не знаеше, че е останала там, дори социалната. Освен това тя няма общо с приют Надежда. Всички бяха на двора. Може да е видял в някакъв момент как съдията и социалната се измъкват, може да е видял колата на съдията. А Ю На сама се натресе на убиеца в двора и той е решил да се възползва от случая за да отмъсти на съдията.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...