Jump to content

Търся...


Recommended Posts

Привет!

Вярна, на думите си, че се пренаситих от източни сериали и почнаха да ми се струват безинтересни, взех че изчезнах за 3 месеца. Не съм влизала тук от много отдавна, в противовес с предишната ми мания да гледам азиатско всеки божи ден / и да коментирам редвно/.

Весели празници съфорумници! Успешно посрещане на Новата година!

Влезнвах за малко да ви поздравя и да ви кажа че заместих гледането с други две хобита, а най-неочаквано за едното ми помогна една истинска японка /комуникирахме на английски/, която  е декоратор на сладки с роял айсинг и е известна с невероятните си рисунки. Сега вместо да гледам сериалите, които взеха много да се повтарят /мда, така се получава на 5-тата година от пристрастенот гледане/, се занимавам с декорация и рисуване по няколко часа на ден/нощ. Не, че е ново - но и с това се преоткрих, не бях рисувала от 3 години.

Като се пренаситя с това хоби пак ще се върна, надявам се до тогава да измислят нови интересни сериали, че аз след 100-тния си азиатски сериал взех да губя интерес. И както обсъждахме с няколко съфорумци, това е нормално да стане при толкова пристрастено дългогодишно гледане.

Пожелавам мирна и щастлива Нова Година!

Бъдете здрави и успешни!

Поздрави!

/Липсвате ми хора! :blush:/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,търся един филм,който съм гледал преди години,но за съжаление не помня името,нито актрисата.Корейски е филма,имаше субтитри,не е сериал,мисля че беше филм,корейката е млада и много хубава,но сляпа.Не помня дали след инцидент или така беше родена,но не вижда.Среща се с един мъж който мисля веднъж я лъже нещо,но после се влюбва в нея.Не е "Ангелски очи".Ако може да помогнете.:o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за Love Me Not, макар че не знам дали главната героиня влиза в графата "много хубава". Аз си я харесвам, де, а и филмът ми е от любимите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,но не е това филма.Актрисата мисля че е Song Hye-Kyo ,или прилича на нея.Във филма мисля че беше с дълга коса,и май беше от богато семейство,но беше сляпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, helyg написа:

Сещам се за сериал с нея и Чо Ин Сонг. That winter, wind blow

Точно това е сериала,.малеее много,много ви благодаря.Браво.Поздрави, и да ни радвате все така!:yes::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли къде мога да намеря това чудо, но с превод? Не е нов, от 2017г е! Харесва ми, че не е типичната романтика. Но не зная тайски, така че ми е нужен с превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@aria,сякаш няма нито руски,нито англ. превод или поне аз не успях да открия....

Аз да попитам,знаете ли дали има азиатско предаване, подобно на нашето ''Бригада нов дом''?Благодаря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не търся, но влизам да споделя за един лакорн.

Love at First Hate е от 2018 и не намирам тема във форума за него. Хубав сериал е, аз го изгледах на руски. Мисля, че му липсва само тема.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда не се справям с търсачката, или последната е много зле/винаги търся с името на английски или с оригиналното/.... Със същата актриса от горното ми търсене, тече в момента текущо съреиала "Любовница" - тежък и брутален е, но поне е истински. И за него търся темата във форума.....При рускините е напреднал с превода, до 9-ти еп. е преведено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Ще повдигна една тема, с риск да разбуня духовете. Ще почна по-отдалече, за да мога да си задам правилно въпроса /моля да не ме разбирте грешно/.

