Jump to content

Versailles


Recommended Posts

versailles.jpg
Kamijo - vocal
Hizaki - guitar
Teru - guitar
Masashi-bass
Yuki - drums
****************
Jasmine You - bass(deceased)


Версай е японска метал група,създадена 2007 от Kamijo (ex-Lareine),Hizaki (ex-Sulfuric Acid)и Jasmine You (Yuu, ex-Jakura).По-късно към тях се присъединяват Teru (ex-Aikaryu) и Yuki (ex-Sugar Trip).Визуално стилът им е дъхновен от средновековна Европа(с барокови елементи.)
Камиджо продуцира първия соло албум на Хизаки- “Dignity of Crest” и скоро двамата решavat да започнат общ проект,заедно с басиста на Hizaki Grace project,Jasmine You.
Музиката им съчетава метал с класически елементи,самите те определят концепцията си като ''youshikibi'' (beauty of form).
Първите им изяви са в Европа,по-късно правят турне из Япония.
Малко преди официалната им изява на SCUBER DIVE '09 (visual kei festival),на 10 август 2009 излиза съобщение в официалния им сайт,съобщаващо за смъртта на басиста Jasmine You.
Групата не намира постоянен заместник,а свири с гост-басисти.
Дискография:
Албуми
* Noble (July 9, 2008), Sherow/CLJ/Maru
* Jubilee (January 20, 2010), Warner Japan
Lyrical sympathy(mini album) 2008
Сингли:
"The Revenant Choir" (June 23, 2007), Sherow – sold at concerts only
"A Noble Was Born In Chaos" (March 19, 2008), Sherow – sold at concerts only "Prince"
"Prince & Princess" (December 10, 2008), Sherow
"Ascendead Master" (June 24, 2009), Warner Japan
Компилации:
* Tokyo Rock City (November 9, 2007), Sony BMG
* Cupia Vol.1 (November 14, 2007)
* Cross Gate 2008 -Chaotic Sorrow- (March 26, 2008), Sherow/Under Code
* The Art of Propaganda (September 13, 2008), Sherow/Under Code - distributed at concerts only
DVD:
* The Revenant Choir (June 23, 2007)
* Aesthetic Violence (December 12, 2007)
* Urakizoku (裏貴族) (December 24, 2007)
* Chateau de Versailles (May 20, 2009)
* History of the Other Side (May 20, 2009)
Download My link
клик
mini album
Личен коментар:Музиката ми допада като звучене(не е нещо феноменално,но са добри) ,Хизаки е невероятен китарист и реших,че заслужават темичка. smile.gif
Визуално ми беше трудно да ги възприема(не само заради ренесансовите рокли,но и заради претрупването с аксесоари,грим и така нататък.)Всички от групата са от мъжки пол,макар много хора да приемат ''принцесата'' на Хизаки насериозно.Според самите изпълнители,облеклото им е като униформа,част от представянето на групата.
Според мен е малко прекалено,но въпрос на вкус biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Versailles_top.jpgversailles_623.jpgversaillesw.jpg
f0157e8694vrock5.jpg.jpg
661644.jpg
ето кой какъв е в групата
z138485811.jpg
и ето защо Хизаки минава за момиче biggrin.gif



а ето песен,която много харесвам със страхотно соло smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е, че има тема и за тях. Чух за тях съвсем наскоро и още не мога да кажа, че съм им фен, но това, което чух, определено ми харесва. Мисля, че си заслужават да се прослушат. Дотук Zombie ми е любимата тяхна песен, но Aristocrat's symphony също е хубава. А ако ви харесват чуйте и соловия проект на Hizaki - Hizaki Grace Project, много е добър. И това го казва човек, който доскоро се стряскаше при вида на мъж в рокля :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hizaki Grace project

Race wish

Ето доста добра компилация,представяща т,нар. ''цигуларски'' стил,определено привлича вниманието.

http://www.youtube.com/watch?v=gsgr9wV4PLU

А ето една много любима песен.

http://www.youtube.com/watch?v=TD5HZVZdvpw

Versailles,в естествено състояние-абсолютни шемети.


