Jump to content

Bulgasal: Immortal Souls (2021-2022)


Recommended Posts

Bulgasal-Immortal-Souls-p2.jpg

Off Topic

FDzUJI7VcAMGoF-?format=jpg&name=medium

 

Bulgasal: Immortal Souls (불가살)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Immortal
Период на излъчване: 18 декември 2021 – 6 февруари 2022 г.
Време на излъчване: Събота – Неделя 21:00
Жанр: Драма, Фентъзи, Свръхестествен
Канал: tvN
Епизоди: 16
Режисьор: Jang Young Woo (Entourage, I Need romance 2, 3)
Сценаристи: Seo Jae Won (Entourage, The Guest), Kwon So Ra (The Guest)
Субтитри: Английски

 

Участват:
Lee Jin Wook като Dan Hwal
Lee Joon (ex MBLAQ) като Ok Eul Tae
Kwon Nara като Min Sang Woon
Gong Seung Yeon като Dan So

 

Резюме: Фентъзи драма за жена, която е преминала през няколко прераждания в продължение на 600 години и помни всичките си минали животи, и мъж, който е живял повече от 600 години като “Bulgasal” - митично същество, което се храни с човешка кръв и е прокълнато с безсмъртие...

 

 

:essub:

 

Свали с български субтитри::subs: :click:

Онлайн с български субтитри: :subs: :click: и :click: и :click: :click:https://t.me/c/1707818862/3480

 

Свали с английски субтитри: Avistaz 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой гледа ли първи епизод? Превода ще го качваме като на Джири, някой иска ли да си коментираме пак сюжета :D:D :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Джин Ук не беше ли в немилост заради някакъв скандал? Явно са го реабилитирали. Той е добър актьор, ще погледна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми първи епизод. Малко от сорта на "Приказка за гумихото" и "Гоблин". Дано продължи така и задържи добро ниво, поне колкото Гумихото, че Гоблин малко трудно ще го стигне.

Благодаря за превода момичета.:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странен първи епизод, дори гаден. Някакви примитивни същества. Не знаят какво е Пулгасал, ама голямо треперене. Оная бабка шаманката само зловещи неща пророкуваше. Генералът беше свестен.

Въобще не може да се сравнява нито с Гоблин, нито с Гумихото. За сега не бих казала, че ми хареса. Ще погледна и следващата серия и ще преценя дали ще продължа да гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се връзва логически в сюжета на този сериал.

Off Topic

Жената, "която е преминала през няколко прераждания в продължение на 600 години и помни всичките си минали животи" всъщност умря! За какъв..смисъл гонят сестра й, която явно нищо не помни и не носи уж откраднатата душа (то няма и как да стане).

Оттук насетне цялата тази фантасмагория се обезсмисля и лично аз я зарязвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм съгласна. Много странна концепция за душа.

Off Topic

Като някаква биоджаджа, чиято функция е да дава способността да умреш и да и влачи със себе си лошата карма, но спомените и принципите, житейските уроци и самоусъвършенстването на духа си остават с тялото. Както не преминаха от главния в момичето, когато тя го направи пулгасал, останаха си в него, така и главната си е със същото тяло и си трупа спомени чрез него, няма спомени от душата, която прие преди 600 г.
Че и близнаците делят една душа, щото са делили една утроба сигурно.  :rolleyes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме грабна, само дето са крали музика, та "пушек се вдига". Темата от сериала "Западен свят" westworld intro и играта Mass Effect 3 leaving the earth. Иначе доста добре от към операторска работа и постпродукция. То са филтри, SFX....контрастите в два топли тона (червен и жълт) и един студен (син) винаги са били грабващи за окото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Scarlet Heart написа:

Тук съм съгласна. Много странна концепция за душа.

  Скрий съдържанието

Като някаква биоджаджа, чиято функция е да дава способността да умреш и да и влачи със себе си лошата карма, но спомените и принципите, житейските уроци и самоусъвършенстването на духа си остават с тялото. Както не преминаха от главния в момичето, когато тя го направи пулгасал, останаха си в него, така и главната си е със същото тяло и си трупа спомени чрез него, няма спомени от душата, която прие преди 600 г.
Че и близнаците делят една душа, щото са делили една утроба сигурно.  :rolleyes:

 

Тогава защо не убиха и двете близначки? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам, сигурно ще покажат в следващите серии,

Off Topic

че е дошъл главният й е спасил втората. После ще се оженят двамата като в приказките.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странен е сериалът определено. Актьорската игра е на ниво и успя да ме грабне. Не обичам да гледам сериали, които в момента се излъчват. Но се хванах на хорото и ще го играя до последно.

