Jump to content

Extraordinary Attorney Woo (2022)


Recommended Posts

Малко статистика за сериала - рейтинги за първите 4 серии - 0.948% / 1.805% / 4,032% / 5,2%.  Не са много сериалите които могат да си удвоят рейтинга от серия на серия. Сериала подобрява рекордите на новият канал ENA с всяка серия. Сериала си продължава и се гледа доста лесно. Park Eun Bin продължава с добрата си игра. 

Off Topic

Трета серия , видяхме тъгата на баща и ,че не може да почувства нейната любов. Че не може да разговаря с нея. Впечатлението в него, че за нея няма значение дали той е до нея или е някой друг. Мъката на родителите за различните нива на аутизъм. 

Четвърта беше по натурална, в смисъл селска. Бяхме на село с редовните клишета. Края беше доста недостоверен, след номера който му погодиха малкият брат пак раздели с тях справедливо парите????  Ама при корейската душевност всичко е възможно.  Да лиши дъщеря си заради ония мошеници?? Аз ако бях, нямаше и долар да им дам. 

 

Клип

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейтинга за последната серия е 9.138%. Като се сравни с рейтингите от предният коментар , е почти удвояване на рейтинга за последните две серии.  И почти десетократно увеличение за 5 епизода. Също така сериала е номер едно в класациите на Нетфликс в доста азиатски страни. 

 

Така ,че не е изненада класацията на Good Data за първата седмица на юли. Дадени са и стойностите за да се види разликата. Петорна разлика между първите два сериала.  Не се сещам друг сериал да е имал стойност от 53,86. 

  1. ENA “Extraordinary Attorney Woo”     53,86
  2. tvN “Alchemy of Souls”          10,63
  3. SBS “Why Her?”            6,32
  4. KBS2 “Gold Mask”       4,26
  5. tvN “Eve”             3,55 
  6. KBS2 “Jinxed at First“        3,30
  7. KBS2 “Café Minamdang”        3,10 
  8. tvN “Link”         2,55 
  9. KBS2 “It’s Beautiful Now”         2,08
  10. MBC “Doctor Lawyer”         1,86

И при актьорите:

  1. Park Eun Bin (“Extraordinary Attorney Woo”)
  2. Kang Tae Oh (“Extraordinary Attorney Woo”)
  3. Jung So Min (“Alchemy of Souls”)
  4. Joo Hyun Young (“Extraordinary Attorney Woo”)
  5. Lee Jae Wook (“Alchemy of Souls”)
  6. Seo Hyun Jin (“Why Her?”)
  7. Seo Ye Ji (“Eve”) 
  8. Kang Ki Young (“Extraordinary Attorney Woo”)
  9. Minhyun (“Alchemy of Souls”)
  10. Yoo Sun (“Eve”)

Първите два сериала окупират 7 позиции при актьорите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.07.2022 г. at 11:33, gig911 написа:

Тоя сериал се излъчва по новият корейски канал ENA.  Този канал е сътрудничество между  Sky TV и Genius Media. Ето и други сериали които се очакват по този канал.

Клик

 

Статия Нетфликс Топ10

Нищо интересно. А ако съдим по сегашния сериал, ще са с посредствено качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The top 10 most buzzworthy K-dramas for the second week(втората седмица) of July are as follows: 

  1. ENA’s Extraordinary Attorney Woo      59,16%
  2. tvN’s Alchemy of Souls        11,52%
  3. SBS’ Why Her?             5,45%
  4. KBS2’s Gold Mask          3,18% 
  5. tvN’s Eve          2,73%
  6. KBS2’s Jinxed at First        2,22% 
  7. KBS2’s Café Minamdang        2,19%
  8. tvN’s Link
  9. KBS2’s It’s Beautiful Now
  10. KBS1’s ‘Bravo My Life’

Check out the top 10 most buzzworthy K-drama actors for the second week of July, below: 

