Jump to content

Drive My Car (2021)


Recommended Posts

Drive My Car (2021)

04823697340d6c31.jpg

 

Българско заглавие: Карай колата ми

Японско заглавие: Doraibu mai ka

   Държава: Япония

Година: 2021

Жанр: драма, фестивален

 Времетраене: 176 мин. (3ч)

 

default_forumes.png

 

Превод: fractal

 

Прогрес:

Превод и тайминг: 100%

Редакция: 100%

 

:essub:

 

"Карай колата ми" е японското предложение за 94-тото издание на наградите Оскар 2022, които ще се състоят на 27 март. Засега е наличен само WEB Screener /който вече ще се раздава на членовете на американската киноакадемия, вместо DVD-та по пощата/. Вероятна дата за DVD и Blu Ray няма, говори се за юни-юли месец догодина.

 

В ролите : Reika Kirishima, Toko Miura, Nishijima Hidetoshi, Yoo-rim Park, Dae-Young Jin, Sonia Yuan, Satoko Abe, Masaki Okada, Perry Dizon, Ahn Hwitae

 

default_imdb.jpg

 

Резюме: Адаптация по разказа на Харуки Мураками "Карай колата ми" от сборника разкази "Мъже без жени".

Режисьорът Юсуке има щастлив брак със съпругата си, която е драматург и пише както пиеси, така и сценарии за филми. Две години след нейната ненавременна смърт, Юсуке не се е съвзел от удара на съдбата. Точно тогава организаторите на театралния фестивал в Хирошима му предлагат да участва с театрална постановка, адаптация на Чеховите "Три сестри". Режисьорът се съгласява, но има и едно допълнително условие. Организаторите изискват от състезаващите се режисьори да карат колите си не сами, а с наети от тях шофьори. Юсуке наема странната Мисаки. Така започва тяхното пътешествие през Япония, което става причина за интересни и на места забавни случки и диалози, разкрития на дълбоко пазени тайни и т.н.

 

Награди и номинации:

Победител в категориите "Най-добър сценарий", "Награда на ФИПРЕСИ" и "Награда на екуменическото жури", номинация за най-добър филм на кинофестивала в Кан - 2021 г.

Общо 12 награди и 10 номинации от световни кинофестивали.

 

 

По предложение:

На 21.12.2021 г. at 13:53, К02 написа:

Здравейте, мисля че си струва да се обърне внимание на тазгодишното предложение за оскар от Япония - Drive My Car по разказ на Харуки Мураками.

Благодаря

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам подходящо време да го изгледам. Много се надявам да ми хареса, след всички хубави думи, които чета за филма.

Успех с превода! Надявам се да няма много затормозяващи реплики, понеже знам, че има театър в историята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, освен че гледам английския и сръбския написан текст, за момента се консултирам с една руска озвучка на филма, предполагам че те имат правилното отношение към собствения си Чехов :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...