Jump to content

Recommended Posts

243198546-1850886645121222-6872056124585

 

Tale of the Secret Royal Inspector and Jo Yi (어사와 조이)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Eosawa Joyi
Период на излъчване: 8 ноември 2021 – 28 декември 2021 г.
Време на излъчване: Понеделник – Вторник 22:30
Жанр: Историччески, Мистерия, Романс, Детективски
Канал: tvN
Епизоди: 16
Режисьор: Yoo Jong Sun (Designated Survivor: 60 Days)
Сценарист: Lee Jae Yoon (The Undateables)
Субтитри: Английски
           
Участват: 
TaecYeon (2PM) като Ra Yi Eon
Kim Hye Yoon като Kim Jo Yi
Lee Jae Kyoon като Park Tae Seo
Jung Bo Suk като Park Seung
Jung Soon Won като Cha Mal Jong
Lee Sang Hee като Gwang Soon
Choi Tae Hwan като Park Do Soo
Kim Hyun Joon като Ji Maeng Soo
Cha Yub като Hong Seok Ki

Bae Jong Ok като Ryu Deok Bong

Lee Joon Hyuk като crown prince

 

Резюме: Ра И Он е интелигентен, но мързелив чиновник в Службата за специални съветници, който не иска нищо друго, освен да приготвя вкусни гозби. Ала един ден е изпратен на мисия като кралски таен инспектор, проверяващ провинциите за корупция.
Ким Джо И е жена с нетрадиционни възгледи за династия Чосон, която иска да се разведе с измамния си съпруг комарджия и се бори за това. В момент, когато изглежда, че мечтата й да живее свободно се срива, съдбата сякаш я среща с тайния инспектор.
Дали двамата ще се обединят, за да разкрият истината за мистериите, случващи се в долината Кехуа?

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:
 

Изглежда другия месец ще бъде на 2PM, късмет с драмите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците са го писали комедия, исторически, детектив и от видяното мисля- отговаря, че и пародия има даже.

От първите два епизода не съм във възхита, скучновато ми дойде на моменти и превъртах, но все пак, да ги приемем, като запознанство с героите и ситуацията. Ако обаче така продължи и в следващите два, не знам дали ще продължавам с гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Няма почти тяга тоя сериал, поне за мен. Едва добутах трети епизод до края с превъртане. Ни инспектор, ни разведена, ни другите карикатури около тях  са ми интересни, а действието е толкова никакво, че чак дразнещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва. Забавно сериалче. Разпускам си много приятно с него и нямам търпение за следващите серии. Благодаря за превода.:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6 епизод заподозрях позната дебилщина в поведенческите модели и тръгнах да проучвам откъде ли ми е позната.

Оказа се, че режисьорът е правил още "Какво не е наред със секретар Ким" и "Потомци на слънцето". :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Какво не е наред със секретар Ким" ми хареса много, а  " Потомците" ми предстои да ги гледам.

Интересен е, има забавни моменти, но покрай тях и сериозните теми се появяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,то всеки е луд с номера си, но той има налудничав поглед, а и как

Off Topic

уби отговорника.

Страшничък си е. Те Со изпитва чувства, стреми се баща му да го обича и харесва, а брат му е отегчен и се чуди как да се забавлява. Как си играеше с двойничката на Бо Ри. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите 3 серии и нещо - скука. Главната актриса печели наградата Скелет на годината.  Дрехите и стоят като на закачалка. И тук говорим за много малки дрехи.  А инспектора е гигант до нея. Четиримата главни герои нямат никаква химия като отбор. Тайният инспектор  с Квон Нара беше по добър сериал.  Това би трябвало да е комедия , ама нещо не я виждам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го, няколко неща ми направиха впечатление. Дамите си търсиха дом в столицата както в модерните сериали ,че даже имаха пари да го купят/наемат.  Разведена жена не се среща често в тия сериали. Като остана насаме с бабата си виках , ето дойде момента за чашата с вода и даването на пари за да се отърват от нея. Но не познах. Разговорът премина добре по съвременни стандарти , но немислимо по тогавашните стандарти. Драмата беше малко мижава. Романтиката и тя не беше нещо велико, щом до края все още си слагаха възглавница в леглото между тях. Краят на тяхно персонално ниво беше удовлетворяващ. Дамите имаха професии , нямаше да умрат от глад. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, gig911 написа:

Изгледах го, няколко неща ми направиха впечатление. Дамите си търсиха дом в столицата както в модерните сериали ,че даже имаха пари да го купят/наемат.  Разведена жена не се среща често в тия сериали. Като остана насаме с бабата си виках , ето дойде момента за чашата с вода и даването на пари за да се отърват от нея. Но не познах. Разговорът премина добре по съвременни стандарти , но немислимо по тогавашните стандарти. Драмата беше малко мижава. Романтиката и тя не беше нещо велико, щом до края все още си слагаха възглавница в леглото между тях. Краят на тяхно персонално ниво беше удовлетворяващ. Дамите имаха професии , нямаше да умрат от глад. 

То целият сериал си беше мижав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...