Jump to content

All of Us Are Dead (2022)


Recommended Posts

eMQ9YDjYyjK0x9v2cmsPYHx81dT.jpg

Off Topic

FH5UVUQVkAol-K7?format=jpg&name=medium

 

All of Us Are Dead (지금 우리 학교는)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Jigeum Woori Hakkyoneun
По webcomic на: Joo Dong-Geun – „Now at Our School“
Излъчване: 28 януари 2022 г.
Време на излъчване: Понеделник
Жанр: Училищен хорър
Канал: Netflix
Епизоди: 12
Режисьор: Lee Jae Kyu (The King 2hearts, Beethoven Virus, Fashion 70's, Damo)
Сценаристи: Chun Sung Il, Joo Dong Geun (L.U.C.A.: The Beginning, Your Honor, The Package)
Субтитри: Английски

 

Участват:
Yoon Chan Young като Lee Chung San
Park Ji Hoo като Nam On Zo
Cho Yi Hyun като Choi Nam Ra
Park Solomon като Lee Soo Hyeok
Yoo In Soo като Yoon Gwi Nam
Lee Eun Saem като Park Mi Jin
Kim Bo Yoon като Seo Hyo Ryung
Ahn Seung Kyoon като Oh Joon Young
Jin Ho Eun като Jang Min Jae
Ha Seung Ri като Jang Ha Ri
Ahn Ji Ho като Kim Cheol Soo
Shin Jae Hwi като Chang Hoon
Lee Yoo Mi като Lee Na Yeon
Kim Jin Young като Kim Ji Min
Ham Sung Min като Han Kyung Soo
Son Sang Yeon като Jung Woo Jin
Yang Han Yol като Yoo Joon Sung
Lee Chae Eun като Hee Soo
Zo Zee An като Myung Hwan
Jung Yi Seo като Kim Hyun Joo
Kim Ju A като Yoon Yi Sak
Lee Sang Hee като Park Sun Hwa
Kim Byung Chul като Lee Byung Chan
Lee Chae Bin като kindergartener zombie

Lee Kyu Hyung като detective Song Jae Ik

 

Резюме: Група ученици от гимназията са хванати в капан в училището си по време на епидемия от зомби вирус. Учениците отчаяно се опитват да избегнат зомбитата и да избягат от училището си…

 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Е, не, корейците вече прекаляват с явното крадене на не само идеи, но почти всичко от японски манги и анимета, знам, че те нямат много неща в този жанр, затова става така, но е твърде очеизвадно. Това се коментира и в туитър... значи това е толкова подобно на анимето High School of the Dead, че веднага се сетих за него само по описание и кадри на сериала, и хората това коментират... ето резюмето на анимето по мангата: "Светът е повален от смъртоносна болест, която превръща хората в зомбита. В Япония няколко студенти от гимназия "Фуджима" се борят заедно, за да oцелеят в настоящия апокалипсис". В анимето главният ги трепе с бухалка, има мацка с копие и мацка с лък, в корейския сериал – същото, даже заглавният постер е подобен на един от анимето, затова се и сетих. Значи Япония скоро трябва да ги осъди и за това, както се случи с три анимета напълно копирани от корейците, и те ги осъдиха в Корея...:lol2:

  • Харесвам 2
  • Мерси 2
  • Хаха 2
  • Upvote 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата идея за зомбита писва, всяка година излиза филм на такава тема. Когато гледах the Silent sea и там очаквах извънземните пак да се появят, както става във всеки филм фантастика за космоса, но ме изненадаха с нещо по-интересно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че това е едно към едно с анимето Hish school of the dead :lol: О ти си писала подробно за анимето, ще е интересно да видим корейците с такива убийствени оръжия. А дали ще има и голота и забавни сцени като в анимето? :lol2: Ще го гледам, затова се надявам да е добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов трейлър

Наистина ми напомня на Train to Busan, както каза главния :lol:

Редактирано от melis95
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си, че изобщо няма да ми хареса, а то стана така че гледам епизод след епизод, но все още не съм го изгледала. :yes: Добре е снимано, но има сцени, които са безсмислени.

Off Topic

Като как умират близките на главните, супер гадно ми стана.

Off Topic

И момичето (от Squid Game) как уби приятеля наCheong San, супер много ме издразни, че и учителката тръгна след нея да я "спасява" -.-

Не разбирам до 12-та серия какво толкова ще дадат. :huh2:

Уебтуна е пълна боза. Чак се чудя как са се навили да направят сериал по него. Но си е едно към едно с анимето, което много харесвам!

