Jump to content

Recommended Posts

Naoko-02poster.jpg

Заглавие: Naoko | 奈緒子| Наоко
Година: 2008
Държава: Япония
Режисьор: Фуруяма Томоюки
В ролите: Миура Харума, Уено Джури, Шофукутей Цурубе, Го Аяно
IMDb рейтинг: 7.2/10

Субтитри: Английски

Интересно е как съдбата свързва хората по необикновени начини. Малката Наоко пристига на остров, за да лекува астмата си, и докато е на корабчето което ще я остави на сушата, тя неочаквано губи равновесие и пада във водата. Един от мъжете на борда, бивш шампион по лека атлетика, скача да я спаси, но след като я изважда от водата, става жертва на инцидент и загива. Това се оказва че е бащата на Юсуке, момчето което бяга успоредно на брега в този момент и от което Наоко не може да откъсне поглед. След като разбира че баща му е мъртъв, Юсуке стоварва вината върху Наоко. През следващите шест години момичето мисли постоянно за Юсуке, и един ден отива да гледа маратона, в който той участва. Там тя среща треньора на Юсуке, който проявява желание да помогне на нея и Юсуке да постигнат мечтите си.

Лично мнение:
Според мен филмчето беше страхотно! Имаше много моменти, които направо ме караха да се задъхвам, да плача, и едва да стоя на място от вълнение. Общо взето една много хубава история за приятелство, любов, мечти, надежди, отчаяние и най-вече силата да продължаваш напред! Абе супер е с една дума.
Само дето през голяма част от времето си мислех че филмът спокойно можеше да се казва Юсуке вместо Наоко wink.gif
 

 

Свали с английски и руски субтитри  :click:

 

Онлайн с руски субтитри  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятно филмче... Атмосферата беше спокойна, актьорите играха страхотно, особено Миура Харума- невероятен е! .. Филма ме накара да се замисля за това на какво е готов човек стига да има желание и воля.. Много ме трогна и начина по който бяха засегнали темата за приятелството- целият отбор, взаймоотношенията помежду ми и начина по който се бориха на края, особено този момент ме остави без дъх...

Относно заглавието и аз съм съгласна, че трябваше да се казва Юсуке, не Наоко.. След като го изгледах филмчето ме хвана огромно желание да тичам, та утре реших да ходя на джогинг... :D

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

страхотно филмче ,мн мн добро.... Kathie абсолютно съгласна съм с теб. Филма ми хареса адски мн особено тъй като тичам почти всеки ден, хареса ми как показоха, че чрез тичането човек може да освободи ума, да затвърди волята си и да достигне поставените си цели, незвисимо от това в какво се състоят. :) Страхотна актйорска игра, филма беше минималистичен от към ефекти(сравнение с големите продукции), но може би и за това беше толкова силен. Без допълнителните ефекти остават само емоциите и посланията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А знаете ли дали има, или ще има бг субтитри ? Защото аз видях линк само за английски, а в момента толкова ме мързи, че...xDD Аз на български едвам възприемам, камо ли на английски... Пък и без това ми трябва малко стимулация ( за тичането, което стана на въпрос по-горе ) , та затова се надявам да прочета добри новини xDD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трудно го изгледах. През повечето време ми беше скучен и безразличен. Уж има действие, липсват протяжни елементи, не е муден, а аз се чувствах така все едно гледам най-мудният възможен филм . Не стига това, но ми липсваше герой с който да съм съпричастна. Една безлична ( тотално безлична) Наоко , един Юсуке направен като по учебник , но не може да му повярваш . Атмосферата в отбора и треньора и те ми бяха незавършени. Няма какво да разтягам локуми, не ми хареса.

Знам си аз, че когато липсва превод на дежурно превеждан актьор си има причина, която е достатъчно основателна да не припарвам до подобен филм , но пак любопитството победи здравият разум   <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...