Jump to content

Recommended Posts

pJ1bB_4f.jpg

Spoiler

x8N4E_3f.jpg

 

k8Akb_3f.jpg

 

pJbZ8_3f.jpg

 

65AP2_3f.jpg

 

ZVgdJ_3f.jpg

 

E1mQW_3f.jpg

 

x8pYq_3f.jpg

 

dqgod_3f.jpg

The Love Proposal (2022) เวลากามเทพ

 

 

Страна: Тайланд

Известен още като: Cupid Time, Wayla Kammathep, Wela Kammathep

Жанр: Драма, романтика

Епизоди: 15

Период на излъчване:  23 Март, 2022 - 18 Май, 2022

Време на излъчване: Сряда и Четвъртък

Продължителност: 1 час и 35 минути

Канал: GMM One

Компания: The One Enterprise

Режисьор:  Jariwat Uppakharnchaiyaphat (Glass Mask)

Сценаристи:  Auangarun Smithsuwan, 

Kate Pimmada Pattana-alongkorn, Nonthaphorn Praphaphorn

 

 

В ролите:

 

Fern Nopjira Lerkkajornnamkul като Тринут / Нут
Tre Porapat Srikajorn като Tайм
Toy Pathompong Reonchaidee като Tатчай / Тат
Parn Khomkrit Duangsuwan като Орачун / Чун
Yingying Sarucha Petchroj като Джитуади / Уади
Ice Athichanan Srisevok като Мариса
 

 

Резюме:

 

Сложен любовен триъгълник между жена и двама братя. Тя е влюбена в единия брат, а сгодена за другия.

 

 

OST:

 

Spoiler

 

 
Линкове за гледане:

Онлайн с английски субтитри: тук

Онлайн с руски субтитри: тук

Онлайн с руски субтитри: тук

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-ви епизод изгледан! Чакам с нетърпение превода на следващите серии. Тре е главният и най-вероятно финалът е ясен, но Фърни и Той са ми толкова сладки:wub:

Spoiler

чакам си сватбата и да видя как ще се развият нещата и дали той няма да се влюби наистина в нея. :wub:

 

x0Y3y_3f.jpg        jd4zd_3f.jpg

 

 

Spoiler

jd45d_3f.jpg                    XDbYq_3f.jpg     

 

 

XDbWd_3f.jpg      

jd4ky_3f.jpg

900

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сватбата беше :wub:, прииска ми се да съм там, да опитам някои от ястията.:icon_sunny:

Чудя се дали няма да вземат да счупят шаблона и да ни изненадат, все пак е от сценаристите на Стъклената маска, който е с един от най-добрите сюжети, които съм гледала. 

Spoiler

По-вероятно Touch да го чака лош изход, което ще е супер гадно. :no: Бившият му ще прави проблеми, а лелята и братовчедът ще се опитват да намерят доказателства, че бракът е фиктивен. Родителите на Нут сигурно ще изпортят работата.

 

Сарут е интересен персонаж, изглежда че ще се залюби с жената на Орачун. Милата, жал ми е за нея, Орачун е отвратителен, барабар с майка му. 

:wub:

FPGpUgiacAQX1VV?format=jpg&name=4096x409

 

223529043526347.jpg

Spoiler

223529043557401.jpg

 

223429043442496.jpg

 

 

223529043517512.jpg

 

223529043507874.jpg

 

ZVmK1_3f.jpg         1yKBQ_3f.jpg

 

 

Практика на сватбения танц.:icon_sunny:

Spoiler

 

 

Редактирано от jira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво сериалче. Игра, всичко. С руснаците съм. Чакам продължение. Е, клишетата си ги има,но ми харесва. И музиката е приятна.

Напомня ми на музиката от едно друго, за пурпурната роза. Нежна и романтична...

 

Мъжът на мацката не ми харесва,верно има чаровна усмивка. Ама с това гейското...

Но може и да залюби главната и смени ориентацията,нали не е опитвал с жена доколкото разбрах.

О, главният устоява на прекрасна жена...Съвсем ми се издигна в очото...

Да видим как ще продължи. Бившата му едва ли ще го остави намира. А бащата на нашата никаква пока не си е взел.

Толкова омразен ми стане,не че ми беше симпатичен де...

На главната героиня доколкото схванах баща й бил болен в реала. И нещата ще се позабавят, така ли е,  или греша...

Редактирано от lukreciana
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Много бързо се развиха нещата с бащата 

Spoiler

и неговата голяма уста. Още в следващата серия и бабата ще разбере, поне така ми се стори.