Редактирано от melis95
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда така е сега остава създателя на мангата High School of the Dead да осъди за плагиастване и то в голями размери :lol2:, тоз който се пише мангака на таз история и да се приключи с това недоразумение...:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.01.2022 г. at 20:11, lazeto написа:

Мда така е сега остава създателя на мангата High School of the Dead да осъди за плагиастване и то в голями размери :lol2:, тоз който се пише мангака на таз история и да се приключи с това недоразумение...:lol2:

 

Остана да има някой с меч, но съм на 11-ти епизод и не съм видяла още. Има време :lol:

Off Topic

Егати, онзи Gwi Nam не се отказа ей, май няма да спре да го преследва.

Някой изгледал ли го е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва. Неангажиращо. Става за убиване на времето. Първоначално се издразних на някои нелогични реакции в началото, но след това се сетих, че гледам карейско и спрях да търся логика и рационалност в действията.  Така всичко си дойде на мястото, ㅋㅋㅋㅋ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запозната с анимето, но съпругът ми го е чел и твърди, че не са толкова подобни. Може би като цяло идеята е вдъхновена оттам, но не и развитието на историята, детайлите и т.н. Прочетох току-що един интересен отговор в Quora, който обяснява разликите.

Off Topic

‘Austin McKenna: There’s tons of zombie movies or series. Unless it steals a lot from Highschool of the dead. It also takes place mostly at the school while Highschool of the dead pretty much abandons the Highschool after episode 2. Also ground zero is different. The Highschool is ground zero in the series. But in Highschool of the dead it starts outside the school and has already affected the whole world. Also a main difference is the traits of the zombies. The zombies in all of us are dead are just flesh eating humanoids. Meanwhile in Highschool of the dead the virus makes them blind and they can only find victims by sound. The zombies in all of us are dead can use all of their senses to find prey.‘ (https://www.quora.com/Why-havent-people-realised-that-the-Netflix-series-All-of-Us-Are-Dead-stole-the-plot-from-the-anime-High-School-of-the-Dead

Иначе сега ми стана интересно да намеря това аниме, защото сериалът доста ми хареса. Много динамичен, с интересни образи и истории. Само краят ме разочарова, оставиха си вратичка за втори сезон, според мен. 
Както и да е, драмата пожъна голям успех, още е в топ 10 на Нетфликс. Май след ‘Squid game’ това е най-популярният сериал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, lazeto said:

Ето ти линк към Анимето така сама можеш да прецениш дали си приличат..:lol2:

 

High School of the Dead (2010) :click:

За съжаление при мен не се отваря Замунда. Но ще питам съпруга ми откъде го е гледал. Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, ivanjelina написа:

За съжаление при мен не се отваря Замунда. Но ще питам съпруга ми откъде го е гледал. Благодаря! 

HSOTD  Заповядай, тук ги има всичките епизоди. Гледала съм го 3 пъти и преди малко си припомних 1-ви епизод и наистина AOUAD (1-ви еп) е едно към едно с началото на анимето. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесвам истории за зомбита, но рядко има нещо добро.  Корейците още са слаби в хоръра и фантастиката, но този път ме изненадаха. Добре заснет, има си история, смисъл, добре обоснован и завършек. Разбира се, оставиха си вратичка за продължение, но дори и да има такова, едва ли ще е с този актьорски състав и продължение на историята. Единствения вариант според мен е да развият нова история с президента на класа.

Заслужава си гледането за любителите на този жанр. За мен е на едно ниво с първите 7-8 сезона на Живите мъртви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не харесвам филми за зомбита и тем подобни, но от скука го изгледах. децата определено се справиха доста добре иначе от към драма нищо особено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих субтитрите, пуснах 2-3 епизода, не е лошо, но ако не го намеря с ориг. аудио май ще си намеря нещо по-интересно (след TWD се бях зарекъл да не гледам този жанр)  

ПП: Ще видя и анимето по-горе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чист ужас и тинейджърка драма.

Харесвам зомбита. Те никога не са на диета и винаги са гладни. Нямат предпочитания и всеки е вкусен.

Може би няма много смисъл в подобен сериал, но аз и не търси смисъл в сериал със зомбита. Основната цел  в подобни сюжети е да не станеш храна или да търсиш храна. Моята цел е да се забавлявам и колкото повече кръв има, толкова по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

All of us are dead S2 | Очаква се за 28.01.2024г. по Netflix. Мисля, че ще развалят 2-ри сезон, но дано да греша. :(

 

Редактирано от mell_moonie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...