Jump to content

Girls On Top


skofiild

Recommended Posts

Girls On Top

 

GOT-the-beat-reveal-group-photo.png

 

GOT the beat (갓 더 비트) е предстояща седемчленна женска единица под SM Entertainment. Те ще направят своя дебют на 3 януари 2022 г. с дигиталния сингъл „Step Back“. Те са първото звено по проекта на SM Girls On Top.

 

2021: Откриване и дебют
На 27 декември 2021 г. SM Entertainment отвори социалните мрежи за проекта, като в същото време бяха разкрити първата снимка на звеното, членовете му и датата на дебюта на 3 януари 2022 г. Също така беше обявено, че подразделението ще направи специален етап на SMTOWN Live 2022: SMCU Express@Kwangya на 1 януари 2022 г. По-късно същия ден SM обясни, че GOT the beat е първото звено от най-новия проект на агенцията, Girls On Top, в който жени изпълнителки под SM ще показват различни комбинации от единици по тема/ тоест, Girls On Top няма да имат фиксирани членове, което означава, че съставът ще продължи да се променя при всяко завръщане/. Единицата 'GOT the beat' е базирана на интензивни танцови песни и изпълнения. На 28 декември 2021 г. беше обявено, че групата ще дебютира с дигиталния сингъл „Step Back“.

 

Официалните акаунти на Girls On Top:

Facebook: @GirlsOnTop.SM
Instagram: @girlsontop_sm
TikTok: @girlsontop_sm
Twitter: @GirlsOnTop_SM
YouTube: @Girls On Top

 

Кпоп  профили: :click:  :click:

 

Членове на звеното GOT the beat:

BoA

GOT-the-beat-Bo-A-Step-Back-concept-phot

 

BoA (на корейски: 보아, на китайски: 寶兒, на японски: ボア; бекроним на „Beat of Angel“) е южнокорейска певица, автор на песни, композитор и актриса от SM Entertainment. Тя е член на женското звено GOT the beat. Тя направи своя дебют в Корея на 25 август 2000 г. с първия си албум ID; Peace B и нейният японски дебют на 30 май 2001 г. със сингъла "ID; Peace B".

Често я наричат "Кралицата на K-pop".

Повече за нея може да прочетете в темата й: :click:

 

Taeyeon

GOT-the-beat-Taeyeon-Step-Back-concept-p

 

Taeyeon (태연) е южнокорейска певица от SM Entertainment. Тя е лидер на момичешката група Girls' Generation, член на нейните подразделения Girls' Generation-TTS и Girls' Generation-Oh!GG и член на проектната баладна група S.M. БАЛАДАТА. Тя също е член на женското звено GOT the beat.
Taeyeon направи своя солов дебют на 7 октомври 2015 г. с първия си мини албум I.

Повече за нея може да прочетет в темата на Girls' Generation: :click:

 

Hyoyeon

GOT-the-beat-Hyoyeon-Step-Back-concept-p

 

Hyoyeon (효연) е южнокорейска певица, автор на песни, рапър, DJ и композитор от SM Entertainment. Тя е член на момичешката група Girls' Generation, нейното второ подразделение Girls' Generation-Oh!GG. Тя също е член на женското звено GOT the beat.
Като диджей се казва HYO.

Повече за Hyoyeon може да прочетет в темата на Girls' Generation: :click:

 

Seulgi

GOT-the-beat-Seulgi-Step-Back-concept-ph

 

Seulgi (슬기) е южнокорейска певица и танцьорка от SM Entertainment. Тя е член на момичешката група Red Velvet и нейното подразделение Red Velvet - Irene & Seulgi. Тя също е член на женското звено GOT the beat и бивш член на проектната група Girls Next Door.

Повече за Seulgi може да почетете в темата на Red Velvet: :click:

 

Wendy

GOT-the-beat-Wendy-Step-Back-concept-pho

 

Wendy (웬디) е южнокорейска певица от SM Entertainment. Тя е главен вокалист на момичешката група Red Velvet и член на женската единица GOT the beat.
Тя направи своя солов дебют на 5 април 2021 г. с мини албума Like Water.

