Jump to content

Nihon Chinbotsu: Kibo no Hito (2021)


Recommended Posts

FBeiMprWYAIuqjV?format=jpg&name=medium

Off Topic

FBbRO_oVEAA47wx?format=jpg&name=medium

 

Nihon Chinbotsu: Kibo no Hito (本沈没 ―希望のひと―)
Страна: Япония
Също така известен като: Japan Sinks: People of Hope
По новелата на: Sakyo Komatsu -  "Nihon Chinbotsu"
Период на излъчване: 2021 – Октомври – 10 до 2021 – ?– ?
Време на излъчване: Неделя 21:00
Формат: Renzoku
Жанр: Драма, Sci-Fi, Политически
Канал: TBS
Епизоди: 10
Режисьор: Doi Nobuhiro, Hirano Shunichi
Субтитри: Английски

 

Участват:
Shun Oguri като Keishi Amami
Kenichi Matsuyama като Koichi Tokiwa
Anne Watanabe като Minori Shiina
Toru Nakamura като Eiichi Higashiyama
Teruyuki Kagawa като Yusuke Tadokoro
Eiji Wentz като Taira Ishizuka
Anne Nakamura като Misuzu Aihara
Yūki Yoda (Nogizaka46) като Ai Yamada
Jun Kunimura като Tōru Sera
Takashi Kobayashi като Isao Fujioka
Jun Fubuki като Yoshie Amami
Manami Higa като Kaori Amami
Yoshiko Miyazaki като Kazuko Shiina
Kōtarō Yoshida (special appearance) като Mamoru Amami
Tetta Sugimoto като Shūya Naganuma
Morio Kazama като Makoto Ikushima
Renji Ishibashi като Gen Satoshiro

 

Резюме: На Световната конференция за околна среда през 2023 г. Японският премиер Eiichi Higashiyama (Toru Nakamura) популяризира COMS, метод за втечняване на замърсителите и съхраняването им в пукнатини в морското дъно. За да подкрепи идеята си и за бъдещето на страната, Higashiyama събира екип от млади служители. В него се включва служителят на Министерството на околната среда Keishi Amami (Shun Oguri) и Koichi Tokiwa (Kenichi Matsuyama) от Министерството на икономиката, търговията и промишлеността. Докато един ден статия на журналиста Yusuke Tadokoro (Teruyuki Kagawa) е публикувана в едно от научните списания. В нея той предупреждава, че региона Канто ще потъне в морето, което води до протести и съмнения в корупция...

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е започнал превод? Много са бързи.

Това беше най-очакваното заглавие за сезона. 

Който не е чел новелата, препоръчвам. Има я на български, заедно с другата книга на Комацу - Денят на възраждането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно, защото обявиха, че това ще е една от драмите, които Нетфликс си хареса и се излъчва едновременно с броадкаста по TBS. Така че, английските субтитри (както и 20+ на други езици) са включени в епизодите още с излизане. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японците най-сетне започнаха да си промотират визуалната култура и да я показват на останалия свят.

Преди време направиха филм по същия роман. Ще е интересно да се види, доколко двете екранизации си приличат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре започна. Не съм чела новелата, нито съм гледала филма, та база за сравнения нямам. Но, с този каст, се надявам на нещо наистина добро. Великолепен Шун.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха! Има и зрители! Браво! 

Чела съм книгата и съм гледала филма (мися, че имаше известни различия в двете версии), но очаквам и дорамата. Надявам се да има ендинг към нея! Песента от филма се превърна в хит.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чела съм книгата но толкова отдавна , че нииищо не помня. Филм не съм гледала. Гледам текущо сериала. 2 изгледани епизода. Интересно почна. Имам и трети готов за гледане.

Нямам забележки засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз хванах да гледам две по-леки дорами, че тези не мога да чакам за части.

Пускат доста снимки на Шун и компания. Той да няма дъщеря в сериите? Виждам го с едно дете.

И аз четох книгите много отдавна, но ни спомням, че бяха впечатляващи. Особено другата, Денят на възраждането. Тя звучи и доста актуално, понеже засяга темата за вирусите и края на света.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , има щерка. Тя с майка си жевеят отделно от бащата, героя на Шун.

Ха , не съм чела друго от автора. Той пророк направо. Така са те научните фантастики. Жул Верн и последователите му ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах 6-и епизод. Но в 5 ме напуши :896767:. Ей голям патос, голяма работа. Но не в добрия смисъл на думата, пълна "алаамериканшина". Ама съм се хванала на клона и ще го изгелам до края. Моя приятел Тадокоро "готви" втора вълна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eфектите са "на ниво 5-и клас". Но друго не съм очаквала. И в киното и на малкия екран редовно се блещя на ниското качество в японските продукции в тоз аспект. Хич не им се получават добре такива "визуализации".

Трудно ми върви епизод 6. Стигнах до последната трета но спрях щото...... голяма пародия настана. 

 

Малко спам, сори за което. Гледам други 2 заглавия на японския сериален фронт - Super Rich и Konin Todoke ni Han wo Oshita dake desu ga . Аз ли не виждам или нямат теми тук. Хем първия върви редовен превод а втория с бавен но качествен. 

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...