Jump to content

Recommended Posts

FQBcLfkaQAERIgZ?format=jpg&name=large

 

Off Topic

FO5UR0laAAEO-qe?format=jpg&name=900x900FRZBmLIagAAFi_b?format=jpg&name=900x900

FRZBmLIaAAA2klc?format=jpg&name=900x900FRZBmLJaQAAAhBV?format=jpg&name=900x900

 

The Sound of Magic (안나라수마나라)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Annarasumanara
По webtoon на: Ha Il Kwon - "Annarasumanara” (안나라수마나라)“
Излъчване: 6 май 2022 г.
Време на излъчване: Петък
Жанр: Музикален, Драма, Фентъзи
Канал: Netflix
Епизоди: 6
Режисьор: Kim Sung Yoon (Itaewon Class, Love in the Moonlight)
Сценаристи: Ha Il Kwon (webcomic), Kim Min Jung (Love in the Moonlight, School 2015)
Субтитри: Английски

 

Участват:
Ji Chang Wook като L / Lee Eul
Choi Sung Eun като Yoon Ai
Hwang In Yeop като Na Il Deung

Yoo Jae Myung като Na Ji Man

Ryoo Kyung Soo като part-time worker (епизод 2)

Nam Da Reum като Ryu Min Hyuk (teen) - епизод 6

 

Резюме: Гимназистката Ю Аи (Choi Sung Eun) няма родители и се бори да издържа себе си и сестра си, като работи на непълно работно време. Но след като се запознава с магьосника L / И Ъл (Ji Chang Wook) в изоставен увеселителен парк, тя осъзнава, че иска да преследва детската си мечта…

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, на този плакат Уки ми е като излязъл от филм на Тим Бъртън. А и май ще го играе някакъв хахо та направо ме е страх да го гледам този сериал. Дано не позная де и да е наистина хубав и увлекателен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 1 час, bond написа:

Още една асоциация от плаката - Джони Деп. Май от постера по-нататък няма да идем.

 

@bond, ако няма доброволци, ще теглим чоп, кой ще се жертва да иде.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва изгледах 1-ва серия. Имах чувството че са минали не 1 час а поне 5. Направо се чудя дали да продължавам. Не ми се е случвало досега на филм с Уки. Става ли нещо интересно нататък заради което да си струва човек да се прежали да го гледа до края...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си струва. Аз се напънах защото бяха само 6 серии, но накрая се чувствах прецакана.

Много е странен - ту мюзикъл, ту романтика, ту крими, ту фетъзи. Чанг Ук се разхожда наоколо и се усмихва отнесено, без да ти стане ясно психически проблеми ли има или е свръхчовек.

Основното послание за мен е, че не трябва да се опитваме да се набутаме в калъпа на обществото, а всеки човек има своя собствена стойност и може да бъде успешен без да покрива очакванията на другите за него.

Обаче тотално са се издънили в предаването на това послание. Като цяло много претенциозен опит за нещо стойностно, но без добър резултат.

Редактирано от Amaia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, изгледах го току-що, но накрая зациклих. Какво стана с нашия? :lol2: Само заради Ук и Ин Йоп го изгледах, големите красавци! Иначе ми хареса, малката сестра е голяма сладурана. И нали уж учениците трябва да имат детски или в Корея нямат? И нали главната е отличничка, къде ѝ е стипендията?! ._. Да не говорим за косата ѝ...беше ужасна, зализана, мазна, сякаш беше с перука...но както и да е. :lol:

Стана ми жал за папагала, искам такъв! :unsure:

Само аз ли превъртвах мюзикъла? Изобщо не харесвам.

mqdefault.jpg.2368b4bb862e68a1239552fe4d6383fa.jpg

Редактирано от mell_moonie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, mell_moonie написа:

Само аз ли превъртвах мюзикъла? Изобщо не харесвам.

Не си само ти :D

Ужасно ме дразнеше частта с мюзикъла. Стоеше като абсолютна кръпка. Почти всичко превъртях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е много докосващ като послание, а и като изпълнение са се справили отлично.  За протокола - хареса ми, че е мюзикъл и посланията са визуално алегорични. "Вярваш ли в доброто в света?" - би могъл да се преведе звучащият постоянно лайтмотив "Вярваш ли в магията". И всъщност през цялото време противопоставяха гледната точка на вътрешното и външното - Нио и Мистър Андерсън, да го кажем с идеите от Матрицата. Беше интересно и това, че нейното име означавало "дете", защото като гледах клипа, промотиращ сериала - говореха там за магьосника като за човека, който си остава дете и отказва да се впише в стандартите.  Затова накрая тя стана магьосника. Тоест човекът, който е запазил вярата си - който не се огъва под натиска на външния свят да върви по чуждия утъпкан път под угрозата на страха, че всеки отклонил се от "асфалтираното шосе' се превръща в чудак, а оттам и в лесна жертва на неразбиране и подозрения...  Но когато не слушаш съмненията на чуждия шепот, тогава каквото и да говорят другите, ще мине малко време и ще разберат каква е истината и те.  Това съм го преживявала лично, та знам, че е реалост :) Дават как магията за оневиняването му е започнала със събуждането на нейната вяра, символизирано с пеперудата-душа ("психе" на гръцки е думата за пеперуда в древността, а после добива и смисъла на душа)... А когато търсиш и вадиш все лошото у хората, сянката им, тя също става реалност в живота ти и убива Бела (папагалът-спътник на магьосника, т.е. красотата от живота може би, който другата героиня с постоянното сеене на подозрения и с делата си го уби, в крайна сметка). Затова е и истински магьосник (както също повтаряха постоянно), а не просто илюзионист - защото владее магията на Живота :es: Стори ми се много симпатично и съвпадението, че сериалът са го пуснали на 6-ти май - рождения ден на любимеца Бекхьон, който съм си кръстила Белия магьосник покрай един сън :) 


А Хилъра все пак си подбира добре ролите - особено сериала If You Wish Upon Me (Tell Me Your Wish) е наистина много добър. Забелязвам също, че темата за несправедливо обвинения му е близка и с тия големи тъжни очи направо бърка в душата :wub:  Първият филм, в който го гледах, беше Fabricated City и още си го пазя а компа, но след като изгледах и "Лечителя" се зарибих да му потърся и другите роли - в драматичните и с екшън определено е много-много добър :) И усмивката му е прелестна де, хехе

 

Редактирано от Ralie Blag
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вълшебен сериал! Направо ме омагьоса... То ефекти, то музика, а и Укито главен. И посланието беше страхотно.:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...