Quote

Нямам търпение да разбера какви бяха подбудите на мадамата да направи главния Пулгасал, май беше грешка в плана. За момента ми изглежда, че той просто по някаква ужасна случайност попада между мацката и нашия певец (на който ролии на психопат му тичат, още не мога да се отърся от Гап Донг), които явно не са могли да си разделят територията. Ама и съпругата на Пулгасалчо за втори път в кашата и пак не знае защо и какво става, само се надявам русото момче да не се окаже синът им. А и се надявам да няма никакъв романс в тоя сериал!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на четвърта, но подозирам, че тримата за забъркани отпреди корьо-периода, който ни показаха в първи епизод.

Off Topic

щото даваха, че Главният е прокълнат още от утробата. А тя го изчака да порасне и да стане силен и тогава го направи Пулгасал.

Много отблъскваща атмосфера, много са неприятни всички, все окървавени и озъбени.
Главната е полуумряла и тя, като зомбито от другия сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Krasi Mileva написа:

Може ли някой да ми каже кога се качват епизодите онлайн  моля 

 

Отивате в темата в Настоящи проекти, виждате кога се качват новите субтитри и долу-горе колко време след тях се качва и епизодът онлайн, и се ориентирате. Не е толкова трудно. Този е от сериалите, в които онлайн качването върви паралелно с превода. Но и не може да се очаква всичко да става на момента – в крайна сметка, качването онлайн също се прави от хора, които го правят тогава, когато имат възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Krasi Mileva написа:

Може ли някой да ми каже кога се качват епизодите онлайн  моля 

 

Понеже сериалът е текущ, епизодите излизат в събота и неделя следобед по тракерите.

Не сме обявили график, защото преводът върви бързо и качваме до 2-3 дни след премиерата в Корея. За най-сигурно мога да Ви кажа, че в петък може да гледате двата епизода от седмицата.

И да следите темата в настоящи, както спомена @bealonenomore :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал, хем ме дразни, хем го гледам. Първите 2 серии бяха тотален ужас, обаче по незнайно какви причини си изгледах и останалите. Подозирам, че като една нормална жена съм се поддала на мачовския, тип - гледам лошо,  чар на главният герой. Това води до извода, че понякога не е необходимо даден сериал да е с добър сценарий или режисура за да бъде гледан. Сложете едно красиво мъжко лице, което що годе се справя и женската аудитория е ваша.  

 

П.П. И само да вметна, че въпросният актьор дори не е сред любимците ми, а какво ли бих изтърпяла само и само да гледам някой, когото наистина харесвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах 6-ти епизод, първо да кажа, огромни благодарности за превода :thanks:. От 2-ра серия ми се върти едно предположение и с 6-та почти го затвърдих

Off Topic

мисля, че двете са близначки още от преди 600 години или там от когато е започнала драмата им. Тази от настоящето, която е жива е онази, която го спаси като дете в миналото, а другата, която в настоящето убиха като дете е тази, която го уби преди 600 години. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Mari Ya написа:

Изгледах 6-ти епизод, първо да кажа, огромни благодарности за превода :thanks:. От 2-ра серия ми се върти едно предположение и с 6-та почти го затвърдих

  Скрий съдържанието

мисля, че двете са близначки още от преди 600 години или там от когато е започнала драмата им. Тази от настоящето, която е жива е онази, която го спаси като дете в миналото, а другата, която в настоящето убиха като дете е тази, която го уби преди 600 години. 

 

Даааа, точно и аз това си мислих онзи деннн :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:o
тез души за нищо ги нямат. Събиране, изваждане, умножение и деление.
Аз приключвам на четвърта. Освен безкончаемия мрак двамата главни нещо не са мой тип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи знаех си!!

Spoiler

Баща му е на русокоското. Сега обаче започвам да си мисля, че двамата Пулкасали са братя поради някаква причина. Иначе наистина не виждам причина тоя пич да е намесен в целия тоя цирк. Разбра се, че дъртия е в калта от 1000 години заедно с момата и певеца, не от 600. Единствено детето и съпругата му май са завлечени в тоя цирк от 600 години.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...