Jump to content

Recommended Posts

Ако знаеш аз колко започнати имам, но отдавна не съм гледал нещо чисто криминално без политически привкус. Социален сигурно ще има, но да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 minutes ago, helyg said:

Аааа, идвайте тука всички да си гризем ноктите, докато се чудим. Няма само аз без маникюр да седя. :lol:

За протокола: аз също нямам маникюр. Изгризаха ми го из темите.

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега е ясно само, че номер 13 е Юн Дже, а Юн Дже...

Off Topic

е Сонг Джун. Обаче според възрастта, която е дадена в корейската уикипедия на героите - детето Юн Дже е на 13, а 20 години по-късно, когато се развива действието, е на 30. Ето оттук ми идва кашата на мене. Защото дори да сметнем +-1 година, ако баткото е на 35, а детектива на 30, то следва детективът като дете да е момчето, дето хукна да търси майка си. Да, ама не. Щото то беше най-малкото, на 11 години с номер 12.

  

Преди 3 часа, bond написа:

Ако знаеш аз колко започнати имам, но отдавна не съм гледал нещо чисто криминално без политически привкус. Социален сигурно ще има, но да видим.

Е, как без социални теми в такъв сериал. Главната е социален работник, децата бяха в социален център някакъв. Защо са там? Родители имат ли? Очевидно някои имат поне майка. А защо са пратени в такъв център?
Според мен има и малко политика все пак, майката на главния нали ще я назначават за някакъв министър и тя затова иска синът й да седи кротко и да не прави бели. На мен тази жена ми е особено съмнителна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Политикантката не е съмнителна, а неприятна. Силно се надявам да не развиват действието в тази насока. За мен към момента най-любопитната част

Spoiler

е защо полицаят го свързват с убийствата. Че и брат му директно го попита: Ти ли я уби?

Точно по това ми заприлича на драмата с влака, който преминаваше от минало в бъдеще. Там имаше нащо подобно.

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък по това със схемата "деца в миналото, които се чудим кое кое е като голямо", ми напомни Mouse. И серийният убиец като мотив. Но както и преди казах - нищо общо като сюжет. С приликите - дотук.

Аз пък подозирам точно

Off Topic

баткото съдия. Не знам дали си стигнал до частта с фигурките от дърво на олтара със снимките на заседателите. И дали забеляза, че баткото има инструменти, длета разни, за дърворезба и си дялкаше някакво парче дърво в един момент. Освен това кой ги избра точно тия за заседатели - баткото тегли жребия. А кой им прати поканите за заседатели - трябва да е някой от съда. Кой определя кой къде ще сяда там? Пак е някой от съда. Бяха седнали точно както са наредени на олтара. Обаче фактът, че той пък подозира малкия си брат, ме разколебава.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоите подозрения са и мои подозрения, но не ми се връзва нещо. Причината е ясна, изпълнителят/ите също са ясно. Отмъщението е зловещо.

Spoiler

Баткото съдия е най-подозрителен, но нещо не ми пасват в картинката тези двама братя. Не ми е ясно какво точно са търсили при бягащите деца, ако са от богато семейство. Единственото ми обяснение е, че са осиновени и не са родни братя, а малкият не помни по някаква причина детството си. Иначе няма как да бъдат в  този зловещ детски концлагер и в същото време да имат родители. А главният е вероятно изгубеният син на жената, която го посети в болницата и все го храни.

 А, сега се сетих за още нещо. Убийство в Ориент експрес. Може нещо такова да излезе.

 

 

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

Ако един на друг си осигуряват алиби, а за детективът стана ясно, че не помни детството си и е осиновен. Освен това някой непрекъснато го топи с веществени доказателства. Но нещо ми подскачва, че Чо Юн Дже е събирателен образ, а момчето с това име не е живо вече. Според мен от  негово име отмъщават както за себе си, така и за него.