Гледам доста тайландски продукции, по-точно лакорни. В тях Тайланд, нравите и взаимоотношенията между тайландците и връзките им са описани и представени доста роматнично и живописно, красиво и често с хепи енд, но все пак това са само сериали /лакорни/. Същевремонно зная, че Тайланд е на първо място /не съм сигурна за статистиката за тази година, но преди години беше на първо място/ по детска проституция и педофилски детски секс туризъм. Преди години, когато все още нямах дете, тази тема не ме вълнуваше чак тлкова, но си спомням, че преди 12-15 години гледах американски филм по действителен случай, в който малко красиво 10-12 годишно русокосо момиченце беше с майка си в Тайланд като турист, и я отвлякоха от един пазар, докато майката пазаруваше, а после я продадоха, държаха я в бордей и я транспортираха до пристанище с цел да я ивзведат от страната, заедно с още тайландски деца. Филмът беше много тежък, показваше доста подробности от секстрафика на деца. В него майката /май беше журналист/ не се отказа от дъщеря си и продължи да я търси усилено, и в крайна сметка успя да я спаси съвместно с полицията, като се спасиха и няколко тайландски деца също /в същата акция/, но имаше и загуби. В края на филма имаше и статистика. След филма се разрових и открих доста плашешещи статистики и данни, имаше много документални филмчета и клипове за превенция на детската експлоатация в Тайланд, Филипините, арабския свят и т.н..... Сега по същество, моят въпрос е: ИМА ЛИ тайландски или други фими и сериали, с теми тук във форума, които да засягат тази болезнена социална тема? И ако има такива филми и сериали /лакорни/, може ли някой от съфорумците да ми прати линкове, за да ги гледам? Не търся американски и европейски продукции, понеже такива вече съм гледала, а търся местни - тайски и други азиатски, в които да е засегната точно тази проблемна тема. В ютуб съм гледала и клипове с цел превенция. Въпросът ми е дали в Тайланд взимат мерки някакви? Дали си признават за проблема, за наличието на детска експлоатация и дали някъде във филмите им това се отразява обективно? Надявам се да не ми се сърдите, че повдигнах тази тема, но тя все пак е реална. Не може само розови сериалчета да гледаме, понякога е добре да видим и филми по действителни случаи, нали? Лично на мен, прекалено захарозаните сериали ми оставят погрешни впечатления, че в Тайланд всичко е цветя и рози /орхидеи/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се сещам за нищо, което да се доближава поне малко до това, което търсиш. Напротив сещам се за доста филми в който педофилията се прокрадва като фон и дори не е представена като нещо нередно!!!!

Този, обрал сума награди ме беше размечтал за биологични оръжия и ми беше докарал доста бяс.

4.6 милиарда години любов - нещо не мога да му намеря темата, но това е един от малкото филми, който макар и завоалирано говори за проблема със педофилията и  го осъжда. Филма е твърде арт и съвсем възможно е да не се хване нишката, но пък е причината да уважавам толкова много режиьора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.05.2019 г. at 13:38, aria написа:

Привет! Ще повдигна една тема, с риск да разбуня духовете. Ще почна по-отдалече, за да мога да си задам правилно въпроса /моля да не ме разбирте грешно/.

Гледам доста тайландски продукции, по-точно лакорни. В тях Тайланд, нравите и взаимоотношенията между тайландците и връзките им са описани и представени доста роматнично и живописно, красиво и често с хепи енд, но все пак това са само сериали /лакорни/.

 

Същевремонно зная, че Тайланд е на първо място /не съм сигурна за статистиката за тази година, но преди години беше на първо място/ по детска проституция и педофилски детски секс туризъм.

.....се разрових и открих доста плашешещи статистики и данни, имаше много документални филмчета и клипове за превенция на детската експлоатация в Тайланд, Филипините, арабския свят и т.н..... Сега по същество, моят въпрос е: ИМА ЛИ тайландски или други фими и сериали, с теми тук във форума, които да засягат тази болезнена социална тема?

 

Въпросът ми е дали в Тайланд взимат мерки някакви? Дали си признават за проблема, за наличието на детска експлоатация и дали някъде във филмите им това се отразява обективно? Надявам се да не ми се сърдите, че повдигнах тази тема, но тя все пак е реална. Не може само розови сериалчета да гледаме, понякога е добре да видим и филми по действителни случаи, нали? Лично на мен, прекалено захарозаните сериали ми оставят погрешни впечатления, че в Тайланд всичко е цветя и рози /орхидеи/.

Off Topic

 

Здрасти, @aria! Отново добре дошла, присъствието ти осезаемо се почувства!:kissx: 

Нарочно съм преразпределила цитата на поста ти на абзаци, едната част само бегло ще засегна, че не й е тук мястото за обсъждане, но ми трябва като база за отговор.

 Значи, чак толкова розова романтика баш при тайландците не бих казала ,че показват, независимо от почти стадартния хепиенд, който понякога предизвиква повече "размисли и страсти " с  недоизяснетата си логика , отколкото  приятни емоции  и пърхащи еднорфини. Не ,че напоследък  не се срещат и такива, но при по- старите  някои са  ...оле -мале.

