Jump to content

Recommended Posts

summer.jpg?fbclid=IwAR19qhjOkAsYmvbOsnKn40i8rXJPl5aqBiW8MVgnn_uLjcm1hNJE5VlZ780

 

Off Topic

spacer.pngb0d5e5fb892324f5.jpg

Our Beloved Summer (그해 우리는)

 

Страна: Южна Корея

Също така известен като: That Year We AreThat Year, We; Us That Year

Период на излъчване: 6 декември 2021 - 25 януари 2022

Време на излъчване: Понеделник и Вторник

Жанр: комедия, романс, младежки, драма
Телевизия: SBS

Епизоди: 16

Режисьор: Kim Yoon Jin (продуцент на Psycho But It's Okay)

Сценарист: Lee Na Eun (Failing In Love)

Субтитри: Английски, :subs:Български

 

Участват:

Choi Woo Shik като Choi Woong

Kim Da Mi като Gook Yeon Soo

Kim Sung Chul като Kim Ji Woong

Roh Jeong Eui като "NJ"

Park Jin Joo като Lee Sol Yi

Jeon Hye Won като Jung Chae Ran

Yun Sang Jeong като Ji Ye In

Park Do Wook като Chi Sung

Kwak Dong Yeon като Nu A

Lee Joon Hyuk като Jang Do Yul

 

Резюме: Че Унг (Че У Шик) и Кук Йон Су (Ким Да Ми) са се разделили преди 10 години, казвайки си повече да не се виждат.

Документален филм, който са снимали в гимназията, придобива популярност.

Сега, въпреки че не искат, трябва отново да застанат пред камерата.

Сериалът ще проследи историята им и сложните им чувства.

 

Off Topic

 

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

 

:subs: Онлайн с български субтитри :click: :click:  :click:  :click: 

 

Свали с български и английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, bond написа:

Романс без триъгълник или друга геометрична фигура, не е никакъв романс.

Въпросът е колко тъп ще е тъпият ъгъл на триъгълника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес беше съобщено, че V от BTS ще участва със своя соло песен в саундтрака на "Our Beloved Summer"; по - късно ще бъдат оповестени още подробности около проекта.

 

"BTS’s V To Sing For OST Of "Our Beloved Summer" Starring His Close Friend Choi Woo Shik"

 

"BTS's V to reportedly lend his voice for Choi Woo Sik's new drama "Our Beloved Summer""

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Choi Woo-SikKim Da-MiPark Jin-JooPark Won-SangSeo Jung-Yeon - обещаващ актьорски състав. Нищо още няма да казвам, само в началото сме, но първа серия се гледа леко и бързо. Пу, пу, пу!

А, сега видях,

На 22.11.2021 г. at 20:52, battle4thesunn написа:

В момента сериалът се превежда от Eastern Spirit

Браво! Още преди да е тръгнал! :lol2::inlove: Успех!!!

Дано този сериал да повлече крак и декември да тръгне добре-чакаме 

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, dido100 написа:

Браво! Още преди да е тръгнал! :lol2::inlove: Успех!!!

Точно днес тръгна! :lol2: ;)

@IPurpleYou и @b0rahae са светкавични и няма да се изненадам, ако още утре има превод на първата серия. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, dido100 написа:

Choi Woo-SikKim Da-MiPark Jin-JooPark Won-SangSeo Jung-Yeon - обещаващ актьорски състав. Нищо още няма да казвам, само в началото сме, но първа серия се гледа леко и бързо. Пу, пу, пу!

А, сега видях,

Браво! Още преди да е тръгнал! :lol2::inlove: Успех!!!

Дано този сериал да повлече крак и декември да тръгне добре-чакаме 

Следим ние кое кога тръгва, не можеш да ни пипнеш :D

Сериалът излезе днес

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сериал за който в момента се говори най много при сериалите и актьорите.  Явно има защо. По данните на Good Data Corporation. 