  1. Kang Tae Oh (Extraordinary Attorney Woo)
  2. Park Eun Bin (Extraordinary Attorney Woo)
  3. Jung So Min (Alchemy of Souls)
  4. Ha Yoon Kyung (Extraordinary Attorney Woo)
  5. Seo Hyun Jin (Why Her?)
  6. Lee Jae Wook (Alchemy of Souls)
  7. Kang Ki Young (Extraordinary Attorney Woo)
  8. Joo Jong Hyuk (Extraordinary Attorney Woo)
  9. Seo Ye Ji (Eve) 
  10. Go Youn Jung (Alchemy of Souls)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен сериал, силни емоции.  Park Eun Bin играе перфектно, и това не са нормалните човешки емоции които артистите демонстрират обикновено в играта си. Пред нея задачата е доста по сложна, да покаже нещо необикновено.  Затова режисьора и сценариста са я чакали над 1 година за да приеме тя най накрая да изиграе този образ. Тя е отказвала няколко пъти докато е снимала  The King's Affection и The Witch: Part 2. Сама не е била сигурна, че може да се справи. Но накрая се съгласила заради доверието което са и били оказали режисьора и сценариста.

Off Topic

Много ми е чудно, дали има начин майка и да не знае за нейното съществуване?  Да я мисли за мъртва? Иначе държанието и тогава е странно. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охх надявам се някой да преведе този сериал. Толкова е интересен и сладък по свой си начин, че чакам с нетърпение да дойде сряда и да изгледам новите епизоди!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е гласуван за любим на корейците за Юли. Допитването е на Gallup Korea за хора на възраст между 18-60 години. Сериала е на първо място с 13,1%.  Това е рекорд за сериал по кабелни и публични канали. Други сериали които са преминавали 10% са - KBS2’s “My Daughter Seoyoung”, SBS’s “My Love from the Star”, MBC’s “Empress Ki”, MBC’s “Jang Bori is Here”, KBS2’s “Descendants of the Sun”, tvN’s “Goblin”, JTBC’s “SKY Castle”.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се наканил да пиша надълго и нашироко за това нещо, но за лигави,  захаросани и нагласени сериали като този не си залужава. А и явно мерилото  за качествена актьорска игра се е счупило, щом приличното (но нищо повече) изпълнение на Пак Ън Бин се струва на някои като върхово актьорско постижение. Лично мен то ме дразни и не предизвиква никакви чувства- технически добре, но студено. А и какво да очаквате от сериал, отговарящ на партийната повеля и неслучайно пуснат в #DisabilityPrideMonth!:282:

Както писах и по-горе-не всеки може да направи "Рейнман". А още по-малко да го изиграе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама никой и не очаква Рейнман.  Аз бих предпочел да гледам това пред Рейнман, ако трябва да съм откровен.  Физиономията на Eun Bin е къде къде по сладка от Дъстин Хофман. И играта и не отстъпва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е захаросан, просто не е достоверен.
Но това не пречи да гледаме приказката, ако всъщност сме започнали с нагласата, че ще е приказка.
Пак Ън Бин е чудесна, Канг Те О е вълшебен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много силна сцена, няма много казани неща , но израженията на лицата казват всичко. 

 

Епизод 9 ни показа отново отвратителното лице на образуванието в Корея.  Незачитането на децата дори и от техните родители. Рейтинг  8-ми епизод 13,1%,  9-ти епизод  15,78%.  Рекорд след рекорд за сериала и за ENA. 

 

The top 10 dramas that generated the most buzz in the third week of July(третата седмица на юли) are as follows:

  1. ENA “Extraordinary Attorney Woo”   63,50%
  2. tvN “Alchemy of Souls”       7,67% 
  3. SBS “Why Her?”           5,26% 
  4. KBS2 “Gold Mask”         2,85%
  5. tvN “Eve”           2,51%
  6. KBS2 “Jinxed at First“        1,89%
  7. KBS2 “Café Minamdang”         1,88%  
  8. KBS2 “It’s Beautiful Now”
  9. KBS1 “Bravo, My Life”
  10. MBC “Doctor Lawyer”         1,74% 

 

Meanwhile, the top 10 drama actors that generated the most buzz this week are as follows:

  1. Kang Tae Oh (“Extraordinary Attorney Woo”)
  2. Jin Kyung (“Extraordinary Attorney Woo”)
  3. Park Eun Bin (“Extraordinary Attorney Woo”)
  4. Joo Jong Hyuk (“Extraordinary Attorney Woo”)
  5. Seo Hyun Jin (“Why Her?”)
  6. Jung So Min (“Alchemy of Souls”)
  7. Ha Yoon Kyung (“Extraordinary Attorney Woo”)
  8. Lee Jae Wook (“Alchemy of Souls”)
  9. Seo Ye Ji (“Eve”) 
  10. Heo Joon Ho (“Why Her?”)

