Jump to content

Recommended Posts

 

nrkFxaQ.jpgPJfO4jM.jpg

Semantic Error (시맨틱 에러)

Л О Г И Ч Е С К А   Г Р Е Ш К А


Страна: Южна Корея
Също така известен като:
Simaentig Eleo , Si-maen-tik E-reo
Период на излъчване: 16 февруари - 10 март 2022
Време на излъчване: сряда, четвъртък
Жанр: комедия, романтичен, уеб серии, училище, момчешка любов
Канал: VIKI, Apple TV
Епизоди: 8
Режисьор:
Ким Су Джунг
Сценарист: Jason
Субтитри: Английски, Руски, Български (скоро)

 

Участват:

Пак Со Хам (Park Seo Ham) като Чанг Дже Йонг

Пак Дже Чан (Park Jae Chan) като Чу Санг У / "Сангчу"

Ким Но Джин (Kim Noh Jin) като Рю Джи Хе

Ча Дже Хун (Cha Jae Hoon) като И Донг Гун

Сонг Джи О (Song Ji Oh) като Че Ю На

Ким Уон Ки (Kim Won Ki) като Ко Юн Так

 

Резюме:

Чу Санг У е студент, изучаващ компютърни науки. Той е олицетворение на непоклатим и стриктно спазващ правилата човек.
Един ден му се налага да работи по групов проект заедно с хора, които не познава и които на всичко отгоре го оставят сам с проекта. Санг У поема нещата в свои ръце и се заема с презентацията по либерални изкуства. Само че няма ни най-малка идея какви ще са последствията…

 

С постъпката си Санг У нанася тежък удар върху академичните перспективи на студент на име Чанг Дже Йонг – старши студент по дизайн и звезда на университета. Красивият, популярен и обичащ забавленията Дже Йонг е пълна противоположност на Чу Санг У. И след като плановете му да замине за чужбина рухват заради Санг У, с когото не успява да се разбере по мирен начин, Дже Йонг започва да го преследва и да му досажда, внасяйки истински хаос в тихия и премерен живот на младото момче.

 

Дизайнерът Чанг Дже Йонг се превръща в истинска логическа грешка в компютърния код на програмиста Чу Санг У.
Дали вторият ще успее да поправи тази грешка?

 

 

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри:  :click: и :click:

 

:subs: Онлайн с български субтитри: :click:  :click:  :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Редактирано от felicyti
добавени линкове за гледанe онлайн
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОМО много ви благодаря! Отново ще го гледам, този път с бг превод. Страхотни сте~ :wub:

Цитат

Двамата имаха много голяма химия, пасваха си идеално. (yin&yang) И целувките бяха УОУ, спирам, че пак почна да ми става топло хаха :lol2:

 

Редактирано от mell_moonie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкошно сериалче. Бях писала в друга тема тук за него, докато го гледах текущо и да не се повтарям.  Готини герои и химия между главните, свежо и забавно. Радвам се за българския превод и благодаря на екипа.:thanks: Сега  си свалям сериите и ще ги изгледам накуп всички още веднъж с удоволствие на роден език. 

И пак да кажа прекрасен Park Seo Ham. Много красив и много леко и естествено си играе ролята до най-фината мимика или поглед.  Убийствен в червено :ilovethis::wub:. Тъкмо си виках ще го следя това момче, дано скоро получи главна роля в някоя драма и прочетох, че влязъл в казармата точно в деня на излъчване на последния епизод на Semantic Error. Не можа да се порадва качествено на успеха на сериала и ролята си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен въобще не ми допадна пък. Изгледах първите два епизода с адски мъки и много скучновато ми се сториха,само си загубих времето.Чудя се дали има смисъл да гледам и останалите епизоди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, ftisland написа:

На мен въобще не ми допадна пък. Изгледах първите два епизода с адски мъки и много скучновато ми се сториха,само си загубих времето.Чудя се дали има смисъл да гледам и останалите епизоди?

"....уеб серии, училище, момчешка любов" . И още се чудиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, dido100 написа:

"....уеб серии, училище, момчешка любов" . И още се чудиш?

Аз точно заради това започнах да го гледам защото е бл и уеб.Само че историята нещо не ми допадна в тези два епизода.Ама ще му си дам шанс и ще ги догледам,все пак съм го захванала:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, ftisland написа:

Аз точно заради това започнах да го гледам защото е бл и уеб.Само че историята нещо не ми допадна в тези два епизода.Ама ще му си дам шанс и ще ги догледам,все пак съм го захванала:D

Странното е, че точно жените толкова си падат по сериали и филми с пе "момчешка любов", която логично погледнато трябва да интересува само мъже от този бряг на реката. А защо няма сериали и филми с лезб "момичешка любов"? Нещо на дискриминация и мачизъм ми замирисва...:es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, ftisland написа:

На мен въобще не ми допадна пък. Изгледах първите два епизода с адски мъки и много скучновато ми се сториха,само си загубих времето.Чудя се дали има смисъл да гледам и останалите епизоди?

Е има ли логика да гледаш нещо, ПЪК да не ти е харесало? :lol2: Спираш и дотам. :wacko:

 

За мен момчетата се справиха отлично, като им бил първият БЛ, все пак трябва да имаш опит в тази сфера. Малкия сам отишъл на кастинг, браво на момчето.

