Jump to content

Recommended Posts

4WDNZ_4f.jpg

Off Topic

1Bpzy_3f.jpg QODQ6_3f.jpg

pPwNV_3f.jpg

XqpAg_3f.jpg W4403_3f.jpg 2KK0E_3f.jpg BYYA5_3f.jpg v8bgD_4f.jpg RKKor_3f.jpg 2KK0O_3f.jpg

 

0.1% World (好想去你的世界爱你)
Страна: Китай
Също така известен като: Hao Xiang Qu Ni De Shi Jie
Премиера: 14 Февруари 2022
Времетраене: 95 мин.
Жанр: Музикална комедия, Романс, Фентъзи
Режисьор: Alongsun
Субтитри: Английски

 

Участват: 
Zhou Yi Ran като An Yi
Patrick Shih като Gao Ang
Hank Qi като Chen Ming Yu
Bai Yu Fei като Xiao Wu
Wei Yun Xi като Fang Fang
Mikey Jiao като Ma Wen

 

Ревю от преводача:

Знаете ли, че от всички 100% хора, с които контактувате в ежедневието си, 70% ви познават лично,

20% ви използват, 6% ви мразят, 4% ви харесват и само 0.1% ви разбират?

И всичко това, разбира се, ако ви е провървяло и вече сте срещнали точно вашия 0.1%.
Има много, ама наистина много, истории за това как хората се срещат.

Някои се познават от деца, други на работа, трети в градския транспорт, или по някаква случайност и т.н.

Можем да изброяваме до утре сутринта. Но зад всяка една такава среща стои Съдбата.

Тази неуморна дама с малко странно чувство за хумор, на която основното й хоби е да нарежда пъзела на човешкия живот

и да търси все по-алтернативни начини да събере две души, които са предопределени да бъдат заедно.

Та така се случва и при нашите двама герои.


Ани живее в Китай. Работи като помощник архитект в голяма фирма и мечтае за две неща:

кариера и невъзможната любов със звездата на офиса, супер архитектът Чън Мин Ю.

На другия край на света, в Германия, живее Гао Ан. Той мечтае да стане успешен пианист,

но за момента е принуден да оцелява като акордьор на пиана.

И изведнъж, в следствие на глупав инцидент те започват да чуват взаимно мислите си.

Да, от тук нататък следва низ от комедийни ситуации и неразбории, докато другата капризна дама,

Любовта, не решава да се засели в сърцата на двамата герои. Да дръпне тъмните завеси,

да пусне в тях Надеждата и двете заедно да изритат отчаянието и тъгата. Да ги направи по-смели и по-дръзки.

Да им даде увереност в собствените им сили и да промени целия им живот. Защото Любовта може всичко.

Защото понякога дори и Времето склонява глава пред нея.


Ако си търсите филм, който да ви стопли, да ви даде комфорта на меко одеало в зимен следобед и да ви усмихне,

ето това е този. След него в очите остават сълзи от щастие, на лицето широка усмивка,

а вкусът е като на горещ шоколад с маршмелоу и глътка коняк. Или като нежната целувка на този 0.1%. Вашият 0.1%.

 

 

:essub:

 

Свали с вградени български субтитри: :click: и :click:

 

Онлайн с български субтитри: :click: :click: :click: :click: Телеграм

 

Свали с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е разкошен. Топъл, нежен и човешки. Каста е добър, няма излишни глупости, а саундтрака е един от главните герои. Просто страхотен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Indira написа:

Филма е разкошен. Топъл, нежен и човешки. Каста е добър, няма излишни глупости, а саундтрака е един от главните герои. Просто страхотен.

Да, много рядко харесвам филм, предпочитам сериали, но този наистина беше много хубав, нежен, на моменти смешен, тъжен и... прекрасен, искрено ти благодаря за удоволствието да го гледам с твоите бг субтитри!

Хора, прочетете ревюто на преводачката по-горе и съм сигурна, че ще ви стисне за гърлото отново и ще ви се гледа този филм, непременно си го причинете!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен поглед. Гледал съм няколко на подобна тематика, но не и с точно такава интерпретация. Като цяло е добър, топъл, лек. Размислящ, но не чак толкова. По-добрият е "Turn Left, Turn Right" от 2003-а. тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за превода!

 

Приятен филм с интересна идея, макар че ми се искаше маалко повече да обяснят и да покажат как двамата разбраха при какви обстоятелства могат едва ли не да контролират действията на другия (например това за пулса над 100). Така излезе, че в момента, в който осъзнаха, че чуват и усещат света на другия, знаеха и как се случват нещата. 

 

Музиката е чудесна!

 

А главният много ми напомняше на Park Seo Joon – не съм го гледала другаде и не знам дали просто тук ми навява на него, или действително имат известна визуална прилика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен филм и симпатични главни герои! И оригинален начин да покажат една степен на близост и разбиране, които не можем да постигнем дори и с много близък човек.  Не случайно премиерата му е била на 14 февруари. :) Любимия ми момент беше, когато използваше стетоскопа, за да покаже въздействието на музиката.

 

На мен донякъде ми напомня на "In Your Eyes (2014)", който също ми е сред любимите филми. (За теглене с БГ субтитри :click: или онлайн на английски в YouTube :click:)  Трудно ми е да ги сравня, защото обикновено човек харесва повече първия гледан по темата.

 

On 2/21/2023 at 9:03 AM, bealonenomore said:

А главният много ми напомняше на Park Seo Joon

И не само на теб. Наистина имат прилика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Някой може ли да де сийд за да мога да сваля филма. Организирам малък евент за китайската култура и ми се иска филмът да е част от програмата, но не мога да го сваля. Много ще съм благодарна, ако някой ми помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Yefeng написа:

Здравейте! Някой може ли да де сийд за да мога да сваля филма. Организирам малък евент за китайската култура и ми се иска филмът да е част от програмата, но не мога да го сваля. Много ще съм благодарна, ако някой ми помогне.

Сийдвам го и в двата тракера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...