Jump to content

Спортни събития


Recommended Posts

Да, втори е.

 

Иначе съм разочарована от часовете, в които е фигурното пързаляне. Чух, че и волната в четвъртък ще е по никое време сутринта. Ще започне май в 3,30 ч. А в същото време кърлинг и хокей са в удобно за гледане в Европа време... Можеше поне волната да е във вечерния пояс (тяхно време).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тю, верно ли такова време са тропнали баш на едно от най-интересните състезания:(.

Егати, сори но винаги ще избера фигурното пред кърлинга. Тази сутрин гледах халф-пайпа 

в сноборда при мъжете за влизане във финалите. Стисках палци за любимите ми японци и 

те се представиха повече от добре. Голям кеф, че Летящия домат остана назад. Може да стане

наш бг зет, ама дори и заради Нинчето няма да викам за него.

Стискам палци финалната тройка да е 1,2 и 3 Япония.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Ko_Erin написа:

Тю, верно ли такова време са тропнали баш на едно от най-интересните състезания:(.

Егати, сори но винаги ще избера фигурното пред кърлинга.

 

За всеки спорт си има зрители, но все пак кърлингът и хокеят са още в групова фаза, а фигурното пързаляне при мъжете е на етап волна програма... Както и да е, поне едночасовото повторение е в по-поносими за нас часове (поне според предварителната програма):

 

Евроспорт 1: 12,55 ч. и 20,00 ч.

Евроспорт 2: 11 ,00 ч., 18,15 ч. и 22,00 ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха! Дано успеят със сноуборда! Имаха големи таланти преди.

Във фигурното само мъжете ли са започнали програмите си?

Сетих се, че японците правиха филм за златното си поколение ски-скачачи. Надявам се скоро да излезе!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичета, гледахте ли днес какво стана?

Директно ще си коментирам, защото от сутринта изтече бая време и

вие със сигурност знаете победителя във фигурното при мъжете.

Голямо разочарование, направо не мога да повярвам че детронираха краля.

Вярно кратката си програма я изигра слабичко, но пак ми е кофти за него.

Обаче не мога да не отдам дължимото на Нейтън. Много ми хареса как си изигра програмата,

цялостната композиция, присъствието му. Абе толкова го гони това олимпийско злато нека му е честито сега.

Все пак Япония е 2, 3 и 4.  Много съм впечатлена от Юма, толкова млад, а се справи перфектно с напрежението.

Изигра си програмата момчето, за следващата олимпиада ако се опази от контузии ще е фаворит за златото.

Стана ми интересно като казаха, че баща му, му е треньор. Интересно как баща му разпознава отделните елементи,

знае кой скок как се казва и т.н., да не е бил и той фигурист?

Япония взе и бронз при халф-пайпа при жените. Стисках силно палци за Томита, но уви третото място остана за нея.

Тая нощ пак ще е безсънна, идва най-чакания за мен финал. Халф-пайпа при мъжете, там се надявам да не се

повтори ситуацията с фигурното и този път японците да вземат подобаващ реванш.

Вие къде гледате олимпиадата? Мен бнт-тето много се дразни. Толкова пък неадекватни коментатори,

нон стоп лапсуси, не на място коментари, мръкнят некъв ужас са.  Сменям на евроспорт, но и там нещо ич не ме кефят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето разочарование беше в кратката програма – не че я изигра слабичко, просто не се получи един от малкото задължителни елементи, а това няма как да се компенсира. А не се получи не защото е паднал при скока примерно, а по причини, независещи съвсем от него, затова и ме хвана яд. Беше на твърде голямо изоставане и мястото, на което завърши, е най-доброто, което можеше да постигне при тези обстоятелства. Иначе и на волната допусна грешки, но и без тях едва ли щеше да се добере до медал, поне според мен. Виж, ако Шома Уно беше се омотал още малко, можеше и да стане... Браво за Нейтън, справи се отлично и си заслужи златото. Не съм му фен, но признавам, че е номер 1 през последните години. Иначе Юзуру ми е втората най-голяма слабост във фигурното пързаляне след Стефан Ламбиел и ако се откаже, едва ли ще продължа да следя състезанията. Както не гледам европейските първенства, примерно.

 

Гледам по Евроспорт. Свикнала съм им и колкото и да ме дразнят (особено този, който омазва биатлона с дрънкането си), ги предпочитам пред БНТ. БНТ са пълни аматьори в доста моменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз разбрах резултатите, но не съм ги гледала. Похвално е, че Юзу е успял да се премести 4 места напред. Няма как да отиде по-нагоре.  Иначе да, ако е изпълнил скока и е паднал, щяха да му отнемат доста по-малко точки -  -1, май беше. За неизпълнен скок отиват всички заложени. Понякога се е случвало някой голям да не си изпълни предварително заложен скок в началото, но после го е компенсирал. Но това е моментно решение с доза импровизация, предполагам.

