Jump to content

Recommended Posts

На 10.02.2022 г. at 22:13, Lawandula написа:

@asha, ето ти го Rattan. Понеже  е с друго заглавие във форума, може би не си го открила. Ето и темата на Ратанката-  Дзин Тиен. При желание, Лазето може да я вкара горе.

Аз напредвам по-бавно, заради олимпийските игри, но до 20 докарах и си върви много добре. Даже второстепенните персонажи са  интересни. Хубавото е, че няма идеални. Тях най ги мразим.

 

 

Благодарско, Благоуханна! :kissx:

Наредени са и двете на първо място в списъка за гледане, само дето в момента той минава в графа "стопирани", че от една, изведнъж  ме налазиха наведнъж няколко спешни задачки в реала /както се казва - внимавай, какво си пожелаваш:D/ и за известно време ще е позагубя. Да си кажа предварително, че веднъж се случи да ме издирват дискретно, при друго подобно зачезване. 

И пак да не е спам - този път цялото ОСТ. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова темпо наложиха след двайсети епизод, че направо огън, да не кажа пожар. Не ми се мисли за гасенето след трийсети и какво ще оцелее до края.

И заглавието  в различните му варианти  нищо не подсказва.

Не мислех да коментирам, но ме човърка, какво мислите, та да допиша. Напълно абсурдно ми се струва, даже и за китайската мания за трагизъм

 

Off Topic

да  ги изкарат действително брат и сестра. Пускат ни по пързалката от загатването в двайсет и някой епизод, та до бомбата в  края на трийсети. Ако не ги бяха вкарали в балдахините, имаше вероятност, но след толкова страст и плам, ми идва абсурдно, като за китайци. Та чака ни драма на драмите в любовния план, а в другите планове, още по-неочаквани развръзки.

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Matrim написа:

Стига, бе! Аз съм на 20-а. И този Гугъл-преводач ще ме побърка.

 

И аз бях на 20-а, но става все по-интересно и му дръпнах десет сериен маратон. Зарязах всичко, даже и Пекин и два дена само по пижама в Шанхай.И готвенето, барабар и с готвача зарязах.:28558:

Не съм му гледала рейтинга на сериала, да видя колко харесват фенките на Тимко Ратанката.:D

Матрим, ти остави гугъл-преводача, ами и тъпите реклами по 10 пъти на мегдан.;)

 

 

@lukreciana, Лукрецийке, ква целувка? Те

Off Topic

измачкаха яко балдахините и се събудиха полуголи, което си е направо лукс за китайско,  дават ни  Тимко по потник в ранни зори, та после и конкуренция на Дедо по ваните, ти за целувка ми говориш.:28558:

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, страшна работа е тая шанхайска история! Така здраво ме е захапала трети ден, че не си намирам място.

Страхотни емоции, пълнокръвни образи, прекрасна игра и взаимодействие. Много добре барнати сцени, костюми, всичко! Не, че съм кой знае какъв разбирач, но това грабва.

На 26 епизод съм и гриза нокти пред екрана. Не искам да спойлвам за всички, чакащи субитри, обаче .... как се одържате, бе хора!? :tongue::inlove: В момента няма нищо по-добро за гледане, да знаете! :xaxa:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, bond said:

Вече се пропуквам по шевовете. 

Spoiler

 

Първо да се извиня за вероятно несвързания и неподреден пост,  но и аз съм със съдрани шевове!

.....обаче .... Ква стана тя?!

Твърдо вярвам, че ще трябва да ни измислят нещо, различно от корейски сериал в китайска драма. Отказвам да приема, че нашичките ще излезнат брат и сестра!

Че тя му е дъщеря на дъртичкия, отдавна ми мина през акъла, още преди да разбера, че не е биологична дъщеря на сем. Feng. Ама и тоз дъртия колко семе е излял ... 

Започнах да ги засичам по години и възраст дали е възможно да им се получи и сякаш има нещо гнило в цялата история. ;

 

А Rong Jia Shang не спря да повтаря, " Аз не съм като баща си".  Дъртичкият бая дъщери е сътворил, със синовете нещо не му се получава. Има Господ все пак, нали, или поне в историята... Каква ирония?! Цялото това богатство... а няма кой да го наследи. Да не се повтарям, но ...има Господ !

Там между втората и третата жена, нещо не хванах историята, (че и на английски :blink:) но тази с богатството, майката на Rong Jia Shang вероятно е била бременна от друг. И чест му прави на дъртичкия, че все пак, въпреки всичко ще остави наследството си именно на това дете.

