Jump to content

Северна Корея


Recommended Posts

Аз ако знам, че не плача ли, отивам в трудов лагер, такива сълзи ще лея, че и "Оскар" ще ми е малко.

Едва ли е позволено да не се плаче. Сега колкото и да им промиват мозъците, едва ли има много хора, които биха заплакали за смъртта на човек, който дори не им е близък. Я ми кажете дали ако най-големият ви идол и кумир (примерно някой певец) умре, ще ревете ли? Ще ви стане тъжно най-много. Иначе аз съм чувала, че и тук са карали хората да плачат, като е умрял Сталин. Сега не съм живяла по онова време, не мога да знам.

Боже, дори го наричат татко. :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако знам, че не плача ли, отивам в трудов лагер, такива сълзи ще лея, че и "Оскар" ще ми е малко.

Едва ли е позволено да не се плаче. Сега колкото и да им промиват мозъците, едва ли има много хора, които биха заплакали за смъртта на човек, който дори не им е близък. Я ми кажете дали ако най-големият ви идол и кумир (примерно някой певец) умре, ще ревете ли? Ще ви стане тъжно най-много. Иначе аз съм чувала, че и тук са карали хората да плачат, като е умрял Сталин. Сега не съм живяла по онова време, не мога да знам.

Боже, дори го наричат татко. :wacko:

 

Напълно съм съгласна с теб.При комунизма актьорството е на 100% иначе......жална ти майка.

На времето как ходихме на манифистации,присъствието ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.Разделени по училища и предприятия и с бодра стъпка.

Та на такова мероприятие ми изглежда това “култ към личноста“.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ютубе е пълен с интересни архивни кадри от близкото минало ;)

http://www.youtube.com/watch?v=Iboed7Qa-gM

 

А ако се вгледате по-детайлно в репортажа от Северна Корея в далечината ще забележите групи от преминаващи хора, които не се спират. Отделно сред талпата отдаваща почит на "божеството" също имаше такива. които не реват. И да не забравя да напомня постоянното търсене на сензации. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да те светна, че не можеш да сравняваш Цар Борис III с Ким Чен Ир, по абсолютно никакъв начин... B)

И какво те кара да мислиш, че не може? Нима Борис Трети не се възползва от деветнайсетомайцоте и не създава едноличен режим, заменен след 9 септември с друг? Нима Борис Трети не е възприеман като "баща на нацията"? Нима не са скарбяли българите на погребението му? :rolleyes:

С какво се отличават Ленин, Сталин и Брежнев от Рамзес, Чингис хан, Атила, Цезар, Октавиан Август, Крум и т.н. Всички са тирани, както е модерно да се казва диктатори. Всички са мегаломани, които носят само страдание от водените от тях войни, но населението е скърбяло за тях.

Психологията на тълпата изглежда сложна материя, но в действителност е нещо много просто стига да опознаеш породата човек. ;) Стадото винаги е било, е и ще бъде стадо. Стадото, както и всеки един човек се страхува от неизвестното, докато бащицата диктатор дава поне привидна сигурност, което достатъчно на индивида. Защо все повече и повече хора 'тъгуват' по социализма? Защото онази система е осигурявала работа и поне привидно социално равенство, докато при днешната система трябва да се бориш сам, за да оцелееш. Никой не ти гарантира, че ще заемаш сегашното си работно място постоянно.

Та и тези, които реват на всичките тези клипове не реват толкова от тъга по Борис Трети или по Ким, а по начинът на управление, с който са свикнали и политиката, която е провеждана до момента и т.н. Също така не бива да се забравя, че двамата покойни вече Ким са смятани за богове приживе. ;) Което ме подсеща за скърбящите фенове на Майкъл Джексън и те ли насила са накарани да реват? :lol:

П.П. Стана късно и мислите ми са разхвърляни, така, че ще се огранича с тези размисли за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво те кара да мислиш, че не може? Нима Борис Трети не се възползва от деветнайсетомайцоте и не създава едноличен режим, заменен след 9 септември с друг? Нима Борис Трети не е възприеман като "баща на нацията"? Нима не са скарбяли българите на погребението му? :rolleyes:

 

Писах доста, но в крайна сметка реших, че не си заслужава.

 

Само ще ти кажа, че докато първият е мислил за народа и нацията, и е избягвал да го въвлича в безмислени конфликти и вторият, който постоянно си търси поводи да се ребчи я на южняците, я на "капиталистите" без значение жертвите, които би дал един такъв конфликт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен показаното на видеото е единствено пропаганда от страна на Партията.