Бяха толкова близо това лято,европейското им турне беше успешно,дано повторят smile.gif Ще ги чакам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално Versailles имат нов басист-Masashi
Masashi_Versailles_by_xCaro_chan.jpg
След като групата обяви,че за V-Rock Festival и европейското си турне няма да търси постоянен заместник на Jasmine You,а вместо това използваха басиста на Matenrou Opera -You(Yuu)
matenrou-opera-you--large-msg-1260953119 .
Сега групата издава нов проект,с новия басист.Датата е 27 октомври-сингълът-''Destiny -The Lovers" (разпространява се от Warner Japan, достъпен e за покупка вече и онлайн).


Чух песента,има разлика в звученето,но е нормално.Като гледам,стайлингът на Камиджо е най-малкия проблем,но просто ми се наби най-много на очи,явно с другите някак съм привикнала(особено с мини-тоалетите на Теру blink.gif и всякаквия кич по всички останали biggrin.gif ).Новият басист свири добре,даже и на фенските записи от последните им концерти,но ми се вижда леко скован,нещо не ми се връзва с другите.Надали това е проблем обаче,самите те достатъчно не се връзват с каквото и да било(освен може би далечната прилика с горичка коледни елхи biggrin.gif ).Явно за външен вид спазват максимата на Мечо Пух-"Колкото повече,толкова повече'',радвам се че не изневеряват на стила,с който са започнали smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата спи,но групата не :D

Сингъл,албум,саундтрак към филм,световно турне...не се спират.

Повече инфо тук ,макар да има още много новини.

http://www.youtube.com/watch?v=fSPvlQWLZE4

Трейлър за Vampire brothers,поредния филм на подобна тематика-поне ще се насладим на великолепен Версайски саундтрак докато Tomo и Дибойс вампирясват на екрана. :D

Предстои едит,макар че като гледам няма много фенове групата( Хизаки и Теру са феноменални музиканти,c'mon! . :huh: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За радвижване (буквално biggrin.gif ) на темата.
Не мога да се спра, това е...абе, не може да се опише какъв ефект имат така повтаряните две думички.Освен може би : jcdragon-@@.gif



Bonjour honey! =P
И за да си излея спама наведнъж :

http://www.youtube.com/watch?v=X28ALUtB93U



нещо да ви звучи познато?



Относно Ларейн (предишната група на Камиджо) - не съм запозната с творчеството им, но единствения албум, който ми попадна беше добър. Оценявам ужасно много обаче, че Камиджо се е понаучил да пее, поне според мен по-добре (звученето на Holy Grail е друг въпрос).

Onegai kanaete, Versayuu е откровено едно от най-идиотските, забавни и рандъм неща, които съм гледала някога. След хайкуто в края на първи епизод си мислех че няма с какво да ме изненадат. Тогава пуснаха втория.
За да илюстрирам за какво иде реч :lol2: :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, "принцесата" Хизаки е чудесен музикант. Особено въздействащ когато в барокова рокля прави уникални солота - веднага се сещам за Ascendead Master, въпреки че не съм ги слушал от много време. Симпатяги са, като цяло първите им албуми ми харесваха повече, после ми станаха някак еднообразни, може да пробвам да слушам някой техен нов албум (явно този от 2012, гледам че и тази група се е разпаднала). А спомените ми от предишните проекти на Хизаки са добри, май най-силен е Hizaki Grace Project. Но определено това е една от групите, които най-силно попадат под влиянието на "бароковата фантазия".

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да честитим рождения ден на нашата никога неувяхваща розичка! :xaxa:

Честит рожден на Камиджо, който, макар и да пое по пътя на соло кариерата и да изостави групата, запази чудесните си отношения с всички членове.

KAMIJO-582x791.jpg

 

 

ПС: Мисля, че Камиджо си няма собствена темичка, затова пиша тук. Ще ме извините, ако съм сбъркала мястото :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че този вокалист не пасва някак на музиката. Но може би е рано да се съди за подобни компоненти, трябват още песни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък Zin доста ми допадна. Но, разбира се, си е още зеленичък и определено ще претърпи определени промени, за добро, да се надяваме...

Дебютът им обаче определено ми хареса и очаквам още чудесии занапред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...