Не знам, за мен много хубава история, заслужава си да се гледа отново, бай Боже на български, защото е многопластова. Героите са толкова пълнокръвни, че по-истински от реални персонажи. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала си е хит и интрига от всякъде. Всичко останало направо ми бледнее в момента. Определено си заслужава да има бг буквички. Дълъг е и ще отнеме време, но мисля да го вкарам в графика, след като приключа с другата Шанхайска история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно развитие на сюжета от тази седмица. 

 

Spoiler

Поне си отдъхнахме, че не са брат и сестра.

Малко съм разочарована от начина, по който свалиха напрежението. Направо поливат със студена вода зародилата се и едва разцъфнала любов. И сега след като вече всичко е ясно, остана само да проследим как ще го докарат до финала.

Не знам защо решиха да пекат Jia Shang на бавен огън и го оставиха в пълно неведение за излизащите разкрития. А той, горкия потъна там някъде в мърсотията на баща си и няма очи да изплува и да застане пред нея.

И не е ли малко странно, след като двамата си бяха толкова близки, споделяха всичко, а тя разбра, че не му е сестра, защо реши че ще бъде по-добре ако не го вижда повеч Никога не съм успявала да разбера тази отдаденост към миналото, към нещо, което ти е изобщо чуждо и непознато, за сметка на настоящето и бъдещето, което е до теб, изпълнено с живот и любов.

Ще видим развръзката в последните 6 епизода. Според мен ще прецапат през още някоя гадост, ще дадат как са минали години и ще ги съберат.

Не е възможно просто да не ги съберат :wub:  ! 

 

Истинско удоволствие е да следя тази история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли кога е сниман сериала- преди, или след лимита за брой епизоди? След като прехвърлих новелата, се оказва, че до 30 епизод е едва средата, а за остатъка остават 10 епизода. Странна работа.При все, че втората част, действително не е толкова интересна, колкото първата.

Ето линк за  мераклии с гугъл преводача.Това е последната страница. В дясно  по средата има стрелка(ъгъл) за връщане назад.След като върнете, вече ще се появят двеза желаната посока.  Да му се ненадява човек на превода от китайски- съвсем прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, zenoa написа:

Интересно развитие на сюжета от тази седмица. 

 

  Скрий съдържанието

Поне си отдъхнахме, че не са брат и сестра.

Малко съм разочарована от начина, по който свалиха напрежението. Направо поливат със студена вода зародилата се и едва разцъфнала любов. И сега след като вече всичко е ясно, остана само да проследим как ще го докарат до финала.

Не знам защо решиха да пекат Jia Shang на бавен огън и го оставиха в пълно неведение за излизащите разкрития. А той, горкия потъна там някъде в мърсотията на баща си и няма очи да изплува и да застане пред нея.

И не е ли малко странно, след като двамата си бяха толкова близки, споделяха всичко, а тя разбра, че не му е сестра, защо реши че ще бъде по-добре ако не го вижда повеч Никога не съм успявала да разбера тази отдаденост към миналото, към нещо, което ти е изобщо чуждо и непознато, за сметка на настоящето и бъдещето, което е до теб, изпълнено с живот и любов.

Ще видим развръзката в последните 6 епизода. Според мен ще прецапат през още някоя гадост, ще дадат как са минали години и ще ги съберат.

Не е възможно просто да не ги съберат :wub:  ! 

 

Истинско удоволствие е да следя тази история.

 

Има си причина, която ще се разбере впоследствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не издържах и се сдобрих с преводача на Гугъл. Скоро ще ви настигна. Надявам се да се е получила добра екранизация на целия роман.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз прочетох това-онова, включително финала. Ако са поизчистили всички фльонги и пируети в още непоказаната част, ще е много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Matrim, дано поне   не заемат много време с Партията-майка, защото  реално към цялото действие няма отношение и е като кръпка, но за съжаление задължителна за подсилване на гащите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Партията майка е навсякъда, дори когато още не е съществувала. 

Доста напреднах и съм много доволен от играта на всички актьори. Дори онази неприятница, сестрата на избягалата, се справя добре. Не колкото останалите, но съвсем задоволително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олле, оле, какво виждам? Понеже не ми допада това историческо време, само като видях периода и го елиминирах от сферата ми на интереси. И сега случайно погледът ми попадна на думата Ратанка, поглеждам и това е тя! И веднага прочетох всички коментари, и почна да ме гложди, и сега се чудя как ще изчакам руския превод, офф. Те рускините са пуснали читав превод само на няколко серии. Всички сте доволни до тука, което ми е силна препоръка, само ме притесняват тези 40 серии. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...