Jump to content

Recommended Posts

kBXQg_4f.jpg
 

BROKER (브로커)

Страна: Южна Корея

Премиера: 08.06.2022 г. (филмът имаше своята предпремиера на филмовия фестивал в Кан)

Времетраене: 132 мин.

Жанр: Драма

Сценарист и режисьор: Hirokazu Koreeda

Субтитри: очаквайте скоро

 

Участват:
Song Kang Ho

Kang Dong Won
Bae Doo Na
Lee Ji Eun (IU)
Lee Joo Young

Lee Dong Hwi

Kim Sun Young

Park Hae Joon

 

Резюме:
"Кутия за бебета" е място в което родители могат да оставят нежеланите си деца анонимно. Sang Hyun (Song Kang Ho) търси алтернативни семейства за тези деца, сключвайки специални сделки с тях. Нарича себе си "брокер на добра воля", като в това си начинание той работи с Dong Soo (Kang Dong-Won). В някакъв момент се замесват със So Young (IU), която е оставила бебето си, но решава да се върне за него. Междувременно детектив Soo и детектив Jin Lee преследват Sang Hyun Dong Soo...

 

На приключилия вчера 75-ти Филмов фестивал в Кан, любимецът на мнозина от нас Song Kang Ho беше отличен с трофея Най-добър актьор.
Ужасно много се радвам за него и корейското кино, за японското кино (все пак режисьорът е японец).

Филмът получи и Наградата на екуменическото жури в Кан, която се дава на творби, които отразяват хуманни дейности и ценности. 
Поздравления на Сонг Канг Хо и целия екип на филма!
Материал за филма и наградите му в Hollywood Reporter

Broker

 

Официален трейлър:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Награда в Кан! :wub: за мъжка роля...на Сонг Канг Хо...

И на Пак Чан Ук за най-добър филмов режисьор за друг филм : "Decision to Leave".

Честито за Корейското кино!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще го гледам,при този актьорски състав и Корееда за капак. Странно ми е ,че е направил филм с корейски актьорски състав ( който е направо великолепен) Пе Ду На е ясна,все пак е играла и преди в негов филм. Както и да е,това не е най-важното. Ще го гледам с удоволствие. Темата е тежка,но виждам,че може би,ще е представена в по-лек вариант,отколкото ,ако беше режисирал,както някъде е изписала Укио,романа на Рю Мураками ( Децата от гаровия сейф). Ще очаквам хубави буквички от екипа на Eastern Spirit :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан. Ще си копирам мнението от друго място, щото първото което написах се получи почти без спойлери а ако напиша тук ново не се знае :happy:

Размислящ, въздействащ и натурален. Това ми е най-краткия коментар за този филм. Smile
Особено ми хареса от момента на започване на развръзката до самия край- това бе съвсем в края на филма. Защо? Защото такъв филм е най-важно как ще го завършиш. Е, останах много доволна от решението на Корееда по този въпрос, защото именно така зрителя може да остане размислящ и под въздействие поне за кратко от това което е видял предишните 2 часа. А то е една съвсем истинка, натурална история, със съответно такива действащи лица. Тази тема не помня да съм я гледала от Корееда. Тя е универсална, актуална , вечна и от този род. И навсякъде е много сложна. Чрез избраните герои бе обхваната според мен достатъчно подробно и цялостно. Всеки от основните герои ми се искаше към края да го прегърна чисто по човешки. Героите бяха показани естествено, без лепене на етикети, натурални/истински хора със своите житейски истории и обстоятелства. При мен от всичките тези герои май се получи желание за още една допълнителна човешка прегръдка най - вече за героя Hae-Jin .

Spoiler

Той просто именно в най-критичната възраст за всичко това на което е станал свидетел от както се е родил, вкл. и това което вижда към момента в живота си.

Иначе мярнах цитати от интервюта на Корееда за трите кутии. Интересно ми беше да го чуя/прочета.
От мен голямо браво има този филм. Нямам грам забележка. Заслужава качествени преводи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...