Jump to content

Recommended Posts

iSUqxPWjHX7HoUru6xM8E3bCOrX.jpg

 

Off Topic

FA76s6BXMAQhnhD?format=jpg&name=large

FBkaDLiUcAYFM4N?format=jpg&name=large

 

Koi desu!(恋です!~ヤンキー君と白杖ガール~)
Страна: Япония
Също така известен като: Love's In Sight
По мангата на: Uoyama -  "Yankee-kun to Hakujou Garu”
Период на излъчване: 2021 – Октомври – 06 до 2021 – Декември – 08
Време на излъчване: Сряда 22:00
Формат: Renzoku
Жанр: Комедия, Романс
Канал: NTV
Епизоди: 10
Режисьор: Hidemi Uchida, Shunsuke Kariyama
Субтитри: Английски

 

Участват:
Hana Sugisaki като Yukiko Akaza
Sugino Yosuke като Morio Kurokawa
Nao като Izumi Akaza
Goro Kishitani като Seiji Akaza
Nobuyuki Suzuki като Shishio Kanazawa
Momoko Tanabe като Sora Shimura
Kanata Hosoda като Yota Aono

Koseki Yuta като Hiyama Shota

 

Резюме: Романтична комедия за силно волево, но плахо сляпо момиче и чистосърдечно момче янки. Yukiko Akaza (Hana Sugisaki), която има слабо зрение и ходи на училище за слепи, има проблемо запознаване с Morio Kurokawa (Sugino Yosuke), след като го среща на път за училище. Но Morio харесва Yukiko и започва да я чака все ден... 
 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, Хана не се оказа съвсем сляпа. Някакво заболяване е, което почти й е отнело зрението. 

Добре стоят с Йоске. На него много му отива ролята на лошо момче с добро сърце. Радвам се, че се сетиха да му поверят главен персонаж.

Видях Юта Фурукава с малка роля. Дано го дават повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи изгледан епизод. Две противоположности ще събират в романс. Йоске не съм го забелязвала до сега  та сега му се падна. Да видим.

 

Вече започнах няколко сериала от настоящия малоекранен японски сезон. Но не виждам още теми тук за повечето от тях. Чакам  да ми качат и още за "нападане"

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледам да не захващам сериозните като не е сигурно дали ще се превеждат. Но с тези, които са по-често, може да се пробвам.  Даже прехвърлих непреведен еп. 1 на дорамата с Тоцу, че много го харесвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп. 2 преведен! 

Японците подробно обясняват, колко удобства са направили за незрящите в страната. С право могат да се гордеят с политиката си спрямо нуждаещите се.

Комедиантът, който се появява с разяснение във всяка серия не ми се струва много на място. Спира действието.

Нао и Нобу Сузуки са много добро попълнение в каста. Полезни и готини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и аз втори епизод. Честно казано като те прочетох горе не се сетих от раз за кой комедиант иде реч :blush:. Толкоз да не е на място че аз го редактирам, все едно без него, та не се и сетих. За мен тона на целия сериал е малко в повече инфантилен. Ясно ми е за какъв таргет е направен, а аз не съм баш в него, но като го почнах ще го догледам . Но определено е в рубриката "ученически" за мене. 

В София на метростанция Сливница често срещам незрящи хора, там в района има и седалище на "4 лапи" и се случва дали в мотриса или на самата станция да се загледам в тях. Всеки път се възхищавам на куража им, така сами в цялото туй нашето. Скоро ми се случи да седя съвсем вглъбено в мотриса и следваше станция "Сливница" а не бях и забелязала че в близост/ в района на вратата до която съм има и незрящ човек. Оказа се че се е  пристроил за слизане  на грешната врата, щеше да се отваря точно отсрещната. Един от пътниците му оказа словесно на човека този факт, та чак тогава въобще забелязах за какво иде реч в цялата ситуация. Това непосредствено преди спирането и отварянето на вратите. Та на мен ми стана кофти че не съм забелязала по - отрано ситуацията, съответно да упътя по-навреме човека. 

Аз всеки път се чудя как така с увереност и на скорост вървят тези хора. Бастуна хубаво по земята но това което е на ниво лице и въобще в горната част на тялото им , което "стърчи" къде ли не особено в общите градски части. Особено пък "у наше село". 

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, Юта тук, ако мислят да го оставят само с по две реплики на епизод, изобщо да не се напъват. Има къде да го гледаме  (надявам се, понеже е стартирал на 15 октомври!)  в нова дорама - My right older brother

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп.3 беше най-добър. Историята с обувките и работата - трогателна. Йоске и Нобу со много забавни заедно. Искам да включат и Нао по-активто, за да стане по-интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах го и много ми харесва за сега. Йоске е чудесно момче, трябват му повече главни роли. Много интересни неща научавам за това как японците са организирали околната среда за хората с нарушено зрение. Харесва ми как преплитат важното с романтичната линия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5и още не е преведен, но го изгледах. Харесва ми, че раздвижват и нещата около героите на Нао и Нобу. Дадоха и някои разкрития около миналото на Куросава.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп. 6 чак сега е преведен. Поучителни истории за хората и взаимоотношенията между тях. 

Невероятно, как почти слепи младежи могат да участват в маратон, да бъдат полезни за себе си и за останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...