Jump to content

Tsuda Umeko: Osatsu ni Natta Ryugakusei SP (2022)


Recommended Posts

FHFCS-OXEAE1L4N?format=jpg&name=900x900

 

Off Topic

FN00eiXXMAcbv58?format=jpg&name=medium

 

Tsuda Umeko: Osatsu ni Natta Ryugakusei SP (津田梅子)
Страна: Япония
Също така известен като: Osatsu ni Natta Ryugakusei
Период на излъчване: 2022 – Март – 05
Време на излъчване: Събота 21:00
Формат: Renzoku
Жанр: Исторически, Романс, Драма
Канал: TV Asahi
Епизоди: 1
Режисьор: Fujita Meiji
Субтитри: Английски

 

Участват:
Hirose Suzu като Tsuda Ume
Harada Mieko като older Ume / Umeko
Ume's Friends
Ikeda Elaiza като Yamakawa Sutematsu
Sakuma Yui като Nagai Shige
Miyazawa Emma (宮澤エマ) като Yoshimasu Ryo
Inowaki Kai като Kanda Naibu
Ume's Family
Ito Hideaki като Tsuda Sen
Uchida Yuki като Tsuda Hatsu
Others
Dean Fujioka като Mori Arinori
Tanaka Kei като Ito Hirobumi
Hiraiwa Kami като Shimoda Utako

 

Резюме: Спешала разказва историята на Tsuda Ume (Hirose Suzu) японска преподавателка, християнка и пионер в образованието за жени в периода Мейджи в Япония. Историята започва от завръщането в Япония на 14-годишна възраст до 25-годишна възраст, когато се връща в Съединените щати, за да учи. Това е историята на Tsuda Ume заедно с други жени, борещи се за правата на жените. Обявено е, че Tsuda Ume ще присъства в новите японски банкноти от 5000 йени, които ще бъдат издадени през 2024 г…
 

Свали :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан и съм доволна от този филм. На моя ресурс това заглавие е качено на 8-и март- повече от символично се е получило. 

Назад във времето съм гледала мъжкия вариант- пратени юноши във Великобритания за железниците и сие. Тук аналогичен но доста по-сложен казус. Пратени момичета на 9-14 години а въпросната Ume e на 6 когато тръгва за Америка. Тя няма и някакво основно образование от Япония. По- голяма част от тази група момичета е извън Япония 11 години. За това време политиците, фондациите, линиите, лозунгите .... предвид бурното историческо време се сменят няколко пъти. Така че групата тръгва при един условия /уговорки/нужди а се връща при ....други.

Сценаграфията и кинематографията на този род продукции на японския фронт на мен редовно ми "куца"  та и тук това не е изключение. "Английския" без изненади. Но именно защото тези моменти предварително си ги знам та.... успявам да се абстрахирам от тях, имам си начини :896767:. Тези слабости са засенчени този път за мен напълно от сценария и как го "разказаха". Получил се е плавен и достатъчно подробен разказ за дамския свят на японски терен в края на 19-и век. Като се започне от порядките в семейството на самата Ume, нейните колежки по участ, семействата на бъдещия първи министър-прецедател, първи министър на образованието и прочие. Според мен , особено с малките детайли ту тук ту там из целия филм се получи една доста цялостна картина. Заради което пиша отличен 6 на филма. 

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но на мен Chushyu Five не ми хареса. А тук сценария и как е разсазан компенсира недостатъците , които бяха подобни и в Chushyu Five. Там и постпродукцията ми куцаше. Затова казвам че това е по-добрия - дамския вариант ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...