Jump to content

Recommended Posts

FEbJIdzXwAEClNb?format=jpg&name=medium

Off Topic

FJJT2_sagAIxxi8?format=jpg&name=large

FJE_McGakAAJPJF?format=jpg&name=largeFJCAOkeWYAQKQy0?format=jpg&name=large

FJE_MtMaIAE2n4S?format=jpg&name=largeFJT_M2cacAMWFVJ?format=jpg&name=large

 

Kei×Yaku: Abunai Aibou (ケイ×ヤク)
Страна: Япония
Също така известен като: Kei x Yaku: Dangerous Partners
По BL новелата на: Kaoruhara Yoshie - "Kei×Yaku: Abunai Aibou" (ケイ×ヤク -あぶない相棒-)
Период на излъчване: 2022 – Януари – 13 до 2022 – Март – 17
Време на излъчване: Четвъртък 23:59
Формат: Renzoku
Жанр: Екшън, Трилър, Мистерия, Драма, BL
Канал: NTV, YTV
Епизоди: 10
Режисьор: Hatano Takafumi
Субтитри: Английски

 

Участват:
Suzuki Nobuyuki като Kunishita Ichiro
Inukai Atsuhiro като Hanabusa Shiro
Metropolitan Police Department (Public Security)
Kuriyama Chiaki като Nakaba Rion
Tokui Yoshimi като Taguchi Akira
Yakuza Group "Minegami-gumi"
Matsumoto Toshio като Nakamura Yuji
Others
Itao Itsuji като Ohsu Kimiaki
Yoshimura Kaito като Ohsu Masashi
Hagiwara Minori като Hazuki Chika

 

Резюме: Kunishita Ichiro (Suzuki Nobuyuki) е следовател от отдела за обществена безопасност на полицейското управление на Токио. Той е красив, има добра фигура, усърден е в работата си, но никога не е имал приятелка заради сериозната си личност. Един ден Ichiro получава задача да шпионира и наблюдава Hanabusa Shiro (Inukai Atsuhiro), младият бос на якудза клан. Той е мистериозен млад мъж, влязъл в престъпният свят преди три години и за кратко време се издигна до позицията на шеф. В хода на мисията си Ichiro научава, че Shiro е по-малкият брат на следователя, който наскоро е изчезнал. За да разберат истината за изчезването му, Ichiro и Shiro решават да работят заедно. Но за да скрием факта на сътрудничество сключат „ договор за фалшив любовник “.  Тайното им разследване на случая постепенно ги води до инцидент, който ще разтърси нацията и съдбата им…

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега с това БЛ в жанровете да не ме разочароват? Не мога да ги възприеме в подобен сюжет, а постерът говори за съвсем различно нещо. Очаквах гангстерска поредица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми които четят поредицата която още не е завършена казват, че има доста разследване и е много добре написано. Нещата между двамата ставали мега бавно и фино затова сериала може да е само броманс. А и Япония все пак е измислила този жанр и имат много манга и новели затова винаги са си имали и доста екранизации без да следват тренд...:D. Какво да се направи, че в този жанр има и много добри сюжети...:lol2: А и постера говорори точно за такъв жанр с тез преплетени ръце...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък преплетените ръце не съм ги фокусирала. Надявам се да наблегнат на другите две, които държат оръжия. Май ще е така. Ако има и комедия, ще е хубаво. 

Ще ги видя със сигурност. А-кун ми харесва с тази прическа. Дава му различна визия.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази дорама все повече ми привлича вниманието. 

Гледах трейлъри и изглежда превъзходно. Цветовете са много подходящи за крими заглавие и съвсем не ми се връзват в шоунен аи вариант. Двамата главни също не ги виждам в нещо подобно, освен ако то не минава през комедийно загатване в отношенията между героите. 

Визията на А-кун е истинско великолепие. Много му отиват и прическата, и цвета. Усещам, че и ролята ще му пасне идеално.

Дано да има някаква крими интрига и не се отплесват с нелогични отклонения! За мен потенциалът е видим. Зависи, какво ще ни предложат сценаристите.

Най-хубавото е, че преводачите са бързи за момента. Еп.2 вече е събнат.

Off Topic

268062285_4964063470353179_2987345412628

271957362_1085509282263456_5045533167648

271975351_1085509238930127_5041627462272

271823542_1085509202263464_5885508007858

271985070_286758283519213_56514979400640

271779369_289358959925812_85822334148225

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как са правили гигантската татуировка на А-кун. Невероятно!

Страхотно впечатление правят тези кадри! Много искам заглавието наистина да е прилично и завладяващо!

Off Topic

272761521_353092736815986_21641805592348

272781500_353092690149324_12679552716580

272574401_350562530402340_45502080936665

272683843_353221436803116_84873269237243

272745426_353221450136448_50090165055444

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От изгледаните 2 серии доста ми допадна. За разлика от тайландските BL сериали, където се набляга много на физическите контакти, тук си има съвсем приличен криминален сценарий и броманса е толкова лек и фин, че може да мине даже за нормален сериал (поне засега). Двамата актьори са много симпатични, въпреки че аз лично повече харесвам Inukai Atsuhiro, може би защото играе лошото момче. Това си е направо глътка въздух в морето от тайландски подобни сериали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на това се надявам. Даже от Нобу Сузуки не очаквам да е толкова добър, колкото А-кун може да ни покаже. Просто и двамата не ги виждам в шоунен аи роли, за да наблягат на това. Другаде трябва да се насочат сценаристите.

Чакам да се съберат повече серии, че ще забравя, какво съм гледала, докато идват следващите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледаемо е, и типично по японски - адски обрано откъм разговори и до ръба, но без да го преминава.

Но е и също така много предсказуемо като сюжет. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началната сцена (2 мин) беше толкова абсурдна и глупава, че ако не бях гледала снимки преди това, можеше веднага да се откажа с продължението.

Надявам се да не ми навират подобни простотии по-натам и дори добавените финали да бъдат решени само в комедиен стил.

Иначе цветовете, музиката и играта са чудесни. Историята също се заформи любопитна заради криминалния елемент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действието върви много добре и във втора серия. Какви разкрития! Как само се надушиха тези двамата, без да искат. Анеки ги събра. Дадоха миналото им.

Чакам с нетърпение включването на нови герои, особено този на Кайто Йошимура като един от синовете на големците. Вече се запознахме с дъщерята на най-видния сред тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завързаха се много здраво нещата. Оказва се, че всички наоколо са свързани с инцидента отпреди 20г. И Анеки него е разследвала, и децата на големците са забъркани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Обясниха някои неща, но защо човекът в затвора ще си е признал подобно нещо, ако не го е извършил и защо някой започна да елиминира други замесени в случая?!

Добре. Обясниха някои неща, но защо човекът в затвора си е признал, ако не го е извършил и защо започват да елиминират други замесени в случая?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше ясно, че човекът в затвора е невинен. Въпросът беше, каква е причината да е там. И това се изясни.

Успяват да вървят добре, без излишни лиготии. Добре, че Анеки е там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бръснарят Ямада голям касапин ще излезе. Изглежда изпълнява поръчки на министъра. Обаче много станаха навързаните в този случай отпреди 20 г.

Ха! И Широ сънувал същото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...