Повече за Wendy може да почетете в темата на Red Velvet: :click:

 

Karina

GOT-the-beat-Karina-Step-Back-concept-ph

 

Karina (카리나) е южнокорейска певица и рапър от SM Entertainment. Тя е лидер на момичешката група aespa и член на женското звено GOT the beat.

Повече за нея може да прочетете в темата на aespa: :click:

 

Winter

GOT-the-beat-Winter-Step-Back-concept-ph

 

Winter (윈터) е южнокорейска певица от SM Entertainment. Тя е член на момичешката група aespa и член на женското звено GOT the beat.

Повече за нея може да прочетете в темата на aespa: :click:

 

*****************************************************************

 

В провелия се на 1 януари концерт SMTOWN Live 2022: SMCU Express@Kwangya бе представена за първи път песента Step Back, която официално ще излезе днес и с която официално ще се даде старт на звеното GOT the beat и на целия проект GOT:Girls On Top. Ето го и него:

 

GOT the beat 'Step Back' Stage Video

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за темата, @skofiild!
Момичетата са страхотни, а цялата песен е висока нота до висока нота, които изпълниха перфектно.
Визуално са коя от коя по-красива, но очите ми постоянно се връщаха на Тейон. 
Изображение


Малко по-рано днес качиха и видео какво се случва зад камера.

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И независимо от оплюването и хилядата различни мнения на световно неизвестни хейтъри песента в момента е #1 в ТОП50 на Спотифай Корея.
18f33eac03db6a2c.jpg

 


А защо я оплюват? Заради текста.
Текстът, който общо взето казва "Разкарай се от моя мъж... Опитваш се да флиртуваш с всички мъже, ти си отрова... Отдръпни се, отстъпи, глупаво момиче...Моят мъж е на различно ниво, на следващо ниво..." Като цяло звучи като предупреждение от една жена към друга, която се опитва да й отнеме мъжа. Това е.
Текста бил "мизогиничен", групата била създадена, за да покаже силата на жените, а не една жена да показва надмощие над друга, името им било "момичета на върха", а пеели за мъж, който бил следващо ниво...Бла-бла-бла. За мен това са приказки на хора, чиито фантазии 1.не са се оправдали и 2.откровени антита, започващи с думите "Не искам да хейтя, НО...". Кой е казал, че групата ще показва женско надмощие не знам. Може би заради песента на БоА със същото име? Да, тя е такава, говори за женската сила, но за настоящата формация никой не е описвал концепцията им, не са давали изявление какво ще показват и за какво ще се борят. 
Както и да е, разбрахте полемиката, която дебютната им песен поражда, разбрахте и моята интерпретация.
На мен "Step Back" ми хареса, не се чувствам обидена от текста, не го намирам за сексистки или какъвто и там се опитват да го изкарат. Пък и от друга страна съм сигурна, че дори да пеят за световен мир и котенца GOT ще бъдат еднакво мразени и харесвани, просто защото са СМ.
Така че, "Girls, bring it on!":)
GOT the Beat Debuts 'Step Back' at SMTOWN Live 2022 Concert – Billboard

 

 

Започнаха танцовите предизвикателства на "Step Back".
Карина и Сълги

 

 

БоА, Карина и Уинтър

 

И Тейон.

Off Topic

 

 

 

 

Покрай дискусията в нета за GOT се сетих за нещо, което понякога ми е почти забавно да наблюдавам, и това е как най-новите к-поп фенове разбират от музика, писане на текстове, еле пък маркетинг - направо "ум да ти зайде", както казваше баба ми. То кой кое да пее, как да го пее, кой да дебютира и как да му върви промото, всичко каквото се сетите. Капацитети световни направо.
Чудя се как хора, които са харесали дадена музика (влюбили са се в нея), как постоянно искат да я променят така, че да не прилича изобщо на това, което са харесали. Като например промяната на ритъма (beat drop) или пък колоритните екстравагантни видеа, или стила на артисти да бил по-така или по-иначе.