 

Адвоката  Ву мачка наред.  Най-добър неанглийски сериал по Нетфликс. 

 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на клип и ме заинтригува. Главната актриса има много топло излъчване в очите и гласа. Първи епизод беше калейдоскоп от всичко. Чудя се, колко ли по-бавно се снима? Вероятно корейците са се справили в срок не по-голям от обичайния за заснемане на серийна драма. Което е изумително. Сцената с въртящата врата, например. Освен това актрисата трябва да поддържа постоянство в мимиките и примигванията. Това е зверски изморително при над 10-часов снимачен ден. Респект.

 

Винаги ми е била интересна движещата сила на героите. Тук гледната точка е положителна, комедийна, мила. Не мога да облека с думи как точно фино ходи по цялата ми чувствителност. Стъпва бавно и влиза надълбоко. Като човек с ОКР, подобните неща, като отброяването преди да влезеш в стаята или подреждането по определен ред, са ми до болка познати. С времето се научих да не ги приемам като досадни или отнемащи ценно време, а като безобиден ритуал, пазещ ме от по-сериозни ОКР прояви, товарещи прекалено психиката. Научих се да приемам трудностите като предизвикателства за спортната ми натура, а не като тотални пречки и щети. Разбрах, че никога няма да мога да изкореня ОКР изцяло, но мога да огранича влиянието му до ритуалите, които са ми най-приятни и безобидни. Гледайки сериала, виждам същия положителен подход. Всеки трябва да може да бъде приет такъв, какъвто е (щом като не застрашава околните). Всеки е нечии баща/майка, брат/сестра. Всеки е обичан. Да, в сериалът е идеализирано, за да се подсили ефекта. В реала е по-трудно да бъдеш приет от обществото, излизайки от уюта на своето семейство. Всеки човек изпитва трудности от различен спектър. В крайна сметка сме повече подобни по между си, отколкото различни. И всеки е уникален сам по себе си, като вътрешен свят и мислене. Няма нищо лошо в това да си синьото патенце сред жълтите. Всяко едно от патенцата е способно да промени света-това е важното :)

 

Главният герой как допълва главната само. С глас съм се смяла. Не знам, дали ще напиша други мнения след това си. Когато гледам нещо хубаво, ми се ще да преразкажа и обясня всичко, а ме мързи. Мога да кажа, че пръстът ми е на бутона за епизод номер две. И не ми мърда гледането до довечера :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топ 10 на драмите, които предизвикаха най-голям шум през четвъртата седмица на юли :

  1. ENA “Extraordinary Attorney Woo”     59,49%  
  2. MBC “Big Mouth”            8,65%
  3. tvN “Alchemy of Souls”          7,66%
  4. SBS “Today’s Webtoon”        4,70%
  5. KBS2 “Gold Mask”           2,67%
  6. tvN “Adamas”           2,14% 
  7. KBS2 “It’s Beautiful Now”
  8. KBS2 “Café Minamdang”
  9. KBS2 “Jinxed at First
  10. KBS1 “Bravo, My Life”

И при актьорите:

  1. Kang Tae Oh (“Extraordinary Attorney Woo”)
  2. Park Eun Bin (“Extraordinary Attorney Woo”)
  3. Lee Jong Suk (“Big Mouth”)
  4. Goo Kyo Hwan (“Extraordinary Attorney Woo”)
  5. Jung So Min (“Alchemy of Souls”)
  6. Lee Jae Wook (“Alchemy of Souls”)
  7. YoonA (“Big Mouth”)
  8. Kim Sejeong (“Today’s Webtoon”)
  9. Joo Jong Hyuk (“Extraordinary Attorney Woo”)
  10. Jin Kyung (“Extraordinary Attorney Woo”)

Новобранците Big Mouth  и  Today’s Webtoon  влизат сериозно в класацията. 

