Jump to content

Recommended Posts

freedom.jpg

 

Off Topic

FQqS4T_XoAkfdeI?format=jpg&name=largeFQorDq_XMAMVnZT?format=jpg&name=mediumMy Liberation Notes (2022) - MyDramaList

My Liberation Diary (나의 해방일지)

 

Страна: Южна Корея

Също така известен като: My Liberation Notes ; My Liberation Days ; My Liberation Journal

Период на излъчване: 9 април 2022 - 29 май 2022

Време на излъчване: Събота и Неделя

Жанр: романтичен, драма, семеен, приятелство
Телевизия: jTBC

Епизоди: 16

Режисьор: Kim Seok Yoon (Law SchoolThe Light in Your EyesMy Wife’s Having an Affair This Week)

Сценарист: Park Hae Young (My Mister, Another Oh Hae Young)

Субтитри: Английски:subs:Български

:imdb:

 

 

Участват:

Lee Min Ki като Йом Чанг Хи

Kim Ji Won като Йом Ми Джонг

Lee El като Йом Ги Джонг

Son Seok Koo като г-н Ку

Lee Ki Woo като Чо Те Хун

Chun Ho Jin като Йом Дже Хо

Jeon Hye Jin като Чи Хьон А

 

Резюме: Историята на един брат и двете му сестри, искащи да избягат от разочароващия си живот, и мистериозен непознат.

 

Йом Ми Джонг е най-малка. Тя иска да се освободи от скучния си живот, но е затворена и плаха. Чувства се самотна и неудовлетворена от живота си.

Йом Чанг Хи е средното дете. Той иска да избяга от бащиния си дом в село Санпо, но няма мечта и прекарва безсмислено дните си.

Йом Ги Джонг е най-голяма и има горещ нрав. Тя губи много време, пътувайки до работата си в Сеул и иска да намери любовта.

Г-н Ку е мистериозен мъж, който впезапно се появява в Санпо и е винаги пиян. Един ден Йом Ми Джонг се приближава до него...

 

 

:essub:

 

:subs: Свали български субтитри :click: :click:

 

:subs: Онлайн с български субтитри :click: :click: :click: :click:

 

Свали с български и английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: 

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По време на първа серия си помислих, че не искам да гледам корейски сериали, правени по американски калъп. Ще видя и втора серия и тогава ще му реша съдбата.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен веднага ми допадна, от пръв поглед! 

Чак после погледнах, че е от сценариста на My mister....перфектно!

Много добра първа серия, тихо, без претенции, готини герои,  града срещу живеещите на село, не бях попадала на такава тематика, а и добре поднесено. Братът и сестрите много читави, семейството консервативно, но пък и трябва да има здрави корени, а и място, от което да се тръгне. 

Намерих си готин сериал, супеер!  :)

Редактирано от Yamashita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и втори епизод, затвърдих си положителното мнение, ще си го следя с интерес.

Добре заснет, готина музика, главната героиня - малката сестра ми харесва като излъчване.

Има някаква тиха меланхолия в нея, но и желание за промяна.

Братът и неговите близки приятели от родното селце, голямата сестра, макар и вкарани в обичайните корейски клишета са много свежи герои, около тях витае много тънък хумор и самоирония и дори и в разочарованието успяват да гледат напред. 

Най ме развесели в края на епизода като коментираха пиянството на техния съсед господин Ку, как не пропускал ден да пийне и ме досмеша как през вечер се прибират в малките часове  с таксито от фирмените служебни партита в Сеул, които са буквално нон стоп и пиенето е задължително и за тях, ама намират кусур на съседа. ;)

Харесва ми как тримата са в синхрон, това тяхно прословуто прибиране, всеки с грижите си, но накрая винаги  заедно.

Сърдечните въпроси и на тримата главни ще са обект на следващите епизоди, ще бъде интересно.

Харесва ми заформящата се тройка "неучастващи в клубове", в който участва малката сестра, ще бъде забавно как ще се развият техните взаимоотношения и тримата са аутсайдери, но по свой собствен избор.

 

 

 

 

 

Редактирано от Yamashita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.04.2022 г. at 21:39, Yamashita написа:

Чак после погледнах, че е от сценариста на My mister....перфектно!

И аз се зарадвах, като видях коя е сценаристката. Но за разлика от My mister този сериал ми е много тегав и с кучен и го зарязах. Жалко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, жалко dido100.

Аз още си го гледам, даже не ми стигна тази седмица.

