Jump to content

Recommended Posts

279889342-1061534208081463-2371865268150091742-n.jpg

Off Topic

FJjFcRaaQAIlSWe?format=jpg&name=4096x4096

FJb1jZMUUAMk-2m?format=jpg&name=largeFJb1jZMVgAE21Lm?format=jpg&name=large

FJb1jZNVQAAEhmP?format=jpg&name=largeFJb1jZNUcAALd8H?format=jpg&name=large

FJbzy7QacAc0ZB8?format=jpg&name=largeFJbz4zpakAUz7d2?format=jpg&name=large

FJbz-FjaMAE0iKm?format=jpg&name=largeFJb0DwRaMAQpdv7?format=jpg&name=large

 

City of Streamer (流光之城)
Страна: Китай
Също така известен като: Liu Guang Zhi Cheng
По новелата на: Mi Bao - City of Streamer" (流光之城)
Година на излъчване: 2022 – Януари – 20 до 2022 – Февруари – 25
Време на излъчване: Четвъртък - Събота 20:00
Жанр: Исторически, Романс, Драма, Трилър
Канал: Tencent Video
Епизоди: 40
Режисьор: Jin Chen
Субтитри: Английски
 
Участват:
Jing Tian като Feng Shi Zhen
Timmy Xu като Rong Jia Shang
Jing Chao като Meng Xuan
Hai Ling като Du Xinlan
Chi Jia като Yang Xiucheng
Wang Yi Fei като Xiao Baoli
Mi Mi като Qiao Ben Shi Zhi
Ma Wen Yuan като Wu Yunchi
Cao Yan Yan като Mrs. Rong
Wang Zi Zi като Madame Wang
Zhang Tang като Madame Sun
Tan Yong Wen като Rong Fanglin
Xing Jia Dong като Rong Dingkun
Liu Yan като Rong Fanghua
Yu Lang като Sun Shaoqing
Zhao Qian като Yu Zhihui
Duan Ran като Zhang Xianmin

 

Резюме: „Любовта е като огън. Но дали ще стопли сърцето ви или ще изгори до основи къщата ви,

е трудно да се каже.” - Джоан Крофорд (актриса)


Колко трае щастието изградено върху чуждото нещастие? Има ли възмездие рано или късно за всичко сторено?

Трябва ли децата да носят греховете на родителите си? Колко всеопрощаваща е любовта?

Можем ли да забравим, ако обичаме? Можем ли да простим?


И пак Шанхай, град облян в светлини. Град, който никога не спи.

Град, в който тесните улички все още разказват легендата за любовта между Нея и Него.

Между „Жар птицата“ и „Дракона“.
Любов между Нея: честната, дръзка, смела, умна, упорита, лъчезарна и непримирима към несправедливостта

и Него: млад, смел, харизматичен, величествен и благороден, мъж-дракон, мъж, който може да чака цял живот нея,

единствената, онази, която му е орисана от съдбата. Мъж, който може да се бори за любовта си,

мъж, който въпреки греховете на семейството си, е съумял да запази човешките си черти.

Любов, която започва нарочно и продължава въпреки. Въпреки семействата им, въпреки съперниците им,

въпреки отмъщението, въпреки времето, въпреки миналото, въпреки настоящето.

Любов, която се преплита със сюжетната линия като магическите възли на съдбовно макраме.

И всеки възел разказва история, и всеки възел разкрива тайна, и всеки възел е поредното препятствие пред любовта.

Тази така сладка и така изстрадана любов.
Имат ли шанс двама влюбени, разделени от дълго прикривани тайни и смърт, да бъдат заедно?

Ще издържат ли чувствата им на пламъците, които ще ги залюлеят в огнената си люлка на синовен дълг и отмъщение?

Колко тежък може да е изборът? Две съдби се срещат, за да изгорят заедно,

а огънят на любовта им да помете всичко около тях със страшна сила,

за да може Жар-птицата и Дракона да се изправят преродени от пепелта….

 

 

 

 

:essub:

 

Свали с български субтитри: :click: и :click:

 

Онлайн с български субтитри:  :click: :click: :click: :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Редактирано от mrnkaloto
Обновена
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, Тимито оставено без надзор. 

Виждам случайно прекрасната  "лиана"  JingTian,  в някакъв сериал.Гледам в главната роля Xu Wei Zhou, но лампата ми не светва.Чета коментари , че се харесва и е за естети- красиво било снимано и заради лианата решавам да пробвам. И що да видя- Тими в главната роля.

Първа серия приятна. Само не разбрах за какво и наредиха  на героинята да се внедрява в семейството като гувернантка и кой е босът, дето нареди, но карай.

 

