Jump to content

Recommended Posts

Това че съм я нарекъл селска кифла няма нищо общо с колежките и. Просто с такова впечатление съм останал от безизразният и поглед и цялостно държание.  Даже после я повиших в градска кифла. Макар, че разликата едва ли е огромна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох... @gig911, ами наричай си я както искаш, твое право. Изразът, който си използвал  е тотално клише и не казва абсолютно нищо, това аз се опитах да ти напиша, ако си вникнал в моя пост добре, ако ли не, значи и сериала ти е нещо като "селска кифла" и няма смисъл да коментираме повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има някакво неразбиране, тук сме да си кажем мнението по даден сериал, а не да казваме на някой друг, че неговият коментар е грешен.  Така мисля и да продължавам, да ги наричам героите както си искам. Не знам защо селска кифла резонира силно с някои хора. А нашата героиня освен, че беше измамена от бившето си гадже и като една патка му плащаше  дълговете, не показа някакви особени интереси също така. На тебе ти е харесало как те са се трудели  на полето, ама на тях едва ли им е харесало.  Те не го правят щото им харесваше, ами защото нямат друг избор. И даже някои избягваха тая работа както можеха. Това че някой е видял нещо в даден сериал, не означава че и другите ще го видят.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не знам какво оприличавате на "селска кифла", щото  Бай Стоян-Баш майстора  на нашата селска фурна правеше най пухкавите , ароматни кифли,

с локум, мармалад или само поръсени със захар козуначни, които свършваха на мига, когато изкараше тавата.

Те така, хубаво ли е или лошо. не знам кой го е измислил това" селска кифла" но за мен селската кифла е един от най-живити и топли спомени,

свързван с нещо приятно и незабравимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това беше един от най-добрите сериали за годината. Гледах го два последователни пъти и пак не ми бяха достатъчни. Действието и героите бяха многопластови, дълбинни, разгръщаха се във всеки следващ епизод. Имах чувството, че всеки детайл имаше значение. Много мои теми, много автентични персонажи и действителност. През цялото време в мен се проявяваха усещания на безнадежност-надежда, самотност-взаимност, безмълвност-любов, които най-много си проличаха в отношенията между членовете на семейство Йом. Бяха като едни разделени острови, които се обединяваха по време на хранене. Макар да не общуваха загрижеността им беше видна и си проличаваше от погледите, думите, дори критиките. Въпреки взаимодействията си, брата и сестрите също накрая винаги се събираха заедно и се явяваха един за друг. Тримата бяха чувствителни, старателни, търсещи мястото си хора в един свят, в който често се усещаха, че не са достатъчни и трябва да покриват някакви изисквания. 

В един от епизодите някой от героите каза, че е изпитал различни емоции, които е започнал да се освобождава. Та, в тази връзка, освобождаването не е крайна спирка, а процес, прз който всеки от героите премина. Йом Ги Джонг освободи гласа си, успя да се заяви, да се застъпи за себе си, да се преоткрие, за което спомогна и мистър Ку. Имах чувството, че душите им се бяха намерили на това място, в този момент, когато са имали най-голяма нужда. Настъпилата и в двамата вътрешна промяна намери проявление навън. В Йом Чанг Хи също настъпиха промени и това стана, когато започна да вярва в себе си и да работи за това, което иска. На Йом Ги Джонг не й беше лесно, но преживяванията й може би трябваше да я научат на търпение и приемане на другите. Всеки от тях имаше да учи собствени уроци за себе си и за отношенията си. Накрая, любовта, която персонажите срещнаха и малките стъпки, които направиха към това да изразяват себе си, откриха за тях съвсем различна реалност. 

Актьорската игра, начините на заснемане на сцените и музиката бяха прекрасни. 

 

Редактирано от Koizora
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е фантастичен (без фантастика), философски (без философия) и корейски (но без екшън), което е различно от очакваното, дори за този режисьор и сценаристи, след като са правили My Mister очаквах повече динамика, но и така бива.

Цитат
Off Topic

Все пак повечето корейски сериали са смесица от комедия, драма и екшън, но тук като че ли имаше само драма,

"Защо казваш нещо толкова очевидно?"
Казват в е9, това си мисля относно всички реплики в целия сериал.