 

Мен пък ме подразниха с натисканията и обясненията си зад гърба на брата. Защо не му кажат как стоят нещата, в крайна сметка той уж е гей човекът. Няма да скочи до тавана от радост, но сега в началото има по-голяма вероятност да ги разбере. Нямаше да има сериал ако няма тайни.

В едно съм много съгласна с майката, когато Тат разбере какво се случва, ще бъде много наранен. Още повече, че и бившият му е абсолютно леке и използвач, а той още не може да го прежали. 

 

Като опре ножът до кокъл, майката сигурно ще ги накара двамата да спят заедно, че да стане бебето, но дали ще е зад гърба на Тат, не съм сигурна. 

Не съм го чула това за бащата на Фърни, дано се оправя бързо ако е болен. Сериалът мисля, че е заснет напълно. 

 

Ето още песнички от хубавия OST.:icon_sunny:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се потретя. Много ми харесва сериала.

Вече съм на 8 -ма и става все по интересно и завързано.

Интересно , как ще се развият нещата между жената на брата и бодигарда му.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз гледам, но главните ме дразнят. 9-и и 10-и на тайски ги прехвърлих. Ще чакам превода да видя с какви лъжи замотаха Тат, но ситуацията се обърна рязко за момент и пак тръгна по старому.

Тайм повече го харесвам с Мариса, чисто визуално си подхождат много повече отколкото Тайм и Нут.

 

Мариса и Орачун са типичните отрицателни герои. Учудващо майката на братовчеда се оказа, че не е чак толкова подла или просто я достраша за синчето й. Приятелите на Тайм са ми леко досадни, а бившия на Тат не мога да го понасям, егати и противното същество.

 

За сметка на това Уади и Сарут избиха рибата.:D 2.5 милиона гледания в Тубата. Заслужено си е, добре им се получи сцената. Малко ми е странно, че второстепенна двойка ще генерира такъв трафик, което говори за доста слабо развитие между главните герои.  Но Орачун не виждам как ще ги остави на спокойствие.

 

Това са двата най-гледани клипа от сериала. :P

Spoiler

 

 

 

 

 

 

Редактирано от jira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз приключих с този сериал. Едно е да се търсят сензации в сюжета, друго е да стане това, което показаха. Много ми е болна темата...само ме разочароваха и адски много натъжиха. Не мога да повярвам, че е направен от сценаристите на Стъклената маска. 

 

Ще си позволя да копирам мнението на друг потребител, което напълно се покрива с моето. Силно се надявах да развият нещата в тази насока, но уви. Случката става в 11-и епизод, спойлерът е голям! Отделно за 12-и разбрах, че видиш ли онзи бившият е замесен, много важно, на кой му пука като най-интересният герой

@lukreciana

Spoiler

го няма вече. Единствено оправдават това, че ни подведоха, че сам е сложил край на живота си.

 

"Защо трябваше да убият Тат? Това е толкова ненужно. И дори не е реалистично. Той имаше любящо семейство, брат му беше неговата опора, съпругата му го подкрепяше. Да, и двамата го предадоха, но това беше специален случай, наистина. Преди всичко той не е имал наклонности за самоубийство преди това. Винаги е бил показван като чувствителен човек, да, но и боец. Виждали сме го да отстоява позициите си срещу своя братовчед-побойник. Мързеливи сценаристи! Ако искат идеи, могат просто да ми се обадят, ще им дам малко, няма нужда да ги мързи. Защо да не накараш Тат да се влюби в жена си и да се бори за нея срещу брат си. Това щеше да е достатъчно драматично, нали?! Толкова съм ядосана, най-интересният герой си отиде без никаква причина. Не знам дали ми пука за останалите."

 

Редактирано от jira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десета не съм гледала, не знам от какво ти е болно.

Off Topic

Да живееш с мъж-гей,който не престава да въздиша по любимия измамник

и в същото време да си до любимия на всеки няма да му е лесно.

На мен прекалено много ми дойде боя и скубането,

но все пак ми е интересно какво ще се случи.

Оня извратеняк,  не разбрах какво иска да прави с жена си. И как никой не чу викове, шамари.

И къде отиде любовникът й-бодигардът на мъжа й.

 

Редактирано от lukreciana
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах сега.

Off Topic

Но... сигурно ли е че е умрял. Може да е инсценирал смъртта си. Поне постера загатва за друго.

Много бързо се предаде и сериалът наистина ще  загуби откъм емоции. Но...  аз приемам това, че е възможно да се случи,

все пак е нежна душа и му стана болно за брат му. А и човекът когото обичаше.... Не му отговори с преданост и взаимност.

