Jump to content

Recommended Posts

brotherhood_zpsxip65amm.jpg

Taegukgi - The Brotherhood of War
Братството на войната

태극기 휘날리며

Страна: Южна Корея
Премиера: 6 февруари 2004г.
Времетраене: 140 мин.
Режисьор: Канг Че Гю
Жанр: Военен, Драма

В главните роли:

Jang Dong Gun

Won Bin

Lee Eun Joo

Choi Min Sik

Gong Hyung Jin

Lee Young Ran

Ahn Gil Kang

Kim Soo Ro

Сюжет: История за двама братя, принудени да се бият в Корейската война през 1950г. Филмът показва чистия ад на войната, така както никой друг филм не го е обрисувал досега. Адът, в който загиват по изключително жесток начин хиляди хора. Адът, поради който двама родни братя стават врагове. Брилянтен филм.

Свали с :subs:   :click:   :click:  :click:

С английски субтитри  :click:

С руско озвучаване  :click:

Лично мнение:
Гледал съм много филми за войната, до вчера мислех Спасяването на редник Раян, 9 рота, Апокалипсис сега и Взвод за най- добрите филми в жанра. Спокойно мога да твърдя, че представеният тук филм ги надминава по всички параграфи. Филмът има 9 награди от престижни филмови фестивали. Мен лично ме остави безмълвен и замислен след финалните надписи...
Приятно гледане!

Този филм е велик.Толкова реалистично е показан ужасът на войната и нейния пълен абсурд.Евала на южнокорейците,че са показали и собствените си престъпления,а не само тези на "лошите" комунисти.

Къде съм бил досега,че не съм го гледал...баси филма.Още ми държи влага. mike28,благодарско мой човек.

Просто ВЕЛИК! Вчера го изгледах. Изпитах смесени чувства на възхита, неверие и дори отвращение. Ако има филм, който най-точно показва каква е войната, това трябва да е този тук! Задължителен за гледане.

Филма го гледах преди извесно време. Много е реален и битките са направени страхотно. Не са пестили кръв и хвърчене на крайници... Определено ми е сред най-любимите военни филми в личната класация. Не само заради ефектите. Актьорската игра беше на много високо ниво.

Филма е невероятен и много силен...

страхотен поглед върху проблемите на войната и то от много изстрадана човешка гледна точка...

Филмът компенсира всички недостатуци на превода....

Да ви кажа- Толкова Велик филм за войната не съм гледала- на моменти грозно, на мoменти трогателно, красиво, тъжно...

Трябва да се гледа, невероятна актьорска игра на двамата братя, вече съм им фен.

Не знам защо не съм писала за този филм, който е просто задължителен, дори и за хората не харесващи темата за войната отредена

във филмовия сектор.

Но се надявам да се гледа и оцени от повече хора, особено в година като тази, която е посветена на доста от събитията и действията от Корейската война.

Толкова нагледно дълбок и мрачен човешки преглед за войната и болезнена ужасавяща действителност, събрана накуп, признавам си едва се гледа,

да не казвам разбира.Но си струва.

Наистина брилянтен филм, дори заради болезният героизъм; дори заради правилното и нередното, тотално изместено от жестокостта на войната;

дори заради добрите и лошите, от двете страни на Корея; дори заради "красотата" в грозните и ужасяващи детайли от бойното поле; дори заради чудната

актьорска игра; дори заради ужасното чувство, което не те оставя след филма....

Няма ли по-добър превод?!

Този в Замунда е ужасен. Най-ужасния, с който досега въобще съм започвала филм. Поне на руски да имаше(..

Историята е наистина покъртителна и разтърсваща, а актьорите си играят перфектно ролите.. И изобщо - филм за "голям екран"!

Оооо човече вчера го гледав филмчето и импресиониран сум :up: Немам гледано многу воени филмови ама овој се решив да го изгледам по препорака на пријател и не зажалив. Многу реални сцени, добри ефекти и добра приказна. Му давам 9/10 само затоа што не сум многу по воените филмови инаку слободно може и 10-ка :)

Този филм го гледах преди години с един приятел, на когото му го бяха препоръчали и не спрях да рева. Много силен филм, но определено не бих го повторила, прекалено ми е брутален, особено някои сцени. Щом съм го гледала веднъж преди две години май и още някои сцени са ми в ума, значи това не е някакъв обикновен филм в никакъв случай! Някои сцени не можех да ги гледам, признавам, просто затварях очи и чаках да свършат, то корейците обичат да са натуралистични и не прикриват нищо, в подробности ще ти покажат как някой го режат на парчета, което на мен ми идва малко в повече... Уон Бин е невероятен, ама то него колкото и да го хвали човек, все ще му е малко.

Боби от Македония - не съм видяла кои филми си гледал, но гледай всичко с Уон Бин, Предполагам си гледал "Аджоши" (The man from nowhere) - просто този актьор е невероятен и си подбира ролите, не участва в бози.

Този филм го гледах преди години с един приятел, на когото му го бяха препоръчали и не спрях да рева. Много силен филм, но определено не бих го повторила, прекалено ми е брутален, особено някои сцени. Щом съм го гледала веднъж преди две години май и още някои сцени са ми в ума, значи това не е някакъв обикновен филм в никакъв случай! Някои сцени не можех да ги гледам, признавам, просто затварях очи и чаках да свършат, то корейците обичат да са натуралистични и не прикриват нищо, в подробности ще ти покажат как някой го режат на парчета, което на мен ми идва малко в повече... Уон Бин е невероятен, ама то него колкото и да го хвали човек, все ще му е малко.

Боби от Македония - не съм видяла кои филми си гледал, но гледай всичко с Уон Бин, Предполагам си гледал "Аджоши" (The man from nowhere) - просто този актьор е невероятен и си подбира ролите, не участва в бози.

Еве што имам гледано до сега :)

А овој The man from nowhere го знам ама не сум го гледал. Ќе се потрудам да го изгледам и него :)

Брутален, жесток, трагичен... като самата война. Велик филм, страхотни актьори - за пръв път да ми хареса играта на Йон Бин. Определено всеки почитател на корейските сериали, трябва от време на време да си причинява подобни филми :slap:  Само не мога да преценя - задоволих ли си "кръвожадността'' или "ми се отвори апетита" за още... :28558:

Брутален, жесток, трагичен... като самата война. Велик филм, страхотни актьори - за пръв път да ми хареса играта на Йон Бин. Определено всеки почитател на корейските сериали, трябва от време на време да си причинява подобни филми :slap:  Само не мога да преценя - задоволих ли си "кръвожадността'' или "ми се отвори апетита" за още... :28558:

В такъв случай едва ли е необходимо да ти препоръчвам "My way" :-)