Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

I Give My First Love to You (2009)

Boku no Hatsukoi wo Kimi ni Sasagu

僕の初恋をキミに捧ぐ

 

Страна: Япония

По мангата на: Aoki Kotomi - I'll Give You My First Love to You

Премиера: 24 октомври 2009г.
Времетраене: 122 мин.
Жанр: Драма, романс
Режисьор: Takehiko Shinjo

Субтитри: Английски, Български

 

Участват:
Mao Inoue като  Mayu Taneda
Masaki Okada като Takuma Kakunouchi
Tetta Sugimoto като  Minoru Kakinouchi
Yoko Moriguchi като Kakinouchi
Natsuki Harada като Teru Uehara
Keiko Horiuchi като Yoshimi Suzuya
Yuki Terada като Yoko Tamura
Masataka Kubota като Masataka Kubota
Yoshihiko Hosoda като Yoshihiko Hosoda
Gaku Yamamoto като Ryujo Suzuya
Toru Nakamura като Dr. Takahito Taneda

 

Резюме: Такума Какиночи (Масаки Окада) и Маю Танеда (Мао Иное) са приятели от осем годишна възраст. Всичко започва, когато Такумa, който има сърдечно заболяване се лекува при бащата на Maю. Тяхното приятелство расте и той става първата любов на Maю, обещавайки и да се оженят, когато станат на 20 години. Един ден Maю научава, че Tакума няма да доживее до двадесет годишна възраст заради състоянието на сърцето си. Научавайки за своята съдба той решава да се дистанцира от Maю, знаейки, че не може да спази детското си обещание. В същото време Taкума среща момиче Теру Уехара (Насаки Окадa), страдащо от подобно заболяване и си пада по нея. Междувременно Maю намира нова любов в лицето на Субару Сузуя.

Какво ще се случи с първата им любов ? Дали ще се влюбят отново и оженят преди болестта да ги раздели ?

 

:essub: 

Свали с български субтитри: :subs:  :click:  :click:

 

Онлайн с български субтитри: :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри: :click:

 

Свали с руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, защо си го причиних преди сън.Не че е нещо особено като история, но просто начина по който играят главните актьори....Толкова истинско, романтика отвсякъде....

но с фатален край

sad.gif

едит: след дълго търсене ето и музиката към филма biggrin.gifDownload I Give My First Love to You OST

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вярно е много добре играят актьорите а и аз се прекарах още повече с това мое любопитство попрегледах и мангата какво да кажа стана ми още по кофти

заради края де

:huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав филм. Като приказка, предсказуем и наивен, очарователен. В сюжета нямаше нищо, което вече да не сме виждали, обаче актьорите изградиха страхотни образи. Моите най-искрени овации са най-вече за малката Маю - това дете бе просто невероятно, засенчи дори кака си Мао Иное. А тя и Масаки Окада се справиха доста добре. Целият филм излъчваше една неповторима светлина, сякаш сънуваш - всичко бе толкова лъчезарно, на фона на тъжната историята. Винаги им оставаше капчица надежда, която озаряваше всички. Самият филм бе повече за надеждата, отколкото за първата любов.

 

Когато го заплаши, че никога няма да я види гола, защото това щяло да го убие - тотално се размазах от смях. Страшна, страшна... И на първия учебев ден...

Просто така се бе вкопчила на моменти в него, че чак ме дразнеше, но тя наистина не искаше да го загуби, затова и се прощават всички простотии...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме разчувства филмчето.. Още като прочетох резюмето знаех какво да очаквам като сценарий, но пак страшно много плаках.. Тея малките бяха супер невероятни! Най- много ме трогна

 

Когато малката се молеше пред детелината и после като пораснала на колене в болницата

 

На тези моменти едвам се сдържах.. Може ли да помоля за едно линкче към мангата??

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме разчувства филмчето.. Още като прочетох резюмето знаех какво да очаквам като сценарий, но пак страшно много плаках.. Тея малките бяха супер невероятни! Най- много ме трогна

 

Когато малката се молеше пред детелината и после като пораснала на колене в болницата

 

На тези моменти едвам се сдържах.. Може ли да помоля за едно линкче към мангата??

:asian:

 

 

:click:

Това е линкчето за мангата ако не си я намерила все още ^_^

Редактирано от desjer
Прочети правилата на раздела.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що изгледах филма... Невероятен беше, наистина. Актьорите - нямам думи, страхотна игра, страхотни образи. Абе, два часа рев до дупка, аз още като погледнах началото ми беше ясно как ще свърши и още на пърата минута ми докривя. Да, нямаше нищо невиждано и нечувано досега, но филмът си имаше ясно изразени идеи.

6++ от мен и едно ОГРОМНО благодаря за превода. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен! Брилянтен! Незнам как още да нарека, този на пръв поглед тъжен но трогателен филм. Останах очарована. За сюжета няма какво толкова да се коментира, в смисъл, не е нещо непознато и неочаквано, доста е прдвидимо. Това което наистина страшно много ме впечатли, и което всъщност изгражда целия филм такъв, какъвто го видях е актьорската игра. Невероятни актьори. За първи път съм толкова впечатлена. Нямам думи да изразя невероятно приятното увство, което остави в мен играта на Масаки Окада. Невероятно талантливо момче. Главните герои до такава степен бяха си влезли в образите, че наистина се усещаше химия. Колкото до самия филм, някой спомена че това е по-скоро филм за надеждата. Съгласявам се.

Според мен обаче имаше и друг акцент в самия филм -

 

за това как не е задължително смърта да е края на една любов, за това как след смъртта не остава само тъгата и болката.

 

 

А и да спомена, че ме учудва разминаването в мангата и филма....странна работа. То бива разминаване, но чак пък толкова.....

 

В мангата, накрая Такума получава сърце и оздравява. Заедно с Маю създават семейство и имат 2 дечица. Ама, режисьора е бил на друго мнение... :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ми хареса филма ,навежда на много размисли и въпреки че не харесвам такъв развой на събитията заслужава си гледането,но си пригответе кърпички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е трудно да се напише свестен коментар след гледането на филма.

Определено актьорския състав е много добре подбран и откъм визия и откъм игра!!!

 

 

но някак си до последно се надявах на по различна развръзка в края ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият ми японски филм... след него всичко ми горчеше... Много тъжна история. Като цяло за темата за вечната любов винаги съм смятала, че по какъвто и начин да е представена (дори в комедия), е тъжна... Може би защото дълбоко в себе си вярвам, че няма такова нещо като "ще те обичам завинаги".

 

И все пак това, че любовта остана да живее и след смъртта някак си притъпи гадното чувство, че всичко все някога свършва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам,определено ме трогна и го харесах!

 

 

И все пак до последно се надявах на положителен край.

 

 

П.С : Благодаря за линка към песните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелее, не мога да повярвам, че толкоз плакахх. Преди малко го изгледах и още рева. Филма е много трогващ, но със много неприятен край. Аз поне си мислех, че Ко ще се оправи, ама уви. Много ми хареса...

Редактирано от katomova
Използвай спойлери!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено филмът е много хубав.Вярно може и да беше предвидим финалът но това никак не отнема от достойнството му. Но преди да го гледате си пригответе един пакет кърпички да си бършете сълзите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един прекрасен филм за една красива любов ... няма какво да кажа освен , който не го е гледал , да го гледа !!! Двамата главни просто бяха големи сладури :rolleyes: ! Жалко за момчето :(

2869661L.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...