1. SBS “Our Beloved Summer”
2. KBS2 “Young Lady and Gentleman”
3. tvN “Bulgasal”
4. KBS1 “The King of Tears, Lee Bang Won”
5. JTBC “Snowdrop”
6. MBC “Tracer”
7. tvN “Ghost Doctor”
8. SBS “Now We Are Breaking Up”
9. KBS2 “Moonshine”
10. tvN “Bad and Crazy”

 

И актьори:

1. Kim Da Mi (“Our Beloved Summer”)
2. Choi Woo Shik (“Our Beloved Summer”)
3. Lee Se Hee (“Young Lady and Gentleman”)
4. Ji Hyun Woo (“Young Lady and Gentleman”)
5. Song Hye Kyo (“Now We Are Breaking Up”)
6. Kwon Nara (“Bulgasal”)
7. Rain (“Ghost Doctor”)
8. Lee Joon (“Bulgasal”)
9. Im Siwan (“Tracer”)
10. Lee Jin Wook (“Bulgasal”)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах сериите досега и сериала много ми хареса. Интересен сюжет и герои. Явно не напразно сериала и актьорите са номер едно  в класациите на Good Data Corporation. За 3 поредни седмици. Показана е егоистичната страна и само достатъчността на азиатците. Раздялата по една глупава на пръв поглед причина.

Off Topic

Аз съм бедна и не искам да те тегля с мен надолу. Не искам да живееш живота който аз живея. Това също показва и недоверието в чувствата на партньора. На пръв поглед изглежда самопожертвователно , но от друга страна показва никаква заинтересованост към чувствата на другият. Мисъл само за себе си. Като знам корейските сериали се чувствах доста притеснен след края на 11-та серия. Виках си няма как да не оплескат работите до края на сериала. И се надявам в последните две серии , всичко да мине добре без тъпотии. 

Kim Da Mi  ми изглежда по възрастна от реалната си възраст(26)? И с изненада видях че е 1,70 висока? А все ми се струваше ,че е дребна. Тя има много малко драми и филми , а има 18 награди?  Само за The Witch: Part 1. The Subversion  има 13 награди? Явно тоя филм ще да е нещо велико. Явно тия корейски награди са само въпрос на късмет, сериал, тв.канал. Като знам какви актьори нямат и 10 награди. Наградите на MBC, KBS, SBS пък са пълен майтап, защото награждават само свои си сериали. Не казвам, че е лоша актриса.  А  22 годишната  Kim So Hyun има 27 награди(поне тя има дълга кариера, ама все пак)???  Shin Hye-sun  има 8 награди. Oh Yeon Seo - 9 награди. Shin Min Ah - 21 награди.  Kim Da Mi също е популярна и в Инстаграм за разлика от други актриси. Над 1 милион харесвания на неин пост. Когато Ким Сун А едва събира 5-6000. Явно възрастта оказва влияние. Ама доста актриси не могат да стигнат дори и 50-100 хиляди харесвания. 

Иначе препоръчвам сериала за гледане. Добре е направен въпреки клишетата. Актьорите също са добри и сладури. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключих сериала. Главната героиня , страшно човече. Нито веднъж не отстъпи, ей.

Off Topic

Нейният приятел заминава да учи в Париж, а тя изведнъж като 6-ца от тотото получава оферта за работа в Париж, и разбира се тя не замина??  Това ще е някаква шибана корейска душевност. И не замина щото живота и изведнъж се оказа, че бил хубав????  А тя заради тоя живот скъса с приятеля си , щото живота и беше кофти?? Разбира се трябваше да ни пилят нервите до края. Аз вече ги виждах него с певицата в Париж , а тя се събира с режисьора в Корея.  Ама заради сватбата накрая ще им простя. Явно наистина имаше какво да се притеснявам за последните две серии.  За малко да оплескат всичко. Но като цяло всичко завърши добре.  Режисьора реши да снима филм за майка си за да не съжалява по късно. Помощник режисьорката му каза ,че го харесва, и то с голямо закъснение де, трябваше по рано да му каже, че да му дойде акъла на място.  Мениджъра и кръчмарката и те със закъснение  взеха да се срещат. Не ги знам тия четиримата какво бяха спали последните 2-3 години. 

