Jump to content

Nihon Chinbotsu: Kibo no Hito (2021)


Recommended Posts

:blush::blush:

Но да се оправдая с мен-търсачката, нещо не съм се погодила с нея и за двете заглавия а ме домързя да проверя Каталога. Виновен и сори lazeto.

Но то и затова питах тук, щото не ми се вярваше.

:panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до края изгледах 6-и. На моя приятел Тадокоро не му е чиста работата и се срещна с прокоратурата. Макар че и други има за там. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вървиш напред епизодите, Шоши! Аз кога ли?

Браво, че успяваш да гледа дори сериозни заглавия, докато вървят!

Ето Ан Ватанабе, една от главните героини в дорама, как изпълнява ендинга на Судачи:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Догледан. Трудно. Причината е в самата продукция и някак си прекалено много препратки за мен към неща които да речем стават според мен за продукция от 70-80-90 години на 20 век но не и във втората декада на 21 -век. Много демоде моменти така да се каже и то по всички направления. Текста на места, визуалните ефекти - на повечето места, .....Само актьорите си играха каквото имаше да играят като хората и така.

Как завърши? Ще напиша , макар че се съмнявам много дали е коректно от моя страна ;) да спойлвам така. Но продукцията реши да действа към края глобално и намеси де що неща се случват на нашата планета към момента- цялата динамика от недрата до повърхността и в атмосферата. Само космоса не намесиха или поне МКС/международната космическа станция - а там все пак до днес имаше двама японски туристи. Та така манджа с грозде. Но финалната сцена на моя приятел Тадокоро и Амами- героя на Шун някак си ме омиротвориха финално с тази продукция. Този реализъм към края дето решиха да намесят- с всички глобални проблеми към момета, някак си ми контрастираше и не дружеше с всичкото демоде за което писах в продукцията. Та като цяло картината не мога да похваля. Сори. Да не ми се обижда творческия екип.

Ukio, ако сериозно искаш да знаеш как завърши в повече детайли, кажи и ще те спойлна на лични. ;):panda-145:

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С глобалната нишка може би са решили да направят препратка към друг роман на Комацу - Денят на възраждянето. Там ставаше дума за вирус, който заразяване всичко наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, това го "вързаха" към потъването. Аз понеже информирана от теб и за втория роман на Комацу и като стигнахме до тоз момент въобще не се и изненадах. Но то и това и останалите проблеми- глобално замърсяване и унищожаване на природата, климатичните промени и динамиката им в последно време, ....всичко се навърза причинно-следствено и то си е и така. Та това беше и реализма с който завършиха и писах горе. Финалната сцена и разговор ми харесаха и даже имаше и усмивка в цялата таз глобална, опасна, дори страшна работа. То иначе какво?! Остава масови харакирита да си правим не дай си ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японците са много изплашени и стресирани в последно време. Колкото и да са стриктни и безгрешни, и те са хора. Отразява им се световната лудост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да се опитам и аз да си кажа мнението...

Първият епизод не ми потръгна, но на 26 декември си казах я, по случай рождения ден на Шун да пробваш пак... И пробвах и се получи. Ето на, днес е 29-и и току-що изгледах финалния. Отговорно заявявам, че сериалът ми хареса! Засегнаха се куп теми, все сериозни, на които друг народ може и да не обърне внимание. Обичам японското чувство за дълг и отговорност, организираността и самоотвержеността им. Така де, от това, което съм чела и гледала. 

:beer: за Нихон, дано това си остане само сценарий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз май инстинктивно за ден ден на Шун го подхванах. 

Още в началните кадри започват с голямата борба на човечеството за намаляване на въглеродните емисии и японския принос в тази сфера. Само че учените леко забравят, че човекът все още не е дорасъл да се изправя срещу природата и глупавите му напъни няма да решат истинските проблеми.

Иначе като видях Шун и Кеничи да спасяват морски костенурки от лапите на отпадъчните материали, хвърлени от хората, ми стана много мило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу! Много динамично начало!

Страхотни роли на всички. Кагава е особено колоритен и убедителен в образа на хакасе-щурият професор с шокиращата теория за потъването на региона Канто. Там се намира Токио. Там ще се развива главното действие.

И разликата между нашите и техните политици е, че там все пак се намират някои, които мислят за бъдещето на Япония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можем да повярваме, че учени от ранга на проф. Сера (в ролята Джун Кунимура) ще се съгласят с премиер министъра и ще скрият истината от хората. Ще фалшифицират умишлено данните от Бреговата охрана, които всички видяха през люка на капсулата. Само, за да не предизвикат масова паника и истерия. Това е обяснението, което не звучи никак убедително.

И тези хора се наричат учени?! Имат желание останалите да им вярват като в същото време компрометират труда на свои колеги. Леле! Ако това е лицето на истинската наука, по-добре да не се докосваме до нея.

Шун прави много силна роля (както и останалите, разбира се). Научихме нещо за миналото му в еп. 2.

За момента събитията си развиват бавно, но първото предзнаменование вече е факт. Островът потъна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че се сдобриха! И че дори премиерът осъзна важността на ситуацията и силата на бързите действия. 

Знам, че гледаме фикция, но тя показва варианти, как може да се действа адекватно в подобни ситуации. Ето такива примерни симулации трябва да се отработват на световно ниво. Да се мисли, как да се спаси всеки човек, както на физическо, така и на психическо ниво. За жалост, реалността в последните години показа противоположни действия и резултати от страна на хората и управляващите.

Но определено добрите примери по телевизията са правилният избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...