Според мен, първите петима в класирането са все наши хора. Нейтън си е китаец. Нищо че се състезава за Америка.

И аз стискам палци за сноуборда.

Ще има ли още ски-скокове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юкио, да ще има ски-скокове.

Голяма шанца, ето тук можеш да видиш точно какви още ще има,

както и часовете на провеждане Ski Jumping - Olympic Schedule

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи предстоят в събота и неделя.

Сетих се, къде съм гледала това с падането и точките. Мао Асада не успя да изпълни тройния аксел на едно от състезанията. Тя падна, но въпреки това спечели златото. 

Знаете ли, как стоят нещата при жените във фигурното? Китайците пак ли са добри при спортните двойки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът при Юзуру беше в кратката програма, а там има задължителни елементи – ако правилно си спомням: аксел, който да не е в комбинация, скок, който не е в комбинация, и комбинация от максимум два скока. Ако не изпълниш единия от елементите, било поради падане или друго, нямаш право да го замениш с друг или да направиш нов опит. В случая на Ханю той не взема точки от една трета от задължителните елементи, затова и отива толкова назад. Във волната програма можеш да компенсираш, да си добавиш скокове, стига да не повтаряш вече изпълнен скок. Предполагам, че такъв е бил случаят с Мао Асада, за който говориш – а и често се случва да се печели с падания, просто защото имат заложена много висока трудност (като в художествената гимнастика). Днес коментаторът каза, че на предната олимпиада Нейтън е бил 17-и след кратката програма – той сигурно се е провалил на не един, а на цели два от задължителните елементи, а това няма наваксване.

 

При жените знам, че има някаква 15-годишна рускиня, която прави троен аксел и четворни скокове, но вчера попаднах някъде, че я разследват, щото са ѝ открили през декември някакво забранено вещество. Идея нямам дали има силни азиатки в индивидуалния турнир. При спортните двойки има китайци, които имали всичко в кариерата си, без злато от олимпийски игри. Те участваха в отборното. Говоря каквото съм чула от коментаторите, не успях да гледам почти нищо от отборното, защото пак беше в никакви часове, сигурно там са коментирали кои са претендентите за медалите в отделните дисциплини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля, моя фаворит в халф-пайпа Аюму Хирано спечели златото:es:.

Големи емоции бяха тоя нощ, това злато му се изплъзва вече два пъти.

Досега все среброто беше за него, но третия път си взе своето. Само на 23 години, а това вече му е

трета поредна олимпиада. Все нещо се случваше на предишните и за малко първото място

му се изплъзваше. Даже и този път след първия кръг си викам край, пак няма да е той.

Но момчето се стегна и след това направи много добър втори и блестящ трети.

До последно не се знаеше къде отива титлата, защото за пореден път съдийте много грозно

подпираха автралиеца, но нямаше как да не признаят майсторството на Хирано, ако му бяха отнели титлата щеше да стане сериозен скандал.

Честито на Япония, това си се превръща в "тяхна" дисциплина. Другите трима японци за съжаление

прегряха и не издържаха на напрежението. 

Ето го краля на халф-пайпа

spacer.png

 

Сега по другата ми болна тема - фигурното пързаляне. Аз също гледам основно мъжете заради любимеца си,

но това което се случи с Камила Валиева е сериозен гаф и на МОК и на ИСУ.

Медиите както винаги като акули надушващи скандала днес направо са я разкъсали. Това малко, крехко 15 годишно

дете не ми се мисли какво му е в момента. Цялата ситуация с допинга ми е много странна. Уж декември дала положителна проба,

после лекарството било евтино и некачествено и не знаели, че съдържало забранено вещество. Последвали са някакви борби

между руския олимпийски комитет и МОК, абе цирк. Още няма отборно награждаване, защото май ще отнемат титлата на Русия

и няма да и признаят скока. Също така променят възрастовата граница при фигуристите. Вече ще трябва да имат 18 години, за да участват

във фигурното на олимпиада. 

Емоциите днес бяха хубави, утре ще има бая интересни спортове за гледане, да видим.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее, тези от мок вече прекаляват. Ясно беше, какво ще направят. Не са интересни. Предвидими са. И не го крият.

Според мен, скоро половината свят ще се отцепи и ще си направи отделни игри.

Браво на Аюму! Мисля, че помня дебюта му преди 8г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И второто индивидуално състезание в скоковете приключи днес.