Да бавно действат, но има някаква нотка, която ми напомня като препратка темпото на My mister, тази вглъбеност на малката сестра е доста сходна и за двата сериала. Тя върви, мисли, сякаш целия свят е далеч от нея.

И тримата главни герои имат по нещо в себе си, което усещат, че им пречи, малката е много вглъбена и търси проблема все в себе си, голямата е експанзивна и си мисли, че голямата и уста е проблема, братът е наранен от раздялата с приятелката си, но мисли, че всичко се корени в това, че израсъл в малко селце. 

Понеже не бях виждала скоро такава тройка главни, живеещи на село, а работещи в града са ми много интересни, какви решения ще вземат, как ще се променят, в каква посока.

Да няма сензация, но  като излъчване ми допадат героите, доста са земни и човечни, а и приятелите около тях ги допълват.

 

Редактирано от Yamashita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като единствена зрителка на този сериал в България не се оплаквам :D ще си го доизгледам с кеф!

Може би, защото като малка съм си прекарвала летата на село, помагайки на баба ми, та сега ми е интересна тази тема Града срещу Селото.

Тримата главни мощно се оплакват, но сякаш не са готови да се разделят с тяхното китно селце, ще видим нататък,  на мен тази фабула ми е достатъчно интересна.

Да, сюжета се върти около ежедневните случки и работата на героите, но все изниква по нещо, което да ги разкрие в нова светлина. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте единствената, която гледа сериала. Аз съм втората, харесва ми и не ми пречи, че действието 

се развива по-бавно. Ще си го изглеждам до край. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трета! :lol: Тъкмо изгледах първи епизод и въпреки че всичко се развива доста бавно, ми беше много интересно сериалчето и някои моменти доста ме разсмяха. :28558: Веднага скачам на втори епизод.

 

В спойлер пускам спойлери скрийншоти със забавни моменти от първи епизод! Гледайте на своя отговорност. :) 

Off Topic

Когато те върнат в реалността :lol2:

89539c169269bbef1ba57c44e3702146.jpg

 

Това ми беше попаднало още преди да изгледам серията и с нетърпение чаках да го видя и в драмата :lol:

bbc7cad3f6ebe6d7bd2eba3be7b2c573.jpg

 

Когато майка ти те види да си цъкаш на телефона, докато баща ти работи на полето :lol:

3ebf0110e4af4e448c8e1a50e177c317.jpg

 

Е, няма да прекалявам със спойлерите все пак :lol2: 

 Скоро се надяваме да пуснем и БГ субтитрите :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз се пошегувах за единствена :D  сериала си е страхотен, стига да ти се гледа и да му дадеш шанс.

Аз съм на 6 серия, нарочно я гледам на части, за да ми остане повечко, бях забравила каква коварна история е да гледаш текущ сериал.

Свободата на тези тримата идва лека полека, това им харесвам, с малки крачки или с повече всеки от тримата си знае какъв му е проблема и гледа да продължи напред и Господин Гу разбира се слагам в това число на променящите се, най-вече той. 

Доста са колоритни на моменти и много откровени героите, и симпатични със сигурност, двете серии на седмица не ми стигат :)

Разговорите на голямата сестра с нейния шеф са ми един от любимите нови лайтмотиви на сериала, самия факт, че споделя с него толкова лични неща за себе си е много показателен за нейното желание за промяна, а и той е готин със съветите си към нея. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че има още гледащи /много сме! /, а и превод се задава :D Ухууу!!! 

На мен всичко май ми е любимо в този сериал, даже бавен не мога да каже, че е, защото тези тримата са супер скрити лимонки и винаги излиза по нещо, най ме впечатлява още от първите серии в къщи на масата като вечерят в компанията на господин Гу, всички са едни тихи, мълчаливи, дъвчат, мълчат, а в главата им мисли за другия. :D 

Майката и бащата супер сурови и отрудени, брата и сестрите се правят не чули, не видели и господин Гу, който игнорира цялата компания.

Златни са, златни, много емоции, къде на повърхността, къде под нея, има си атмосфера сериала и свежо чувство за хумор, което много ме спечели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моят сериал!

Седма серия...какво да кажа, много ми хареса,  господин Гу такова откровение направи към малката сестра, бих казала един път...когато държиш всичко в себе си, а накрая решиш да говориш..

Нямам търпение за осма серия довечера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре г-н Гу, най-сетне!!!  Излезе най-накрая от сенките, а и зъби показа.

Много много интересен герой за мен - Гу, има си неговите демони, обаче когато реши, че ще прави нещо не си поплюва, а явно е решил, че повече няма да се движи инкогнито.