А вие чухте ли "Step back"? Ако да, хареса ли ви? Доколо сте недовони от текста или пък не ви интересува?  
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зад кадър - танцовата практика на "Step Back". :)

 

 

Малко след излизане на видеото БоА  публикува стори в Инстаграм.
"И аз за пръв път гледам това видео.Не можах да участвам в последната практика заради семейно събитие, затова нямам много кадри, Не си правете странни предположения, просто се забавлявайте гледайки го. Така или иначе за мен беше преживяване. Моля, очаквайте следващите GOT!"
Изображение
 

Off Topic

 

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27 януари, групата за пръв път ще се представи в музикално предаване, а именно - ще имат специално изпълнение за M Countdown.
Изт.Daum.net
Междувременно, за 19 дни видеото мина 36 млн. гледания, а е само пърформанс изпълнение. :blink:
GOT the beat - Step Back (Girls, R U Ready? Behind the Scenes Photos) :  r/kpop

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехааа, наваксвам с новините. Радвам се, че SM са решили да създадат такава група.

Мацките са една от една по-хубави и талантливи. И защо пак хейт!? Аман от завистливци

и критикари. Боли ги и искат да се провалят, защото момичета са всичко, което те самите не са.

Много успехи и хитове им желая, зареждам песничката да я чуя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На шега и на майтап GOT с 1-ва победа днес на Инкигайо. 

Поздравления! 

5c537d704723c7fe.jpg

 

 

А това е най-гледаната фен-камера от изпълнението им за M Countdown. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме си вече и танцова практика на "Step Back". :)

 

Не сме го отбелязали, но в четвъртък групата се сдоби с втора победа, която получи в музикалното предаване M Countdown. 

Честито! 

c36f9d9df916ce2c.jpg

 

881d0a77f5941151.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за плаката е готино. Благодаря за инфото, @ftisland.

 

Каналът на GOT качи и видео от заснемането на танцовата им практика. Момичетата очевидно се забавляват, а разбрахме, че за BoA това е и първата официално качена в интернет денс практика, въпреки дългогодишната й кариера. :D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно неочаквано екипа на GOT ни подариха видео със забавна игра-съревнование между момичетата, разделени в три отбора.
Играта беше за (тенекиената) купа, а отборите бяха Тейонг и Сълги (TaengooBear), Уенди и Уинтър (отбор Double W) и тройката BoA, Hyoyon, Karina (наречени със забележителното HYOKABo).  Честно казано всички много се забавляваха, обаче WW-отбора обра точките, страхотно си паснаха.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интервю на групата за Rolling Stone.

 

И в навечерието на рождения ден на Уенди, днес на Инкигайо GOT спечелиха 3-тата си победа със "Step Back".
Изображение

 

 

Лидерът Тейон научава за победата.

Off Topic

 

 

 

 


С това те стават #3 дамска група на СМ, по брой получени победи в музикални предавания с дебюта си. Ама ми е супер забавно, да ви кажа:lol2:
Изображение

Ето как са подредени топ групите им:

1. SNSD със събюнита TTS - 12 победи 
2. S.E.S - 4 победи
3. Got The Beat 
- 3 победи (с днешната)
4. SNSD;  Red Velvet със събюнита Irene & Seulgi; aespa - по 1 победа 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Статия за групата на Билборд.