Off Topic

Мисля, напълно заслужено, този път шампион стана Линдвик – харесвам го, прави добър сезон, обича големите шанци, беше много добър в квалификациите също. Имаше някои неволи през последните години, така че това злато си е отплата за него. Рьою водеше след първия скок, но пак направи малко по-слаб втори и завърши със сребро. Трети е Карл Гайгер – не го харесвам, но пък е със силен сезон, така че също заслужаваше медал. Малко ми е тъпо, когато медалите отидат при спортисти, които изскачат от нищото, а тези, които са били стабилни през сезона, остават без отличия. Затова и съм доволна. @Кева, можеше и на теб да ти се усмихне щастието, Зайц беше трети след първия кръг, но във втория сам се закопа. Словенците остават с надежди за отборното.

 

И нещо любопитно, което чух случайно днес, докато гледах не повече от 5 минути фигурно пързаляне :) Добре че е коментаторът да ме осветли. Не знам колко от вас си спомнят един от най-добрите японци при мъжете – Дайске Такахаши, състезаваше се преди повече от 10 години, по едно и също време със Стефан Ламбиел. Та той продължавал с кариерата си, но вече... в танцовите двойки! Той и партньорката му били втората по сила двойка на Япония, а съдейки по музиката в една от програмите, които са играли през ноември, явно са се надявали да успеят да се класират и за Олимпийските игри.

 

На когото му е интересно, може да види Дайске в новото му амплоа:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес е един умерено щастлив и умерено разочароващ спортен ден :) .

Off Topic

За Линдвиг се радвам и то много. Него се мъча да не го харесвам, та белким му секнат несгодите в сюблимни моменти. Печели световна титла за младежи / тогава Домчо не участваше, състезаваше се плътно при мъжете/ и непосредствено след това е първата му тежка контузия, на шанците води - болки в мъдреца, преди това , пак здравословен проблем след първите скокове, после карантини и май изпускам нещо. Кобаяши и Линдвиг и в двата скока бяха с класи над останалите :). Ако бронза беше отишал при друг германец, щах да съм щастлива . Имам трима любими Германци и Гайгер не е от тях. Вярно в добра форма е, много дръпна и много се разви, но не го харесвам особено. Едното разочарование дойде от Петер, някак се надявах да се надскочи. Ману и Тими не издържаха във вторият кръг и направиха доста по-слаби скокове, Маркус Айзенбихлер този път направи прилично състезание, но това е олимпияда - важни са само първите три места. Нямаше да се разсърдя и ако Стох беше взел медал, даже тайничко се надявах :). За Танде не съм разочарована, след онова зверско падане и медицинската кома се радвам, че го виждам жив . В скоковете му има проблясъци, но той от край време е подгонен от всякакви заболявания, та не очаквам отново топ форма от него.

В първият кръг Линдвиг направи невероятен скок, а  Рьою  беше още по-добър. Тогава си помислих, че щом скача така си заслужава златото  :) . Във вторият кръг Линдвиг беше много, много добър и бях сигурна, че това вече няма как да се подобри.  Рьою  скочи добре, просто днес беше деня на Мариус Линдвик :panda-145:.

 

Честито на феновете на Челси, на тая световна титла и аз се радвам, но пък добрите хора от Норич загубиха :896767:.

Off Topic

Лийдс е едва ли не вторият ми любим отбор в Англия, а два поредни мача бях за противника :(. Арсенал, Астън Вила, Уотфорд,Манчестър сити, Боро, КПР, Блегбърн, Съдърланд и преди Тотнъм са ми най-омразните английски отбори, а да колкото и да не си признавам и малкото братче Евертън. 

Обаче съдбата е гад и се налага, а и не само се налага да подкрепям Вила :). 

Имам си теория за Лампарт като треньор , та искрено му стискам палци, което означава, че онези клети дървари, трябва да започнат да побеждават.

Просто си се оплаквам :)

Рьою може в понеделник да направи хеттрик : злато, сребро, бронз . Надявам се на жените пак да вземат злато за Словения и естествено на отборното, но нещо ме съмнява, че те като фаворит ще го вземат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло норвежците в ски-скоковете са ми малко странни – произвеждат много топ състезатели, които обаче залязват почти толкова бързо, колкото и изгряват. На половината не мога да им запомня имената. А вече втори сезон май не виждам в Световната купа Фанемел, който беше сред най-добрите в полетите. От друга страна сегашните им момчета се задържат вече няколко сезона. От всички Линдвик най ми допада. Поляците не ги долюбвам като цяло, а от германците симпатизирам на Фрайтаг и на Айзенбихлер. Петер Превц ми остава последната словенска любов, след отказването на Кранец ;)

 

Жени отборно скокове май няма да има, те приключиха с програмата си. Останаха само отборно мъже, в понеделник.

