Jump to content

Спортни събития


Recommended Posts

Японският защитник Юто Нагатомо подписа договор за една година с френския Олимпик Марсилия, обявиха от клуба.

Ветеранът, който ще навърши 34 години на 12-и септември, пристига със свободен трансфер от турския Галатасарай.

За привличането на левия бек е настоявал лично наставникът на марсилци Андре Виаш-Бояш.

Нагатомо е играл на три Световни първенства с Япония и има общо 122 мача за страната си.

Преди да се премести в Турция, има седем сезона с екипа на италианския гранд Интер.

„Той има опит, бил е много време капитан. За мене Юто е истински лидер в съблекалнята. Говори много езици, играл е на най-високо ниво. Няма как да пропуснем такъв човек" заяви португалският наставник на французите.

 

spacer.png

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наоми Осака ликува за втори път с титлата от US Open, след като постигна зрелищен обрат срещу Виктория Азаренка на финала - 1:6, 6:3, 6:3. Японката спечели Откритото първенство на САЩ по тенис и през 2018 година, когато надви Серина Уилямс с 6:2, 6:4, а титлите й от Големия шлем вече са три.

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До днес Ига Швьонтек нямаше титла, но вече държи в ръцете си трофей от Големия Шлем. 19-годишната полякиня надигра шампионката от Australian Open 2020 София Кенин в страхотен финал на Ролан Гарос. Световната №54 надделя с 6-4 6-1, за да влезе в клуба на „мейджър“ шампионките.

Швьонтек е първата полякиня, която вдига отличие от Шлема – нещо, с което дори Агнешка Радванска не може да се похвали. Тя е най-младата шампионка на Ролан Гарос от 1992 насам, когато Моника Селеш вдигна трофея.

 

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рафаел Надал записа категорична победа с 6-0 6-2 7-5 над световния №1 Новак Джокович и спечели 13-а титла на Ролан Гарос.

По този начин испанецът триумфира със своя 20-и трофей от Големия Шлем и така се изравни с Роджър Федерер на върха в подреждането по този показател.

Днешната среща бе осма между Надал и Джокович на Ролан Гарос, като испанецът вече има 7 победи.

Това бе и третият им финал в турнира, който и този път завърши с триумф за испанеца.

 

spacer.png

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ким Сей Йънг от Южна Корея спечели KPMG Women's PGA Championship - един от четирите мейджър турнири в голфа.

Турнирът се проведе в Newtown Township, Pennsylvania и беше с награден фонд 4,3 милиона долара.
За 27-годишната азиатка това беше първа титла от такъв ранг. Тя завърши с резултат 14 удара под пара и изпревари с цели пет удара сънародничката си Инби Парк.

Третото място си разделиха Карлота Сиганда от Испания и японката Наса Хатаока.

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейската футболна легенда Ли Донг Гук обяви, че в края на сезона ще прекрати кариерата си на 41-годишна възраст. Нападателят на Чонбък Хюндай Моторс има 105 мача и 33 гола за националния отбор на Република Корея, играл е на две Световни първенства - Франция 1998 и ЮАР 2010.

Освен това два пъти е шампион на Азия със страната си и е рекордьор по отбелязани голове в азиатската Шампионска Лига.

Последният му мач ще бъде на 1-и ноември срещу тима на Дегу и се надява да вдигне и шампионската титла на страната в прощалния си мач, която ще бъде осма за него.

"След 23 години като професионален футболист дойде времето да спра. В последната година не се наслаждавах на играта както преди, защото първенството беше спряно, целият спорт се разстрои. Отделно и около мене имаше доста хора, които се заразиха и боледуваха от COVID" съобщи Ли Донг Гук.

Ветеранът има и два периода в Европа.

От  01.01.2001г. до 30.06.2001г. е част от германския Вердер Бремен.

От  01.01.2007г. до 01.07.2008г. е в английския Мидълзбро.

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-голямата дъщеря на Диего Марадона - Далма, се сбогува с баща си със силно емоционално послание, публикувано в профила й в Instagram.

„Винаги съм се страхувала много от смъртта, но вече не, защото знам, че това ще бъде моментът, в който ще те видя и ще те прегърна отново! Вече ми липсваш, татко! Ще трябва да живея без част от сърцето си, която ти отнесе със себе си! Винаги ще те обичам и защитавам. Разбита съм, но ще продължа напред! Чакай ме там горе. Обичам те, татко! И когато внучката ти поиска да ти се обади чрез видеовръзка, това ще ме  убива вътрешно, но знай, че ще й кажа точно кой си бил, кой си и кой ще бъдеш завинаги! И тя те обича! А за мен това не беше трудно. Събирам парчетата и не мога да си представя какъв ще бъде животът ми без теб. Но ето ме - имам до себе си най-добрия съпруг на света и дъщеря, които ще ме накарат да продължа напред! Животът е кратък, така че до скоро! Нося маргаритки за калците ти и моля: погледни ме отново с онази любов, която виждаш на снимката! Обичам те завинаги!", написа Далма в социалната мрежа.

 

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си търсите красиви и елегантни блузи, мога да препоръчам място, където ще откриете точно това, което ви е необходимо. Много високо качество и отлични цени – кой не си мечтае за нещо подобно!

Редактирано от galinmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...