 

"Защо да пиша нещо, което е като в живота? Много е скучно"

Това пък казват в 12, и е друго което си мислех. Понеже в другите филми много се премълчава, и дори всичко се премълчава, остават само действия и екшън, докато тук не е така. :)

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми. Идеята за освобождаването ми допадна много. Еснафщината е повсеместна, и според мен авторите са съумяли да предадат качествено опита за освобождение

Spoiler

не само при тримата (и жената от ПР-отдела, по-късно присъединила се към тях), а и на баща им, на Ку, на брата-под-чехъл (онзи с детето и т.н.) 

Философията беше премерена, житейска. Не ни бяха натрапени патетики или черезвичайни ситуации. Абе, живот. Хубав филм. Не е моя, обаче- липсваше ми нещо, сякаш химията не ме завладя- нямаше запомняща се и хващаща музика, нямаше по-"крещящи" образи

Spoiler

отчасти каката, с онова, "ни в клин, ни в ръкав" извикано "Искаш ли другия път да спим?"

От друга страна, вероятно очаквах нещо пО така от авторите на "My mister", който мога пак да си пусна и да изгледам. Вероятно меланхолията ми дойде в повече, въпреки че беше адекватна. Тръгна по-бавно, и до края си остана с една средна скорост- като спокойна река, без бързеи и резки завои.

Редактирано от manniwelle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много меланхоличен,но силен сериал.Хареса ми всичко,но най вече това ,че се припознах в много от размислите на героите,което ми даде надежда и разбрах,че не само аз се чувствам несигурна в изборите и решенията които вземам.За мен сериала е 10/10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега не се бях мъчил толкова със сериал. Не казвам, че не е добре направен и няма определени качества но ...

 

Spoiler

най-вълнуващото нещо беше, когато пичагата прескочи канала...

 ... и толкоз до 14 серия. Сега ще се напъна да го доизгледам. Иначе с този локумен скрипт, смятам че са постигнали почти невъзможното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, skio написа:

... баси, някой да не се ядоса от коментара ми и да затри сериала...

 

Ако гледаш онлайн във vbox7, има друго обяснение :D 

 

Споделям написаното в групата ни във ФБ:

 

 

Здравейте!
Поради промяна в политиката на vbox7, вече нямате достъп до преводите ни, качвани там през годините. Надяваме се да е временно и тази политика да бъде преразгледана от тях, но не можем да кажем дали биха я променили със сигурност (по-скоро не, целта е да дадат поле за изява на авторски видеа, чиито автори да печелят от това). За момента преустановяваме даването на линкове към vbox7 за нашите преводи и се извиняваме на последователите на канала ни там. Засега използвайте алтернативните линкове като телеграм, плейтюб, които са дадени във форума ни, или линковете за сваляне.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, bealonenomore написа:

 

Ако гледаш онлайн във vbox7, има друго обяснение :D 

 

Споделям написаното в групата ни във ФБ:

 

 

Здравейте!
Поради промяна в политиката на vbox7, вече нямате достъп до преводите ни, качвани там през годините. Надяваме се да е временно и тази политика да бъде преразгледана от тях, но не можем да кажем дали биха я променили със сигурност (по-скоро не, целта е да дадат поле за изява на авторски видеа, чиито автори да печелят от това). За момента преустановяваме даването на линкове към vbox7 за нашите преводи и се извиняваме на последователите на канала ни там. Засега използвайте алтернативните линкове като телеграм, плейтюб, които са дадени във форума ни, или линковете за сваляне.

АААА УЖАС ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 Не мога да кажа дали сериала ми хареса или не, но факт е че го изгледах за два дена!

Актьорите са много добри, определено! 

Смятам, че просто не съм в такова настроение...Нали знаете, има моменти когато ти се гледа определен стил/жанр/ филм, та...много меланхоличен бе, ама пък много истина се изказа.

И спор няма, че имаше страшни диалози, запомнящи се...

Като цяло сериала е добър!

 

Редактирано от zlatinab1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...