Jump to content

Recommended Posts

FUTRkIOacAEU2Fh?format=jpg&name=medium

 

Alchemy of Souls (환혼)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Return
Период на излъчване: 18 юни 2022 – 28 август 2022 г.
Време на излъчване: Събота – Неделя 21:10
Жанр: Фентъзи, Романс
Канал: Netflix, tvN
Епизоди: 20
Режисьор: Park Joon Hwa (What's Wrong with Secretary Kim)
Сценаристи: Hong Jung Eun / Hong Mi Ran (Hotel del Luna)
Субтитри: Английски

 

Участват:
Lee Jae Wook като Jang Wook
Jung So Min като Mu Deok
Minhyun (ex NU'EST) като Seo Yool
Shin Seung Ho като Go Won
Yu Jun Sang като Park Jin
Oh Na Ra като Kim Do Ju
Jo Jae Yun като Jin Mu
Hong Seo Hui като Heo Yoon Ok

Joo Sang Wook като Jang Gang

 

Резюме: Съдбата на няколко млади хора се изкривява заради "hwanhonsool" (душата на мъртвите се връща при живите).
В страната Дехо Чанг Ук (Lee Jae Wook) е от благородно семейство. Той крие неприятна тайна за раждането си, за която се говори в цялата страна. Чанг Ук винаги се забърква в неприятности, докато не среща Му Док (Jung So Min). Тя е елитен воин, но душата ѝ е в капан във физически слабо тяло. Тя става слуга на Чанг Ук, но също така тайно го учи как да се бие. Пътят им се пресича с този на Со Юл (Minhyun) – от знатно семейство, с добър външен вид, интелигентност и силни умения в бойните изкуства, и с този на Го Уон (Shin Seung Ho) – престолонаследник на Дехо, който се надява да стане щедър и добър крал…

 

Линк към Сезон 2 :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

  • Харесвам 8
  • Мерси 3
  • Sad 1
  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда добре , ще има майтапи. Тоя трейлър е с по добър английски превод. 

Му Док:  "Когато си възстановя енергията, него ще го убия първи" 

 

 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще направя изключение на този исторически, понеже спрях да гледам, но и Минхьон ще участва, баяса ми~ :inlove: И главната ми е една от любимките, ще се гледа. <33

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Описание на разговорът на английски.    Клипа все още го няма преведен на английски. Клипа е топъл топъл. 

Off Topic

In the newly released teaser for “Alchemy of Souls,” Jang Wook reveals that he’s not exactly an easy student to teach, declaring, “I’ve sought out 12 different teachers, and I was turned away 12 times. And then I finally found my fated teacher who would change my destiny.”

However, that fated teacher isn’t in for an easy ride: the clip goes on to show the troublemaking Jang Wook giving the frustrated Mu Deok Yi a hard time. When she attempts to discipline him, he complains, “Why are you hitting me?” He then whines, “Teacher, can’t you see your student is having a hard time?” She grits out in response, “When you’re whining, you call me ‘teacher,’ but when you’re ordering me around, you’re the ‘young master?'”

Despite his delinquent ways, Jang Wook soon develops feelings for his long-suffering mentor. When he sees her fall into the handsome Seo Youl’s arms, he gets jealous and begs, “Teacher, don’t cheat on me.”

Mu Deok Yi remarks, “It takes effort not to fall in love with a handsome man,” leading Jang Wook to exclaim, “Then what about me? Oh, so you’ve been making an effort because of me all this time!” Mu Deok Yi snidely retorts, “Not at all,” and he anxiously stammers, “Why not? But what you’re saying is totally inconsistent! Just say that you’ve been making an effort.” She replies tonelessly, “Yes, young master,” to which he complains, “Say it sincerely!”

Това е сериала който най-много чакам в момента.  

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата серия беше горе долу това което очаквах.

Off Topic

Магии, майтапи, желание за отмъщение(общо взето да убие всеки срещнат). За съжаление за сега това не е по възможностите и. Ако погледа и можеше да убива. Голяма издънка с погрешното тяло. И още по голяма издънка е да се биеш с превъзхождащи сили.  Наксу явно не е чела Изкуството на войната. На оня пък му блокирали центъра на магиите, убиха ме направо. 

Ще видим как сериала ще се представи срещу другите съботни сериали. Jung So Min срещу  Seo Hyun Jin.  Като цяло  ми харесва измислената история.

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ли  не виждам Joo Sang Wook там горе в актьорите, за разлика от някакви си никому неизвестни?

Като цяло, не мога да кажа, че ме впечатли първи епизод, да ми хареса пък- съвсем не мога да кажа. Та, от мен има -не.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Lawandula написа:

Що ли  не виждам Joo Sang Wook там горе в актьорите, за разлика от някакви си никому неизвестни?

 

Наистина е доста надолу в списъка с участващи и явно по-късно е добавено името му, затова. Вече му е сложен линк и присъства :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това нещо му сложете предупреждение "Забранено за лица над 10 г., особено от мъжки пол." Сладури, дежурните айдъл и две кифли, малоумен сценарий (ще кажете, ама нали сестрите Хонг са го писали. Минала слава, още Hotel del Luna го показа.). Сал една Jung So Min се мъчи да направи нещо смислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От видяното до тук разбрахме че освен Китайците и Корейците могат да летят ;) но определено  в ефектите бяха по-добри ......  хайде от мен да мине ще му дам още един шанс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо корейците да не могат да летят? И те са азиатци. 

И сега по сериозно, не знам какво очаквате, но тук сестрите са се опитали да направят корейска версия на китайските  wuxia / xianxia  драми. Единственият ми проблем е, че разказаха почти всичко в трейлърите и тийзърите.  Дано да има и нещо друго освен това което видяхме в тях. 

Разбира се няма начин да спра да гледам сериала. Не и преди свинете да полетят.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мен китайците ме накараха да намразя жанра "фентъзи" с пускането на милиони малоумни и абслютно еднакви сериали. Корейците просто нямат толкова пари, за да пускат такива количества, а и качеството е много ниско. Само като видиш в уж исторически сериал изрусени айдъли с прически от 2022 г., ти става ясно каква е целевата аудитория на тази глупост-малолетните ученички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, поредните глупости от дидо. Човек без грам въображение. За какъв исторически сериал иде реч? Това не е исторически сериал, това е фентъзи, с герои магове, живеещи в измислена страна. Какви изрусени коси, какви прически? Тук гримьорите и фризьорите могат на воля да развихрят фантазията си без да се съобразяват с никой и нищо. С костюмите е същото, изобщо не е необходимо да съответстват на някаква епоха. Да правят каквото искат само да е красиво, а то е! Страхотно пиршество на сетивата за мен беше епизод 1 - много красиво заснет - и откъм костюми и цялостна визия на актьорите и като интериорни и екстериорни снимки и като ефекти. Истинска красота! :wub: Като прибавим сюжет, който за мен беше много интересен и нов като за корейски сериал, симпатичните актьори, хумора и бойните сцени съм адски доволна от първата серия и ми се искаше да мога веднага да продължа с втора и въобще да гледам маратонската. Ще е мъка само с 2 серии на седмица и цялото чакане ако продължава да е така интересен сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз айдълите не ги забелязвам , и затова не ми пречат. Просто красят пространството около Jung So Min. Разбира се на когото не му харесва , няма смисъл да се мъчи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...