Jump to content

Recommended Posts

Изгледан. Добре се позабавлявах с тумбата идиоти и техните щуротии. Естествено, че живота по това време не е бил точно такъв. Тук никой не е търсил историческата истина, сериала не правен по реални събития и личности. Напротив, в голяма степен беше осъвременен. Неща от съвременния живот бяха вкарани в Чосонската епоха, ей така за майтап, да видим как би изглеждало, ако бяха съществували наистина тогава. Доста комично се беше получило на моменти. В последната серия ми хареса хрумката как посетителите в заведението нарисуваха храната си, преди да почнат да я ядат, по примера на днешните снимки и постове на различни ястия, за звездите ( Мишлен) и особено играта - закачка и препратка към "Игра на Калмар". Подобни хитринки имаше и в другите серии и беше забавно да ги откривам в различни детайли от действието. Лек и приятен сериал за разпускане. Хареса ми. Благодаря на екипа по превода! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, desini написа:

Изгледан. Добре се позабавлявах с тумбата идиоти и техните щуротии. Естествено, че живота по това време не е бил точно такъв. Тук никой не е търсил историческата истина, сериала не правен по реални събития и личности. Напротив, в голяма степен беше осъвременен. Неща от съвременния живот бяха вкарани в Чосонската епоха, ей така за майтап, да видим как би изглеждало, ако бяха съществували наистина тогава. Доста комично се беше получило на моменти. В последната серия ми хареса хрумката как посетителите в заведението нарисуваха храната си, преди да почнат да я ядат, по примера на днешните снимки и постове на различни ястия, за звездите ( Мишлен) и особено играта - закачка и препратка към "Игра на Калмар". Подобни хитринки имаше и в другите серии и беше забавно да ги откривам в различни детайли от действието. Лек и приятен сериал за разпускане. Хареса ми. Благодаря на екипа по превода! :wub:

 

Абсолютно съгласна. Много точно казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е крайно време беше вече да разбера как са се зародили съвременните професии. Добре, че се включих в превода, че цял живот невежа щях да си остана. (Добре де, признавам, че макар да е исторически, все щях да го изгледам рано или късно, по една или друга причина). :D

 

В интерес на истината, сериалът не ме увлече толкова в началото, беше лек, забавен и някак до 10-11 серия ми се стори, че основната сюжетна линия се развива между другото. А това "другото" какво беше... Смях се доста, очевидно слугите на господаря И Он печелят приза за клоуни и основни веселяци на сериала. Но някак успяха за последните серии да създадат у мен това чувство на очакване и чудене "защо не пускат всички епизоди на веднъж, че да видя как свършва този сериал?".

 

Смятам, че открих също и Lee Jae Kyoon - за мен ролята на Те Со беше изключително добре изиграна от този младеж. Ще го гледам задължително в други проекти.

 

И сега сериозно - ако не искате и вие да останете невежи, трябва да гледате този сериал!

Само малка част от знанието, което ще получите:

- как е измислен така любимият на всички "мол", че да има и сега къде да се ходи,

- защо работим 5 дни, а не цеееели 7,

- какво е да си "инфлуенсър"

- откъде са взели заглавията на песните си 2pm (ха, да не мислехте, че просто така са им хрумнали?!)

... и прочие, ама няма да разкривам всичко, я! 

 :yes: :wub: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро сериалче, с доста и свежи препратки към настоящето, много смях, пародийни моменти, романтика (е, можеше и още), напрегнато действие. Специално да кажа за отличната игра на актьорите от всички нива, как пък един не ми изфалшиви! И страхотният Текьон, мнооооого добър! Истинско удоволствие за сетивата, многократно усилено от екипа, който се потруди с бгбуквичките, благодаря много за субтитирите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...