Почувства се предаден и виновен...

Аз чакам 10-та и превода на рускините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължава да ми е интересно. Все пак се разбраха за всичко с брат си и жена си..
Чакам 11-та.

Off Topic

Да разбера самоубийство или убийство е.

Може от ревност убийство или отчаяние, едно от двете.

В десета виждам, че и нещо с фирмата не вървят нещата.

Явно тук ще е проблемът.

Ако и тук се провали, мечтата му да е "перфектен",

напълно ще рухне. Няма да вижда смисъл да живее....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е. Голям спойлер за 12-и.

Spoiler

Според това което прочетох, бившият му го е удушил без да иска. :nunchako:И вместо да му помогне, е инсценирал самоубийство. :mad2:

 

Не знам какво точно са се разбрали според теб. 

Spoiler

Аз ги видях да го увещават, че между тях нещата са приключили и той трябва да продължи с Нут докато тя му роди дете, а после щяла да си тръгне. Егати и глупостта. Коя майка ще роди дете на някой и после ще си тръгне? Това дете без майка ли ще расте? Не че не се случва, но ми прозвуча страшно безотговорно. И е поредната лъжа, че между Нут и Тайм няма чувства. Изобщо какви глупости му дрънкаха на Тат, ама и той от желание да угоди на всички и най-вече на майка си. А там в болницата, когато Нут заряза Тат уж да викала Тайм, беше най-голямата й грешка. Не трябваше да го оставя сам и за минута в това състояние.

 

Какво да кажа за Тат, дори и когато го нараниха и измамиха по такъв начин най-близките му хора, той пак мислеше за брат си и Нут и за болката, която той им е причинил. Най-скромният и себераздаващ се герой. :cry:Не казвам, че Тайм не го обича, но натисканията му с Нут бяха страшно егоистични. Трябваше да се владее и просто да му кажат, а не да крият и той да разбере от други хора. 

 

Между другото, какви са тези реклами на сиропа им, че Шейн постоянно е гол? Нещо не ми се връзва това с продукта, който рекламира. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така,какво ще нищят толкова серии, 16 ли бяха?

Още не съм гледала 11,12 и т. н.

Off Topic

Аз доколкото схванах Нут реши да си изпълни каквото е обещала.  да стане майка на детето му.

Тя не каза, че не е влюбена в Тим. Ти не виждаш ли как зарязват децата си, по различни причини,

аз в много сериали съм го виждала.

Не мисля че ще остави детето си,просто ще се разведат...

А за рекламата. Нали е артист,снима се в реклами,какво толкова.

Целта беше да ги разголят. То няма сериал без голота,у тайландските-мъжка  имам предвид, те там затуй и са толкоз гейовете я.

 

Редактирано от lukreciana
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега ще са 15 епизода. Не знам какво ще диплят, но и не ме вълнува особено, освен ако не се окаже, че има шанс

Spoiler

Нут да забременее от Тат или да върнат Тат.

 

Аз ще си остана със сладурските снимки от този сериал и доказателството, че и много добри сценаристи могат да правят загубени сюжети. 

 

4Pd3K_3f.jpg

 

wqDV1_3f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах по голями надежди за този лакорн , но нещо ме загуби

Определено Game Prattana  е доста по интересан , само че Рускините нещо се бавят с превода :( та само на картинки върви :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Големи скици са зад кадър! Той с воала е просто :lol2:

 

 

OST-ът явно е доста популярен, цял концерт изнесоха всички изпълнители с участието на главните. :icon_sunny:

 

 

 

 

Редактирано от jira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах този сериал без някакви очаквания, дори си мислех, че или ще го зарежа на някой епизод или ще го изгледам с доста превъртане, но въпреки клишираният сценарии, нелогични неща и дразнещи образи на моменти, все пак по някакъв начин ме увлече и го изгледах доста бързо. Харесаха ми всички актьори, добре изиграха ролите си. Сюжета.... нямам против добре направените клишета и ги гледам с удоволствие, но тук определено имаше неща, които доста ме подразниха. Имаше доста не добре измислени ситуации, които допринасяха за раздразнението ми от постъпките на героите. 

