Jump to content

King of Baking, Kim Tak Goo (2010)


Recommended Posts

spacer.png

ЦАРЯТ НА ХЛЯБА КИМ ТАК ГУ


Страна: Южна Корея
Година: 2010
Жанр: Романтичен
Канал: KBS2
Епизоди: 30
Режисьор: Han Joon Seo

В главните роли:
Yoon Shi Yoon като Kim Tak Goo
Oh Jae Moo като Tak Goo (Child)
Lee Young Ah като Yang Mi Sun
Eugene като Shin Yoo Kyung
Jo Jung Eun като Yoo Kyung (Child)
Jun Kwang Ryul като Goo In Jong
Jun In Hwa като Seo In Sook
Joo Won като Goo Ma Joon
Shin Dong Woo като Ma Joon (Child)
Choi Ja Hye като Goo Ja Kyung
Ha Seung Ri като Goo Ja Kyung (Child)
Choi Yoon Young като Goo Ja Rim

Сюжет: Ким Так Гу е най-големият син на Ку Ин Джонг, президента на "Самхуа", който е легенда в пекарската индустрия. Той е изключително талантлив пекар и всички очакват да наследи баща си на поста като президент. В същото време семейството на баща му крои планове как да го лиши от наследство, защото той е роден от любовница на Ку Ин Джонг. Заради това Так Гу трябва да тръгне от нулата, за да стане номер едно в пекарната индустрия, въпреки многото препятствия, пред които е изправен.

:essub:
С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ
С РУСКИ СУБТИТРИ + OST

РУСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериал със най-различни скадкорийки, точно по мой вкус.Със сигорност е от тези, които вървят с нещо сладичко за хапване.Определено ще ми бъде интересно да го гледам, а и главният актьор Yoon Si Yoon е съвсем нов, така че очаквам с нетърпение :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак е приятелче нашия Хонг Ки(F.t Island) ... а и high kick through the roof беше хита на сезона, така да се каже... така че момчето явно има потенцял, а и ако не това нуна му Lee Young Ah ще го напътства добре ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само чакам да излязат англ. субтитри и гледам всяка една серия!!! (даже в момента тегля 11 епизод).

Сериала е страхотен, а и главните актьори не са твърде големи , а точно по вкуса ми :rolleyes:

Ще става все по-интересно и като погледнах снимките качени по-горе забелязвам, че Юджийн е в черно, което ми навява, че ма ще я гледаме под лош персонаж, макар че още не си е показала рогата! <_<

Само тоз мениджъра, дето е мисля, че Хан се казваше не ми харесва, ама то ще му дойде времето и на него барабар с майката на Ма Джун ;)B);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hаистина много добър сериал . До края не знаеш как ще се развие историята и какво ще се случи. Препоръчвам го на всички! :) Пък и рейтингите са много високи(около 40%) , което говори само по себе си. Жалко, че не му се обръща толкова внимание тук, ама съм сигурна че и това ще стане... ;):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че рейтингите са толкова важни. Но и според мен сериала е много добър и актьорите са прекрасни. Поне от епизодите, които гледах по KBS WORLD. Толкова съм заинтригувана, че съм решила да си го тегля от началото. Точно от драмите, които харесвам. Yoon Shi Yoon много добре си играе ролята. Има бъдеще този сладур. Другият млад актьор ми стои малко по-вдървен, но и той се справя. А за бащата.. какво да кажа..Фенка съм на Jun Kwang Ryul, откакто го гледах в Swallow the sun. Страхотен актьор. Също и двете актриси, едната от които е добра позната Iljimae.. И музиката е много хубава..

В това видео са моментите от първия епизод, който успях да хвана..

Вижте го това момче.. с този тъжен поглед.. как да не се влюбиш в него.. направо ми къса сърцето като го видя с насълзени очи.. просто очарователен..

 

 

 

 

 

 

Много емоционален момент и много емоционална среща между баща и син, когато омеси хляб и го даде на баща си да опита.. и как се разплака бащата..

 

 

 

Bread, Love and Dreams..само по себе си това заглавно послание говори..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интригуващо е сериалчето определено. Харесват ми героите. Актьорите се справят много добре. Аз съм го поизоставила след около 16 серия, но реших да изчакам да бъде завършен и да има и пълен превод, за да го изгледам както му се полага. :) Май утре е последната серия и съм много изкушена да надникна, но може и да почакам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го!!! Готин сериал, през цялото време, но единственото нещо, за което съжалявам е, че

