Jump to content

Recommended Posts

Определено

Off Topic

брата е кукловод в цялата тази врътка

 :huh2: ..... Децата обаче удариха в земята доста от техните велики актьори с играта си 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всеки два епизода се налага да се преосмисли кои са фактите и кои са кукичките, които ни пускат, за да ни отклонят вниманието. :D Съответно и да се преработват теориите спрямо последното развитие на сюжета. Поне една следа май се затвърждава със все по-голяма сигурност:

 

Off Topic

Главният не е №13.  Иначе продължавам да вярвам все още, че съдията е от правилната страна на закона, въпреки спойлера от 11-и епизод.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне всички познахме, че 

Off Topic

съдията е номер 11 :lol2:. Иначе и аз продължавам твърдо да вярвам в неговата невинност. Само ни заблуждават с него. Той следеше социалната за да я пази от убиеца и на финала на 8-ма серия, запуши устата й за да не извика и убиеца да ги чуе. С ученичката са си супер заедно, определено ги шипвам двамата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледани 8 епизода,

Off Topic

все си мисля, че Сонг Джун е убиецът. Той е и Юн Дже. Според мен след амнезията, която е получил след бягството, той има пропадания в паметта, по време на които извършва убийствата. Доказателство за мен е онази серия, в която показаха как пребива зверски някого още като ученик. Тогава баткото го спря. Батко му още от сиропиталището се грижи за него и знае за тези дупки в паметта му. Затова го и подозира, затова го и дебне непрекъснато -  да предотврати нови убийства. Обаче все закъснява,а понякога се налага да прибира след него. Това обяснява сцената, когапо си миеше окървавените ръце в края на един от епизодите и плачеше. Самият Сонг Джун може би си създава фалшиви спомени за времето на убийствата, които в сериала са представени като негови действия-т.е. той лъже себе си, а неговите лъжливи спомени лъжат нас. Още не ми се намества в картинката девойката, която също е израснала в приют. Възможно е също да има връзка с цялата история - защо иначе ще е съдебен заседател, след като се разбра, че всички те са свързани с приюта. А и надали е случайно, че се убиват само жени. Не случайно не убиха внука на полияцая,а дъщеря му - трябвало е да е жена. Затова и сериалът е сляп - той е сляп за действията си. Освен това не си спомням да се споменава някъде, че сестрата е умряла - предполага се сексуално насилие, но смърт? Може би е преместена в друг приют, където се запознава с главната героиня и тя научава за случилото се с нея. Може би точно сестрата е 24 - предполагам, че ги номерират по реда на пристигане, а тя май дойде най-късно-беше споменато, че е подала молба за преместване при брат си. А е възможно още някой да знае за провалите в паметта на Сонг Джун и да се възползва от тях, представяйки се за него и убивайки, когато той е бил или е наоколо, за да заподозрат него.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

Съдията е Габриел, Сонг Джун не е Юн Дже и не е убиец, той си е Сонг Джун от самото начало. Но Габриел му е внушил, че е Юн Дже по неизвестни причини. Габриел е бил  влюбен в сестрата на Юн Дже, но тя е убита. Още не знаем как. Но баткото-съдия има причини да отмъщава. Причини за същото имат всички деца от приюта. Освен това трябва да търсим и журналист. И май намерихме изчезналото дете на "майката" на полицаите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам опция спойлер като пиша от тела. Ако обичате приберете размисъла. Та, за мен към момента

Off Topic

Юн Дже е Цайса. Съдията 11, пази Ушко за да не го накиснат него, щот все се вре да търси убиеца. Предполагам Ушко не е от децата в концлагера. Бил е там покрай работата майка си. Вижда децата, става близък с тях, сигурно има опит да им помогне, но директора разбира и в опит да го очисти с удар в главата, получава амнезия. А това защо Габриел му казва Юн Дже на площадката...Тъй както виждаме, всеки спомен или момент който показват, впоследствие допълват (както убиеца на сватбата, сега при повторно гледане излиза още един убиец налЕ), та нищо чудно до Сонг Джун да седи Юн Дже на площадката, но и това впоследствие да го покажат или добавят. А журналиста не е ли продуцента от заседателите?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърташ телефона на широко и тогава се появява. Вертикално я няма, да. Само хоризонтално.

