Jump to content

Kieta Hatsukoi (2021)


Recommended Posts

FAiEhW1VIAUODmO?format=jpg&name=large

 

Kieta Hatsukoi (消えた初恋)
Страна: Япония
Също така известен като: Vanishing My First Love
По мангата на: Hinekure Wataru - "Vanishing My First Love" (消えた初恋)
Период на излъчване: 2021 – Октомври – 09 до 2021 – ? – ?
Време на излъчване: Събота 23:30
Формат: Renzoku
Жанр: Комедия, Романс, BL
Канал: TV Asahi
Епизоди: 10
Режисьор: Shogo Kusano, Tadaaki Horai
Субтитри: Английски

 

Участват:
Michieda Shunsuke като Aoki Sota
Meguro Ren като Ida Kosuke
Fukumoto Riko като Hashimoto Mio
Suzuki Jin като Akkun
Tanabe Seiichi като Taniguchi Masahiro
Mochizuki Ayumu като Toshida Shun
Nishigaki Sho като Nakabayashi Hiroto
Kurashima Sara като Nonomura Mizuki

 

Резюме: Aoki (Michieda Shunsuke) е ученик в гимназията с ярка личност, който тайно е влюбва в съученичката си Hashimoto (Fukumoto Riko). Но един ден заемайки гумата и той изпада в отчаяние - върху нея е изписано името на друг човек, "Ida ♡", също техен съученик. Това, което прави ситуацията още по -трудна, е, че Ida (Meguro Ren) вижда гумата с негово име в ръцете на Aoki... и решава, че той е влюбен в него!
 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, за такива сериалчета живея аз! Може в Китай да ни залъгват с "тука има, тука няма", но поне в Япония го раздават яко и компенсират липсата :)

 

Много свежарско първо епизодче. Доволна бях. Моментът с 

19 hours ago, lazeto said:

 Ida ♡

беше страшно забавен, не знам колко пъти връщах сценката xD. Ида голям сладур, колко сериозно/натурално си ги взе нещата само, хихи. С нетърпение чакам да видя следващия епизод. 

 

Интересно беше, как в Туитър за първи епизод цъфнаха 3 различни превода за епизода, почти на секундата. Това си е постижение за японска драма, където обикновено чакаме с дни/седмици/месеци/години за превод. :)

Редактирано от Chenqing
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на преводачите! Да не са се появили нови фенове на Джонитата? 

Резюмето ми е малко необяснимо, но Мичиейда-кун беше такава душичка като малък в Haha no naru. Може да го видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много много сладко сериалче, ще го rewatch-на някой ден! Много добро снимано и актьорите се справиха страхотно, дори и без целувка. Любимият ми японски БЛ за 2021! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази дорама много хора ми я препоръчаха и щом няма целувка, ще се гледа. Тъкмо ще видя Мичиейда-кун, заради когото Шотаро Мамия изгуби наградата за мъжка роля в дорама за изминалия сезон (ако феновете не го бяха сложили пръв в избора си, неговият семпай Нино нямаше да спечели). И Киндаичи превъплъщението ще видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо недоразумение с тази кешигому (гума). Хаха! Объркаха нещата още в началото.

Мичиейда беше голяма душичка като малък. Не се е променил особено. 

Това, което за пореден път виждам в японска дорама, е голямо приятелство между героите. Още първа серия показа, как всички си помагат съвсем искрено и неподправено. Затова, ако сценаристите си мислят да пробутват други отношения (освен през призмата на комедията), да забравят! Хаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във втора серия омотаха допълнително нещата. Такива добрички деца. Готови са да се жертват за съученици, а това води до куп комедийни ситуации и още повече объркване.

Шиндерелата на Мичиейда се получи. Беше много смешно. Училищните представления истинска забава.

Сега се сетих, че Рен Мегуро също е Джони. Колега е на Мичиейда.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ида, Аида, голямо объркване стана с тази гума. Хаха! Изписала е името на катакана (イダ / アイダ), но първата буква се е изтрила.

Малко ми е странно, че Аоки-кун толкова бързо смени обекта си на обожание. Да видим, как ще се включи Джин Сузуки в цялата история. Искам да видя и Аюму Мочизуки. Той още не е влязъл в действието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох! Тези дечурлигата са толкова неориентирани. Хайде първо да помислят над думата приятелство!

Майката на Ида се оказа голям фен на Шиндирела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Нагласиха нещата. Да видим, какво става с Хашимото и Аида.

Хм. Замислих се, че до този момент не съм гледала истинска шоунен аи дорама с Джонита. Обикновена за подобни истории взимаха театрални актьори. Тук все още държат фронта. Да видим, докъде ще го докарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Финал. Въпреки всичко смятам, че е по-добре да си бяха впрегнали енергията в нещо по-сериозно на финала. Четиримата имаха хубаво приятелство, а Аоки се разбираше отлично с всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата дорама на Рен Мегуро се нарича Silent. Ще го гледаме заедно с Харуна Кавагучи и още много познайници. Вече има трейлър. Стартът е на 6 октомври.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето песните съм дорамата.

Първата е на Навива данши - Ubu love. Започнал е тази група, тъй като Мичиейда е включен в нея, а останалите хлапета тази година също получавате сериозно телевизионно внимание. Гледаме ги в доста дорами напоследък.

Втората песен е на групата на Рен Мегуро - Snow man и си нарича secret touch.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че Мегуро жъне успехи в момента с новата дорама и предстоящите филми, но аз съм тотално привлечена от Нанива данши и неподправените им усмивки.

Каквото съм казвала преди за кансайските Джонита важи с пълна сила и сега. Те са най-слънчевите деца.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...