Jump to content

Един или двама героя правят любимия ви нелюбовен сериал? Имате ли си сериал с трима героя? О'К BOF са цели 5...


Recommended Posts

Ок, както винаги, когато съм потънала в нещо не успявам да го обясня ясно и кратко. Извинявам се и благодаря, че не ме преместихте :) в Препоръчайте ми фил сериал или нещо подобно.

Сега ще обясня въпроса си подробно и с примери от сериалите в периода 2010-2018 понеже май по-късните не съм гледала подробно.

Хипотеза: в азиатските (ок, по-често японските сериали) има или един главен герой, или пет главни героя, ако не говорим за любовна история. 

Пример: в Рурони Кеншин, главният герой е (логично!) Кеншин. Враговете, приятелите, любимата - всички те са спомагателни.

spacer.png

 

Сега в Boy over Flowers, всички действат и се развиват като едно цяло, отборна работа е това Азия. За удобство можем да приемем, че много полицейски сериали с отделни случаи са ъпгрейд на този вариант.

Много често и в ужким любовни истории ГГ е само един. Примерно в Хилър, Гоблин, К2 или в Силната До Бок Сун има силен любовен интерес ама героят си е един. 

А пък в Kill me heаl me, W: Между два свята, и пр. си имаме нормално ГГ-мъж и ГГ-жена.Т.е. двама.  Но тук ми се иска да не влизаме в любовните сериали, понеже те са ... ок, любовни. Т.е. даже BL случаите ги изключваме, като се опитваме да коментираме случай с двама герои.

Сега, ясно е, че Шерлок Холмс и Уотсън във всичките им версии са от този тип с двама герои на пръв поглед. Ама на втори все единият е по-главен, а другия спомага...

Напъвам се да се сетя за друг вариант от двама герои - ако ще и да са врагове и конкуренти ама все да са равно главни... и май не мога.

А вие? Има ли реална дружба или адекватна конкуренция в сериалите от АЗИЯ?

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За още няколко се сетих.

Crisis: Kouan Kidou Sousatai Tokusou-han (2017)
Японско крими сериалче, специален екип разрешава всякакви случаи.
Special Affairs Team TEN (2011)
Пак специален крими екип разрешава случаи, но в корейски вариант.
Midnight Runners (2017)
Филм, не сериал, двама полицаи и няма по-главен от тях.
Mouse (2021)
Психотрилър, романтиката и любовта е последното, на което човек обръща внимание тук. Страхотен.
Save Me (2017)
Тука ако някой ми каже кой е главния герой /от мъжете/, евала.
Dear My Friends (2016)
Невероятна човешка драма, всеки персонаж е важен тук.
Dream High (2011)
Тук хич не мога да определя колко са главните - осем може би? Май че бият всички по бройка.
Good Manager (2017)
Смахната комедия на тема кой е по-големият измамник.
One Ordinary Day (2021)
Тук и двете главни роли - и момчето и адвокатът... как да кажеш кой е по-главен.
The Producers (2015)
Уж имаме главна двойка, обаче намеси ли се Ким Су Хьон някак не му ходи да е второстепенен герой.
The Thieves (2012)
Тип бандата на Оушън в корейски стил.
Three Dads One Mom (2008)
Ето ти тук трима кандидат бащи, комедийно, свежо, само за майката се знае, че е главна, останалите са на равна нога.
Twenty (2015)
Най-любимият ми филм за съзряването и приятелството. Препоръчвам като никога неомръзващ ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага се сещам за Signal (2016) . За мен там има трима главни герои. Нито един от тях не ми беше "най-главен", а всеки се отличаваше с индивидуалност и екранно време. Прекрасен сериал <3. 

П.П. Black and White (тайванския) съм го започнала и мога да кажа, че и там е така. Двама са си главните и са страхотен тандем. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сещам за няколко китайски сериала.

My roommate is a detective (2020)- двама са- детективски истории с много смях :D Има и жена де, съответно и романтична нотка, но романтиката не е на предна линия. Няма го и това ясно разделение като при Шерлок Холмс и Уотсън - тук и двамата са в комбина ( единият мозъка, а другия юмруците :lol2:).

My guardian angel (2018)- пак двама главни, но и една стъпка по- назад има и две героини. Сериалът е разпределено поравно между всички - т.е. показва живота и на 4мата поотделно и заедно. 

Cross fire (2020)- не съм го гледала, но историята се върти около двама геймъра. 

Go ahead (2020) - любимото семейство на всички :D Тук са 2 момчета и момиче - отраснали заедно, разделени всеки по своя път и накрая пак събрани заедно. 

Flying tiger (2018) - тук " главните" са няколко мъже от елитен спец отряд.

Версията за няколко, но геройни, се сещам за поредицата Ode to joy и We fall in love (2016).

@maira ти изключваш BL сериалите, но при китайците има няколко сериалчета, които са правени по такива новели, но партията е забранила всякакви отклонения "у лево". Така че са се получили някои приятни сериалчета, в които главните вървят наравно, а не заедно:

Killer and healer (2021) -  Шанхай през  Републиканската ера ( около 1930г.). Полицай и доктор се опитват да се борят срещу нарастващото разпространение на наркотици. 

C.S.I. (2018) - две ченгета, с неразбирателство в миналото, се опитват да открият сериен убиец.

 

 

 

А, сетих се и за японския Tokyo DOGS (2009) :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@helygПробвах черното и бялото и изглежа много весело :). Уви останали са само версии с ужасно качество :). Но разбирам защо се кефиш на двоицата, наистина няма по-главен в тях. А тоя One ordinary day - леле отдавна не бах засичала нещо толкова обещаващо ! Мерсииии :). Само че тук със сигурност младежът е по- главен поне в началните епизоди :).

vivivanще пробвам и при теб, ентусиазирах се. Наистина в Токио догс, бяха много изравнени двамата детективи, така че сигурно и в другите има убедителни решения :) Мерсиии! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туй нящо „Гоблин“, ако изобщо е нещо, камо ли романтично, има цели четири главни герой, по двама от всеки от старомодните полове. Иначе да не забравя, че на тази булка под заплаха от бесило трябва да ѝ забранят да пише сценарии. 

 

За BoF не съм съгласен, че са пет. На теория е един, американчето, уж са четирима, съседите, но реално е от нула до един (мацето). И има яка рецепта за фондю, най-хубавото в сериала.

 

Но се сещам за „Живот на Марс“ правен по английски оригинал. Няма капчица либоф, но пък са цели петима главни, като уж е един, ама не е. По някое време от пет стават седем. Въпреки това много си заслужава поне според мен.

 

Японски признавам съм гледал само детски, мултипликационни филмчета, познати като anime. Пробвах веднъж да гледам нещо на Onair, ама онези бяха толкова незаинтересовани, че и името му не бяха написали. А беше и нещо докторско, не си падам.

 

Но и в детските филмчета го има това. Или ще е един герой, или ще са седемдесет и осем.

 

Китайски съм гледал един и не смея да гледам повече, ще затъна.

Редактирано от kdramamen
да сложим връзчица, барем
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...