Off Topic

Точно продуцентът ги снима с камерата в началото.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа как

Off Topic

Сонг Джун успя да спаси детето от удавяне от ваната, макар и за кратко до задушаването му с възглавница?
Фактите:

Сонг Джун говори с Ман Чун на покрива на болницата, оттам отива у мотела при жена му и сина му, заварва жената почти умряла, спасява детето, откъдето бяга, когато полицай Канг стреля към него. След което Канг задушава детето с възглавница. Пек Мун Ганг, който е бил там преди Сонг Джун, е намушкал жената и давил детето. Обаче той веднага оттам отива на покрива на болницата, където сваля в безсъзнание охраната полицай с удар в тиквата, докато той още си пие кафето на покрива с Ман Чун и мята Ман Чун от покрива.
Тоя мотел точно до болницата ли е, че двамата някак се разминават за кратко и то наистина толкова кратко време, че да не умре детето от удавянето? И колко време полицаят пие кафе на покрива?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

На детската площадка бяха трима- детектива като дете, Габриел и още едно дете- седнало, с гръб и качулка, не му дадоха лицето, Юн Дже.

Off Topic

 

Преди 12 часа, Urban написа:

Не виждам опция спойлер като пиша от тела. Ако обичате приберете размисъла. Та, за мен към момента

  Скрий съдържанието

Юн Дже е Цайса. Съдията 11, пази Ушко за да не го накиснат него, щот все се вре да търси убиеца. Предполагам Ушко не е от децата в концлагера. Бил е там покрай работата майка си. Вижда децата, става близък с тях, сигурно има опит да им помогне, но директора разбира и в опит да го очисти с удар в главата, получава амнезия. А това защо Габриел му казва Юн Дже на площадката...Тъй както виждаме, всеки спомен или момент който показват, впоследствие допълват (както убиеца на сватбата, сега при повторно гледане излиза още един убиец налЕ), та нищо чудно до Сонг Джун да седи Юн Дже на площадката, но и това впоследствие да го покажат или добавят. А журналиста не е ли продуцента от заседателите?

 

Кой директор? Директора на приюта не е ли майката на детектива? А той като дете падна от катерушката и си удари главата, никой не го е удрял. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Коя майка? Кандидат-министърката ли? Поне актрисите са различни, които играят.

А според мен не падна сам. Блъснал го е Юн Дже, само че не ни го показаха. А Габриел му викна да не го прави. Нямаше предвид, че нарича Сонг Джун Юн Дже и му казва да не се катери, а викаше на Юн Дже да не блъсне Сонг Джун. Не са го дали в кадър, но така предполагам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, helyg написа:
  Скрий съдържанието

Коя майка? Кандидат-министърката ли? Поне актрисите са различни, които играят.

А според мен не падна сам. Блъснал го е Юн Дже, само че не ни го показаха. А Габриел му викна да не го прави. Нямаше предвид, че нарича Сонг Джун Юн Дже и му казва да не се катери, а викаше на Юн Дже да не блъсне Сонг Джун. Не са го дали в кадър, но така предполагам.

 

Off Topic

За актрисите не знам. Аз останах с това впечатление, че директорката на приюта, дето беше в някакви корупционни схеми за доставката на храна е майката. Тя нали е в социалната сфера и сега та е логично. 

За децата си права. Напълно възможно е Юн Дже да е блъснал Сонг Джун. Имах предвид, че никакъв директор не го е удрял по главата, а той падна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Това с падането се случва 3 години преди бягството, след което ги заловиха. После, когато вече са в килиите из мазетата, Сонг Джун е без превръзка на главата. Майка му някак е намесена, да, но не знаем още как. Дадоха майката на братята, като водят големия вкъщи и го представят за брат. Актрисата си е същата като сега. Директорката на центъра беше друга актриса. И ми направи впечатление, че името и длъжността на табелата й бяха написани на китайски.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, helyg написа:
  Скрий съдържанието

Това с падането се случва 3 години преди бягството, сред което ги заловиха. После, когато вече са в килиите из мазетата, Сонг Джун е без превръзка на главата. Майка му някак е намесена, да, но не знаем още как. Дадоха майката на братята, като водят големия вкъщи и го представят за брат. Актрисата си е същата като сега. Директорката на центъра беше друга актриса. И ми направи впечатление, че името и длъжността на табелата й бяха написани на китайски.

 

Може, това с годините не го следя особено, ти си по изчисленията ;). Обаче децата актьори ми се виждат едни и същи и при падането от катерушката и вечерта на детската площадка и при бягството и при представянето на Габриел в семейството на съдията. Ако са минали 3 години е странно да използват същите деца,:wacko:но пък не е невъзможно де :lol:За актрисата сигурно си права, някак по прическата реших, че е майката, ама може да бъркам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, същите са си децата, да. То и майката на Ън Ги изглежда като набор на дъщеря си почти... 

Аз имам нова теория. Пак недоказана.

