Jump to content

Recommended Posts

преди 34 минути, gig911 написа:

Как да разглеждам мълчанието тук не знам. Айде ,че не ми се започва пръв. Рейтинг на първа серия 4,4%. 

Аз чакам втора серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора серия нищо не промени, от това което стана ясно още на първа серия. 

Off Topic

Да се очакват мъка и рев. Не мерси, ще си гледам синоптиците , те там могат дете да направят, но не и погребение(стискам палци). Не може ли един сериал без рак четвърта степен? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, gig911 написа:

Втора серия нищо не промени, от това което стана ясно още на първа серия. 

  Скрий съдържанието

Да се очакват мъка и рев. Не мерси, ще си гледам синоптиците , те там могат дете да направят, но не и погребение(стискам палци). Не може ли един сериал без рак четвърта степен? 

 

Корейски? Не.

Утре ще пиша, че сега съм ядосан.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми актрисата и ми е 

Spoiler

жал, че ще я загубим рано рано. Но подобни драми са нещо нормално в корейски сериал, както казва Дидо. Всичко зависи от това как ще ни поднесат нещата нататък, дали ще се превърне в тъпа мелодрама или в топла човешка драма.

Засега продължавам да гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо за хубавото. удоволствие е да гледаш актьори и актриси, а не някакви, хванати на улицата, които се мъчат да се правят на актьори и актриси.

Обаче. Сценаристкаша пише основно филмови сценарии. И само 4 сериала. Основното ми впечатление е, че в тях канят големи звезди, които да компенсират всъщност доста мижавия сценарий. Тук е същото. Но дори и аз не очаквах още във втора серия да завалят трупове. Това беше много модерно около 2008-2010 г. (примери траш-хорърите Sorry, I love you, Snow queen) и аз наистина си мислих, че тази мода е щастливо отминала. Уви! Сега остава да вкарат загуба на паметта и връщане на бившата приятелка след 3-5-7 г. раздяла. Засега всичко е на кантар и временото решение е да превъртам двойката 'умиращия лебед"+мухльото тип "Хем ми се иска, хем не ми стиска".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мелодрамите от едно време бяха супер популярни и сега се опитват да си върнат зрителския интерес със стари трикове. Но аз не съм се отказал и към момента почти нищо не ме е подразнило до степен "зарязвам тази драма".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен само третата двойка представлява някакъв интерес. Първата двойка дерматолози са ми толкова изкуствени и насилени и нито химия нито физика чувствам там.  Не стига, че се виждат на всяка крачка в десет милионният Сеул? 

Off Topic

И как може той да познава гаджетата на нейните две приятелки, като дори не е от Корея?  Сигурно е по лесно да уцелиш шестица от тотото. Втората двойка между ходещият труп и жененият, те пък ще са много странни от сега нататък. Той за мен ще напусне жена си и ще бъде с трупа докато умре.  И ако някой се надява бързо да се отървем от трупа, да остави тук всякаква надежда.  Тоя труп сигурно ще го кандилкаме до поне 10 серия, с всички произтичащи от това последствия. Щото тя като умре няма и да има какво повече да се случи в тоя сериал.  Колко ли серии сега ще ни загубят с ретроспекции и спомени? 

Заради това че тия бяха пияни половината от времето се сетих и реших да гледам Work Later, Drink Now. Ама засега тоя много сериозно губи според мен.  Ще видим нататък как ще е.  За момента в рейтингите му водят и 25/21(втори епизод 8% рейтинг)  както и синоптиците.  Рейтинг на 39 за втори епизод е 5,1%. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах, защо трябва да са девствени?  Га си целомъдрието в Корея...

Това, че е нямала романтична връзка,  "девствена" ли означава?:dunno:

Ще погледна да разбера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

59 minutes ago, lukreciana said:

Само не разбрах, защо трябва да са девствени?  Га си целомъдрието в Корея...

Това, че е нямала романтична връзка,  "девствена" ли означава?:dunno:

Ще погледна да разбера...

Не мисля, че са толкова непорочни - всичките. Липсата на романтична връзка нищо не означава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 40 години все веднъж се е напила и е преспала с някого. Това е Корея, те там така правят. А романтика може да дойде на всяка възраст, не е задължително да пристигне рано рано с букет от червени рози. Както казва една позната, 40 години са странна възраст: Една излиза в майчински, друга става баба, а трета още чака принца на бял кон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те 40 години   агале-агале го раздавали, вие искате нещо да се случва в два епизода. Гледат си животеца, пият си питиетата, страдат си за техните си нещица.Това си е живот на стари моми. Реално така си живуркат и всичките ми познати такива, доза егоизъм, доза кръчми, доза пътувания и може би- тайни дози мъже, за което не съм сигурна. Та, за да ги извади нещо от рутината, се иска нещо по-така, а какво по-втрещяващо от рак.Да видим.