С руски субтитри тук

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи го започнах и съм много впечатлена. Разкошен Тими, разкошна главна героиня. Историята се завърза още в началото, дано и до края да държат така темпото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилично върви сериалът.Изгледах шест епизода. Малко наивно на моменти, но естетски направен.Ратанката си е много добра актриса, тя изнася сериала. Тимито, да кажем прилично и чаровен. Смятам да продължа с гледането. Интригите, конспирациите, любовта, тепърва предстоят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, вървим паралелно. И аз продължавам със 7-ми епизод тази вечер. Интересен ми е, шпионските интриги тепърва се заплитат, само нашия човек рано-рано свали гарда и взе да гледа учителката с влажни очи :) Имам чувството, че с екипа на Fall in love са ползвали един и същи места и мебели за снимките. Пусти Шанхай, и сега, и преди един век - пак ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-хубавото е, че не е сапунка. Като любител на шанхайските истории от това време ме устройва. Вярно, не е  като да гледам Хуан Сяо Мин с целия му блясък в шанхайска история, но в случая явно са подходили с мисъл и Тимито е много подходящ за ролята. Докато в първите десетина епизода Ратанката( Джинг Тиен) беше на преден план, след десети той започва да пълни все повече екрана и се справя добре. Не му е лесна ролята, понеже героят търпи много развитие в движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се закрастих с този сериал! Сега пак стоя и чакам поредните серии, а за хиляден път си казвах, че онгоинг повече не! Много интересен, не пада скоростта въобще. Всяка серия излиза нещо ново, развиват се няколко паралелни истории, а главната двойка са чудни, чудни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета ви коментарите и ето до какъв извод стигнах: ще повдигна леко завесата заради Ратанката, пък може да ми хареса. Аз също си падам по шанхайски истории. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това те хваща още от първата серия. Зарязвам всички глупости, които гледам и оставам тук. Благодаря, момичета, за препоръката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах всички серии излезли със субтитри. Много ми харесва. Прекрасни главни герои. Много убедителна игра на всички. Пък Тими такова любов и преданост, нямам думи. Главната наистина става за шпионка. Умна и добре прикрива чувствата си. Отдавна не бях гледала нещо толкова красиво. Така добре им стоят дрехите и прическите, цялата екстравагантност  и изисканост на  онова време много добре са показани. Почувствах и видях.

Редактирано от lukreciana
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.02.2022 г. at 23:14, Indira написа:

... Пусти Шанхай, и сега, и преди един век - пак ми харесва.

 

Тук ли е новият сборен пункт на Шанхайският фен-клуб? ;)  Да притичам и аз насам, тогава.  

 Ама ще поизчакам, поне да стигне средата, че да не ми се изчака чакалото...

Чета ви, следя ви и си мисля за Шанхай. После ще си мисля и за героите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, asha написа:

 

Тук ли е новият сборен пункт на Шанхайският фен-клуб? ;)  Да притичам и аз насам, тогава.  

 Ама ще поизчакам, поне да стигне средата, че да не ми се изчака чакалото...

Чета ви, следя ви и си мисля за Шанхай. После ще си мисля и за героите.

Средата я подминахме, ама наистина изчакай. Аз се подлъгах и сега място не мога да си намеря. Търся му все някакъв близък до него заместител, пак така да ме

грабне. Добре, че работя в момента Маршалите и съм на една и съща епоха с този. Вземам си дозата Шанхай ежедневно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пристрастна, затова си мълча. Знам само, че такава красота рядко се вижда и се радвам, че (както се очакваше още при снимките,) Тимко извади супер сериал


b1938f9c944b33ac.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, mrnkaloto написа:

Аз съм пристрастна, затова си мълча. Знам само, че такава красота рядко се вижда и се радвам, че (както се очакваше още при снимките,) Тимко извади супер сериал


 

 

А к'ви костюми са му барнали, а! Изляти са по него. Брех тия шанхайски шивачи! Направо  е утрепвач с тях. Не е за слаби сърца.:D

Не е за вярване, но Ратанката бледнее до него, за разлика  от ратанския  сериал, където беше кралицата на  екрана и то не до кой да е.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за топлото посрещане! :bow:Все познати и скъпи ми участници в клуба виждам. Шанхай и Тимко са ясни, ама за мацето се позачудих що тъй й викате.

И преди да задавам... ъъъ... нелепи въпроси, се заех с проучване и самоограмотяване по темата. Та, на Съда вече всичко е ясно, обаче на мен не е , като как съм пропуснала въпросния Ратанов сериал. Еле, пък с БинБин в калабалъка. Не му намерих тема тук, или пак съм бляла и не съм я видяла... Това ще да е. Обаче щом го коментирате, явно си струва да му се фърли по едно очо. 

@India, ще те послушам и докато чакам, ще понаваксам с растителността. 

 

И да не е съвсем спам, един среднощен поздрав на всички с ОСТ-то от сериала.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@asha, ето ти го Rattan. Понеже  е с друго заглавие във форума, може би не си го открила. Ето и темата на Ратанката-  Дзин Тиен. При желание, Лазето може да я вкара горе.

Аз напредвам по-бавно, заради олимпийските игри, но до 20 докарах и си върви много добре. Даже второстепенните персонажи са  интересни. Хубавото е, че няма идеални. Тях най ги мразим.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.02.2022 г. at 23:12, Lawandula написа:

 

А к'ви костюми са му барнали, а! Изляти са по него. Брех тия шанхайски шивачи! Направо  е утрепвач с тях. Не е за слаби сърца.:D

Не е за вярване, но Ратанката бледнее до него, за разлика  от ратанския  сериал, където беше кралицата на  екрана и то не до кой да е.

a4745c7510f35cad.jpg4ff5ac0283022fde.jpg

 

Не само костюмите, всеки един дребен детайл са преценили, цялата обстановка носи един уют и не те пуска.

 

e5603d5ec1661210.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мрън, със същото впечатление останах и аз. Дори улицата, когато дават, без значение как са го постигнали, всичко е изпипано- сгради, реклами по сградите, движещите се хора,коли,  рикши и т.н. Наистина, много барнато всичко, за да донесе атмосферата на онова време и героите да са в съответната обстановка.Успели са и идеално да съчетаят традиционното китайско за времето и авангардното европейско, налагащо се от по-младите.  В болницата дори са се постарали да няма издънки-  сложили  са съответстващото за времето си оборудване, униформи и т.н. 

Удоволствие е наистина да се гледа. Тимко и Ратанката вече ги похвалиме, другите актьори също без забележки- подбрани са идеално за ролите и всеки герой има  уникалност, която го различава и определя. Поради това са и интересни..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...