Изчаках да излязат последните две серии, че ме беше страх да ги гледам по отделно.  Хубав сериал, но изнервящ. Тя беше първият човек който той нарисува. Всички бяха големи сладури, главните изглеждаха чудесно заедно. Пасваха си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.01.2022 г. at 18:09, dido100 написа:

Не си ли го гледал??????!!!!!!!!:slap::slap::slap:

Хорори  (The Witch: Part 1. The Subversion) не гледаме, нищо че са корейски ;)

Но пък иначе и двамата пак харесахме нещо.. не помня кои са предишните обаче... туй от ЕГН-то... ;)

Иначе сериала  е точно от какъвто имах нужда и благодарение на нашите неуморни пчелички -преводачките удоволствието беше пълно.:thanks:

Напомни ми защо гледам корейско...  романтика...с лек привкус на драма, не в онзи тегав драматичен стил , че няма нещо да не и се е случило още на главната... и  реалността на ежедневието - увлечени в работа и решаване на проблеми, спохождащо ни всички. Много добра комбинация на преплитане на минало и настоящето и любимото ми... "как всички са оплетени като свински черва" ;)

Каста е много добър...главната направи хубав и цветен дебют в Itaewon Class и тук доста добре партнира с всички, а Choi Woo Shik лоша роля няма... и останалите... дразнещо присъствие няма... препоръчвам с 2 ръце :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставил съм си последните два епизода за доглеждане. Причината е ясна,просто не искам да свършва. Толкова,толкова много ми харесва. Всичко,абсолютно всичко. Няма да вляза в подробности,това е сериал,който просто трябва да изгледаш и съпреживееш заедно с героите в него. Още по хубаво ще е ако съм в едно готино студио ,като къщичката на Че Унг,да пусна проектора,да напукам пуканките и в компанията на NJ и Йон Су изгледам всичките серии.

Понеже много си харесвам зодията (Овен) и съм супер щастлив да разбера,че и двамата главни Че У Шик и Ким Да Ми също за овнета )) Дали пък затова не са ги избрали за главните роли тук,хммммм...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е като да не ми харесват такъв тип сериали, даже напротив, но този нещо не можа да ме грабне. Може би не съм била в подходящото настроение, след като толкова хора го харесват. А иначе играта на всички актьори ми хареса. Благодаря на преводачите за хубавия превод:thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да го гледам преди няколко месеца и още в първите моменти си помислих, че заради такива сериали заобичах корейското кино. Докато не заседнах на седми епизод. В един момент поведението на главните герои ме измори и не упях да продължа. До вчера, когато имах усещане да продължа от там, докъдето съм спряла. Явно първоначално не съм била в подходящо настроение за този сериал. На втори опит приключих останалите епизоди за един ден.

С всеки следващ епизод героите се разтваряха за себе си и за мен станаха ясни причините за поведението им. 

Off Topic

Показа се колко наранени са били още от ранна възраст и как са съществували самотни в страданията и страховете си, спрели в замръзването и вцепението си, което е препятствало да създадат връзка със самите себе си и с другите хора, с които са влизали в отношения. 

В един от епизодите се каза,

Off Topic

че всеки живот е произведение на изкуството и става завършен, когато всички части се съберат. Това се запечата в съзнанието ми, защото се припокри с мислите и усещанията, които вече бях започнала да изграждам за героите. И на свой ред намери смисъл с по-нататъшното им развитие, защото едва когато събраха всички части от себе си, интегрираха ги, застанаха искрени за себе си, се превърнаха в творците на животите си и намериха посоката си поотделно и заедно. 

Топъл и човешки сериал, в който персонажите бяха изобразени като човешки същества със своите травми, страхове, несъвършенства, положителни качества и с пълната им палитра от емоции. Едни хора, които всекидневно и ежеминутно се опитваха да оцеляват и да се справят с реалността, в която се намираха. Първоначално както са знаели и придобили, впоследствие чрез съзнателни избори, комуникация и откритост. 

Хареса ми много, заради изпълнението, актьорската игра, човешкото в него, музиката. Отдавна чаках да се появи такъв сериал, предвид че последните години все по-трудно харесвам това, което излиза. Препоръчвам. Заслужава да се види и съпреживее. 

Благодаря за субтитрите! 

Редактирано от Koizora
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...