Jump to content

Recommended Posts

Преди 12 часа, Kat написа:

 

Оо, и аз обичам космоса, Луната, звездите, разстоянията обаче не <_< Тая ми любов датира отдавна, има - няма около 30 г... Даже писах разказ на космическа тематика, за да участвам в състезание с награда - наблюдение на пълно слънчево затъмнение с астрономи :) Идеята на разказа беше такава - Слънцето изчерпваше горивото си и скоро щеше да угасне, като преди това се раздуе много, като обхване пространство отвъд орбитата на Марс.. обаче земляните организират експедиция до друга звезда, с цел да я хванат със специален привличащ прибор и да я докарат до Слънчевата система, та да свети и грее на мястото на Слънцето :ilovethis: Голяма идея, нали :lol2: Не спечелих, но пък идеята е интересна.

 

Сезон 2 го чакам и аз, но засега няма изнесена информация. Единственото интересно, което намерих, е късометражен филм, правен 2014, от същия режисьор на сериала, с име The Sea of Tranquility  Впрочем @lazetoго е споменала в инфото горе. Даже на филма той е писал сценария. Вероятно сценаристката на "The silent sea" го е преработила за нуждите на сериала   ...

owPj2gsM9MhT4yNwr57eRu8DDv9.jpg  tvF0q7GCoHpetHgBVeLjBUag99B.jpg

Действието се развива през 2075. Jung-Won, патолог, има повтарящ се кошмар за смъртта на сестра си. За да престанат кошмарите, тя посещава морето от спокойствие, наречено Луна. Там тя претърпява нещо странно, който причинява смъртта на сестра й.

Обаче не намерих да го има качен някъде.

 

 

 

Интересна тема е, нищо че не си спечелила, важното е НА ТЕБ да ти носи удоволствие!! :3 Ама то късо, късо, но защо го няма никъде, странна работа... ;д Има ли други сериали/филми свързани с космос и планети? Много ми се гледа.

Дори искам да си купя телескоп, лятото на село да гледам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@melis95 знам само за Това филмче :) Открих го случайно. 

Впрочем става въпрос за азиатски продукции на космическа тематика или за корейски? Аз не знам много, защото гледам предимно корейски неща...

Дано някой запознат се включи B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Kat написа:

@melis95 знам само за Това филмче :) Открих го случайно. 

Впрочем става въпрос за азиатски продукции на космическа тематика или за корейски? Аз не знам много, защото гледам предимно корейски неща...

Дано някой запознат се включи B)

 

Гледала съм го, не беше кой знае колко интересен.

Ами всякакви, няма значение от страната. То май няма други освен Avengers, Eternals и Guardians of the Galaxy :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, melis95 написа:

 

Гледала съм го, не беше кой знае колко интересен.

Ами всякакви, няма значение от страната. То май няма други освен Avengers, Eternals и Guardians of the Galaxy :lol:

 

Не е вярно. Има стотици американски филми на космическа тематика, и научно-фантастични и реалистични, но са толкова много, че изобщо не ми се изброява. Не е трудно да си ги намерите и сами. А ето и един китайски, не знам дали е интересен, но е в списъка ми за гледане: Shang hai bao lei/ Shanghai Fortress (2019)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@desini, @melis95 май има предвид азиатски продукции, американските са ясни :)

Лично аз съм се преситила с филми на космическа тематика и не ми се гледат. The silent sea беше изключение заради  Гонг Ю ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Kat написа:

@desini, @melis95 май има предвид азиатски продукции, американските са ясни :)

Лично аз съм се преситила с филми на космическа тематика и не ми се гледат. The silent sea беше изключение заради  Гонг Ю ;)

 

Aми написала е, че няма значение от коя страна е филма и е изброила няколко американски, така че според мен няма предвид само азиатски.

Аз харесвам жанра, ама като се замисля харесвам всички жанрове без политически и военни филми :28558: Този сериал още не съм го гледала, но е в безкрайния ми списък, да видим кога ще му дойде реда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Kat написа:

@desini, @melis95 май има предвид азиатски продукции, американските са ясни :)

Лично аз съм се преситила с филми на космическа тематика и не ми се гледат. The silent sea беше изключение заради  Гонг Ю ;)


Я дай малко насам тези твоите 'пресити' филми :lol: Всички в The Silent Sea бяха чудати, много добре играха.

Off Topic

Жалко, че Джун беше лошичък.

Малката беше сладка...за мен (освен че уби двама), толкова сладко гледаше и момента с бонбоната хех. :wub:

@desini вече не гледам китайско, интересен ли е?

О с Лухан, интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@melis95, почти не си спомням.. все пак беше отдавна, много вода изтече оттогава... е, освен този - но не ти го препоръчвам, прекалено е хорър -_-

Иначе Луна-та беше наистина красива и

Off Topic

много интересно мигаше настрани.. това май беше някакъв допълнителен клепач.. на Земята кой мига така, не мога да се сетя. Да не е някое от животните, които живеят във водата?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.01.2022 г. at 23:03, Kat написа:

@melis95, почти не си спомням.. все пак беше отдавна, много вода изтече оттогава... е, освен този - но не ти го препоръчвам, прекалено е хорър -_-

Иначе Луна-та беше наистина красива и

  Скрий съдържанието

много интересно мигаше настрани.. това май беше някакъв допълнителен клепач.. на Земята кой мига така, не мога да се сетя. Да не е някое от животните, които живеят във водата?