Off Topic

Майката на Сонг Джун е била гостът, на когото някой е дал бележка 3 години преди това минало отпреди 20 години, когато е бил на 13, и тази бележка е била предадена на Пек Мун Ганг, поради което този, дето е посмял да я даде на госта, лежи два метра под земята. И според мен този "някой" е каката на Юн Дже, чийто гроб намериха. Първо са се погаврили с нея - началника на полицията, а после са я бастисали. Пек сега (преди 20 години, малко преди бягството) ги предупреди да не се осмеляват пак на подобно нещо, щото пак ще имат гост. И този гост според мен пак е майката на Сонг Джун. А той и двата пъти е бил с нея при гостуването й. При първото гостуване децата са ги пуснали на площадката да играят с детето на гостенката, да се покажат като свободни деца и добре живущи в социалния център. Иначе през останалото време са роби - чистят, търкат, хамалстват, събират боклуци, бият ги...
При второто гостуване, вече след бягството, те са в килиите долу, където ги намира Сонг Джун.
А за майка му мога да предположа, че примерно е била инспектор в социалните и е била на проверка там. Първия път не е повярвала на бележката, затова я е дала на Пек. Вторият път обаче е повярвала на сина си и после историята засега мълчи... фактът е, че центърът е закрит, а децата - осиновени някъде.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, helyg написа:

Е, същите са си децата, да. То и майката на Ън Ги изглежда като набор на дъщеря си почти... 

Аз имам нова теория. Пак недоказана.

  Скрий съдържанието

Майката на Сонг Джун е била гостът, на когото някой е дал бележка 3 години преди това минало отпреди 20 години, когато е бил на 13, и тази бележка е била предадена на Пек Мун Ганг, поради което този, дето е посмял да я даде на госта, лежи два метра под земята. И според мен този "някой" е каката на Юн Дже, чийто гроб намериха. Първо са се погаврили с нея - началника на полицията, а после са я бастисали. Пек сега (преди 20 години, малко преди бягството) ги предупреди да не се осмеляват пак на подобно нещо, щото пак ще имат гост. И този гост според мен пак е майката на Сонг Джун. А той и двата пъти е бил с нея при гостуването й. При първото гостуване децата са ги пуснали на площадката да играят с детето на гостенката, да се покажат като свободни деца и добре живущи в социалния център. Иначе през останалото време са роби - чистят, търкат, хамалстват, събират боклуци, бият ги...
При второто гостуване, вече след бягството, те са в килиите долу, където ги намира Сонг Джун.
А за майка му мога да предположа, че примерно е била инспектор в социалните и е била на проверка там. Първия път не е повярвала на бележката, затова я е дала на Пек. Вторият път обаче е повярвала на сина си и после историята засега мълчи... фактът е, че центърът е закрит, а децата - осиновени някъде.

 

 

Харесва ми тази теория. Не бях мислила в тази насока. Само не ми се връзва това с падането. Ако е било 3 години преди бягството и той си е загубил тогава паметта, ще си спомня за всичко след тази дата и би помнил срещата си с децата в килиите. Още нещо се е случило през онази нощ и сигурно тогава е загубил паметта си, а го лъжат, че е станало при падането му на площадката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A, не е секнала, но трябва първо да изгледаме новите серии. Аз гледах 11-та, но ми се искаше да изгледам и 12-та преди да коментирам.

Е, не се въздържах. Обожавам го този сериал, изненадват ме непрекъснато и нищо не мога да позная :282:

Off Topic

Бях писала, че Сонг Джун не е Юн Дже, дотук познах, но мислех, че е номер 12 и бам греда - изненадаха ме. Харесвах Ю На и даже я шипвах със съдията, тя вярно малка за него, но се усещаше нещо между тях, ок излезе, че е искал да й стане настойник, ментор и т.н. дотук добре и изведнъж бам, очистика безмилостно момичето. Не го очаквах и това, защото тя нямаше връзка с приюта. Та така, сценаристите умело ни водят за носовете и не знам вече изобщо какво да очаквам. Още обаче вярвам в невинността на съдията. Да, станал е съдия за да въздава справедливост по законен ред.  Да, Темида е сляпа и не винаги му се получава, но пак не вярвам това смело, честно и жертвоготовно момче да се е превърнало в психопат-убиец. Той просто се опитва да предотврати убийствата и да спаси потенциалните жертви, като в същото време се опитва да разбере, кой от детските му приятели е убиеца, както и да защити самия убиец именно заради общото им минало и страдания. Ясно е едно за мен (засега :lol:) убиеца е Юн Дже или сестра му, но кои са те мътна работа. :blink:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...