Jump to content

Ryuu to Sobakasu no Hime (2021)


GFotaku

Recommended Posts

Ryuu-to-Sobakasu-no-Hime-full-3394840.jp

 

Ryuu to Sobakasu no Hime \\ Belle

(ЗВЯРА И ПРИНЦЕСАТА С ЛУНИЧКИТЕ)

 

Режисьор: Хосода Мамору

В ролите: Накамура Кахо, Нарита Рьо, Тамаширо Тина и др.

Тип: Филм

Жанр: фентъзи

AniDB и MAL: AniDB //  MAL

Държава: Япония

Година: 16.07.2021

Епизоди: 1

Времетраене: 125 минути

Субтитри:  Български

Резюме: Сузу е на 17 и живее сама с баща си в едно съвсем обикновено село. От години тя се чувства като сянка на самата себе си.

Един ден решава да стане част от "Ю" - виртуално общество, посещавано от над 5 милиарда души от цял свят.

Там тя се превръща в световноизвестна певица на име Бел.

Минава време и съдбата решава да я сблъска с едно мистериозно и грозновато създание - Звяра.

 

Български субтитри: :click:

:subs: Онлайн с български субтитри: скоро, надявам се

 

_________________________________________________________________________________________________________

По същество този филм е нова адаптация на познатата на всички ни приказка "Красавицата и Звяра", което не се и опитва да крие. Някои от диалозите са абсолютно класически, макар че мен ме домързя да ги търся и ги представих по спомен :lol: Много красив и нежен филм, в характерния стил на Хосода - който е гледал Toki wo Kakeru Shoujo, например, веднага ще се сети какво имам предвид. Мисля, че историята би била подходяща за всички, големи и малки. :)

Релийзът на първо време не е кой знае колко добър. Всъщност видеото явно е крадено от някое полско кино или нещо подобно, тъй като филмът бе специално излъчен наскоро в Полша. На места има вградени полски субтитри, но мисля, че ги елиминирах всичките. Звукът не е идеален, което е жалко, но ще чакаме нещо по-добро. На мен самия филм ми стана твърде чаровен, че да чакам тоооолкова дълго :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как очаквах да се развие филмът, но не съм мислила в посоката, в която го тръгнаха.

Off Topic

Като например нишката с насилието над деца.

В началото доста ми напомни на Summer Wars, заради мрежата, в която се логват, но не, различни неща си излязоха, макар че и в двата филма човек има свой аватар във виртуалното пространство.

Доста си мислех как филмът би бил подходящ за подрастващи и жалко, че няма да го видим по кината в България, а той не е кой знае колко по-различен от останалото съвременно кино, което е подходящо и за деца. Пък и озвучен на български много щеше да му отива, ааа, жалко, че няма да я бъде. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Gloripeace написа:

доЧакахме БлуРеи: ще се радвам{е} да преГледаш с превода си & да споделиш синхронизирани субтитри за такива релийзи... Благодарности!

 

Благодаря за отбелязката, чудесно е, че са излезли вече. Може би ще се опитам да го направя, но няма да давам срокове, ще се получи бавно:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов файл със субтитри, които са пригодени най-вече за ето този релийз, тъй като в момента ми е най-достъпен. За всеки случай в пакета са добавени и шрифтовете, с които работих. Ако случайно не са ви инсталирани, пробвайте (макар че май бяха стандартни, не помня вече xD)

 

Субтитрите ще можете да откриете тук

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...