Цитат

А защо няма сериали и филми с лезб "момичешка любов"

Има доста, но на мен изобщо не ми допадат. Обичам да си гледам "гейовете"! :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, mell_moonie написа:

Е има ли логика да гледаш нещо, ПЪК да не ти е харесало? :lol2: Спираш и дотам. :wacko:

 

За мен момчетата се справиха отлично, като им бил първият БЛ, все пак трябва да имаш опит в тази сфера. Малкия сам отишъл на кастинг, браво на момчето.

Има доста, но на мен изобщо не ми допадат. Обичам да си гледам "гейовете"! :lol2:

Ами съм така,започна ли някоя драма,и като не ми допадне,продължавам да си е гледам.Никога не оставям недогледано, колкото и да не ми харесва.:lol2:

 

 До колкото на въпроса на @dido100

 Да гледала съм само 1 филм от две части за момичешката любов тайландски е, ето този,ама не ми допадна много,ама и двата филма ги изгледах:D

"Yes or No" (2010)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, mell_moonie написа:

 Малкия сам отишъл на кастинг, браво на момчето.

Верно ли? :D Евала на младежа. Много добре се справи с ролята си, особено тогава, когато беше объркан какво се случва в главата и сърцето му, когато  логиката му "изневеряваше". Явно иска да се развива не само като певец, ами и актьор, и пробва всичко. 

Иначе сериалчето е типичното клише - наперения красавец, звездата на университета, срещу зубъра с изрядно подредена програма как трябва да протече денят му. Обаче пък имаше доста креативни сцени и реплики. Страшно много ми харесаааааа и мисля, че това се дължи точно на актьорската игра и на двамата. А и също така много ми харесва как винаги корейците представят една такава история - кратко, сбито, точно и ясно. Без излишни персонажи и реплики. Дори и музиката в компактните сериали, като този е подбрана добре и съчетана с настроението и атмосферата на историята, която ни представят. Сцените в близък план, както винаги са удар в десетката. Винаги съм се кефила, когато двамата главни в даден сериал си говорят с метафори. Това е висша степен на комуникация според мен. Завиждам им. И тук не минаха без пиянска сцена. Е, много добре им се получи. :D 

Off Topic

Всъщност, корейците работят в този жанр, както и при типичните романтични сериали, които създават. Наблягат на действията, които водят до това да се влюбиш в някои и представят деликатно обичта между двамата. Тази деликатност говори за сериозните, стабилни отношения между двамата. Избегната е пошлостта и това много ми харесва. 

Благодаря на момичетата работили по превода. Заслужава си да се гледа с бг буквички. :kissx:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, ftisland написа:

Да гледала съм само 1 филм от две части за момичешката любов тайландски е, ето този,ама не ми допадна много,ама и двата филма ги изгледах:D

"Yes or No" (2010)

О и аз гледах точно този, но мисля че само 1-вата част. Вярно, помислих, че момичето с късата коса е момче, но като чух как изкрещя като видя хлебарката осъзнах, че съм грешала. :lol2: Бях почнала да гледам GenY (2-ри сезон), но не издържах на безсмислените сцени и го спрях. Спирам да гледам даден сериал ако въобще не ме впечатлява. :lol:

 

Преди 3 часа, felicyti написа:

Верно ли? :D Евала на младежа. Много добре се справи с ролята си

 

Даа, в началото компанията не му позволил, но той сам искал да се пробва за такава роля и явно тогава са му позволили да участва. Понеже в повечето случаи компаниите предлагат някой идол да участва в БЛ сериал. Иначе е голям сладур, особено когато се усмихва, там превъртвах сигурно 15 пъти и когато го нарече "Хьонг".  А Seoham е голяма гадина, толкова прекрасно същество не съм виждала в индустрията на БЛ-а. Очите му, устните му, дори и височината (1.92), всичко му е перфектно! Влюбена съм в него просто~ :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, mell_moonie написа:

 А Seoham е голяма гадина, толкова прекрасно същество не съм виждала в индустрията на БЛ-а. Очите му, устните му, дори и височината (1.92), всичко му е перфектно! Влюбена съм в него просто~ :wub:

 

Да, голям красавец се оказа този младеж! Висок, строен, глас, усмивка, пу пу! 

Off Topic

И като каза: "... Можеш да ме държиш за ръката. Вече сме се целували. И с това демо версията приключи! Искаш ли пълната версия?"  с тази лукава усмивчицааааа, ииии направоооо как да не ти омекнат коленцата :D 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напънах се и довърших всички серий на веднъж:lol: Честно да си призная,само началните 2 не ми допадна.Останалите ми харесаха много. Двамата бяха много сладки и красиви заедно,много добре им се получило:) Радвам се,че го изгледах,заслужаваше си:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак Со Хам и Пак Дже Чан са номинирани в категорията "New Male Actor" на първите "Blue Dragon Series Awards", които ще се проведат на 19-ти юли 2022 година в Incheon Paradise Hotel. 

 

OaszUQRL_o.jpg


Credit: BLUPDATE2022 @ Twitter

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчетата не успяха да грабнат статуетката в категорията "New Male Actor" на първите "Blue Dragon Series Awards 2022", но за сметка на това спечелиха наградата за популярност ("Popularity Award"). Честито!


Credit: BLUPDATE2022 @ Twitter

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...