Jump to content

Recommended Posts

7638c04a8849f7e143fbd5c8601611cc.jpg

 

Taipei Suicide Story (告別)
Страна: Тайван
Премиера: 28 октомври 2020 г.
Времетраене: 45 мин.
Жанр: Човешка драма
Режисьор: KEFF
Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:
Vivian Sung като Jun Ting
Tender Huang като Zhi Hao
Ming-shiou Tsai като Shi Yi
Chin-Yu Pan като A Fang
Li Chia-Chen като Supervisor
Snoopy Yu като An Ming

 

Резюме: Рецепционист в хотел за самоубийства в Тайпе създава мимолетно приятелство в продължение на една нощ с гостенка, която не може да реши дали иска да живее, или да умре…

 

Награди:

Slamdance Film Festival 2021 - Best Narrative Feature (KEFF)
Slamdance Acting Award (Tender Huang)
 

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click: :click: :click: :click:

 

Свали с български и английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро филмче. Кинаджийско (с необходимите импресии и дълги безмълвни кадри) и фестивално. Предполагам, е вдъхновено от разказа на Мороа <Хотел "Танатос Палас">. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фестивално, определено :) Което обяснява и финала.

Off Topic

Аз обаче обичам да има повече светлина в тунела и ми беше тягостно и тъжно през цялото време – заради хората, които са стигнали дотам да не виждат друг изход, освен да свършат в този хотел... В началото на няколко пъти ми се набиваше в очите колко безразлични към смъртта бяха хората, които работеха там – разбира се, това им беше работата, няма как да се месят в живота на гостите си, и все пак... Да си обграден от смърт и така да си обръгнал, че едва ли не да не ти прави впечатление. Но това безразличие си е характерно за съвременния свят като че ли.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/6/2022 at 9:56 PM, bealonenomore said:

Фестивално, определено :) Което обяснява и финала.

  Hide contents

Аз обаче обичам да има повече светлина в тунела и ми беше тягостно и тъжно през цялото време – заради хората, които са стигнали дотам да не виждат друг изход, освен да свършат в този хотел... В началото на няколко пъти ми се набиваше в очите колко безразлични към смъртта бяха хората, които работеха там – разбира се, това им беше работата, няма как да се месят в живота на гостите си, и все пак... Да си обграден от смърт и така да си обръгнал, че едва ли не да не ти прави впечатление. Но това безразличие си е характерно за съвременния свят като че ли.

 

Прочети разказа на Мороа, има го в читанката. Краят е такъв, но има обяснение защо е такъв ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми! Фестивален, не чак толкова труден за разбиране, но определено е филм, който чувстваш, а не гледаш. Резюмето ме привлече, и очаквах да получа повече информация около съществуването на такъв тип хотел, но той беше представен като нещо съвсем нормално, както и услугите които предлага. Това малко ме потресе, както и държанието на служителите в хотела.

Off Topic

И въпреки, че те олицетворяват настоящото безразличие на човечеството към живота и човещинката, историята която възрастния служител разказа за момичето, което е работило на рецепция преди нашия главен персонаж, показва, че все пак има и изключения, съдбата на които обаче е по-трудна от на другите - безразличните. Като се замислим, хората, които силно чувстват и изпитват емоции, винаги страдат повече. 

Финала, естествено остави въпросителна в мен, за това ще прочета разказа на Мороа, тъй като ми е изключително любопитно.

Благодаря за превода. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох разказа на Мороа и съм потресена! Брутален разказ! Брутален финал! Сега вече ми се изясни финала и на филма!

Off Topic

като се замисля, да, филма най-вероятно е вдъхновен от разказа и следва неговата идеология, което обяснява раздразнението на рецепциониста в началото на филма, когато разбра че има клиент, който вече една седмица заема стая!!! Та трябваше да реши "проблема". Това обяснява и радостта на младия чистач, който на сутринта с усмивка му съобщава новината, че клиентката вече я няма. И все пак мисля, че момичето докосна сърцето на рецепциониста, но въпреки това той трябва да си свърши работата и за това й занесе ножчетата!  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз забравих да прочета разказа, докато филмът ми беше още пресен-пресен. Добре че беше ти, @felicyti, че да ми напомниш :) 

 

Наистина разказът е брутален, но аз лично не виждам връзка между него и финала на филма. Просто усещането във филма, доколкото си го спомням, беше съвсем различно, някак по-човешко, по-емоционално, с акцент върху болката, която изпитваше главната героиня. Не знам как да го обясня. За мен връзката я има дотолкова, доколкото и в двете творби се говори за хотел за самоубийства. Тоест изходната точка е една и съща, но развитието на действието ми се стори напълно различно. Може и аз да бъркам, разбира се, и да подхождам твърде наивно към темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...