И захаросани  на моменти не бих ги нарекла , еле пък чистото слап -кис течение. Чак и в някои ученическо -студенски сюжети, показват главния герой дори по минимален начин да упражнява някакъв вид насилие или тормоз над екранната си партньорка. Изключвам  стандартното поне едно изнасилване, особено в по -старите продукции. Но да не словоблудствам неща, които ги знаеш и сама. 
Някъде преди време четох, а и го бях писала тук из темите, че именно заради този постоянно показван  физически и психически тормоз и насилие над героините в сериалите, лично кралят/ т.е. вече бившият крал/ е призовал продуцентските канали да се въздържат от афиширането му. Резултатък го наблюдаваме в лакорните от последните няколко години - отношенията между героите драстично са се подобрили и добрият тон се задържа в голяма част от екранното време. Отмина времето на скубането на коси, шамарите, навикването , побоищата гаврите с по-низшестоящи , по- бедни и по-слаби и т.н. Дори в хард - отношенията между главните двойки всичко е в много софт версия. Че дори и едновремешното насилствено преспиване , вече го докарват сюжетно до някакво разумно " моментно взаимно съгласие" , нищо , че после героинята е с поведението на насилена. 

Какво имам пред вид? Че като цяло виждам някаква еволюция в представянето на взаимоотношения на екрана, което поне се опитва да възпитава към по-добро, ако не да показва или замазва реалните отношения  между мъже и жени и между различните слоеве в обществото.  Приемам, че истината е някъде по средата, тоест, ако  по- старите сериали  ги показват преекспонирано заради драматизма , то при новите явно тенденцията е омекотяване , превъзпитание или ... замазване на проблемите,/ щото  слап-кис сюжетите предизвикват едни по-...така чувства и размисли в глобалното западно възпитано общество, което,  пред вид комуникациите,  вече също им е зрител - като нас, в частност/. 

Слагам една скоба - преди няколко години точно по повод тайланска продукция бях влязла в комуникация със словенец, който се оплака, че лакорните там нямат публика , защото не се приемат и не се одобряват слап- кис сюжетите.

Та, както казваш , как една страна с такъв туристически поток годишно и с  евентуалните претенции, това да  е въз основа на чисто географски, природни и исторически дадености, ще гради положителен имидж пред клиентите си  с постоянно показваните тормоз и насилие като почти регламентирана норма в междуличностните отношения. Естествено , че най- големите проблеми "ще се смитат бързешком под килима". Е, за въпросните  туристи от специфичната таргет -зона сигурно си има и специални сайтове, които са доста различни от официалните туристически такива , но не за това говорим сега.

И нашия Слънчев бряг му се разнесе славата на място за алкохолен туризъм; клипове се пускаха, документални филми от чужди канали се снимаха и какво от това. Вероятно в никоя туристическа брошура няма написано ачък-ачък в прав текст ,че  тук ,т.е. в Б-я има алкохолен туризъм. Който му трябва и си го търси , вече отдавна го е научил. 

В този ред на мисли , не очаквам някой да се бие в гърдите  заради наличието на огромна  и печеливша  индустрия  за детска проституция, при положение че е официлно анатемосана в цял свят. Защото  надали  всички деца  са отвлечени и принудени на това. Подозирам, че поради икономически проблеми/ да не кажа масова бедност/  една част са вкарани в "бизнеса" лично от родителите си или роднините си. Или доброволно са започнали заради оцеляването си.  Дето се казва , бая железни топки ще са нужди , за да се заложи подобен сюжет в лакорн, пък било и дори да е някаква петостепенна , съпътстваща сюжетна линия. И как да се заклейми категорично като криминално деяние, след като се приема като начин на препитание.  Все пак телевизионните продукции са едно , игралните филми са друго. Във вторите , накак си по-може да се "преглътне" подобна критика.  

Но да се върна към забелязаната от мен еволюция към по- добро в лакорните. В някои от последните, които гледах  се засягат и доста пиперливи теми, които до сега не са споменавани в сюжетите. Точно това , за което питаш не си спомням никъде да съм чула или гледала , но може в бъдеще да бъде  включено някъде. 

 

Най-близкия като тематика  до конкретния ти въпрос е 4 част от The Cupids Series , в сюжета третира точно отвличането на жени и трафикът им . 

 

  Нека и другите гледащи тайланско да кажат.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, asha написа:
  Покажи скритото съдържание

 

Здрасти, @aria! Отново добре дошла, присъствието ти осезаемо се почувства!:kissx: 

Нарочно съм преразпределила цитата на поста ти на абзаци, едната част само бегло ще засегна, че не й е тук мястото за обсъждане, но ми трябва като база за отговор.