нямаше целувка между Так Гу и Ми Сун :(:(:(

по всички останали аспекти 100% сериал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът става за гледане. Ще започна с OST-a, който е доста добър според мен. За мен романсът беше малко застъпен, комедия нямаше, общо взето си е чиста семейна драма, едва ли ще се хареса толкова много на по-младите :D. Много емоции и драма обаче - наглостта и лошотията на "злите" герои нямаше край и граници почти до края, същото се отнася и за наивността на "добрите" герои ... дори човек без никакво чувство за справедливост би се позамислил, докато гледа този сериал :D. Общо взето характерите на героите олицетворяваха "крайности" - "абсолютното и лукаво зло" и "благородното и наивно добро", аз много не обичам такива характери, та много им се ядосвах на моменти, но какво да се прави, в това може би се крие и чарът на този сериал. Образът и играта на бащата ми хареса и ме впечатли най-много, просто този актъор, в който и сериал да го гледам, е винаги на много високо ниво ... и майката (Ин Сук) направи много силна роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът става за гледане. Ще започна с OST-a, който е доста добър според мен. За мен романсът беше малко застъпен, комедия нямаше, общо взето си е чиста семейна драма, едва ли ще се хареса толкова много на по-младите :D. Много емоции и драма обаче - наглостта и лошотията на "злите" герои нямаше край и граници почти до края, същото се отнася и за наивността на "добрите" герои ... дори човек без никакво чувство за справедливост би се позамислил, докато гледа този сериал :D. Общо взето характерите на героите олицетворяваха "крайности" - "абсолютното и лукаво зло" и "благородното и наивно добро", аз много не обичам такива характери, та много им се ядосвах на моменти, но какво да се прави, в това може би се крие и чарът на този сериал. Образът и играта на бащата ми хареса и ме впечатли най-много, просто този актъор, в който и сериал да го гледам, е винаги на много високо ниво ... и майката (Ин Сук) направи много силна роля.

 

 

Аз също мисля така ,може би бих бил малко по-краен ,но ще се въздаржа :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал май е останал малко незабелязан, а е много симпатичен и то най-вече заради главния герой. Толкова вяра в доброто и оптимизъм досега не бях виждала в корейски сериал. :) Главният герой, Ким Так Гу, беше истинска наслада за душата сред многото персонажи-интриганти, замислящи пъклени планове за отмъщение.

 

За щастие, все неуспешни :)

 

 

Постоянното появяване на току-що опечен хляб с най-чудати пълнежи, на които ние, българите, не сме свикнали, също добавяше приятен привкус. Вярно, нямаше толкова романтика, но обич не липсваше, както и мъдрости от стари пекари. Доста сантиментален, за мен, филм, в който доброто винаги взима надмощие. Играта на всички беше много добра, а и присъствието на Jun Kwang Ryul не можеше да не допринесе допълнително за удоволствието от сериала. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още се чудя как може толкова дървен да бъде главния герой (не като игра на актьора, а като персонаж). В продължение на 30 серии едно и също, чак е дразнещо. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още се чудя как може толкова дървен да бъде главния герой (не като игра на актьора, а като персонаж). В продължение на 30 серии едно и също, чак е дразнещо. :blink:

Ако имаш предвид държанието му към девойката, която той харесваше, Так Гу си беше едно невинно и изпълнено с идеали дете. Пък си имаше и по-важна задача в живота... Например - да оцелее. :lol: Ама аз точно затова си го харесвам, внася свежо разнообразие на фона на доста огорчените и търсещи отмъщение персонажи в повечето сериали, които съм гледала. Или пък все ще постъпят нередно в някоя ситуация.

 

 

А Ким Так Гу си беше твърдо и с постоянство добър и разбиращ. Прощаваше на всички, дето все искаха да го пратят на оня свят. Дори в началото да искаше възмездие, много бързо се разбра, че това няма да стане, защото в него просто нямаше такава омраза. Направо си беше едно духовно съвършенство :D.

 

 

Хареса ми силата, която постоянно показваше Так Гу, да не се поддава на лошото, независимо от тежките ситуации, в които все изпадаше. Сериалът учи на някои ценности, показани в доста силен контраст - лошите бяха много лоши, добрите - до умиление наивни и добри. Който харесва такива неща, вероятно ще хареса и този сериал. На мен ми хареса. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че насакото яката е имал предвид Так Ку, той си беше много отпуснат и разчупен персонаж и отлично си изигра ролята според мен. Ма Джон е абсолютното дърво за мен. Среден 3 за него. Юджий, любима за мен актриса, както винаги е невероятна. Стигнах до 18 епизод и за сега това е най-добрият. Всичко имаше в него, удовлетворение, разочарование, омраза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да гледам тази драмичка и понеже още съм в началото на епизодите,останах много приятно изненадана, сериалчето е много хубаво.Но ми е чудно защо не се гледа или защо няма коментарии в темата,тъйкато наистина заслужава да се гледа. :yes:

Благодаря за превода, и с нетърпение ще очаквам на следващите епизода. :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен искрени благодарности за превода!!! :thanks:wub.gif
Това ми е един от любимите сериали и никак не мога да се съглася, че няма романтика.

Момента когато слушаха песента на Едит Пиаф и Шин Гьонг разказваше на Так Ку какво се пее в, ми е любим!
И този номер с шапките с надписи е много мил.



