Jump to content

Recommended Posts

the-silent-sea-bae-doona-gong-yoo.jpg

Off Topic

FEwda0lUUAEclO8?format=jpg&name=mediumFFWIjdmVkAATiCl?format=jpg&name=4096x409

FFWIjxZUUAUFMy7?format=jpg&name=4096x409FFWIkNpVcAYKleL?format=jpg&name=4096x409

FFWIkdHVIAAMrlr?format=jpg&name=4096x409FFWIkuvVIAAfATZ?format=jpg&name=900x900

 

The Silent Sea (고요의 바다)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Goyoeui Bada
Излъчване: 24 декември 2021 г.
Време на излъчване: Вторник 
Жанр: Трилър, Мистерия, Хорър, Sci-Fi
Канал: Netflix
Епизоди: 8
Режисьор: Choi Hang Yong (The Sea of Tranquility)
Сценарист: Park Eun Kyo (Neverending Story, Mother, Crush and Blush)
Субтитри: Английски

 

Участват:
Gong Yoo като Han Yoon Jae
Bae Doo Na като Song Ji An
Lee Joon (ex MBLAQ) като Ryu Tae Seok
Heo Sung Tae като Kim Jae Sun
Lee Moo Saeng като Gong Soo Hyuk
Jung Soon Won като Soo Chan

Kim Sun Young като Dr. Hong Ga Young

 

Резюме: Базиран на едноименния късометражен филм от 2014 г., режисиран от Choi Hang Yong.
В бъдеще Земята се превръща в огромна пустиня, което води до недостиг на вода и храна. Специален екип е изпратен да търси мистериозни проби от изследователска база, оставена на Луната...

 

 

:essub:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click: :click: :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Редактирано от felicyti
добавени линкове за онлайн
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обичам го този човек и ще го изгледам, въпреки че фантастиката ми е предпоследния любим жанр преди ужасите. И без това проектите му са доста на рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой гледа ли го вече нещо отзивите не са много добри което ме изненада...:lol2:, така го чаках дано не е наистина така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва се сдържам да му хвърля едно око, но ще изчакам нашите момичета с бг буквичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, lazeto написа:

Някой гледа ли го вече нещо отзивите не са много добри което ме изненада...:lol2:, така го чаках дано не е наистина така...

Утре, като съм на работа ще го гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, режисьорката досега е снимала само филми. За съжаление, опитът й да направи сериал не е сполучлив. Опитала се е да разпъне сюжет за игрален филм на 8 серии, но така се получават огромни безсмислени и нелогични пълнежи, които просто запълват време. Слаб сценарий и слаба режисура. Спокойно може да се пропусне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна с Дидо. Сюжетът е твърде разпънат и с излишни пълнежи. А накрая разходката на босата Луна 073 на лунната повърхност удари тавана и изби рибата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не очакваш екшън и любовни сцени, бих казала, че е интересен, има си мистерия и плашещи моменти. Има и нелогични сцени

Off Topic

Например като подозираха, че може да има вирус се разхождаха свободно без предпазни средства, някои реакции на героите бяха глупави.

Засега съм на 5еп., въпреки всичко си заслужава гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Интересно ми беше.. и като идея също. Имам в предвид

Off Topic

наличието на вода на Луната.. и то с такива необикновени свойства.!

Много исках да видя как изглежда, къде са я намерили, в каква форма... наистина ми беше любопитно. За съжаление оставиха на въображението ни, а моето хич го няма....

 И за разни други нещица нито обясниха, нито разкриха...но няма да задълбавам.

Относно разходката на Луна 073 на лунната повърхност.... там е хем студено, хем няма въздух...генните инжинери на базата са били от факир нагоре... но пък беше забавно да се наблюдава как подскача боса B)

А Гонг Ю.. ех.... отиват му всякакви роли на този човек.. обаче... усещането да играе някой, който го е грижа за някой друг... моментите, в които показва обичта си, жертвеността .... отношението към всяко едно нещо.. усмихнатите очи.. искам още от тези неща...много...

 

И татуировката много ми харесва..