 Значи, чак толкова розова романтика баш при тайландците не бих казала ,че показват, независимо от почти стадартния хепиенд, който понякога предизвиква повече "размисли и страсти " с  недоизяснетата си логика , отколкото  приятни емоции  и пърхащи еднорфини. Не ,че напоследък  не се срещат и такива, но при по- старите  някои са  ...оле -мале.

И захаросани  на моменти не бих ги нарекла , еле пък чистото слап -кис течение. Чак и в някои ученическо -студенски сюжети, показват главния герой дори по минимален начин да упражнява някакъв вид насилие или тормоз над екранната си партньорка. Изключвам  стандартното поне едно изнасилване, особено в по -старите продукции. Но да не словоблудствам неща, които ги знаеш и сама. 
Някъде преди време четох, а и го бях писала тук из темите, че именно заради този постоянно показван  физически и психически тормоз и насилие над героините в сериалите, лично кралят/ т.е. вече бившият крал/ е призовал продуцентските канали да се въздържат от афиширането му. Резултатък го наблюдаваме в лакорните от последните няколко години - отношенията между героите драстично са се подобрили и добрият тон се задържа в голяма част от екранното време. Отмина времето на скубането на коси, шамарите, навикването , побоищата гаврите с по-низшестоящи , по- бедни и по-слаби и т.н. Дори в хард - отношенията между главните двойки всичко е в много софт версия. Че дори и едновремешното насилствено преспиване , вече го докарват сюжетно до някакво разумно " моментно взаимно съгласие" , нищо , че после героинята е с поведението на насилена. 

Какво имам пред вид? Че като цяло виждам някаква еволюция в представянето на взаимоотношения на екрана, което поне се опитва да възпитава към по-добро, ако не да показва или замазва реалните отношения  между мъже и жени и между различните слоеве в обществото.  Приемам, че истината е някъде по средата, тоест, ако  по- старите сериали  ги показват преекспонирано заради драматизма , то при новите явно тенденцията е омекотяване , превъзпитание или ... замазване на проблемите,/ щото  слап-кис сюжетите предизвикват едни по-...така чувства и размисли в глобалното западно възпитано общество, което,  пред вид комуникациите,  вече също им е зрител - като нас, в частност/. 

Слагам една скоба - преди няколко години точно по повод тайланска продукция бях влязла в комуникация със словенец, който се оплака, че лакорните там нямат публика , защото не се приемат и не се одобряват слап- кис сюжетите.

Та, както казваш , как една страна с такъв туристически поток годишно и с  евентуалните претенции, това да  е въз основа на чисто географски, природни и исторически дадености, ще гради положителен имидж пред клиентите си  с постоянно показваните тормоз и насилие като почти регламентирана норма в междуличностните отношения. Естествено , че най- големите проблеми "ще се смитат бързешком под килима". Е, за въпросните  туристи от специфичната таргет -зона сигурно си има и специални сайтове, които са доста различни от официалните туристически такива , но не за това говорим сега.

И нашия Слънчев бряг му се разнесе славата на място за алкохолен туризъм; клипове се пускаха, документални филми от чужди канали се снимаха и какво от това. Вероятно в никоя туристическа брошура няма написано ачък-ачък в прав текст ,че  тук ,т.е. в Б-я има алкохолен туризъм. Който му трябва и си го търси , вече отдавна го е научил. 

В този ред на мисли , не очаквам някой да се бие в гърдите  заради наличието на огромна  и печеливша  индустрия  за детска проституция, при положение че е официлно анатемосана в цял свят. Защото  надали  всички деца  са отвлечени и принудени на това. Подозирам, че поради икономически проблеми/ да не кажа масова бедност/  една част са вкарани в "бизнеса" лично от родителите си или роднините си. Или доброволно са започнали заради оцеляването си.  Дето се казва , бая железни топки ще са нужди , за да се заложи подобен сюжет в лакорн, пък било и дори да е някаква петостепенна , съпътстваща сюжетна линия. И как да се заклейми категорично като криминално деяние, след като се приема като начин на препитание.  Все пак телевизионните продукции са едно , игралните филми са друго. Във вторите , накак си по-може да се "преглътне" подобна критика.  

Но да се върна към забелязаната от мен еволюция към по- добро в лакорните. В някои от последните, които гледах  се засягат и доста пиперливи теми, които до сега не са споменавани в сюжетите. Точно това , за което питаш не си спомням никъде да съм чула или гледала , но може в бъдеще да бъде  включено някъде. 