 

Лийдс е един от малкото отбори в Англия, на които имаме съвпадение :P Аз съм фен на Тотнъм, Мъканчестър (тези определено ще ги разлюбвам, щото ми хабят времето и нервите), Лийдс (кръвни врагове, ама не и за мен), Нюкасъл, а сега и на Дарби силно стискам палци да се спасят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Off Topic

Лийдс  е от отборите, който скачат на кръв и срещу Ливърпул и това е една от причините да ми влезнат под кожата. Трудно ми е да го обясня, но дори когато няма качество в отбора им - има един несломим дух. Като бях дете едни от най-вълнуващите отбори в Англия бяха първо Палас ( те са ми слабост), после Нюкасъл и определено ми се иска да живнат . Има и друго, което ги обединява - атмосферата на стадионите им. Това са едни от най-шумните и предани публики в Англия, дори и тази на Нюкасъл не е загубила напълно блясъка си.

Късмет с разлюбването, аз когато Рой Евънс напусна се опитах да се откажа от Ливърпул, даже си избрах Лийдс. Всичко си вървеше по план до един злопулучен мач между двата отбора. Да кажем , че изпитвам известна вина за изпадането им :blush:.

Off Topic

От известно време много се дразня на юнайтед. На този отбор не му отива настанилото се там малодушие. В една страшна серия от грешни решения са и , ако скоро нещо не се промени, няма да се задържат дълго над водата. Ще прозвучи странно , но аз искам манчестър във форма, те да са претендент за титлата и от дете си мечтая за Английски финал в Европа. Имало е, но точно този, който искам не се е осъществявал. За да се случи и двата отбора трябва да са силни.

Фанемел след като направи рекорда си на полети изпадна в някаква безобразна форма. Реално аз не го харесвах особено, но ми е странно какво се случи точно с него. От норвежците Танде си ми е слабост, но едва ли ще направи запомняща се кариера. Автоимунно заболяване / Кофлер се отказа заради такова /, други заболявания, редица леки контузии и една зловеща . Обаче се опитва и продължава, а отвреме на време показва и огромният си потенциал . Харесвам и клетника Форфанг. Тука нямам разумно обяснение, защото той е постоянен единствено в непостоянството си. Гронеруд може би от две години насам е константата при норвежците, но така и не ми стана симпатичен. Линдвиг се опитвам да не харесвам, че да не се бастиса без време. От германците стискам палци за Велингер / това момче преживя твърде много контузии /, Айзенбихлер и Лае. Лае ми е малко като Фетнер - от тях не очаквам да са най-добрите в отборите си, дори да са сред претендентите за нещо и въпреки това са сред любимците ми. При австрийците си ми остана Фетнер, този сезон има един 19 годишен младеж, който упорито не искам да харесвам, че си имам дълъг списък с преждевременно прекратени кариери .От поляците са Стох и Кот / той е в такава дупка, че мисли да се откаже /, а останалите са ми твърде антипатични. Новата вълна при японците ми е симпатична, единствено Джунширо не ми харесва.

Над всички изброени са Петер и Домен, Тими , Ланишек , Цене и Борчето :). Кранец и на мен ми беше слабост, реално все още си ми е и ми липсва :) .

 

Все още ли жените нямат индивидуални състезания на голяма шанца на олимпиадите ? Ако така е жалкто, защото и словенките могат да летят.

 

П.П. От олимпиадата гледам само ски скоковете и за съжаление го правя по Евроспорт. По -хубава им е картината, но там коментатора от години ми лази по-нервите. Петър Василев ми се струва като глъдка свеж въздух, най-малкото е почивка от отзи конспиратор - тъпанар. В едно студио Влади му обясни, защо страничният вятър е най-лошият вариянт при скок, но той си го смята като добро условие :28558:. Почти съм сигурна, че заради него намразих Крафт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рьою къде остана днес като класиране? Има ли още стартове?

Как да не помня Дайске Такахаши? Много го харесвам на леда (имаше оригинални изпълнения) и не мога за повярвам, че още играе. Браво! Много приятно ме изненада. Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ukio написа:

Рьою къде остана днес като класиране? Има ли още стартове?

 

Днес нямаше стартове. В двете индивидуални състезания Рьою е със злато на малката шанца и със сребро на голямата. Утре в 13 ч. е отборното при мъжете.

 

Жените наистина не съм сигурна дали ще имат още скокове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволно. Не съм гледала скачачите от няколко години и си мислих, че почти нямат шансове да си върнат старите успехи. Сега младите доказват обратното. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...