"К-СУПЕРГРУПАТА GOT the beat ЗА ОБЕДИНЕНИЕТО НА СИЛИТЕ СИ: СВЪРЗАХМЕ СЕ ВЕДНАГА"
 

Не трябва да бъдете учен в сферата на к-попа, за да признаете ослепителната сила на GOT. Обявена миналата година, седемчленната супергрупа включва някои от най-големите имена на лейбъла SM Entertainment: там е BoA, ветеран с 20-годишен опит в индустрията и азиатска поп легенда; Тейон и Хьойон от Girl's Generation - едни от първите и най-големи кей-поп изпълнители, които си партнират с американска компания повече от десетилетие; Сълги и Уенди от Red Velvet, които зашеметяват с поп-r&b звук и имидж, който се противопоставя на обикновените к-поп архетипи; и Карина и Уинтър от новодошлите aespa, чиято конценпция за метавселена и футуристичен бийт са авангарда на попа.
Уенди споделя "Представях си дамска версия на SuperM, но никога не съм си мислела, че ще бъда част от нея. Беше хубаво да видя артисти от различни групи да се обединяват заедно."

БоА казва "GOT е много фикусирана върху изпълнението, така че всички страхотни танцьори са заедно. Аз не знам защо съм тук, но бях много щастлива да съм част от този проект.
Теойн разкрива: "Бях поразена от мощните танцови движения на БоА. Когато бях млада я гледах по телевизията или от разстояние, но работейки по този проект можах да я наблюдавам отблизо и се улавях, че я гледам със страхопочитание. Също така бях изненадана от професионализма на по-младите мембъри. Може би защото всички са талантливи и всеки има своя собствена отличителна черта, но ние откликнахме една на друга почти веднага."
Уинтър: "Притеснявах се да изпълнявам редом до такива забележителни артисти, които имат много повече опит от мен. Обаче започвайки практиките, вече не беше странно/неловко, а и те ми помогнаха много."

Сълги разкрива, че "Силната им страст и енергия (на aespa мембърите) ми напомниха за мен самата и ранните дни (в кариерата), и ме мотивират да работя дори още повече."

БоА пък се наслаждава да бъде групов играч и предлага Тейон да бъде лидер, не самата тя (въпреки опита, който има). Харесва й също, че началото на песента, израза "Step back", се пее от Карина, вместо от нея, като ветеран. За БоА разминаването с очакванията е част от забавната страна на супергрупата.

Girls on Top

 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБСОЛЮТНО ЗАСЛУЖЕНО.

GOT The Beat с 1-ви мини албум 'STAMP ON IT'!

Изображение

 

Изображение

 

Как и кога нямам идея, но познайте кой потрива доволно ръце?

Да си припомним ударния старт на 2022  г.  с момичетата от GOT The Beat.:yes:

 

 

UPDATE

Албумът излиза на 16.01, а предварително издадена песен ще получим на концерта на 1.01.

EP-то ще съдържа шест интензивни денс-парчета. Нямам търпение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GOT The Beat и кратко видео зад кулисите на SMCU: PALACE концерта, който ще се излъчи на 01.01.

В края на клипа имаме и кратък откъс от новата им песен. :D

(клик на снимката)

Изображение

 

 

Продажбите на първият им албум вече започнаха и към момента са седми за деня в Ktown4u.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пърформанс видео на новата песен на юнита - "Stamp On It".

 

 

Изпълниха и хита си Step Back"
Изображение

 

Може да гледате видеото , докато не са го свалили.

 

 

Хайде на графика -  тийзърите започват на 4.01, 0:00 KST, което за наш късмет е предния ден - вторник, 17:00 ч.:D

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тийзър снимките за 'STAMP ON IT' започнаха с Тейон.

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

И Карина.

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Накрая сложиха и една обща снимка, за да ни довършат съвсем.

Значи тез' чорапки в комплект със сандалките ми идват в повече, но роклята на Тейон не мога да разбера дразни ли ме и колко точно. :D

Не го приемайте на сериозно, не е хейт комент. Забавляват ме и съм съвсем наясно, че модата не винаги е за красота, а понякога просто се търси реакция.

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днешните тийзъри са убийствени.

Уинтър
Е честно, толкова да ми харесват, че ми се иска да изтипосам всичките снимки в едър план. Не е само това, че е хубава. Просто има нещо в нея, специално в тази сесия, някаква закачлива дързост, не знам. 

Изображение 

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

БоА

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Заедно са още по-готини. :)

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...