 

Най-близкия като тематика  до конкретния ти въпрос е 4 част от The Cupids Series , в сюжета третира точно отвличането на жени и трафикът им . 

 

  Нека и другите гледащи тайланско да кажат.

 

 

 

Аша,

аз нямах в предвид за жените, а за децата. За жените - лакорнът Любовница /текущ е от 2019/ показва точно това - целия лакорн е свързан с едно момиче гимназистка или студентка /не стана ясно кой клас е, но не е малка/, което изнасилиха и продадоха, но тя се оказа освен хубава, и умна, и се изкачи от дъното по йерархичната стълбичка, като стана топ-любовница на някакъв дърт богаташ, като след това почна да си отмъщава. Така, че за случая с жените имаме вече лакорн - там нещата са доста обективно показани.

Да, ясно ми е, че част от децата са продадени от родителите си, и дори във филма, който е американско-международна копродукция, и който разказах в предишния коментар, приятелката на отвлеченото русо американско момиченце беше продадена от баща си, те двете се бореха заедно и спяха в обща стая, но за жалост тайландчето не оцеля, защото се зарази от болест и за да не го лекуват, сутеньорите го убиха преди децата да ги качат на корба, с който ще ги транспортират. Така, че в този филм по действителен случай, имаше и тази версия, която ти споменаваш. Съгласявам се, че не всяко момиченце е отвлечено, някои са продадни, но във филма говорим за деца под 11 години, повечето изглеждаха 6-7 годишни /по мое мнение/. Във филма, имаше активно борещи се срещу това криминално деяние - майката, адвокатът, полицията. Все пак филмът свърши горе-долу с хепи енд, доколтото е възможно. Тези дни някъде пак четох статистиките, които са отврътително плашещи, но понеже беше нещо прикачено, не запазих линк. В Ютуб съм гледала много реален клип създаден от някаква обществена организация, бореща се с детската сексуална експлоатация, клипът ме разплака, много въздействащ беше, главната героиня беше мъничка - може би на 5-6 годинки. Ако го намеря ще го прикача в спойлер. Просто се чудех дали Тайландците говорят за проблема с детската сексексплоатация открито някъде във филмите или сериалите си, и възможно ли е да са направили някакъв филм от типа на филмите по действителен случай? Все пак лакорните имат и възпитателна цел, защото доста нород ги гледа /включително и слабообразованите/, може би ако проблема се засегне и постави в правилната светлина, хората ще се образоват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@aria, аз прекрасно те разбрах от първия път, какво питаш. Може би в опита си за подробно и аргументирано изложение се изгуби смисъла на това , което исках да кажа.

Off Topic

 

В прав текст - мисля, че още не са дорасли да вкарат тази тема в продукциите си. Зависи , все пак, какво и как ще бъде представено , каква ще му е целта и как ще се възприеме  от  местните зрители.  Вярно е , че сериалите могат , т.е. имат и образователна и възпитателна цел, но това зависи и от настройката на гледащите , а и общите нагласи на обществото. Пред вид постепенното туширане на насилието и внасянето на по- наболели теми в лакорните ме навежда на мисълта, че може и това да включат някога, но определено още явно не му е дошло времето.  

Ето , както примера който си дала ти, така и моя - вече има продукции, които изцяло разискват една от тези твърде сериозни теми. 

Фактът , че има обществена организация , която работи с този проблем , не значи , че се говори масово за него. Статистките и документалистиката са едно, промяната в общественото мнение и официалното признаване на проблема, както казваш , е съвсем друго. Мисля, че тук важи философския закон, че количествените натрупвания , водят до качествени промени. И пак според мен , за сега са само на фазата "натрупвания ". Чак като стигнат фазата на промените , може темата за детската проституция да влезе като сюжет за лакорн или филм.

Колкото до въпросната американска коопродукция , те , на американците , винаги им е широко около врата , когато охотно критикуват другите . Като са толкова курназ, що не направят филм по действителните случаи на педофилия и насилие/ упражнявано с години/  на дузина американски свещенници, дето разбуниха духовете наскоро/ преди година мисля/ и доведоха до съдебни дела и намеса на Църквата. Щото става у тях и те, гузно , си го "заметоха под килима". Както в момента вероятно процедират и тайландците.

Дали успях да обясня? 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...