Jump to content

Korean corn cheese (царевица с моцарела)


Recommended Posts

Corn%20Cheese%208%20copy--X3.jpg?w=1170&Korean-Cheese-CornIMG_9994.jpg

 

Това ястие е нещо като бърз и лесен гювеч с малко продукти - царевица, моцарела, майонеза. Обичайно го сервират в барбекю ресторантите. Може да се яде и като основно ястие, но главно го сервират като "anju" - храна, която се сервира, когато ще се пие алкохол (мезе) - върви добре с бира :D А освен че може да се хапва само така, може в него да си топваме с чипс или хляб.

Корейците го приготвят главно с твърдата моцарела, но може да се сложи и различни други сирена или кашкавал. Като допълнение може да се сложат и ситно нарязан лук и червена чушка, а аз си добавях и бекон/шунка :) В една от рецептите добавиха и няколко сварени оризови кексчета, като тези за токкбокито.

Тук и тук може да се разгледат рецепти, от който съм ползвала инфо - има и снимки и видео как се приготвя :)

 

Необходими продукти:

1  консерва царевица, отцедена

3 супени лъжици майонеза

1 ч. л. захар

1/4 ч.л сол

щипка черен пипер

1 супена лъжица масло

1/3 до 1/2 чаша настъргано сирене моцарела (от твърдата)

По желание:

половин глава лук или 1 цяла малка, нарязана на ситно

1 малка червена чушка, нарязана на ситно

 

Начин на приготвяне:

В купа се смесват отцедената царевица, ситно нарязаните лук и чушка, майонеза, захар, сол, черен пипер. Загрейте на котлона подходящ съд, който после може да пъхнете в печката. Сложете в него маслото да се разтопи напълно и да шупне. Добавете царевичната смес и задушете за 2 до 3 минути. Разпределете равномерно върху тавата и покрийте царевицата със сирене моцарела. Поставете на по- горната решетка на фурната и запечете за 2 до 3 минути. Ако нямате подходящ съд, просто покрийте тигана с капак и оставете сиренето да се разтопи докрай.

 

Тази манджа отдавна я сънувам, а преди време я пробвах в корейския ресторант, така че и дойде ред да я сготвя  :)

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря @vivivan за рецептата.Задължително ще я пробвам:) Точно като за мен е,лесна,изглежда много цветна и вкусна,а и обожавам царевичка:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виви, тази рецепта е точно в десетката.

Лесна, бърза за правене, с продукти, които се намират във всеки дом.

Имах повод тези дни и реших да я направя като разядка и всички си облизаха пръстите

и поискаха рецептата. Не се стърпях да се изфукам, че съм я научила от форума и похвалих

и първоизточника и;). Надявам се, когато можеш да продължаваш да постваш такива хубави

и бързи за правене неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...