Като сложим и музиката, съпровождаща скучното им ежедневие, направо си заспивах на няколко пъти и връщах, щото серията се отекла. Но си го гледам. Поне не е боза и ружки флинтифлюшки и дървета и храсти.

Ако някой си е мислил, че ще гледаме вариант на  "Сексът и градът", значи не е гледал достаъчно корейски сериали. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Третата серия скучна, четвъртата малко се пораздвижиха нещата.

Off Topic

И каква е тая работа дето доктора съобщава новини за пациента на негов приятел? И то такива новини.  Изглежда ми доста нереално,  особено като се следи за правата(тайната) на пациента.  Разбира се, че доктора ще извика и ще разговаря с пациента с който трябва да разговаря. От какъв зор ще разказва на Ми Жо за състоянието на Юнг Чан? Тя да не и е опекун? Ми Жо разбира се нищо не знае за живота и не е на 40 години, че колегата и трябва да се грижи за нея и да и дава насока в живота. Тя как ли е живяла досега без него?  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.02.2022 г. at 12:04, bond написа:

Харесва ми. Напомня ми малко на Dear My Friends.

 

@bond, след  изгледан четвърти епизод, мога да кажа, че и на мен ми харесва. " Dear My Friends", все още ред не му идва да изгледам, та нямам мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След пети епизод, разбрах защо ми харесва сериалчето.

Актьрите- страхотни са. Jeon Mi-Do, която има доста дълга кариера в пиеси и мюзикъли, е една прелест, макар и късно да я видяхме, предвид малкото филми и сериали до сега.Но това настрана.

Много дълбоко сериалът засяга една човешка неизбежност, без която животът ни е немислим- приятелството, което в случая е по-силно дори от семейството, тъй като героините нямат създадено собствено. Те самите са си повече от семейство. Горе имаше питане за доктора и лекарската тайна. Може и да съм пропуснала нещо, но по принцип на много места, а в Корея често ни го показват, пациентът дава телефон за контакт на близък от семейството, в случай на нужда. Та това може да е отговорът на въпроса, защо докторът позвъни на нея първо. Тя е най-близкият ѝ реално човек.

Та, на такова едно изключително приятелство ставаме  свидетели в сериала и на мен ми допада начинът по който вървят нещата, ненатрапчивото и неистерично представяне на ежедневието, в което чувствата между героите не са преекспонирани, изкуствени и  изсмукани от пръстите, а са искрени и нежни и  следват историите на всеки и това прави сериалът  много топъл. Актьорите, започнах и да завърша с тях, показват всичко това така, че да им вярваш.  

 

И понеже съм щастливка, да имам такива приятелки, сериалът ми го напомни, а също, да не ги приемам за даденост и да  ги ценя още повече, особено в обстановката , в която живеем последните две години. 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Lawandula написа:

След пети епизод, разбрах защо ми харесва сериалчето.

Актьрите- страхотни са. Jeon Mi-Do, която има доста дълга кариера в пиеси и мюзикъли, е една прелест, макар и късно да я видяхме, предвид малкото филми и сериали до сега.Но това настрана.

Много дълбоко сериалът засяга една човешка неизбежност, без която животът ни е немислим- приятелството, което в случая е по-силно дори от семейството, тъй като героините нямат създадено собствено. Те самите са си повече от семейство. Горе имаше питане за доктора и лекарската тайна. Може и да съм пропуснала нещо, но по принцип на много места, а в Корея често ни го показват, пациентът дава телефон за контакт на близък от семейството, в случай на нужда. Та това може да е отговорът на въпроса, защо докторът позвъни на нея първо. Тя е най-близкият ѝ реално човек.

Та, на такова едно изключително приятелство ставаме  свидетели в сериала и на мен ми допада начинът по който вървят нещата, ненатрапчивото и неистерично представяне на ежедневието, в което чувствата между героите не са преекспонирани, изкуствени и  изсмукани от пръстите, а са искрени и нежни и  следват историите на всеки и това прави сериалът  много топъл. Актьорите, започнах и да завърша с тях, показват всичко това така, че да им вярваш.  

 

И понеже съм щастливка, да имам такива приятелки, сериалът ми го напомни, а също, да не ги приемам за даденост и да  ги ценя още повече, особено в обстановката , в която живеем последните две години. 

Хубав сериал, но за жени. Мъжете просто няма какво да гледат тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...