Целувка имаше още на 11-ти епизод, да не говорим пък как се забавлявам и с нахаканото държание на Ма Джон към двете героини.

Юджийн както винаги е перфектна, а другата актриса е много сладка и много ме разсмива.

Историята на главният герой е преди всичко много тъжна и драматична.
Толкова страдам с несправедливостите, на които е подложен, че бая рев изревах за него, а съм още по средата. Маминка Ин Сук и секретаря Хан са такава демонична двойка, че не им стига страданието на Так Ку, ами и Ма Джон искат да превърнат в тяхно копие. Въреки че неговите методи са също доста мръснички, на мен младежа ми харесва на моменти.
Много интересен персонаж е - един такъв самотник, който ревнува от Так Ку и страшно му завижда, но и същевременно с това се опитва да му подражава и по този начин се променя към добро. То не можеш да си до това невинно и добронамерено същество и да не се промениш!
И освен това още от самото начало се вижда, че е истински влюбен в Шин Гьонг, макар че и аз съм фенка на Так Ку и естествено искам той да победи.
Колегите-пекари са много готини, особено дядото-учител и шефа на пекарната.


Не се учудвам на рейтинга. Сериала е много емоционален и няма нищо общо с "Паста" и тем подобни, най-вече заради идеята, която е заложена.
Хляб, любов и мечти!!!
Тук хлябът е символ на нещо много повече...

Както каза бащата в една от първите серии.


Като цяло драмата си е тип "сапунена опера", но като вникнеш навътре не е само една типичната история за борбата между доброто и злото.
Има си и нормалните преувеличения и недоразумения, все пакwink.gif
ОСТ също в моята листа ТОП 5!
Специални благодарности за превода на моята любима песен!



Още едно хубаво видео:



Изобщо.. много съм доволна от децата, двамката сладури в главните роли, двете актриси, таткото, майките и второстепенните персонажи! :yes:

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно е добър OST-а. Харесват ми сигурно около 6 песни (а може да има и още, но не се сещам в момента). Ето ги, може и вие да харесате някоя :D:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимание, гледането на това нещо може да ви докара захарна болест и сериозно да уреди мозъка ви! Само за любители на лигави клиширани "романтични" сапунки!

 

Както е казано по-горе това е типична сапунена опера. За съжаление това предопределя основните недостатъци на сериала. Абсолютно шаблонни персонажи. Натъпкано с всички възможни клишета и поради това страдащо от огромни логически дупки и съшивано с бели конци развитие на действието. И като резултат - предвидимост и скука. Майката е супер лоша, бащата – президент – мухльо, който не вижда какво става около него и как му правят всякакви въртели (абе, абдал, когато синът ти прилича повече на секретаря ти, отколкото на теб, значи има нещо гнило в ....Корея). Секретар, който се изживява като Дарт Вейдър....Изброяването на всички недостатъци ще отнеме много време и място и просто не си заслужава. Затова само основните.
Безкрайно тъпият сценарий се развива в продължение на няколко десетилетия. Което предполага внимателно отношение към грим, прически, костюми и декори. При добре свършена работа в тази част, зрителят може да познае в коя година се развива действието, дори без да му го показват изрично. В този сериал обаче се е получила само една пълна каша от времена и модни стилове, омешани с неуспешни опити за „творчество” при костюмите. Същото важи и за прическите. Време е някой да светне корейците, че прическата на един „сладур” може и да е много готина и модна през 2011 г., но в действие, развиващо се десетина години назад, тя е смешна и неуместна. Може би гримьорите не знаят, но човешкото лице и фигура се променят за 30 години. Или не са им казали, че действието обхваща такъв период, за да променят съответно лицата и фигурите на героите? Или просто не е имало гримьори?
Първите 6 („детските”) серии са трудно гледаеми не само и не толкова поради изброените по-горе причини, а поради очевадния провал при избора на дете - актьор за главната роля. Не стига че по сценарий са го направили някакво полуидиотче, но и актьорът явно са го търсили в клубове за деца лишени от талант. Това момче ще направи огромно добро на себе си и на нас, ако отсега нататък единствените му снимки са само на семейни и училищни сбирки. Никой ли не е обърнал внимание, че на 12 години Так Гу е 2 глави по-висок и 20 кг. по-тежък от брат си, а на 24 години същият този Так ГУ е някаква 45 кг. и 160 см. хърба, докато брат му вече е с две глави и 20 кг. над него?
Въобще, ако трябва да давам оценка-3,5/10,и то както се казва ”за участие”.
Гледайте този сериал само ако са ви спрели интернета и кабелната и това единственото нещо, останало на компютъра ви.

 

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не ме беше грабвал корейски сериал. Хареса ми. Хубава игра на актьорите. Честно казано не ми се натрапи клишираност на образи, поне не почувствах такава. Разказва се за хляба, за виното, за семейството, за родителите, за братя и сестри, за това какво добро и зло е способен да направи човек поради нуждата си от обич. Със сигурност ще уважавам още повече хляба който ядем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...