 

Иначе сериала си продължава добре(серия 12), разбираме че не е лесно да се срещаш с адвоката  Ву.  Тя има свои странни разбирания за това какво се прави на срещите.  Майтапите  продължават, тя е също толкова сладка както и в първа серия.  За съжаление остават само още 4 серии.  

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топ 10 на драмите, които предизвикаха най-голям шум през първата седмица на август :

  1. ENA “Extraordinary Attorney Woo”     54,90%
  2. MBC “Big Mouth”      9,49%
  3. tvN “Alchemy of Souls”       8,20% 
  4. SBS “Today’s Webtoon”        3,50%
  5. tvN “Poong, The Joseon Psychiatrist”        3,15% 
  6. KBS2 “Gold Mask”
  7. KBS2 “It’s Beautiful Now”
  8. JTBC “The Good Detective 2”
  9. KBS2 “Jinxed at First
  10. tvN “Adamas”

И при актьорите:

 

  1. Kang Tae Oh (“Extraordinary Attorney Woo”)
  2. Park Eun Bin (“Extraordinary Attorney Woo”)
  3. Lee Jong Suk (“Big Mouth”)
  4. Kang Ki Young (“Extraordinary Attorney Woo”)
  5. Lee Jae Wook (“Alchemy of Souls”)
  6. Jung So Min (“Alchemy of Souls”)
  7. YoonA (“Big Mouth”)
  8. Joo Jong Hyuk (“Extraordinary Attorney Woo”)
  9. Yeon Min Ji (“Gold Mask”)
  10. Kim Sejeong (“Today’s Webtoon”)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топ 10 на драмите, които предизвикаха най-голям шум през втората седмица на август :

 

  1. ENA “Extraordinary Attorney Woo”        52,40%
  2. MBC “Big Mouth”         13,64%
  3. tvN “Alchemy of Souls”          4,99%
  4. KBS2 “It’s Beautiful Now”         3,51%
  5. KBS2 “Gold Mask”          3,22%
  6. JTBC “The Good Detective 2”          2,94%
  7. ENA “New Recruit”
  8. KBS2 “If You Wish Upon Me”
  9. SBS “Today’s Webtoon
  10. tvN “Poong, The Joseon Psychiatrist

И при актьорите:

  1. Kang Tae Oh (“Extraordinary Attorney Woo”)
  2. Park Eun Bin (“Extraordinary Attorney Woo”)
  3. Kang Ki Young (“Extraordinary Attorney Woo”)
  4. Lee Jong Suk (“Big Mouth”)
  5. Ha Yoon Kyung (“Extraordinary Attorney Woo”)
  6. YoonA (“Big Mouth”)
  7. Joo Jong Hyuk (“Extraordinary Attorney Woo”)
  8. Joo Hyun Young (“Extraordinary Attorney Woo”)
  9. Ji Chang Wook (“If You Wish Upon Me”)
  10. Cha Ye Ryun (“Gold Mask”)

Адвоката Ву е на първо място за 7-ма поредна седмица. От първото излъчване, явно така ще е и до края(тази седмица). Споменава се за втори сезон за сериала. Довечера е последната серия. 

Off Topic

В предпоследната серия се появи брата на Young Woo. Явно довечера ще имаме някакво събиране на роднини.  Ще запомня Young Woo с нейната прямота и безчувственост.  Особено в моментите с нейният болен от рак колега.  Нищо не може да я спре да даде фактите около неговото заболяване. И да се готви за неговата смърт. 

 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен сериал. Свърши перфектно, не знам защо мислят да правят втори сезон, само ще развалят впечатлението. Вярно е, че може много неща да се развият, ама дали има смисъл? За мен е може би най-добрият сериал тази година. Този образ на Park Eun Bin трудно ще се забрави, постави летвата много високо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, gig911 написа:

Прекрасен сериал. Свърши перфектно, не знам защо мислят да правят втори сезон, само ще развалят впечатлението. Вярно е, че може много неща да се развият, ама дали има смисъл? За мен е може би най-добрият сериал тази година. Този образ на Park Eun Bin трудно ще се забрави, постави летвата много високо. 

Ако това им е "високата летва" на корейските сериали, нищо чудно защо вече дори боклуците се смятат за качество. За щастие годината още не е свършила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...