Jump to content

Recommended Posts

E-8pUqOXMAIjJnz?format=jpg&name=medium

 

Hakuoki (薄桜鬼)
Страна: Япония
Също така известен като: Hakuouki
По мангата на: Idea Factory - "Hakuoki" (薄桜鬼)
Период на излъчване: 2022 – Януари – 07 до 2022 – Март – 11
Време на излъчване: Петък 11:30
Формат: Renzoku
Жанр: Приключенски, Исторически, Романс, Фентъзи
Канал: WOWOW
Епизоди: 10
Режисьор: Rokusha Masanobu, Nishikata Yuki
Субтитри: Английски

 

Участват:
Sakiyama Tsubasa като Hijikata Toshizo
Wakayanagi Kotoko като Yukimura Chizuru
Yano Masato като Saito Hajime
Kanai Sonde като Okita Soji
Nagata Takato като Yamazaki Susumu
Fukuyama Kohei като Todohei
Tokito Yuki като Harada Sayuki
Saikawa Koji като Nagakura Shinpachi
Nakabayashi Taiki като Keisuke Yamanami
Tanaka Kotaro като Kondo Isami
Imari Yu като Kazama Chikage


Резюме: Младо момиче, Yukimura Chizuru (Wakayanagi Kotoko), пътува от Едо до Киото в търсене на изчезналия си баща и се заплита в делата на Шинсенгуми...

 

Линк към анимето :subs: :click:
 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Определено сценични артисти са взели за тази адаптация. Много отдавна трябваше да направят такава. Толкова исках да видя първия актьорски състав от стейджа, в който бяха Томоя Накамура, Тайчи Саотоме, Рьо Кимура, Кохей Такеда, Юске Изаки,  Ацуши Хашимото. Дано и това е добро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fuujinshi е още една нова дорама, която е стартирала тези дни и събира в каста си умели сценични артисти като Тайчи Саотоме е Юя Ендо. Надявам се скоро  да има превод, след като качват епизодите! В нея също става дума за воини, само че действието се развива в наше дни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда преводачите са надеждни. Това е една от дорамите,  които се събват веднага. Много се надявам да оправдаят очакванията ми. Все пак става дума за продукция на WOWOW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.01.2022 г. at 17:50, ukio написа:

Fuujinshi е още една нова дорама, която е стартирала тези дни и събира в каста си умели сценични артисти като Тайчи Саотоме е Юя Ендо. Надявам се скоро  да има превод, след като качват епизодите! В нея също става дума за воини, само че действието се развива в наше дни.

 

Първа серия беше много добра. Като цяло много харесвам японски филми/сериали, където има борба с мечове и този се очертава точно такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето че и от другата историческа дорама, която върви в момента, имаме 3 излезли епизода, но тя още не се превежда. Правя паралел, понеже Тайчи Саотоме е в главната роля, а той изигра Хиджиката в сценичната версия на Хакуоуки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах еп.1. Историята ми е позната, но въпреки това отново ще ми е интересно да видя приключенията им.

Познавам само двама от артистиге. Останалите са все нови имена. Предполагам, че идват от сцената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С еп. 3 започна голямата битка. Показаха инцидента в Икедая, ключово събитие, свъразано с шинсенгуми воините.

Усещам, че започна да става вълнуващо. Надявам се на повече човешки взаимоотношения натам.

Чудесен ендинг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу! 4-а стана още по-интересна! Спомням си много неща вече. Отдавна съм гледала историята. 

И героите започват да ми стават симпатични. Откривам чар в новия Сусуму и дори в Окита. Много различен актьор са избрали за ролята на Окита. Спомням си, например, че в тв версията на Курогане Томо Янагишита го играеше, а в мюзикъла - Дайске Хиросе. Това хлапе има по-друго излъчване, но също ми харесва. Играло е в Сайай. Ще го видя и там.

Ето повече инфо за каста.
Яно Масато е в ролята на Сайто Хаджиме. Него го познаваме добре.

415583.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И еп. 5 беше доста добър. Имаме вече по-дълбоки взаимоотношения между Чидзуру и шинсенгуми. Важно е, че покрай търсенето на беща си, тя помага и на тях. Точно това беше интересно в анимето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...