Jump to content

Северна Корея


Recommended Posts

Продължаваме с нещо леко и интересно, което видях в един новинарски сайт.

 

0000013938-middle.jpg

 

Севернокорейски войници по време на военен парад в столицата Пхенян. Поводът е честването на 63-та годишнина от създаването на КНДР.

 

Снимка: Reuters

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре от 18.00 в Чешкия център ( ул. "Раковски" 100) ще има прожекция на филма "Добре дошли в КНДР"

В него се разказва за група чешки туристи, които са посетили страната през 2008 година.

Входът е свободен

My link

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето това се казва северно-корейска дисциплина. Само не знам миличките каква тактика са им приложили, за да ги дресират така. Сигурно започват с уроците по китара още от пеленачета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мач без значение и за двата отбора, днес в Пхенян Северна Корея победи Япония с един гол и си върна за загубата със същия резултат от първият мач в Токио.

Япония предварително си осигури класиране за следващия етап от квалификациите за Световното 2014, докато с.корейците отпадат от надпреварата.Но понеже милите толкова много мразят японците, сигурно са на седмото небе от победата. :D

 

 

Вижте и победният гол - My link

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес гледам върви една новина: http://www.dnes.bg/business/2011/11/15/severna-koreia-otkri-pyrvi-magazin-za-luks-stoki.134005

 

Със заглавие "Северна Корея откри първи магазин за лукс(озни) стоки"

 

Интересно ми е как ли би се отразил подобен магазин на обикновените корейци, при условие, че в този магазин могат да пазаруват само "богоизбраните" така де, партийните членове :blink: При всички положения, точно това го намирам за кофти решение и подигравка с хората.

Тия пари можеха да бъдат вложени в нещо друго, по-полезно, но уви.

"Шанс", както казват по София.

 

Всъщност, вижте си сами и преценете за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лидерите на Северна Корея заслужават да лежат в тъмница с оковани крака и ръце. Тези хора обричат собствения си народ на мизерия, глад и липса на информация, като за сметка на това самите те си живеят като царе. И само се зъбят на целия свят (не обичали японците - че те обичат ли някоя държава освен Китай?)

Значи нямат пари за храна и само изнудват останалия свят (както и най-големия си враг - САЩ, а и Южна Корея) да им дава помощи, ама луксозни стоки ще има... Горките жители на Северна Корея, те нямат вина, че лидерите им са ненаяли се прасета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес попаднах на една статия от дълбоко уважавам от мене академичен център в Германия за етническо и религиозно разнообразие за емигранти от северна корея в южна. Статията е писана от кореец, а не от някой американец, живял там 6 месеца, и е много интерсна, една от най-академичните и сериозни статии, които съм чела, въпреки, че е все още в прогрес. Ако някой проявява интерес, ето линка (на английски е):

 

 

Северно-корейски емигранти в Южна Корея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато търсех една новина за нашия регион, тук за един проект случайно попаднах на: http://www.dnes.bg/technology/2011/11/21/v-severna-koreia-chakat-svoia-ednomilionen-mobilen-abonat.134524

 

"Северна Корея чака своя едномилионен мобилен абонат"

 

Вижте, това например не съм го очаквал. Даже бях останал с впечатлението, че само партийните лидери и техните отрочета имат такива екстри като мобилни телефони, достъп до разни мрежи и прочее. Оказало се, че и обикновените хора имали достъп до такива услуги.

 

Интересно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е блог списван от португалец, където се публикуват снимки на Ким Чен-Ир, който "гледа" . Блогът тънинко се подиграва с идеята за Големия брат/бащица или каквото си изберете. Ако е поствано вече, извинявайте ;)

 

My link

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След година-две и при тях ще започне един "преход". С разликата, че са толкова зле, че ще спечелят нещо от задаващото се "разведряване" на отношенията с юга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nasakoto yakata

 

След година-две и при тях ще започне един "преход". С разликата, че са толкова зле, че ще спечелят нещо от задаващото се "разведряване" на отношенията с юга.

Определено, след това ще активизират и тези, които искат да обединят Севера и Юга. Там ще е много по трудно отколкото в Германия/20 години от обединението и все още се делят на източно и западно германци <_< /, минали са повече години и пропаста не само в стандарта на живот, но и в начина на мислене е огромна. Мисля, че ако се разминат само с едно загубено поколение ще е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено, след това ще активизират и тези, които искат да обединят Севера и Юга. Там ще е много по трудно отколкото в Германия/20 години от обединението и все още се делят на източно и западно германци <_< /, минали са повече години и пропаста не само в стандарта на живот, но и в начина на мислене е огромна. Мисля, че ако се разминат само с едно загубено поколение ще е добре.

Единствените, които биха полза от обединението в момента са големите корпорации заради безплатната работна ръка от Севера. но подобно нещо едва ли ще стане в близките десетилетия. по-вероятно е Северна Корея да поеме по копира модела на развитие на Китай. Но със сегашния вариант на доктрината чучхе (мисля, че така се казваше) е свършено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа...

 

Бог да го прости другаря Ким Чен Ир

 

Сега остава синът му да поеме по правилния път на държавната политика и всичко ще си дойде на мястото.

 

Ето един клип как народа приема новината:

, между другото - трябва да имате сериозен запас от нерви за да го изгледате, и след като го изгледате 100% ще си зададете интересни въпроси от сорта на "тия нормални ли са?"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от най-гледаните клипове днес. Лично мен ме побиват тръпки от това до какви висини е стигнало...абе, и аз не знам как да го нарека. Лицемерие не е точната дума. По-скоро инскинкт за оцеляване.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лицемерие не е точната дума. По-скоро инскинкт за оцеляване.

 

 

Нито е лицемерие, нито е инстинкт за самосъхранение, а е култ към личността. Дори т.нар. западни култури до преди 2 века са имали подобни случаи, когато умре монарха/лидера/ бащицата на народа всички да тъгуват. Уникалното в случая е, че наблюдаваме в наши дни това, което е било характерно за целия свят преди началото на модерната епоха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...