Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Ichi

 

Режисьор:Fumihiko Sori
В ролите: Haruka Ayase, Shido Nakamura, Yosuke Kubozuka, Takao Osawa, Emoto Akira и др.
Държава: Япония
Жанр:Екшън
Времетраене: 1:59:29 мин.

Субтитри: Български

imdb
 

Изтегли филма от ТУК или от ТУК

Резюме: 
Прочутият майстор на меча Затоичи се завръща отново на екрана в женски образ - Ичи (Haruka Ayase). Ичи е сляпа жена, която се скита из града, свирейки на шамисен (триструнен японски музикален инструмент) и винаги се изправя срещу хората, които се отнасят към нея хладно или се опитват да се възползват от нея. Тя има изключителни умения в боравенето с меча, с които се бори срещу престъпниците. Зад невиждащите й очи прозира душата й, която ще й помогне да намери любовта и приятелството...
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красива и същевременно доста тъжна японска приказка.

Филмът определено си има своите достойнства, но те не достигат за да изведат Ичи над посредствеността.

Просто този филм отстъпва значително на всички останали заглавия, излезли под името "Затоичи"

Смело мога да ви препоръчам лентата на Такеши Китано от 2003

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах филма и останах доволен. Въпреки, че много прилича на Zatoichi само, че в главната роля е жена си заслужава гледането. Битките ми се сториха приятно реалистични без много излишни движения. Драмата в историята може би не беше кой знае какво, но предполагам, че японците по-присърце я взимат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де да приличаше поне малко на Затоичи говоря за версията 2003 щото има една камара още. Аясе ми е любимка, но тука се изложи като кифладжийка въобще не и пасваше ролята на убийца още по-малко на сляп човек. Поне да и бяха вързали очите или някакви лещи както на Такеши Китано дето в неговия филм си държеше очите изцяло затворени и като ги отвори в края зрителя направо изтръпва ама той имаше невероятно излъчване на човек носещ смърт след себе си докато кукличка като Аясе просто не си беше на мястото може би затова носят вина самите режисьори, оператори, сценаристи и гримьори. Ако зависеше от мен щях да я направя да изглежда точно като сляп ангел на смъртта - най-вече да и обясня как да си изиграе ролята и някои промени спрямо външността. Оня идиот дето не можеше да си извади меча заради душевна травма е сложен явно за да засили драмата ама мен единствено ме изнерви и ме кара да си задавам въпроса "Защо за бога?" нееднократно докато гледах този филм. Но това да е най-малкия проблем самата история куца отвсякъде не искам да правя сравнения с огромните разлики между тази версия и оная от 2003 щото ще ме избие на агресия, а може да има хора дето ИЧИ им е харесал. Самата идея жена да изпълнява ролята на сляп майстор на меча е много добра и с голям потенциал, НО тук просто не е реализирана като хората жалко за Аясе ама и пиша една черна точка заради тази гавра с жанра! : /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглих го без да прочета коментарите и останах разочарована. Слабичък филм, но защото съм научена да търся винаги нещо добро и в не толкова доброто, ще кажа, че става да се гледа от деца на възраст между 9 и 13 години. Филм-приказка за момичета и момчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красива и същевременно доста тъжна японска приказка.

Филмът определено си има своите достойнства, но те не достигат за да изведат Ичи над посредствеността.

Просто този филм отстъпва значително на всички останали заглавия, излезли под името "Затоичи"

Смело мога да ви препоръчам лентата на Такеши Китано от 2003

Само не можах да разбера, как един цитирам: " красив' и с определени достойнства филм, не може да е " над посредствеността":

щом е, или под посредствеността, за каква красота и достойнства може да се говори тогава.!?

 

Твърде неизразително- не можах да схвана, препоръчваш или не?

 

Не видях тук има ли с български субтитри, но срещнах такива тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...