Jump to content

Recommended Posts

FEMFuJbXoAgd1rz?format=jpg&name=4096x4096

Off Topic

ImageFDFYnPSX0AAiUtE?format=jpg&name=large

FDFYnPRWEAgkYUK?format=jpg&name=largeFDERIPfXoAIAxq_?format=jpg&name=4096x409

FDERIPZWUAclKV1?format=jpg&name=4096x409FDERIPbXMAofbZU?format=jpg&name=4096x409

 

Hellbound (지옥)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: The Hell, Jiok
По webcomic на: Yeon Sang Ho - "Hellbound" (지옥)
Период на излъчване: 19 ноември 2021 г.
Време на излъчване: Петък 
Жанр: Мистерия, Хорър, Свръхестествен
Канал: Netflix
Епизоди: 6
Режисьор: Yeon Sang Ho (Peninsula, Train To Busan, Seoul Station)
Сценаристи: Yeon Sang Ho, Choi Kyu Seok
Субтитри: Английски

 

            Участват:           
Yoo Ah In като Jung Jin Soo
Park Jung Min като Bae Young Jae
Kim Hyun Joo като Min Hey Jin
Won Jin A като Song So Hyun
Yang Ik June като Jin Kyung Hoon
Kim Do Yoon като Hwasalchok member
Kim Shin Rok като Park Jung Ja
Ryoo Kyung Soo като Priest Yoo Ji
Lee Re като Jin Hee Jung

 

Резюме: Срещаме се с фантастична версия на Земята, където свръхестествени същества изведнъж се материализират, за да привличат хората в ада.
Хората чуват прогнози кога ще умрат. Когато дойде това време, ангел на смъртта се появява пред тях и ги убива. В същото време Чонг Джин Су (Yoo Ah In) е главата на новата религия Saejinrihwe. Той говори за явлението, когато ангелите на смъртта от ада идват и заявяват, че това е откровение от Бог. Чонг Джин Су има силна харизма и мистериозност, които силно привличат хората... 

 

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Ако продължават корейците да прават все сериали, продуцирани и платени от Netflix, очаквам постепенно сериалите им да станат напълно западни...:lol:

  • Харесвам 3
  • Мерси 3
  • Sad 1
  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз признавам само двама корейски актьори за най-добри - И Бьонг Хон и Ю А Ин. Нищо с тяхно участие не пропускам. Чакам с нетърпение на клона, под дървото и където още трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, lazeto написа:

Сериала вече е налице дано си струва...:lol2:

Абе, уебкомикс+Netflix=??????????? със съмнително качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах 3-ти епизод и мога да кажа, че съм потресена как хората са по-отвратителни от тези 'ангели на смъртта' (супер гадния начин за убиване) Най-ми стана жал за жената с децата. :( Искам да разбера за греховете на тези хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен сериал, добър сюжет. Разглежда влиянието на религията в кризисните времена.
Чудовищата се появяваха за малко, сякаш за да покажат, че хората могат да бъдат по-чудовищни от тях.

Има тежки сцени с насилие, имайте едно наум.

Финалът е отворен, някак положителен. Искаше ми се за свръхестествения феномен да има причина, но въпросът

Off Topic

защо се появяваха демоните от ада остана без отговор.

Допълвам, че актьорите играха прекрасно. Напълно ни потопиха в атмосферата на света им. Уон Джин А показа по много истински начин шока, объркването и безсилието на човек, на когото му се случва точно това (не уточнявам какво, за да не давам спойлери). Мисля, че най-силните моменти в сериала бяха с героините.
Отдавна не бях гледала Янг Ик Джун, появяването му беше приятна изненада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че

Off Topic

Господ се намеси в последния епизод, когато жертвите почнаха да се съживяват (само жената дадоха + това наистина останах с широко отворена уста), но като гледам си иска 2-ри сезон. И си мисля, че случката с родителите, които се жертваха за бебето беше причината да се съживяват. Тези чудовища сякаш ей така убиват...

Мое мнение. Иначе лично аз не бих го гледала за 2-ри път, много тежки сцени, почти издържах да не го спра. Но наистина актьорската игра беше ВЕЛИКОЛЕПНА!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, melis95 написа:

Аз мисля че

  Скрий съдържанието

Господ се намеси в последния епизод, когато жертвите почнаха да се съживяват (само жената дадоха + това наистина останах с широко отворена уста), но като гледам си иска 2-ри сезон. И си мисля, че случката с родителите, които се жертваха за бебето беше причината да се съживяват. Тези чудовища сякаш ей така убиват...

 

Аз си мисля пък, че следващия сезон ще ни покажат зомби апокалипсис и ще стане пълно мазало. :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, bond написа:

Корейската вълна май помете Нетфликс, ама защо точно с такива сериали? Изгледах половината и нямам думи. 

Ами ЦА-то им е такава- захранват си мозъка с пуканки и кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето "Хляб и зрелище" е този сериал. Очаквах повече. То нищо не се разбра. Дано да направят втори сезон, че да хвърлят малко светлина върху хилядите неясни моменти.

 

Spoiler
On 12/4/2021 at 3:59 PM, bond said:

Ю А Ин се мерна в два кадъра и половина и изчезна. Аз останах измаменото камилче.

Ако има втори сезон може да възкръсне :ilovethis:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва апокалипсиса ли е или ужаса преди второто пришествие?

Няма да кажа, че този сериал беше лош, но със сигурност не беше наистина страхотен. В по-голямата си част бях объркана и получавах камшичен удар от всяка “ангелска” поява. От всички различни точки и събития, които се опитваха да хвърлят в сериал от 6 епизода и малкото информация за същността на основния проблем се чувствам донякъде изгубена. Да, човечеството явно е достигнало предела на хуманност и етичност, че трябва да бъде наказано като гори като факла. Всичко това обвито в религиозен фанатизъм, суеверия, лицемерие, промиване на мозъци и всичко в този ред на мисли.

Може би това е някакъв вид антиутопия  с фалшиви чувства на справедливост, но с безмилостен страх и садизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...