AASbNuz.jpeg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина това щеше да си е супер за игрален филм. Ненужно разтягане и доста мудни сцени във втората половина, без които спокойно можехме да минем. 
Иначе Гонг Ю във всичко е жесток, разбира се. Само да можехме по-често да му се радваме във филми и сериали...Дано скоро замисли пак някоя продукция, че тия многогодишни паузи хич не ми харесват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.12.2021 г. at 18:54, Sunny1 написа:

Ако не очакваш екшън и любовни сцени, бих казала, че е интересен, има си мистерия и плашещи моменти. Има и нелогични сцени

  Скрий съдържанието

Например като подозираха, че може да има вирус се разхождаха свободно без предпазни средства, някои реакции на героите бяха глупави.

Засега съм на 5еп., въпреки всичко си заслужава гледането.

 

Аз не разбрах, има ли извънземно или някакво митично същество в базата? До 2-ри еп стигнах-началото и го спрях, понеже ме хвана шубето. :lol: По-добре през деня да гледам, че имам чувството, че ще се стресна яко. :lol2: 

Off Topic

Какво беше нещото, което вдигна до тавана онзи гадняр и го уби?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@melis95 разбирам чувствата ти, защото и аз точно по малките часове започнах да го гледам и се чудех дали има извънземни и изобщо какво става, защото не приличаше нашите хора да имат работа с човек :dunno:

Но

Off Topic

спокойно, няма извънземни, не е нещо страшно и може да го гледаш дори и когато навън е тъмно. Ще се изненадаш да разбереш какво е, но няма повече да издавам ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.01.2022 г. at 13:17, Kat написа:

@melis95 разбирам чувствата ти, защото и аз точно по малките часове започнах да го гледам и се чудех дали има извънземни и изобщо какво става, защото не приличаше нашите хора да имат работа с човек :dunno:

Но

 

Лично на мен ми хареса, понеже обичам тема 'космос, планети' и т.н, но

Off Topic

това момиче-хибрид ме шокира. Надявам се за 2-ри сезон, щот свърши наникъде...!

Почнах всяка вечер след работа да гледам луната, че и почнах повече да я заобичам. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, melis95 написа:

 

Лично на мен ми хареса, понеже обичам тема 'космос, планети' и т.н, но

  Покажи скритото съдържание

това момиче-хибрид ме шокира. Надявам се за 2-ри сезон, щот свърши наникъде...!

Почнах всяка вечер след работа да гледам луната, че и почнах повече да я заобичам. :lol:

 

Оо, и аз обичам космоса, Луната, звездите, разстоянията обаче не <_< Тая ми любов датира отдавна, има - няма около 30 г... Даже писах разказ на космическа тематика, за да участвам в състезание с награда - наблюдение на пълно слънчево затъмнение с астрономи :) Идеята на разказа беше такава - Слънцето изчерпваше горивото си и скоро щеше да угасне, като преди това се раздуе много, като обхване пространство отвъд орбитата на Марс.. обаче земляните организират експедиция до друга звезда, с цел да я хванат със специален привличащ прибор и да я докарат до Слънчевата система, та да свети и грее на мястото на Слънцето :ilovethis: Голяма идея, нали :lol2: Не спечелих, но пък идеята е интересна.

 

Сезон 2 го чакам и аз, но засега няма изнесена информация. Единственото интересно, което намерих, е късометражен филм, правен 2014, от същия режисьор на сериала, с име The Sea of Tranquility  Впрочем @lazetoго е споменала в инфото горе. Даже на филма той е писал сценария. Вероятно сценаристката на "The silent sea" го е преработила за нуждите на сериала   ...

owPj2gsM9MhT4yNwr57eRu8DDv9.jpg  tvF0q7GCoHpetHgBVeLjBUag99B.jpg

Действието се развива през 2075. Jung-Won, патолог, има повтарящ се кошмар за смъртта на сестра си. За да престанат кошмарите, тя посещава морето от спокойствие, наречено Луна. Там тя претърпява нещо странно, който причинява смъртта на сестра й.

Обаче не намерих да го има качен някъде.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...