В 10 епизод ми дойде повече извиненията на голяма сестра, знам че така се прави в тяхната култура, но ми беше прекалено за отношението към нея.

 Иии най-култовата сцена комична, която си заслужава Оскар с брата, който се преклони пред Ролс Ройса :D евала, така го изигра това, че няма равен на себе си, ирония, ирония на макс...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно сериала е генерирал доста шум около себе си през първата седмица на май. 

  1. JTBC “My Liberation Notes” 
  2. tvN “Our Blues”
  3. KBS2 “Bloody Heart”
  4. JTBC “Green Mothers’ Club”
  5. SBS “Again My Life”
  6. tvN “Sh**ting Stars”
  7. KBS2 “Love Twist
  8. KBS2 “It’s Beautiful Now”
  9. MBC “Tomorrow”
  10. ENA “There Is No Goo Pil Soo”

И при актьорите:

  1. Son Seok Gu (“My Liberation Notes”)
  2. Kim Ji Won (“My Liberation Notes”)
  3. Shin Min Ah (“Our Blues”)
  4. Lee Joon (“Bloody Heart”)
  5. Lee Joon Gi (“Again My Life”)
  6. Lee Byung Hun (“Our Blues”)
  7. Kang Han Na (“Bloody Heart”)
  8. Lee Sung Kyung (“Sh**ting Stars”)
  9. Chu Ja Hyun (“Green Mothers’ Club”)
  10. Lee Yo Won (“Green Mothers’ Club”)

Our Blues след три седмици на първо място отстъпват  на  My Liberation Notes.  Bloody Heart като нищо да излезе на едно от първите две места следващата седмица.  Влизат много силно в класацията. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредни два изгледани епизода, ще се "освободят" ли героите от своите страхове, ще чакаме до последния епизод, за да разберем. 

Иначе закономерно 

Off Topic

г-н Гу напусна малката сестра и градчето Санпо,  появи се като вълк единак и логично както дойде, така и си тръгна...със сигурност това ще отключи много събития, но  освобождение (излизане от коловоза) не се постига лесно...

Те всички доста бавно се движат в правилната посока, т.е. с малки крачки, ще видим, има катализатор, но дали ще подейства...надявам се всъщност, някой корейски стигми са ми в повече, шефа гадняр, който обижда и краде заслугите,  правилата по срещите, ако си на 40 години и стара мома, горко ти и тежно или разведен...та да видим, ще пуснат ли духа от бутилката...засега поне така заявиха, че всички се променят....имам малко кофти предчувствие, че може да докарат нещо драматично за финал...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класацията за  сериала който е генерирал най-много  шум около себе си през втората седмица на май. 

 

  1. JTBC “My Liberation Notes” 
  2. tvN “Our Blues”
  3. KBS2 “Bloody Heart”
  4. JTBC “Green Mothers’ Club”
  5. SBS “Again My Life”
  6. tvN “Sh**ting Stars”
  7. MBC “Tomorrow”
  8. SBS “Woori the Virgin”
  9. KBS2 “It’s Beautiful Now”
  10. KBS2 “Love Twist

И при актьорите:

  1. Son Seok Gu (“My Liberation Notes”)
  2. Kim Ji Won (“My Liberation Notes”)
  3. Lee Joon Gi (“Again My Life”)
  4. Lee Joon (“Bloody Heart”)
  5. Kang Han Na (“Bloody Heart”)
  6. Shin Min Ah (“Our Blues”)
  7. Lee Byung Hun (“Our Blues”)
  8. Han Ji Min (“Our Blues”)
  9. Lee Sung Kyung (“Sh**ting Stars”)
  10. Kim Young Dae (“Sh**ting Stars”)

My Liberation Notes увеличава преднината си на първото място с  двойно повече точки от Our Blues.  Първите 6 позиции не се изменят. Woori  влиза на 8-мо място, изпреварва двете сапунки. При актьорите   My Liberation Notes също доминира. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предчувствието ми за драма се сбъдна и то как, 

Off Topic

загубата на майката беше много внезапна и разтърси семейството

малко бързо прехвърлиха събитията в бъдещето и загубих някой моменти в разказа, преди и след.

Добре, че 14 епизод завърши с дълго чаканото обаждане и  среща, заслужават го това нашите главни герои, усмивка по лицата им, лъч надежда, направо засияха..

Телефоният разговор на Гу и Ми Джонг ми отива директно в любими моменти от сериал, какъв диалог и каква роля прави Сон Сок Гу, голям е, а тази роля му пасна идеално, моите адмирации към него!

Редактирано от Yamashita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...