Ама пак теория, не мога да я подкрепя с неоспорими факти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • След изгледан 8-ми епизод:
Off Topic

Факти:

  • Съдебните заседатели не са случайни и всеки един от тях е замесен по своему в съдбата на петте деца - независимо лично или чрез свой близък роднина. Физическото отмъщение се стоварва върху децата на виновните. Поне тези, които имат.
  • Майката на главния също е замесена в историята по неясен засега начин.
  • Децата с номера 11, 12 и 24 са мъртви.
  • Детето с номер 7 е предало плана на другарчетата си за бягство и е станало причина за гибелта на номер 24. Името му ни е известно - Ан Те Хо.
  • Името на другото оцеляло дете, номер 13, също ни е известно - Юн Дже. По време на събитията е загубило сестра си и брат си.

 

За мен няма убедителни доказателства, че Сонг Джун е Юн Дже. Дори, колкото повече ни убеждават в това, толкова повече съм категоричен, че не е. Всички в семейството му го представят като осиновен, но в някои моменти, които са свързани с по-големия му брат, си изграждам една теория, че може да е обратното. Твърдението на майка му при срещата й с Бясното куче може и да е било абсолютната истина, макар всички ние, зрителите, да си мислим , че беше опит за защита. Защо обаче ще им разменят семейните роли, не бих могъл да изразя предположение засега. Както и как е бил принуден да повярва, че е номер 13, а и защо е трябвало да повярва, че е така, също е необяснимо за момента. Тази ситуация ми напомни за положението на двамата братя в  "What's Wrong with Secretary Kim" в този аспект. Има вероятност и друг да се представя за него, разбира се, а той реално да си е Юн Дже. Но, при положеие, че няма друг оцелял от петорката, тогава ми е трудно да си представя кой би могъл да е. Затова и не залагам големи шансове на тази възможност. Кой е убиецът? Мисля да рискувам с детектив Канг засега. Остава и голямата въпросителна за мястото на Сок Джин в цялата картинка. Както и пълната истина за тези трагични събития.

 

Приятно впечетление ми направи, че някой в екипа на филма се е погрижил огнестрелните оръжия да се държат с две ръце от актьорите, когато се прицелват или стрелят. 

 

Втори пореден сериал ме разсмива с нещо дребно и незначително - онази "дърта" газова бутилка в багажника на таксиметровия шофьор. :lol: Досега не бях виждал подобно нещо в корейски сериал.

 

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен драмата до тук ми харесва, бях сигурна кой е убиецът в началото, но сега нямам и идея кой може да е. Определено ми задържа интереса :yes: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да спретнем залагане. Победителят ще спечели нещо... Още го мисля какво да е, но ще го уточним в движение.

Аз залагам на 

Off Topic

Полицай Ким Сок Ку. Въпреки че и полицай Канг ми е съмнителен.

Като цяло се съмнявам вече у всички освен у труповете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще участвам за спорта и без да има награда. Моето вече го изложих в предишния си коментар, макар и да е изстрел в тъмното. Твоето е интересно, освен, че е и изненадващо за мен. Просто не се замслих в тази посока.

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измислих наградата. Магнитна отварачка (за бира примерно) с логото на форума. Хайде, залагайте. Залагането е валидно сега, докато сме в златната среда на сериала. Не редактирайте после мненията, водя си списък кой какво е предположил на този етап. След финала на сериала изпращам наградата със Спиди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледани 6 епизода залагам за убиеца на

 

Off Topic

най-младия от съдебните заседатели, младежа с очилата. Интуиция :ilovethis:. Иначе много неща от пъзела не са ни ясни, разкриват ни по мъничко всяка серия за миналото, кой какъв е и каква роля е изиграл, така, че е сложна работа да се разпознае убиеца от това с което разполагаме за момента. 

