Jump to content

Инсталиране на източноазиатски езиков пакет за Windows

Recommended Posts

• Трябва да разполагате с диск с Уиндоус ХР (може да е реален, виртуален или на флашка, какъвто имате).
    После влизате в Старт меню - control panel - regional and language options - languages - отметка на инсталирай файлове за източноазиатски езици - ОК - то ви иска диска с Ундоус - вие му го давате, казвате ок и чакате да се инсталират.

• Ако нямате такъв - теглите това и действате по същия начин. На етапа, когато трябва да въведете диска с ОС натискате ОК, но не го въвеждате. Трябва да ви излезе съобщение, че файлът не е открит. След това посочвате ръчно пътя към файловете от торента и давате Retry.
    За по-сигурно може да прочетете и указанията в торента. ^_^

• Как да си изкарате корейска клавиатура, ако не преборите флекс-тайпа - както е описано тук, но вместо кирилица избирате корейски/японски или на какъвто език искате да пишете.
    Ако нямате флекс-тайп вероятно отдавна сте наясно с процедурата. Аз имам, но така и не можах да му подкарам кореицата.

Успех!

Сини, да знаеш, че имаш една голяма почерпка от мен.

Инсталирах си езиците, извадих си корейската клавиатура на десктопа и сега казвам сбогом на досадните квадратчета.

Много ама много ти благодаря :kissy: :kissy: :kissy:

Леле! Благодаря за линка! Откога врънкам едно приятелче да ми даде диск, а той все забравя, но сега всичко е ОК!

Много, много, много благодаря!

Ох аз нещо нито с едното , нито с другото ми се получава. :unsure: Ако може някой да ми помогне :( ще съм благодарна !

Добре,инсталирах пакета,но не мога да изкарам корейската клавиатура.Как да го направя ?Ако може стъпка,по стъпка да ми кажете как да пиша на корейски,ще е чудесно :)

След това трябва да дадете на синьото прозорче с KO десен бутон и да изберете опцията aditional icons in taskbar. При това ви се появяват още икони и оттам сменяте на хангъл.

Има ли добри хора, които да се смилят и да ми изпратят скрийн-шот на корейската клавиатура или да ме светнат кой вид от тези е най-разпространен?

2-Set Korean

3-Set Korean

390 Sebulshik

Gongjin Cheong Romaja

HNC Romaja

Много ви благодаря предварително! :D

Здравейтееее!!! Имам проблем и ще се радвам ако някой може да ми помогне.На корейската клавиатура, ми излизат и букви на латиница,не мога по никъкав начин да превключа на корейски.А имам инсталирано всичко.

Някой дали знае каква може да е причината? :(

Десен бутон на иконката за езика -> Additional icons in taskbar -> Избираш корейски -> Цъкаш на иконката "А", която трябва да стане хангълски символ :)

Здравейте,

и аз съм със Windows 7 при това - на български. Пълна каша стана с пробата да инсталирам корейска клавиатура - помощ, моляяяяя :)

Инсталирах го, но накрая освен че ми се появи КО на лентата с езици, нищо друго не стана. Където и да се опитам да пиша на КО клавиатурата ми пише на латиница?!

С десния ALT клавиш се сменя между латиница и хангъл. Просто е допълнителна функция към подредбата, подобно на двата вида фонетична и БДС кирилизация.

С десния ALT клавиш се сменя между латиница и хангъл. Просто е допълнителна функция към подредбата, подобно на двата вида фонетична и БДС кирилизация.

Благодаря за съвета. Аз досега го правех по трудния начин - възстановяване на езиковата лента и от там сменях латиницата с хангъл. :slap: