Jump to content

Спортни събития


Recommended Posts

В събота започва Олимпиадата в Рио. Далекоизточните държави имат големи шансове да спечелят медали. Да им пожелаем успех!

Ето една статия за японския отбор по плуване, който според журналистите, е достатъчно силен, за да се бори с най-добрите. Въпреки че легендата Коуске Китаджима не успя да се крласира за игрите, оказва се, че Япония разполага с достатъчно надеждни новаци, които да го заместят достойно.

Освен в плуването, японците ще гонят медали в спортната гимнастика (+ китайци, и корейци, въпреки че на първите ще се отрази липсата на петкратния олимпийски медалист, Дзоу Кай!). Кохей Учимура е на линия. Надявам се да се съсредоточи върху състезанията, а не да играе Покемон, че в Бразилия роумингът е много скъп!

В гребането залагат на монах.

В тениса ще разчитат на шестия в ранглистата при мъжете - Кей Нишикори. 

Китай отива в Рио с рекорден брой състезатели - 416. Сред тях, трима световни шампиони по плуване и шампиони от скоковете във вода. Най-младият им състезател е плувкинята Ай Янхан. Там е и Нин Дзътао.

Китайски скенери и камери ще се грижат за сигурността по време на Олимпийските игри в Рио.

 

Корея разчита също на плувец - Пак Те Хоан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олимпиадата ще започне тази нощ, а новинарските сайтове вече заляха интернет със расистки постове по повод китайския плувец Нин Дзътао. 
Причината:
В четвъртък сутрин, в интернет, бе връчен олимпийски златен медал за най-добре изглеждащ спортист на Игрите на 23-годишния китайски плувец. В резултат, сайтът NextShark написа следното във Facebook: "Forget Zika Virus — China's Hottest Olympic Swimmer is Giving the Internet Yellow Fever."
Очевидно е, че хората харесват Нин, но с неуместните си сравнения журналистите понякога могат да направят големи бели. Дано това да не се отрази на самия състезател, понеже неговите стартове са съвсем в началото!

 

https://www.youtube.com/watch?v=xRXfevLDZBc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миме, тук малко ще трябва да ти възразя. Yellow fever e израз, който азиатците използват, и то от години, за хора от други раси, които оценяват азиатската хубост. Даже нюансът е леко подигравателен, защото се е отнасял предимно за мъже с фетиш за азиатски мацки или за разни weeaboo (хора вманиачени по японската култура). Напоследък изразът е леко реабилитиран, понеже се засили обратната тенденция - на женската половина от човечеството й се отвориха очите и за радост на азиатските мъже, те вече също могат да се радват на вниманието на "заболелите". Ето, нашият форум например отдавна е изпреварил модата и епидемията от близо десетилетие не е затихвала.

Отворих въпросния сайт и прочетох редакторската статия, от която става ясно, че сайтът списван на английски, но е насочен към азиатска аудитория, а редакцията е изцяло съставена от азиатци. Бяха дадени и доста коментари, от които става ясно, че тези, които са се почувствали обидени и вдигат шум, са 100% от неазиатски произход, докато азиатската аудитория е абсолютно наясно с конотацията на yellow fever.

 

 

Аз лично много се дразня на двойния стандарт при тези политически коректни спорове. Спомням си, че корейците имаха един израз "да яхнеш белия кон", който си е доста обиден спрямо жените от европеидната раса, но понеже съдържа думата "бял", никой не се е сетил да го обяви за расистки. Вече дори тотално се обърках как да наричам хората с по-тъмен цвят - чернокожи, цветнокожи, афро-америкнци, афро-британци, афро-французи, афро-германци, западно-африканци, източно-африкаци, южно-африканци, направо не знам. Американците „прочистиха“ класиката „Чичо Томовата колиба“ от думата, дето започва с Н, и я замениха с „черен“. Обаче и това не беше достатъчно, затова после и нея замениха с афроамериканец“. После пък някакви немски баби искаха да редактират пасажи от „Пипи Дългото чорапче“, че намирисвали на расизъм. От една такава криворазбрана толерантност скоро „Под игото“ ще трябва да стане „Под присъствието“ или „Под съжителството“. Това, че в една държава дума или израз имат негативни или обидни оттенъци, не означава, че и в останалите е така. Смятам, че истинска толерантност е, ако хората проявяват търпимост и разбиране, че в чужди страни и общности не всичко им е като вкъщи и да уважават културните различия, вместо веднага да скачат и да настояват нещо си там да се промени според настоящите политкоректни моди. Още повече, забраната и забравата не са лекарство, даже напротив.

 

 

 

За да не съм съвсем оф топик, честито първо олимпийско злато за Япония. Дългогодишното приятелско съперничество между две от звездите на японския отбор по плуване даде плод и Хагино Коске взе златото при 400 м съчетано плуване, а съотборникът му Сето Дайя взе бронза. Среброто остана за американеца Чейс Калиш.

tokyodaiyasetokosukehagino-800x577.jpg

Още три бронза има в актива си Япония – по един в мъжкото и женското джудо, и един при вдигане на тежести за жени.

Китаецът Сун Ян пък не успя да защити титлата си при 400 м свободен стил и със сълзи в очите взе сребърния медал. За момента Китай още няма злато след като Ду Ли остана на една точка от олимпийската шампионка по стреба с пушка.

Южна Корея победи САЩ в отборното състезание по стрелба с лък на 70 м и взе олимпийската титла. Имат и една сребро в джудото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу! Страхотно! Японците с много приятна изненада. Изглежда са се подготвили подобаващо и са решили наистина да дадат най-доброто от себе си и заради Китаджима.

Всичко, което си написала е вярно, но сравнението с опасния вирус в този момент не е много уместно. Иначе жълтата треска си я има.

От друга страна, ако азиатците я приемат със смирение и позитивна нагласа, нека да е треска, и да е жълта!

 

П.П. При повторението на откриването, китайската делегация беше дадена за секунди. Това също не ми направи хубаво впечатление, при положение че други големи състави бяха представени далеч по-обстойно. И още - коментарът на водещата, че в Пекин домакините нарочно криели бедността, а в Бразилия - не, беше много странен.

 

Таблицата:

Япония вече има 7 медала. Китай е натрупал 8, от които 3 златни, а Корея - 5 (2 златни). Кога ги печелят? Всичко изпускам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Omedetou!
Отборното злато в спортната гимнастика при мъжете е за Япония! Китайците останаха трети, след Русия. Очевидно липсата на класни състезатели като Дзоу Кай си казва думата.
tumblr_obmdtwPPXa1rcnqgoo1_540.jpg
13876115_1050630488353987_62940229276536
С последните си изпълнения на земя Кохей и Кензо Ширай вдигнаха летвата най-високо.

13686489_1051848261565543_37930228602322
13738235_1049642551786114_52939839159828
13719694_1049642575119445_65542770346308
Златни медалисти - няма такъв синхрон!
tumblr_obmdrhz71b1vc6be9o4_540.png
tumblr_obmdrhz71b1vc6be9o3_540.jpg
tumblr_obmdrhz71b1vc6be9o1_540.png
tumblr_inline_obmfamaHRR1r1x5si_540.jpg

Днес играят жените, но с тях предварително ни предупредиха, че американките няма да имат конкуренция. Явно китайките също си подмладяват отбора, понеже разликата между първия и втория отбор на квалификациите била 10 точки.

 

И още медалисти (Китай вече има 13 медала, Япония - 10)

Плуване: 200 м свободен стил мъже - Сун Ян. Плувецът взе сребърен медал на 400-те метра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кохей с титла и в индивидуалната надпревара! 2 Олимпийски и 6 световни! Нарекоха го Крал и това определение ми напочни за Ли Нин.

13872944_1258722024139185_72912186193370
Съдиите останаха безпомощни пред впечатляващото му представяне (хаха - реално те можеха да решат изхода на състезанието, както им хареса - всички бяхме настроени и за второ място). Но Кохей не трепна през цялото време. Много стабилен психически. Така се печелят победи. Спокойно, с уважение към всички останали. Вторият беше доста нервен и това личеше. За трето място можеше да има руснак, но журито предпочете англичанин, въпреки по-слабото му изпълнение на земя. Много ми хареса спортсментството, което състезателите показаха. За мен беше удоволствие да наблюдавам цялото състезание.
Данчо Йовчев през цялото време хвалеше китайците, които така и не успяха да вземат медал, но се оказа че те не пестяха сили и показаха едни от най-сложните съчетания изобщо. Респект!

Като-кун отстъпи накрая по-назад, а той също притежава необходимите сподобности за да влезе в челото. Психиката му не е толкова силна. Имаше нелепо падане от висилката, при положение че правеше фантастично съчетание. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ме занимават с тези олимпиади цял ден по тв-то :(. Утре започва Висшата лига и отново има какво да се гледа, света е футбол :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закриването и японското участие! И българската следа!

Очаквайте най-нестандартната Олимпиада!
Началото е с "Кимигайо" - националния химн. Останалото:
Много ретро, много джаз и всичко това - с поглед в бъдещето, направено, както японците умеят. Мозъкът на цялата презентация е Шиина Ринго. Който познава творчеството й, веднага ще улови нейния почерк в сегмента. Звучащата мелодия се нарича "Chichinpuipui" и представлява магическо заклинание.
Доколкото разбрах, за феновете, гвоздеят на програмата е бил премиеът Шинзо Абе, който е прелетял от Токио до Рио в кожата на Супер Марио (бих предпочела да е Камен райдър). Хаха!... Не се смях.

Иначе Япония се престави доста добре на игрите. Зае 6-о място, с над 40 медала. Китай остана трети. Корея е 8ма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и една хубава статия за млад талант от Южна Корея ,който прогресира в световния тенис въпреки липсата на едно от основните сетива. Клик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ройо Кобаяши е едва вторият японец печелил четирите шанци. Златният орел отиде при него след голям шлем, подобно нещо са правили малцина. Браво на момчето, на път е да направи феноменален сезон и ако спечели световната купа, ще е единственият японец, който го е постигал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Японците скоро не се бяха представили толкова добре. Поизоставила съм ги напоследък. Даже не знам, дали Нори още се състезава. Как се представя Таку? Нали знаете, че малкият му брат е актьор?

Явно сега им е силен момент. И Кей Нишикори е спечелил купа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До към средата на 2017 Касай и донякъде Ройо бяха единственият светъл лъч в японският отбор. Имаше няколко победи за Джунширо Кобаяши, но те бяха по-скоро епизодични. Норияки все още се състезава , но като последните участия на Яне Ахонен е тъжно да го гледа човек. Тако Такеучи от години е в безобразна форма и вече не го пускат в световната купа, Дайки и той е пълна скръб, но се мярка от време на време. Японците си смениха треньора и се появиха няколко относително млади и непознати имена, който се справят прилично. Ройо е в убийствена форма, едва третият човек, който е печелил и четирите състезания за орелчето . Когато отнасяше дисквалификация след дисквалификация, реших , че и на него съм му на карък, но за сега е повече от перфектен. Не мога да кажа същото за останалите си любимци ( лоша форма, психологически срив, редки заболявания, контузии, килограми, напреднала възраст ) .

 

П.П. Не знаех за брата на Тако - кой е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей! Таку и Дайки уж бяха най-добри в отбора. Дано влязат във форма! Не са толкова престарели.

Ето го брата на Таку - Тоши. Спомням си, че дебютира в Bloody monday2, макар името му да не фигурира в каста. Той имаше малка, но запомняща се роля. Преди време снимаше повече, но сега никакъв го няма. Имаше талант момчето, но явно не са го забелязали за по-сериозни роли или той е тръгнал в друга посока. Като гледам е в агенция Хорипро. По-скоро е минал в театъра.

Японците трябва да се стегнат за Олимпиадата. Скоковете и Северната комбинация им бяха силни спортове. Трябва да включат повече млади попълнения.

На всичко отгоре им предстоят и летни игри. Вярно ли е, че са направили скалното катерене олимпийски спорт?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За скалното катерене, дочух нещо, но не му обърнах внимание. От няколко сезона на Таку и Дайки им е безобразна формата, 2016-17 на четирите шанци Тако спаси моето дете от отпадане на два пъти :). Домен беше безобразно слаб, но се оказа, че Тако може и по-зле да скочи . Японците не ги мисли, нов треньор имат и се задава една доста прилична генерация. Ройо за сега го раздава с класи над другите, а те не са случайни имена :D.

 

П.П. Някъде из словоблудствата ми го бях споменавала, като единствената надежда за японският отбор, но никога не съм очаквала да видя такава форма от него. Малко ми напомня на Петер Превц по -време на извънземният му сезон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

880918.jpg

 

Страхотен успех за Кобаяши, браво! Напълно заслужен при това! Миналия сезон, или беше по-миналия, не помня, ми направи впечатление и си отбелязах да го следя, но тогава правеше отделни добри скокове. Не гледах лятната верига и не знам участвал ли е там и имало ли е заявка за това, което предстои през зимата, но този сезон направо отвя конкуренцията. И на Четирите шанци не им даде никакъв шанс. Дано да задържи тази форма по-дълго, че през последните години в скоковете като че ли стана практика някой да изгрее бързо и после още по-бързо да залезе. 

 

Искам си Превц в отлична форма и в конкуренция с Рьойо! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото отборно не го гледах, второто не се състоя и май тази седмица ще е . Тия години са слаби, поне си стигат до втори кръг, но са около 6 -8 място, най вече шесто с голяма разлика от първите четири отбора. Олимпиадата и световната купа са доста различни и ако малкият Кобаяши се добере до кристален глобус ще е огромно постижение.

Тази година почти не гледах лятната верига, не защото нямах желание, а защото по Евроспорт не я излъчваха /пишат в програмата ски скокове, а дават колоездене в зала/ и няколко състезания хванах. От тях Ройо не даде индикации, но пък на предната си личеше, че има хляб в него . Зимата направи няколко много добри скока, но реално не го допуснаха в състезанията , а по-миналият сезон всички японци бяха трагични и пак той от време на време правеше прилични скокове, но пък тогава Касай беше най-силният им състезател, като на два пъти влезна в топ десет  и редовно минаваше във втори кръг. 

Винаги съм вярвала, че има потенциал, но ме изненада приятно - това не го очаквах :D.

Японците смениха треньора, появиха се нови имена и вървят на прав път. Втори коз като малкият Кобаяши нямат, но Наоки Накамура в следващият сезон може и да направи пробив в топ десет. Адаптацията от континентална купа към световната не е много лесна, като чели словенските хлапета бързо се адаптират, но се дънят на моменти, но те са 17-19 годишни и бъдещето е пред тях.

Петер ме боли да го гледам - има моменти в който прави феноменален скок и после се срива, тая година е след две операции, но си мисля, че проблема му е подобен на този на Стох преди време. Той успя да се събере и направи два великолепни сезона, в този е малко надолу /за неговите стандарти/, но се надявам да не се срине отново.Има едно десетина човека, който искам да си върнат формата. Травма по никое време извади извън строя Велингер, а набираше инерция, автоимунното заболяване на Танде го срина и не прилича на себе си, австрийците като цяло са в криза / колкото и да не ги харесвам ги искам във форма - по-интересно ми е да гледам състезанията /. Стабилните Кот и Фетнер са плачевни, а първият е млад и вървеше възходящо.

Петер си е феноменален, единици са правили дебют като неговият / само на братчето му е по-добър/, години наред поддържаше уникална форма за да стигне до феноменалният си сезон. При него си личи класата и се вижда, че може, но.........Освен всичко искам да се възвърне, заради Домен. Това дете психопат, което няма капка страх и носи огромен талант се влияе от формата на брат си. Петер сринели се, Домен почва да се дъни. Когато двамата дават най-доброто на което са способни и са в пряка конкуренция за първото място се получават неповторими състезания. Честно казано формата в , която е Ройо в момента е подобна на любимите ми братчета / в добрите години на Петер/ и ми се иска да можех да видя едно такова мега оспорвано състезание. Помня едно на Домен с едно 8 много силни състезателя и дребосъка как ги отвя, но всеки преди него надминаваше предходния. 

Тази година не е така, изплуват напред малко по - посредствени състезатели, защото на доказалите се нещо им се е случило. Голям съм карък, да не се огледам в някой.

П.П. Има едно италянче, в което като при Ройо виждах потенциал, но то остана без отбор и вместо нагоре тръгна надолу <_<

 

П.П. Опитах се да намеря клипче с последните 10 скока в онова състезание, но не се справих, а в него разликата беше осезаема и беше хем великолепно, хем много конкурентно. Искам си ги тия хора отново във форма......Е, само последните четирима са

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ли На е първата азиатка, която ще бъде приета в Залата на славата на световния тенис. Китайката ще сподели тази чест заедно с Мери Пиърс и Евгени Кафелников. Новината беше съобщена по време на Откритото първенство на Австралия по тенис, а официалната церемония ще бъде през юли в Съединените щати.

 

Ли На има две титли в турнири от Големия шлем - през 2011 година печели Ролан Гарос, а през 2014-а вдига трофея в Австралия. 

 

Напълно заслужава това признание!

 

881166.jpg

 

Off Topic

881167.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...