 

Оле и аз си помислих за животното, ама как беше :lol2: Не е ли змията? ;д Че тя и хриле имаше и дишаше...на Луната :д

Иначе намерих два филма Interstellar и Deep Impact , ще ги гледам тези дни. Благодаря за предложения филм, но не гледам ужаси, страх ме хваща като в Silent Sea :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата с @melis95  извън The silent sea B)

Off Topic

  След долкова приказки се заех сериозно с въпроса ти, потърсих кое ми беше любимо преди и ето предложенията ми

Sphere 1998  

Starship troopers 1997  -

Всички 4 филма за Пришълеца, макар първия да е доста стар и много наивен, втория също горе долу, но ти ги предлагам колкото да се запознаеш с историята. Третия и четвъртия  филм са абсолютен култ, вдигам за тях две ръце и два крака. С нетърпение ги чаках да излязат, за да ги гледам на кино, а после на компютър още 100 пъти

Води се хорър, защото астронавти и хора на други планети трябва да се борят срещу

Off Topic

извънземно, което трябва да снесе яйцата си на подходящо място, а те се оказват подходящото място ;)

Не може да пропуснеш и Армагедон 1998

Pitch black 2000

Moon 2009  Sunshine 2007  Gravity 2013 The Martian 2015 - признавам, тия четирите последни не съм ги гледала... отдавна се отказах да гледам американски продукции, макар че има заглавия, които обезателно си свалям, както в случая с Дюн и Матрицата.

Хайде, после ми кажи какво си гледала :)

 

Сега по темата: Точно змията беше първата ми асоциация, но после намерих инфо и се оказа, че змията не мига, имала някаква ципа на очите, която ги предпазва... още, че затова била известна с хипнотичен поглед и лесно стигала до жертвите си...

 

Обаче знаеш ли какво си мисля - че може би такова мигане съм виждала в Мъже в черно, вероятно в някое от извънземните... :28558:

 

 .. А, ето, жабата има мигаща мембрана, освен клепачите... сигурно е това, което търсим :)   изпълнява овлажняващи и защитни функции!  Впрочем това се отнася за всички земноводни.. влечуги, и някои змии - но не всички.. 

Добре, че беше разговора с теб, да потърся малко инфо. Иначе щях да си остана само с чуденката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Kat написа:

По темата с @melis95  извън The silent sea B)

  Скрий съдържанието

  След долкова приказки се заех сериозно с въпроса ти, потърсих кое ми беше любимо преди и ето предложенията ми

Sphere 1998  

Starship troopers 1997  -

Всички 4 филма за Пришълеца, макар първия да е доста стар и много наивен, втория също горе долу, но ти ги предлагам колкото да се запознаеш с историята. Третия и четвъртия  филм са абсолютен култ, вдигам за тях две ръце и два крака. С нетърпение ги чаках да излязат, за да ги гледам на кино, а после на компютър още 100 пъти

Води се хорър, защото астронавти и хора на други планети трябва да се борят срещу

  Скрий съдържанието

извънземно, което трябва да снесе яйцата си на подходящо място, а те се оказват подходящото място ;)

Не може да пропуснеш и Армагедон 1998

Pitch black 2000

Moon 2009  Sunshine 2007  Gravity 2013 The Martian 2015 - признавам, тия четирите последни не съм ги гледала... отдавна се отказах да гледам американски продукции, макар че има заглавия, които обезателно си свалям, както в случая с Дюн и Матрицата.

Хайде, после ми кажи какво си гледала :)

 

Сега по темата: Точно змията беше първата ми асоциация, но после намерих инфо и се оказа, че змията не мига, имала някаква ципа на очите, която ги предпазва... още, че затова била известна с хипнотичен поглед и лесно стигала до жертвите си...

 

Обаче знаеш ли какво си мисля - че може би такова мигане съм виждала в Мъже в черно, вероятно в някое от извънземните... :28558:

 

 .. А, ето, жабата има мигаща мембрана, освен клепачите... сигурно е това, което търсим :)   изпълнява овлажняващи и защитни функции!  Впрочем това се отнася за всички земноводни.. влечуги, и някои змии - но не всички.. 

Добре, че беше разговора с теб, да потърся малко инфо. Иначе щях да си остана само с чуденката.

 

О не и ужаси, гледала съм части от

Цитат

Пришълеца и как им откъсва мозъците и т.н да не казвам

ъх не, не е за мен, няма да мога да спя :lol2:

Дюн новия ли? Гледах го миналата година, добър е!!

 

Оле да, в Мъже в черно. :lol:

 

Докато сме по темата: Zathura Много добър филм!

Редактирано от melis95
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...