Ето и значението на думата пропаганда в Уикипедия:

Пропаганда е вид послание, целящо да въздейства на мнението или поведението на хората във връзка с някаква кауза или позиция, която облагодетелства дадена група или личност. Често вместо безпристрастни и доказани факти, пропагандата може да представи съзнателно манипулирана информация с цел заблуда на обществото...

Политическата класа, независимо от цвета и географското разположение, владее изкусно метода на пропагандата. А комунистите са царете.

Сигурно има и такива, които скърбят. Но повечето просто са уплашени от това, което предстои, от неизвестното.

Тъжно е. За мен по-тъжно е обаче, че вчера свекърва ми (60г.), гледайки репортаж от С. Корея каза: "Беше си много по-добре преди, много по-хубаво си беше".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля да влизам в спорове, но само ще ти кажа, че пишеш пълни глупости !

Никой с никого не спори, просто всеки изказва мнение. Само ще попитам кои са глупостите, които пиша, че не разбрах? :huh::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой с никого не спори, просто всеки изказва мнение. Само ще попитам кои са глупостите, които пиша, че не разбрах? :huh::blink:

Спокойно не му се връзвай нищо грешно не си написал в този цитат някои хора така си говорят колкото да не е без хич. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво се отличават Ленин, Сталин и Брежнев от Рамзес, Чингис хан, Атила, Цезар, Октавиан Август, Крум и т.н. Всички са тирани, както е модерно да се казва диктатори. Всички са мегаломани, които носят само страдание от водените от тях войни, но населението е скърбяло за тях.

Абсолютно - дори бих добавил папата, всички богомоли, свещенници и прочие сган.

Разликата е точно нулева, а приликата тотална - мания за власт, алчност до освинване,

стремеж към господство, крайни психически увреждания и всячески методи за манипулиране

и експлоатиране на хората, за собствена угода и благо.

 

п.п. това е политическия ум, няма значение кой е човека - съвсем малко са политиците и властниците

из световната история, които можеш да наречеш човеци.

 

п.п. 2 па иначе тези корейци от клиповете - вие не разбирате, те плачат хората от радост :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един много интересен разговор в студиото на "Тази сутрин" по БТВ, може да видите тук

 

По повод прилики и разлики между Борис III и Ким Чен Ир, без съмнение бих казала че няма прилики!

До колкото съм запозната по отношение на начин на водене на политиката двамата са пълни противоположности.

А що се отнася до реакцията на народа, когато разбира, че лидера им е мъртъв, по думите на дядо ми (който е бил на 12-13год.) българският народ наистина е скърбял и тъгувал при загубата ни на цар Борис III. Докато при северно корейците тяхната скръб е някак неискрена и насилствена :huh: (Тук може да прочетете статия на тема "Искрено ли плачат севернокорейците за Ким Чен Ир?")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невинни севернокорейски бежанци изложени на риск от екзекуция! Присъединете се към тази петиция!

Настоящият лидер обявява по време на 100-дневният траур на починалия си баща, че ще бъде екзекутиран всеки,

който се опита да напусне страната заедно със семейството си. Заловени са 30 бежанци!

http://www.change.org/petitions/stop-nk-refugee-execution

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подписах се веднага, това е ужасно. Имам една приятелка, която преподава човешки права в моя университет и задължително ще и го препратя за да разберат и други. Но това, колкото и ужасно да е, учудващо ли е, предвид режима в Северна Корея?

 

 

Между другото, тази седмица ще се срещна с един северно кореец, който е избягал, и сега живее и работи в Австралия. Единственият проблем е, че преди е бил мозъчен хирург за армията, а сега работи като заварчик (!?) И единстената дума, която знае на английски е "Hello". Няма дори шофьорска книжка. Работи с моя съквартирант, който също е кореец, но дори той не може много добре да му разбере акцента. Ще го питам за това, как намира процеса на установяване в Австралия, и отношението на правителството, на други имигранти и австрралийци, но не бих посмяла да го питам нищо за живота му в Северна Корея....ако някой има още нещо, което искате да го питам, мога да се постарая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш подпис и от мен! Безумието им минава всякакви граници! Мерси за линка и дано се успее да им се помогне.

 

Благодаря и аз на това се надявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...