Сериала е много готин и супер интересен и увлекателен за любителите на криминалета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се придържам към концепцията на Ориент експрес

Spoiler

Групата избягали деца от детския концлагер /не мога иначе да го нарека/, отмъщават заедно и всеки е алиби за другите. Всеки един от тях убива по един гад или дъщеря на гада, а останалите го прикриват. Всички се назовават № 13 Юн Дже, защото истинският Юн Дже не помни нищо или не знаят, че е оцелял. Като си спомни всичко, ще стане тя една, не ми говори.

 Редактирах 4 часа по-късно и не по същество, а само дабавих пояснения. 12.41 часа 10.10.2022

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От самото начало съм нарочила

Off Topic

батко.

Макар да не е показано към 8 епизод, имам теория, че манипулира жертвите да се убиват един друг или да му вършат черната работа, а за него остава финалния разрез.

Преди 21 часа, 42°10'24°30' написа:
  • След изгледан 8-ми епизод:
  Скрий съдържанието

Факти:

...

  • Децата с номера 11, 12 и 24 са мъртви.
  • Името на другото оцеляло дете, номер 13, също ни е известно - Юн Дже. По време на събитията е загубило сестра си и брат си.

 

За 24 разбирам, но откъде съдиш, че

Off Topic

11 и 12 са мъртви? 12 се хвана във вълчия капана, но умира ли се от един капан, по-скоро да му раздроби костта… 11 също не показаха мъртъв. Дори си мисля, че го има в промото на следващия епизод, ако съм разпознала правилно момчето зад решетките. Хронологично достигнаха момента, с който започна сериала - бягството. Тепърва ще научаваме кой е останал жив след него. Да, преди да висне, Ан Те Хо се извини на трите момчета, но това всъщност са останалите освен тях двамата с Юн Дже, когото смята за убиеца. А не знаем дали въобще Юн Дже е жив. Разкриха гроб, а скелетът в него беше с медальон. Затова си мисля, че е или Юн Дже или нуна му, понеже 11 даде медальона си на братчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Scarlet Heart, 

Off Topic

от Ан Те Хо. Когато беше на въжето, той отправи извинението си за предателството си към 11, 12 и 24. Единствената причина, която ми хрумва за изключването на 13, е че иска прошка от тези, които са загинали заради него. Ако го погледнем от друг ъгъл, то и на 24 не сме видели смъртта, но го погребахме след разговора на Ан Те Хо и таксиметровия шофьор. 

 

Разбира се, сценария е с толкова много отворени опции, че накрая уж установените от нас факти могат да се окажат вятър и мъгла.

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Scarlet Heart написа:

От самото начало съм нарочила

  Покажи скритото съдържание

батко.

Макар да не е показано към 8 епизод, имам теория, че манипулира жертвите да се убиват един друг или да му вършат черната работа, а за него остава финалния разрез.

За 24 разбирам, но откъде съдиш, че

  Покажи скритото съдържание

11 и 12 са мъртви? 12 се хвана във вълчия капана, но умира ли се от един капан, по-скоро да му раздроби костта… 11 също не показаха мъртъв. Дори си мисля, че го има в промото на следващия епизод, ако съм разпознала правилно момчето зад решетките. Хронологично достигнаха момента, с който започна сериала - бягството. Тепърва ще научаваме кой е останал жив след него. Да, преди да висне, Ан Те Хо се извини на трите момчета, но това всъщност са останалите освен тях двамата с Юн Дже, когото смята за убиеца. А не знаем дали въобще Юн Дже е жив. Разкриха гроб, а скелетът в него беше с медальон. Затова си мисля, че е или Юн Дже или нуна му, понеже 11 даде медальона си на братчето.

Ох, хич не ми се иска да е той. 

Off Topic

Много си го харесвам батко. А и не ми се връзват много неща. Защо например ще подхвърля обицата на първата жертва в колата на брат си, после ще я търси и накрая ще я представя като улика и ще подозира брат си заради нея. :wacko:

По-добре да гледам 7 и 8 серия и тогава да коментирам, че вие сте напред с материала. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...