Jump to content

Инсталиране на източноазиатски езиков пакет за Windows


Recommended Posts

  • Трябва да разполагате с диск с Уиндоус ХР (може да е реален, виртуален или на флашка, какъвто имате).
    После влизате в Старт меню - control panel - regional and language options - languages - отметка на инсталирай файлове за източноазиатски езици - ОК - то ви иска диска с Ундоус - вие му го давате, казвате ок и чакате да се инсталират.
     
  • Ако нямате такъв - теглите това и действате по същия начин. На етапа, когато трябва да въведете диска с ОС натискате ОК, но не го въвеждате. Трябва да ви излезе съобщение, че файлът не е открит. След това посочвате ръчно пътя към файловете от торента и давате Retry.
    За по-сигурно може да прочетете и указанията в торента. ^_^
     
  • Как да си изкарате корейска клавиатура, ако не преборите флекс-тайпа - както е описано тук, но вместо кирилица избирате корейски/японски или на какъвто език искате да пишете.
    Ако нямате флекс-тайп вероятно отдавна сте наясно с процедурата. Аз имам, но така и не можах да му подкарам кореицата.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сини, да знаеш, че имаш една голяма почерпка от мен.

Инсталирах си езиците, извадих си корейската клавиатура на десктопа и сега казвам сбогом на досадните квадратчета.

Много ама много ти благодаря :kissy: :kissy: :kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле! Благодаря за линка! Откога врънкам едно приятелче да ми даде диск, а той все забравя, но сега всичко е ОК!

Много, много, много благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,инсталирах пакета,но не мога да изкарам корейската клавиатура.Как да го направя ?Ако може стъпка,по стъпка да ми кажете как да пиша на корейски,ще е чудесно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След това трябва да дадете на синьото прозорче с KO десен бутон и да изберете опцията aditional icons in taskbar. При това ви се появяват още икони и оттам сменяте на хангъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли добри хора, които да се смилят и да ми изпратят скрийн-шот на корейската клавиатура или да ме светнат кой вид от тези е най-разпространен?

 

2-Set Korean

3-Set Korean

390 Sebulshik

Gongjin Cheong Romaja

HNC Romaja

 

Много ви благодаря предварително! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейтееее!!! Имам проблем и ще се радвам ако някой може да ми помогне.На корейската клавиатура, ми излизат и букви на латиница,не мога по никъкав начин да превключа на корейски.А имам инсталирано всичко.

Някой дали знае каква може да е причината? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десен бутон на иконката за езика -> Additional icons in taskbar -> Избираш корейски -> Цъкаш на иконката "А", която трябва да стане хангълски символ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах го, но накрая освен че ми се появи КО на лентата с езици, нищо друго не стана. Където и да се опитам да пиша на КО клавиатурата ми пише на латиница?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С десния ALT клавиш се сменя между латиница и хангъл. Просто е допълнителна функция към подредбата, подобно на двата вида фонетична и БДС кирилизация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С десния ALT клавиш се сменя между латиница и хангъл. Просто е допълнителна функция към подредбата, подобно на двата вида фонетична и БДС кирилизация.

 

Благодаря за съвета. Аз досега го правех по трудния начин - възстановяване на езиковата лента и от там сменях латиницата с хангъл. :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...