Off Topic

Главните герои... Харесаха ми визуално, като двойка. В началото, когато се харесаха и започнаха да излизат ми бяха много сладки, но после, когато започнаха кашите имаше много неща и техни постъпки, които доста ме подразниха. Главната е сладурана, изглежда естествено красива, но определено бих дала плюс, защото не ми прилича на типичната красавица, а по-скоро на чаровно, нормално момиче с естествен вид. Относно героинята й... честно казано не ми допадна, като поведение, реакции, по-скоро ме дразнеше почти през цялото време с поведението и нелогичните си решения. Не харесвам такъв типаж жени, които се отказват от любовта си, не се борят за нея и непрестанно главният трябва да тича след тях, а те въпреки че са влюбени все си намират някакви глупави оправдания, за да бягат и да се правят на недостъпни, а същевременно да чувстват съвсем друго. Нейните погрешни решения започнаха с това, че заряза главния заради глупава причина. Човека просто не искаше да бърза, а тя реши да пришпори нещата и като за капак реши да се продаде. Той предложи да й помогне, а тя вместо да приеме, реши да забърка тази каша заради тъпите си родители. Никой нормален не би го направил. Такава бих им теглила, че свят да им се завие! Не бих си съсипала живота заради чужди грешки. Трябваше от самото начало да откаже и да изясни ситуацията на всички /имам предвид на майката на главните и на брат му/. Други неща, които ме дразнеха в нея беше тази игра на котка и мишка с главния, решението да има бебе от брат му, факта, че ако той не беше спрял, тя щеше да преспи с него, а се цупеше, когато бившата на главния й каза истината в очите. Имаше и други дразнещи неща. Поне на края й дойде акъла в главата и спря да се дърпа чак толкова много. Не намирам нищо лошо в това, ако си влюбена в мъж и чувствата са взаимни да правиш всичко за него и да му се отдадеш изцяло, да го подкрепяш и когато се налага да се бориш заедно с него и за него. В нейният случай... през повечето време не беше така. Главният актьор ми е многооо на сърце. Красив, висок с добра физика, като жена определено ми беше приятно да го гледам. :) Относно героят му... В интерес на истината и в неговият персонаж имаше дразнещи неща, но бяха доста по-малко от на партньорката му. Подразни ме факта, че и той скри от брат си и майка си, какви са отношенията между него и главната, трябваше от самото начало, като разбра да каже. Обичаше много брат си, но в крайна сметка беше влюбен, как можа да се съгласи любимата му да има дете от брат му и това отново довежда до грешното решение да премълчи за отношенията им. Иначе... лошото момче с добро сърце и комбинацията с красота поне при мен винаги вървят. :) Братът беше добър, възпитан и в интерес на истината той беше единственият потърпевш от цялата история. Сигурна съм, че ако знаеше за отношенията на брат си и жена му, нямаше да допусне да се случи всичко това. Той самият го каза в един епизод, когато разбра за отношенията им и дори се почувства виновен. При него проблемът бяха прекалено големите му комплекси. Искаше да угоди на всички и се правеше на такъв, какъвто не е. Майката на братята и тя допринесе за кашата, знаеше, че сина й не харесва жени, но въпреки това го накара да се ожени за жена, започна да подозира за отношенията на сина си и снаха й, но вместо да попита, какво става, за да изясни въпроса, тя реши да си затвори очите и за това. Братовчедът и майка му.... лелеле избиха рибата! Колкото и да обичаш детето си не трябва ли, когато виждаш, че е тръгнал по грешен път да го спреш и да му помогнеш, а не да си затваряш очите. Но тя си беше алчна с болни амбиции, като сина си, а синчето си личеше, че има психични проблеми. Тоя си беше чист ненормалник с болна психика. Жена му беше добра, единствено не разбрах, защо толкова време търпя. Бодигарда му не беше лош, но заради пуста благодарност направи куп грешки заради него, но поне накрая се осъзна и постъпи правилно. Трябва да призная, че наистина тяхната сцена в леглото беше доста по-добра от на главните. Имаше повече химия, страст, не се усещаше срам и неудобство от факта, че си с някого, когото харесваш. Бившата на главния беше луда за връзване. Тя го заряза, после реве, че не я иска повече и направи куп глупости. Унижи се, изложи се, никой мъж не би харесал такава жена, колкото и красива да е тя.

За миг не съм забравила, че все пак гледам лакрон и в тях всичко е възможно, но мисля, че можеше да бъде доста по-изпипан и логичен. Приятните клишета няма нужда да бъдат избягвани, защото дори и познато, ако е добре измислено ще бъде в полза. Тези, дразнещите, от които не са избягали лично за мен бяха в ущърб за героите и като цяло за лакрона. Можеха да бъдат по-изобретателни. Това поне е моето мнение. :) Все пак го изгледах основно заради приятното за мен клише, актьорите, красивите гледки и факта, че обичам подобен тип лакрони. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...